مانند همه خوب مالی قصار, مفهوم که “سود در نظر است در حالی که پول یک واقعیت است” شامل یک هسته از حقیقت است. آن را قطعا تعداد زیادی آسان تر برای شرکت های ماساژ درآمد سه ماهه از آن است که به از دست دادن آهنگ از چقدر پول آنها در بانک. در نهایت سرمایه گذاران با استفاده از پیش بینی جریان های نقدی برای تعیین آنچه که یک کسب و کار است که ارزش امروز آن را قطعا ارزش توجه به.

در عین حال انفجار آلمان الکترونیکی-پرداخت پردازنده Wirecard AG نشان می دهد که یک بار دیگر آن را غیر عاقلانه به تکیه بیش از حد در یک شرکت موقعیت نقدی هنگام ارزیابی یک سرمایه گذاری است. انجام این کار می تواند سرمایه گذاران را به چشم پوشی بیشتر نگران نشانه.

زمانی که Wirecard گذشته منتشر حسابرسی نتایج در ماه سپتامبر این افتخار از 2.3 میلیارد یورو ($2.6 میلیارد دلار) از نقدی خالص و گفت: جریان نقدی آزاد تا به حال شروع به پریدن کرد 60 درصد به بیش از 410 میلیون یورو برای نه ماه اول سال 2019. که بدون شک قابل توجهی برای کمک به سرمایه گذاران که می خواهم به عنوان خوانده شده مقالات در بار مالی متهم شرکت متقلبانه باد آن فروش و سود. Wirecard مالی نتایج حمایت نقدی که حسابرسان Ernst & Young به حال تایید شده بنابراین اون مشکل چی بود ؟

اما 1.9 میلیارد یورو از این پول نقد رفته است از دست رفته با توجه به بیانیه Wirecard ارائه شده در روز پنج شنبه که مدت آن-تاخیر در گزارش سالانه قرار بود منتشر شده است. این کمبود می تواند مخاطره بقای یک شرکت است که به ارزش 24 میلیارد یورو در آن به اشتراک گذاری-اوج قیمت ها در سال 2018 است. تا همین اواخر Wirecard بدهی شد, سرمایه گذاری درجه امتیاز توسط مودی و اکثر تحلیلگران به حال خرید امتیاز. پس از پنج بمب, افشای, اما, انبار دهکدهای از دست داد سه چهارم از ارزش خود را.

به روشنی ما هنوز نمی دانیم که آیا Wirecard نقدی به سرقت رفته بود و یا اینکه برخی از آن وجود ندارد در وهله اول. شرکت مدیر ارشد اجرایی مارکوس براون روز پنجشنبه گفت که ممکن است قربانی یک تقلب گسترده — شما می توانید ارائه در اینجا. او می خواهم استعفا داد و با اثر فوری روز جمعه ناهار. یکی از سوالات این است که: چرا بایرن مبتنی بر Wirecard را انتخاب کنید به پارک خیلی نقدی در فیلیپین?

ویژه حسابرسی توسط KPMG که یافته های منتشر شده در ماه آوریل در حال حاضر شک و تردید در مورد اینکه چگونه این شرکت به حساب خود را برای پول نقد. در میان نگران کننده یافته — استفاده بیش از Wirecard در خود چاپلوس خلاصه ای از حسابداری شرکت گزارش شد که در حدود 1 میلیارد یورو از سپرده های پردازش شده توسط اشخاص ثالث برگزار شد و در اعتماد و یا سپردن حساب شد به اندازه کافی مستند در طول 2016-2018 دوره است. آنها را نمی توان تایید کرد.

KPMG گفت: این سپردن پول نقد (در اصل پول برگزار شده توسط یک طرف سوم در یک معامله مالی بین دو طرف) باید و شاید نمی شده به عنوان پول نقد و معادل وجه در Wirecard خود حساب که Ernst & Young به حال امضا کردن. FT که گزارش Wirecard وادار به ویژه ممیزی برجسته این شرکت عجیب و غریب, پول نقد, حسابداری بازگشت در ماه دسامبر.

رسوایی اخیر در FTSE 100-لیست بیمارستان اپراتور NMC سلامت Plc و هدف ذکر شده cakemaker Patisserie والری Holdings Ltd. همچنین برجسته زیادی گزارش مانده نقدی که معلوم نیست قابل اعتماد باشد. تقریبا از دو دهه پیش, ایتالیایی, لبنی, گروه پارمالات به نظر می رسد به یک سالم تعادل نقدی فقط قبل از آن فرو ریخت زیر کوهی از بدهی.

سرمایه گذاران در این شرکت ها آنقدر شیفته نقدی نورد که در آنها صرف نمی کند به اندازه کافی زمان سوال که آیا وجود دارد nasties کمین در زیر هود. Wirecard سرمایه گذاران را آرزو می کنم که بیش از حد آنها شده است می خواهم کمی بیشتر سوال.

این ستون لزوما منعکس کننده نظر هیئت تحریریه و یا بلومبرگ LP و صاحبان آن است.

کریس برایانت بلومبرگ نظر مقاله نویس پوشش شرکت های صنعتی. او قبلا برای بار مالی.

برای مقالات بیشتر بود لطفا با ما در bloomberg.com/opinion

©2020 بلومبرگ L. P.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دانلود رایگان مقالات