با تظاهرات سکوت است نه یک گزینه برای شرکت های بزرگ امریکا

مرک مدیر عامل Kenneth Frazier, که سیاه و سفید است, گفت: در مصاحبه با CNBC دوشنبه که فلوید “می تواند من” تماس چگونه فلوید درمان شد “کمتر از انسان.” نایک ایجاد یک ویدیو تبلیغ — ترجمه توسط رقیب آدیداس — اصرار مردم “برای یک بار آن را انجام نمی” و تظاهر نژادپرستی “نه یک مشکل در امریکا است.”

ViacomCBS کابل خواص از جمله MTV و کمدی مرکزی گفت: آنها را به حالت تعلیق برنامه نویسی برای هشت دقیقه و 46 ثانیه در 5 بعد از ظهر دوشنبه به عنوان ادای احترام به فلوید و سیاه زندگی مهم جنبش است. Netflix بکشد گفت: روز شنبه در توییتر که “به سکوت است به همدستی. سیاه و سفید زندگی می کند مهم است. ما یک پلت فرم است و ما یک وظیفه برای ما سیاه اعضا و کارکنان و سازندگان و استعداد به صحبت کردن.”

بازاریابی کارشناسان می گویند بحران در حال انجام است متفاوت از گذشته uproars بیش از مسائل مانند مهاجرت و یا تغییر آب و هوا که در طی آن شرکت می تواند انتخاب کنید که آیا برای صحبت کردن. زیرا کسانی که باقی می ماند خنثی شده است برچسب گذاشته شده توسط عنوان کمک به مشکل نژادپرستی شرکت هایی که به طور سنتی ترجیح داده به چیزی می گویند که در اب راه رفتن. “سکوت یک گزینه نیست” گفت: Anthony Johndrow, یک, شرکت, شهرت, مشاور مستقر در نیویورک است.

در عین حال در همان زمان, شرکت, بیانیه در حمایت از اعتراضات هستند به احتمال زیاد به صورت افزایش موشکافی به دلیل بیشتر قابل مشاهده طبیعت از مسابقه و نقش است که کسب و کارهای بزرگ می توانید در نابرابری های اقتصادی یک مسئله بودن آنه توسط تظاهرات.

“اگر آنها در حال رفتن به صحبت کردن در این مورد من فکر می کنم به زودی این لنز در حال رفتن به آمده به عقب در آنها گفت:” آگوستا رید استاد بازاریابی در دانشگاه پنسیلوانیا مدرسه وارتون. “چگونه بسیاری از متنوع اعضای خود را در مدیریت تیم ؟ چه هیئت مدیره خود را مانند نگاه ؟ … شرکت های فن آوری و عدم تنوع در حال رفتن به به طور چشمگیری قرار گرفته است.”

لیست شرکت های صحبت کردن در رسانه های اجتماعی پست های داخلی و یادداشت ها به کارکنان به سرعت در حال رشد بیش از آخر هفته به عنوان شورش تشدید و گسترش در سراسر کشور و شرکت در صنایع اعم از بانکی به تکنولوژی به پوشاک خواست کارگران برای مبارزه با نژاد پرستی. روابط عمومی شرکت Weber Shandwick شمارش حداقل 60 اجرائی که تا به حال ساخته شده است اظهارات در بحران, اما آن را تخمین زده است که این تعداد احتمالا به مراتب بالاتر از دوشنبه بعد از ظهر.

رشاد رابینسون رئیس جمهور از حقوق مدنی کمپین, گروه, رنگ, تغییر, گفت که او دریافت کرده است بیش از 20 تماس در روزهای اخیر از شرکت درخواست برای ورودی خود را در شرکت های بزرگ اظهارات مربوط به بحران است. “آنچه که من از دیدن یک سطح اضطرار مانند من هرگز قبل از تجربه است که بسیاری از روزمره مردم سیاه و سفید است که کار در داخل شرکت را کمک به ایجاد,” او گفت:, و همچنین حقوق مدنی مبارزات.

برخی از مدیران اجرائی اشاره شنیدن از کارکنان در اظهارات خود. تیم رایان ایالات متحده رئیس PwC گفت: در یک کارمند ایمیل جمعه بود که او “تا شب گذشته در پاسخ به یادداشت ها را از ما سیاه و سفید همکاران — و بسیاری دیگر — که غمگین و عصبانی را شکست داد و احساس تنهایی است.” روز دوشنبه نوشت که او شنیده بود از “هزاران نفر از شما” و این که “بسیاری از مردم در سراسر شرکت ما در حال صدمه زدن به, ها عصبانی و خسته هستید.”

بسیاری نیز می دانیم که آنها در یک نبرد برای حفظ مصرف کنندگان به عنوان بیماری همه گیر کوروناویروس upends رفتار مشتری و یک رکود اقتصادی شدید به شدت محدودیتهای خرید. “شرکت های تشخیص آنها مطمئن نیستید که اگر مصرف کنندگان در حال رفتن به وفادار به آنها را زمانی که همه این است که بیش از و آنها نمی خواهند به قدم اشتباه,” نی گفت.

او گفت که او با دیدن شرکت های جسورانه ایستاده با اظهارات خود از آنها در گذشته است. “”ما محکوم بی عدالتی در هر کجا که رخ می دهد یک چیزی بسیار متفاوت از ما به عنوان یک شرکت در حال منزجر توسط مردان سیاه و سفید بودن به قتل’,” او گفت:.وی با اشاره به نامه ای که Peloton مدیر عامل و بنیانگذار جان فولی فرستاده مشتریان دوشنبه که در آن او گفت که “ما ایستاده بود بیش از حد بی سر و صدا در صورت روشن بی عدالتی” و وعده داده شده در پررنگ تاکید متنی که “ما باید اطمینان حاصل شود این است که یک anti-racist organization.”

در عین حال واکنش آنلاین مخلوط شد. در حالی که بسیاری از تحسین بیانیه دیگران خواسته در مورد برنامه های این شرکت بیشتر به تنوع در آن شرکت کارکنان. “سرد سرد … به طوری که گرفتن ارتقا به مدیر عامل/CFO//COO/ ، #ThereIsSomeWorkForYouToDo” یکی پاسخ داد.

یک صفحه گسترده ایجاد شده توسط این پلاگین که گزارش در سیاه و سفید با تکنولوژی و راه اندازی صنایع ردیابی اظهارات عمدتا از شرکت های فن آوری است که حمایت از اعتراضات در حالی که در مقایسه درصد از کارکنان آنها که سیاه و سفید هستند با توجه به تنوع ، Sherrell دورسی انتشار بنیانگذار و سردبیر گفت: او شروع به گسترده برای برگزاری شرکت پاسخگو باشد. “آنها در واقع راه رفتن راه رفتن ؟” او گفت:. “ما واقعا می خواستم ببینم چه تعهد خود را مانند نگاه کنید.”

رابینسون گفت که در حالی که او حواس برخی از پیشرفت و بیشتر حس فوریت از شرکت های او را برای اقدامات آنها را از لحاظ سیاسی و چه لابی تلاش می کنند به جای فقط چقدر آنها اهدا — با این حال مفید است که ممکن است — و یا آنها چه می گویند.

“بیایید خودمان را گول نزنند: ما نمی نیاز به همدلی ما نیاز به تغییر سیاسی. ما لازم نیست خیریه ما نیاز به عدالت” او گفت:. “شرکت های بزرگ باید مایل به قرار دادن خود را ممکن است در پشت چیزهایی که آنها در مورد مراقبت.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de