اینترنت خود را در حال کار. با تشکر از این جنگ سرد دوران پیشگامان طراحی شده که آن را برای رسیدگی به تقریبا هر چیزی

“این پایه معماری 50 سال است و هر کس آنلاین” سرف که در یک مصاحبه تصویری بیش از Google Hangouts با ترکیبی از پیروزی و تعجب در صدای او. “و این چیزی است نه سقوط.”

اینترنت به دنیا آمد و به عنوان یک پنتاگون پروژه در طول chillier سال از جنگ سرد گرفته یک نقش مرکزی در قرن 21 غیر نظامی جامعه و فرهنگ و کسب و کار است که تعداد کمی مکث دیگر به درک شگفتی های آن — به جز شاید در چند هفته گذشته هنگامی که آن را می شود حتی بیشتر مرکزی به زندگی ما.

بسیاری از جنبه های زندگی انسان — کار و مدرسه و بانکی, خرید, معاشقه, موسیقی زنده, دولت, خدمات, چت با دوستان, تماس, به پدر و مادر پیری — منتقل شده اند حاضر در این دوره از اجتماعی فاصله همه بدون شکستن شبکه. این تشکر در اینجا و آنجا به عنوان کسی که تلاش کرده است از طریق یک glitchy ویدئو کنفرانس می داند اما آن را نمی شکست خورده است.

“تابآوری و رفع اشکالات بسیار زیاد است بخشی از اینترنت طراحی” توضیح سرف که شور و شوق برای touting عجایب شبکه های کامپیوتری باعث شد گوگل در سال 2005 به او نام خود را “رئیس اینترنتی مبلغ” یک عنوان او هنوز هم نگه می دارد.

Comcast در این کشور بزرگترین منبع مسکونی, اینترنت, خدمت, بیش از 26 میلیون خانه گزارش اوج ترافیک شد تا نزدیک به یک سوم در ماه مارس با برخی از مناطق رسیدن به عنوان بالا که 60 درصد بالاتر از حد نرمال است. تقاضا برای آنلاین صوتی, تصویری و اتصالات VPN — تمام کالاهای اساسی از راه دور کار باید رسید و اوج مصرف ساعت منتقل شده از شب هنگامی که مردم به طور معمول جریان ویدئو برای سرگرمی به طول ساعات کار.

نگرانی در مورد تغییر خواسته های شما خواسته مقامات اروپایی به درخواست تنزل رتبه در جریان ویدئو با کیفیت از عمده خدمات مانند Netflix و یوتیوب و شده اند وجود دارد موضعی اینترنت قطع و مشکلات دیگر از جمله شکستگی از یک کلید انتقال کابل در حال اجرا پایین سواحل غرب آفریقا — یک حادثه با هیچ اتصال به کروناویروس بیماری همه گیر. سنگین تر استفاده از صفحه اصلی فای نیز نشان داده است خسته کننده محدودیت به این شبکه هستند.

اما تا کنون اینترنتی صنعت مقامات گزارش آنها موفق به تغییر بارهای و موج. به یک حد قابل توجهی این شبکه موفق شده است آنها را به طور خودکار به دلیل اساسی آن پروتکل انطباق با تغییر شرایط کار در سراسر نقاط مشکل برای پیدا کردن کارآمد تر راه برای انتقال دادهها و مدیریت اشکالات در راه است که نمی شکستن اتصالات به طور کامل.

برخی از اعتبار می رود به Comcast در گوگل و دیگر غول پیکر به خوبی منابع شرکت های ضروری به اینترنت عملیات امروز است. اما شاید حتی بیشتر می رود به منی مهندسین و دانشمندان مانند سرف که برای چند دهه مشغول به کار برای ایجاد یک نوع خاص از شبکه جهانی باز کارآمد و انعطاف پذیر و بسیار با هم در ارتباط باشند بنابراین هر کسی می تواند ملحق و هیچ کس نیاز به شارژ.

“آنها شایسته گرفتن یک بیت از یک لحظه برای بالا پنج در حال حاضر” گفت: Jason Livingood یک Comcast معاون رئیس جمهور که در جریان برخی از کاربران از اینترنت نسل موسس در مورد چگونگی این شرکت شده است دست زدن به افزایش مطالبات.

سرف به همراه همکار دانشمند کامپیوتر Robert E. Kahn بود یک نیروی محرکه در توسعه کلید پروتکل های اینترنت در 1970s برای پنتاگون دفاع پروژه های تحقیقاتی پیشرفته سازمان ارائه شده است که تحقیقات اولیه بودجه اما در نهایت واگذار کنترل شبکه آن باعث. سرف نیز بود در میان یک باند از خود توصیف “Netheads” که رهبری یک شورش علیه غالب نیروهای مخابرات در آن زمان لقب “Bellheads” برای وفاداری خود را به زنگ تلفن شرکت و میراث خود را از فن آوری های.

بل که تحت سلطه ایالات متحده خدمات تلفن تا زمانی که آن را شکسته بود تا در 1980s و مشابه انحصارات در کشورهای دیگر می خواستم برای اتصال به کامپیوتر از طریق یک سیستم بسیار شبیه به خود را سودآور سیستم های تلفن ثابت در شبکه اتصالات اجرا شده توسط نهادهای مرکزی است که می تواند همه را از عمده فن آوری تصمیم گیری های کنترل دسترسی و شارژ هر بازار یا دولت رگولاتور — اجازه می دهد.

چشم انداز Netheads بود نسبتا هرج و مرج با تکیه بر فن آوری بینش و بسیاری از ایمان به همکاری. نتیجه این شد یک شبکه یا در واقع شبکه ای از شبکه ها — با هیچ اجرایی بدون هیچ taxman و بدون قوانین.

را در خود جای داده بودند ویژگی های پروتکل های وارد شده از طریق یک فرایند برای توسعه کارشناس اجماع ارائه شده است که هر کسی که دسترسی به دنیای دیجیتال از هر درستی پیکربندی دستگاه. تعداد آنها را یک بار اندازه گیری شده در ده ها تن در حال حاضر رتبه در دهها میلیاردها دلار از جمله تلفن, تلویزیون, اتومبیل, سدها, هواپیماهای بدون سرنشین, ماهواره, دماسنج, سطل زباله, و یخچال و فریزر و ساعت و خیلی بیشتر.

این Netheads’ ایده جهان-پوشا شبکه که هیچ شرکت یا دولت کنترل می شود می رود راه طولانی به سوی توضیح داد که چرا یک اندونزیایی مغازه دار با یک تلفن ساخته شده در چین می توانید ورود به آمریکا در شبکه های اجتماعی به چت چهره به چهره و تقریبا بلافاصله — با دوستان خود را در نیجریه. که قابلیت هنوز وجود دارد و حتی به عنوان بسیاری از نقاط جهان ممنوع و یا محدود مسافرت های بین المللی.

“شما در حال دیدن یک داستان موفقیت در حال حاضر” گفت: David D. Clark یک موسسه تکنولوژی ماساچوست دانشمند کامپیوتر کار می کرد که در اوایل پروتکل های اینترنت صحبت با ویدئو کنفرانس خدمات زوم. “اگر ما نمی باید اینترنت ما می شود در فوق العاده مکان های مختلف در حال حاضر. اگر این اتفاق افتاده بود در سال 1980?”

چنین سیستم حمل قابل توجه هزینه از نظر امنیت و حریم خصوصی یک واقعیت جهان rediscovers هر زمان وجود دارد و عمده اطلاعات نقض ransomware حمله و یا جنجال بر میزان اطلاعات دولت ها و شرکت های خصوصی جمع آوری در مورد هر کسی که آنلاین — یک دسته که شامل بیش از نیمی از جمعیت جهان را حدود 8 میلیارد نفر است.

اما عدم وجود یک قدرت مرکزی کلید است به همین دلیل اینترنت کار می کند به عنوان به خوبی به عنوان آن را به خصوص در مواقع پیش بینی نشده خواسته است.

برخی از اینترنت در اوایل معماران — سرف در میان آنها از موقعیت خود در پنتاگون — مصمم بودند به طراحی یک سیستم است که می تواند همچنان عامل از طریق تقریبا هر چیزی از جمله یک حمله هسته ای از شوروی.

که یکی از دلایل این سیستم ندارد ترجیح مسیر از نقطه A به نقطه B. آن را به طور مداوم محاسبه و مجددا محاسبه می نماید بهترین مسیر و اگر چیزی در این میانه شکست مواجه کامپیوتر که محاسبه انتقال مسیر پیدا کردن راه های جدید — بدون نیاز به درخواست اجازه کسی برای انجام این کار.

استیو کراکر یک شبکه پیشگام مانند سرف در مقایسه با این کیفیت که از یک اسفنج یک ارگانیسم که توابع هستند و بنابراین به طور گسترده ای توزیع شده که شکستن یک بخش به طور معمول نمی تواند کل ارگانیسم به مرگ است.

“شما می توانید انجام دهید آسیب به بخشی از آن و بقیه از آن فقط lumbers به جلو” کراکر گفت: همچنین صحبت کردن با زوم.

حتی بیشتر elementally این Netheads اعتقاد یک نوآوری به نام “packet-switching” که شکست از تلفن شرکت مدل سنتی به نام “مدار سوئیچینگ” که اختصاص داده شده یک خط به یک گفتگو و در سمت چپ آن باز تا شرکت کنندگان گذاشت.

این Netheads در نظر گرفته که خیلی بی فایده با توجه به این که هر مکالمه شامل مکث و یا شکاف است که می تواند مورد استفاده برای انتقال داده ها. آنها در آغوش یک مدل که در آن تمام ارتباطات شکسته شد به تکه های به نام بسته های که به طور مداوم رفت عقب و جلو بیش مشترک خطوط بدون مکث.

کامپیوتر در هر دو انتهای این اتصالات را دوباره به هم وصل بسته به هر آنچه که آنها شروع به ایمیل, عکس, مقالات و یا تصویری — اما شبکه خود را نمی دانند و یا مراقبت از آنچه آن را حمل. آن را فقط نقل مکان کرد و بسته ها را در اطراف و اجازه دهید گیرنده دستگاه های کشف کردن چه باید بکنید.

که سادگی تقریبا عمدی brainlessness در اینترنت را اساسی ترین سطح یک کلید به آن سازگاری. به عنوان بسیاری دیگر گفته اند آن را به یک وب بزرگراه هر کس می تواند استفاده برای تقریبا هر هدف مورد نظر آنها است.

بسیاری از اینترنت نسل موسس خاطرات از تلاش برای متقاعد کردن مختلف Bellheads بسته تعویض شد اجتناب ناپذیر آینده مخابرات — ارزان تر سریع تر و آسان تر به مقیاس و بسیار کارآمد تر و سازگار است.

کسانی که حکایات تمام به پایان همان راه با تلفن شرکت تیتان روز اساسا درمان Netheads به عنوان زودرس اما اساسا غلط کودکانی که برخی از روز ممکن است درک کنند که چگونه فن آوری ارتباطات واقعا کار می کرد. چند اذعان کرد که آنها جشن گرفته می شود فقط کمی زمانی که شرکت های تلفن به تدریج رها از مد افتاده مدار سوئیچینگ برای چه بود به نام “صدای بیش از IP” یا VoIP است. آن اساسا انتقال تماس صوتی از طریق اینترنت — با استفاده از همان ویژگی های پروتکل های که سرف و دیگران در حال توسعه در دهه های پیش از آن.

لئونارد Kleinrock یکی از سه دانشمند با اعتبار اختراع مفهوم سوئیچینگ بسته در دهه 1960 نیز حضور داشت برای اولین انتقال در ابتدایی شبکه که سال ها بعد تبدیل به اینترنت.

که بود Oct. 29 سال 1969 و Kleinrock شد یک دانشمند علوم کامپیوتر در دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس است. یک دانش آموز برنامه نویس سعی در ارسال پیام “ورود” به یک کامپیوتر بیش از 300 مایل دور در موسسه تحقیقات استنفورد اما تنها تا آنجا که دو حروف “ل” و “O” — قبل از اتصال سقوط کرد.

بازگویی داستان توسط تلفن بیش از یک خط با استفاده از اینترنت بسته-تکنولوژی سوئیچینگ به جای یک ترجیح داده شده توسط “Bellheads” او به یاد می آورد تجربه خود را در تلاش برای متقاعد کردن برخی از تلفن مدیران شرکت که او کشف یک تکنولوژی که جهان را تغییر دهید.

“گفتند: پسر کوچک, رفتن, دور,'” Kleinrock گفت. “بنابراین ما رفت.”

و در حال حاضر Kleinrock, 85 و ماندن در منزل به حداقل رساندن خطر ابتلا به کروناویروس است که با بهره گیری از خانه خود را اتصال به اینترنت از 2000 بار سریع تر از گوشی-غرفه به اندازه دستگاه های ارتباطات که اینترنت پیشگامان استفاده می شود در سال 1969.

“شبکه,” او گفت:, “بوده و قادر به انطباق در یک راه زیبا.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de