با اردوهای تابستانی لغو IRS شل قوانین انعطاف پذیر و هزینه های حساب.

در طول کارفرمای خود را “باز ثبت نام” دوره در سال گذشته, شما ممکن است انتخاب به پول های گرفته شده از خود را چک pretax به پرداخت وابسته به مراقبت و یا برخی از هزینه های درمانی تحت پوشش طرح های بهداشتی خود را.

در حال حاضر این بیماری همه گیر قرار داده است بسیاری از هزینه های خود را در خود نگه دارد. به عنوان یک نتیجه IRS به تازگی آرامش قوانین برای کارفرما “کافه تریا” برنامه های مزایای کارکنان بسته هایی که شامل هزینه های قابل انعطاف حساب (FSAs) به صورت وابسته به مراقبت و سلامت-هزینه های مراقبت.

به طور معمول, مگر اینکه شما یک زندگی در حال تغییر رویداد — مانند ازدواج و یا زایمان — پس از باز ثبت نام دوره به پایان می رسد و شما می توانید تغییرات به کافه تریا برنامه های ارائه شده توسط کارفرما.

اما این نیست معمولی برابر است. به دلیل covid-19 IRS صادر شده جدید راهنمایی که آدرس های “پیش بینی نشده تغییر در هزینه.”

کارگران هم اکنون می توانید تغییرات را به FSAs و یا مراقبت های بهداشتی در نظر دارد. این نکته است که یک کارفرما به توافق می کنید برای باز کردن برنامه و باید تعیین کنید که چه تغییراتی به اجازه می دهد. با توجه به آنچه کارفرما اجازه می دهد تا کارکنان ممکن است قادر به رها کردن از بیمه خود را اگر آنها گزینه دیگری و یا ثبت نام برای بیمه اگر آنها نمی, بنابراین در طول باز ثبت نام در سال گذشته با توجه به دیوید Speier, مدیر عامل از مزایای حساب برای کارگزاری بیمه ویلیس برج واتسون.

اگر کارگران شده اند furloughed و یا به حال خود قطع پرداخت این حکومت موقت تغییر می تواند به آنها این گزینه را از انتخاب کم هزینه تر طرح بیمه سلامت و یا تعویض ردیف در همان برنامه است.

با FSA شما می توانید خود را کنار بگذارند پول pretax به پرداخت وابسته به مراقبت و یا برخی از هزینه های بهداشت و درمان. مردم تصمیم می گیرید چه مقدار از آنها می خواهم برای کمک در باز ثبت نام.

در حال حاضر در میان همه گیر برخی از مردم ممکن است پشیمان خود را انتخاب کند. زندگی قطع شده است. بسیاری از فعالیت ها و هزینه شده است محدود. پس چه چیزی برای انجام با این پول در یک FSA? آن است که استفاده از آن-یا-از دست دادن-آن حساب به این معنی که اگر پول در سمت چپ شما نمی توانید آن را به عقب.

برای مثال شاید در پاییز گذشته شما برنامه ریزی برای فرستادن فرزند خود را به یک دو هفته تئاتر اردوگاه. اگر چه این اردوگاه می گوید آن را برای تابستان شما احساس نمی راحت فرستادن فرزند خود را از آنجا که از virus. یا شاید شما دیگر نیاز به قبل از – و مواظبت در مرحلهء نقاهت, دلیل این که شما در حال کار از خانه.

تحت IRS هدایت کارکنان می توانند درخواست خود را به کارفرمایان برای جلوگیری از گرفتن پول از چک های خود برای FSA-هزینه های واجد شرایط.

“من فکر می کنم آن را بسیار مناسب برای دولت می گویند” ما رو به شل این قوانین چرا که ما نمی توانیم پیش بینی کنیم در هر شرایطی که در آن مردم واقعا نیاز به تغییر FSA وابسته به مراقبت از خود و یا حتی خود را در مراقبت های بهداشتی طرح'” Speier گفت. “و در بالای آن, آنها به کارفرما انعطاف پذیری است که آنها نیاز دارند در صورتی که شرایطی که در آن آنها نمی تواند آن را انجام دهد.”

FSA به صورت وابسته به مراقبت می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای پوشش هزینه های برای مراقبت از مهد کودک قبل از – و مواظبت در مرحلهء نقاهت و یا اردوهای تابستانی. پول مورد استفاده قرار گیرد در یک کودک زیر 13 معلول همسر و یا کودک که نمی تواند برای مراقبت از خودش و زندگی با شما برای بیش از نیمی از سال است.

حداکثر وابسته-مراقبت از FSA سهم برای سال 2020 است $5,000 برای افراد یا ازدواج, ارتباط جنسی, پر کردن مالیات به طور مشترک یا 2500 دلار برای یک فرد متاهل تشکیل پرونده به طور جداگانه.

واجد شرایط هزینه های درمانی می تواند شامل شرکت می پردازد deductibles و بیش از داروهای ضد. برای سال 2020 کارکنان می تواند کمک به دلار 2,750 به مراقبت های بهداشتی FSA از جمله حساب های راه اندازی به طور خاص برای دندان و چشم انداز خدمات مراقبت.

اگر کارفرمای شما اجازه می دهد تا شما می توانید حمل بیش از تا 500 $استفاده نشده FSA سهم برای سال آینده. اخیر تغییر حکومت افزایش هزینه توسط $50. Speier همچنین اشاره کرد که تحت اخیر دستورالعمل کارفرمایان که برای ارائه مهلت می دهد که کارگران به آن به گسترش استفاده از 2019 بودجه از 15 مارس تا پایان سال 2020 است. این تغییرات نیز باید به تصویب توسط کارفرما, او گفت:.

“فقط به خاطر داشته باشید که کارفرمایان ندارد و به دنبال دستورالعمل” گفت: IRS سخنگوی اریک اسمیت. برای مثال کارفرمایان ندارد و به ورزش گزینه ای برای پیشنهاد ویژه midyear انتخابات است که اجازه می دهد کارگران به ثبت نام برای یک مراقبت های بهداشتی طرح توجیهی, پایان مشارکت و یا بالا بردن یا پایین FSA سهم.

“بنابراین کارکنان که کارفرمایان ارائه FSAs به خوبی توصیه به درخواست و یا سازمان دیده بان برای ارتباطات از طرح خود مدیر در مورد گزینه های خود را اگر هر گونه” اسمیت گفت.

FSAs ارائه مالیات ارزش شکستن. اما در طول همه گیر برخی از مالیات دهندگان را مجبور به تجدید نظر در آن سهم به عنوان یک منبع از بودجه مورد نیاز در حال حاضر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>