بدترین خشونت در دهلی نو در دهه برگ 13 کشته و مغلوب ساختن پیشی جستن بازديد هند

دانمارکی صدیقی ایسنا

زنان صحبت با یک افسر پلیس در جریان اعتراض های پس از درگیری های خشونت بار میان مردم نشان دادن و در برابر جدید قانون تابعیت در بخش هایی از دهلی نو در فوریه. 25.

دهلی نو — تظاهر پرسه می زدند خیابان با میله آهن و میله های چوبی و خواستار بدانید که آیا مردم بودند مسیحیان و یا مسلمانان. مساجد آسیب دیده بودند و مغازه ها به آتش کشیده شد, ارسال, دود مواج بالا به هوا. مردم با زخم گلوله و ترومای بلانت از پرتاب سنگ با عجله به بیمارستان.

دو روز خشونت در قسمت شمال شرقی دهلی نو را ترک کرده اند حداقل 13 نفر کشته و 150 مجروح در بدترین چنین درگیری در هند سرمایه در دهه.

خشونت اتفاق افتاده است به آشکار شدن به عنوان رئیس جمهور تهمت اولین سفر رسمی خود به هند و انجام جلسات روز سه شنبه در این تونی مرکزی منطقه از شهر به خانه مرکزی ساختمان های دولتی و سفارتخانه ها.

[مغلوب ساختن پیشی جستن در روز دوم در هند: خشونت در دهلی نو و پشتیبانی برای مودی در ‘آزادی مذهبی’]

شورش نشان دهنده جدی تشدید تنش ها پس از ماه ها تظاهرات در پاسخ به یک بحث برانگیز قانون تابعیت و رشد اختلاف بین حامیان و مخالفان دولت نارندرا نخست وزیر.

http://www.washingtonpost.com/video/world/clashes-break-out-in-new-delhi-over-citizenship-law-ahead-of-trumps-visit/2020/02/25/9e88537c-a2cf-45e4-b6c3-18bc68427d9e_video.html

پس از برنده انتخاب مجدد در سال گذشته در پیروزی مودی است نقل مکان کرد به سرعت به پیاده سازی آن در دستور کار هندو تقدم در هند یک multireligious دموکراسی تاسیس به عنوان یک کشور سکولار. شهروندی قانون فراهم می کند که سریع مسیر به شهروندی برای مهاجران از شش ادیان — به استثنای اسلام است — انگیز ترین گام است. در حالی که هند هندو-اکثریت ملت مسلمانان را تا حدود 14 درصد از 1.3 میلیارد نفر است.

[هند برای اولین بار از زمان تظاهرات: مادران و مادربزرگ مرحله هفته-نشستن طولانی در برابر قانون تابعیت]

صدها هزار نفر از مردم شرکت کننده در تظاهرات مسالمت آمیز در برابر قانون است. برخی از اعتراضات خشونت تبدیل شد و دولت نصب شده سرکوب طوفان به دانشگاه ها و بازداشت گسترده. نزدیک به 20 نفر کشته شدند در تظاهرات در هند پرجمعیت ترین ایالت اوتار پرادش در ماه دسامبر.

پراکاش سینگ

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

پلیس ایستاده در نزدیکی یک پاسگاه پس درگیری میان حامیان و مخالفان قانون تابعیت در فوریه. 25.

Dibyangshu سرکار

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

تظاهرکنندگان با تشکیل یک زنجیره انسانی در اعتراض به قانون تابعیت در کلکته در فوریه. 25.

در سه شنبه شب پلیس تا به حال سنگر جاده به Maujpur فقیر و پر جمعیت محله از کوچه های باریک که گزارش شده برخی از بدترین خشونت است. جدا شلیک شد مربوط به زمان سکوت. همه مغازه ها توقیف شد.

این هفته خشونت در شمال شرقی دهلی بدترین در پایتخت پس از حداقل سال 1992 هنگامی که وجود دارد در سراسر کشور شورش و احتمالا پس از ضد سیک شورش از سال 1984.

ماشه برای درگیری رسید که Kapil میشرا یک رهبر محلی مودی Bharatiya Janata Party روز یکشنبه تهدید به پاک کردن تحصن در نصب شده توسط معترضان تقریبا تمام زنان مسلمان در برابر قانون تابعیت. او گفت که هیچ اقدام در حالی که تهمت بود بازدید اما اگر پلیس نبود حرکت معترضان به زودی او را به امور را در دست خود.

http://www.washingtonpost.com/video/world/buildings-burn-in-new-delhi-amid-worst-clashes-in-indias-capital-in-decades/2020/02/25/d69eb1f1-07e6-4f62-a1d5-21b8a1e84151_video.html

چه اتفاقی افتاد بعد هنوز مشخص نیست و هرج و مرج اما گروه هندوها و مسلمانان پرتاب سنگ یکی دیگر از دوشنبه.

عادل خان, 29, زندگی در محله Kardampuri و گفت: مسلمانان در خیابان جمع شده بودند برای دفاع از خود پس از یک پیام رفت که اراذل و اوباش بود انبوه برای حمله به. از صبح روز بعد از اراذل و اوباش نزدیک بود.

“از خانه ما, ما می توانید ببینید اوباش سوزاندن وسایل نقلیه و مغازه ها,” او گفت:. “اوباش بود بسیار نزدیک است. من می ترسم برای زندگی من است.”

در نزدیکی منطقه گروه از فعالان هندو دارای حق اعمال میله های خیابان ها پرسه می زدند زیر بلال ربانی را به تپش در هود از عبور اتومبیل و آنها را وادار به شعار “Jai Shri Ram” یا “پیروزی به خداوند رم” مورد علاقه شعار مودی ملی هندو حزب حاکم است. ربانی گفت: حامیان قانون تابعیت — که به نظر می رسد به خارجی ها و نه از مردم که زندگی در این محله — همچنین آتش به مغازه های مسلمان به عنوان پلیس نگاه کرد.

“مردم می گویند که همه چیز تغییر خواهد کرد برای مسلمانان اگر [Nader] برد و من هرگز اعتقاد آنها گفت:” ربانی, 25, است که آموزش به عنوان یک کتابدار. “اما من می توانم آن را در حال حاضر.”

چندین روزنامه نگاران مورد حمله قرار گرفتند. Saurabh Shukla یک خبرنگار با تلویزیون دهلی نو گفت که او و همکار بودند و در گذشتن فیلمبرداری آسیب به مسجد جمعه زمانی که آنها خال خال با تظاهر کنندگان. شورش آمد و شروع به مشت زدن و ضرب و شتم همکار خود را با چوب آسیب رساندن سه تا از دندان های خود را. او و همکارش به ترک اجازه داده شد تنها پس از Shukla را به آنها نشان داد یک رشته تسبیح برای اثبات او هندو بود و حذف این فیلم از تلفن های خود را Shukla گفت.

دانمارکی صدیقی

ایسنا

یک وسیله نقلیه پلیس حرکت گذشته سوزاندن باقی مانده در دهلی نو در فوریه. 25.

سازمان حفاظت محیط زیست-EFE/شاتر

یک مرد زخمی است که به بیمارستان شهرستان در دهلی نو در فوریه. 25.

پلیس در تلاش برای مهار خشونت و شاهدان گفت: برخی از پیوست در نقاط. یک خبرنگار مهر گفت: او را دیدم پلیس تشویق حامیان این قانون به پرتاب سنگ و مسلمان شد. محمد ساجد, 40, که با این نسخهها کار در یک فروشگاه گفت: پلیس وارد خود را مسلمان تحت سلطه محله روز سه شنبه بعد از ظهر و شلیک گاز اشک آور. زمانی که عصبانی ساکنان شروع به پرتاب سنگ به پلیس آتش گشودند او گفت: هدف قرار دادن برادر جوان تر خود را در پشت خود را.

او گفت: او را دیدم پنج نفر دیگر با زخم گلوله. “این یک روز تاریک” گفت: Sajid. به “پلیس نباید اخراج شده اند.” یک سخنگوی پلیس دهلی پاسخ نمی دهند به تماس ها و پیام ها به دنبال اظهار نظر در مورد این حادثه است.

سه شنبه شب حدود ده نفر زخمی وارد موتورسیکلت rickshaws و آمبولانس در گورو Teg بهادر بیمارستان چند با گلوله صدمات. راجش کومار سینگ 36 آمد با زخم گلوله در ران او. سینگ برادر Amit گفت که او به ضرب گلوله کشته شد توسط مردان نقاب دار در نزدیکی خانه خود و سرزنش مسلمانان برای حمله است.

“چرا آنها به ما حمله? اگر آنها در برابر [تابعیت] قانون آنها باید به دولت گفت:” سینگ.

Sajid فروشگاه, کارگر, گفت منطقه فرو شد به خونریزی در زمانی که اعضای حزب حاکم تصمیم به مقابله با مخالفان از قانون است. به مدت دو ماه اعتراض علیه قانون تابعیت در این منطقه تا به حال باز شدن “بدون خشونت” او گفت:. “تبدیل همه چیز زشت هنگامی که [قانون] حامیان آمد.”

Saurabh شارما, کمک, گزارش, از, Lucknow.

ادامه مطلب

داستان تصویری: trump’s 36 ساعت در هند

مغلوب ساختن پیشی جستن هند سفر باز می شود با بیشتر نماد از ماده او به عنوان جشن روابط با یک شخص ملی

هند مسلمانان با عجله به جمع آوری اسناد و مدارک پس از قانون جدید سوخت اضطراب خود را بیش از وضعیت شهروندی

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de