ویلی چوب یک سالن از شهرت دفاعی به عقب برای هکرها خلیج سبز در دهه 1960 ساخته شده است که یک کلید رهگیری که در نظر گرفته شد نقطه عطفی در اولین سوپر باول درگذشت Feb. 3 در یک مرکز کمک زندگی می کنند در واشنگتن است. او 83.

باعث شد عوارض ناشی از بیماری آلزایمر گفت: او مشاور حقوقی و هم تیمی سابق کالج, باب اشمیت.

Undrafted و unheralded از دانشگاه, آقای وود در ادامه به بازی 12 سال با Green Bay تحت مربی وینس لومباردی و یک بخش کلیدی از یکی از طبقه سلسله در فوتبال حرفه ای تاریخ است. در طول 1960s هکرها موفق به کسب پنج ملی فوتبال قهرمانی لیگ و دو سوپر کاسه.

آقای چوب ساخته شده و هشت Pro باول تیم و غالب رایگان ایمنی عصر خود را. او هنوز هم نگه می دارد NFL رکورد بیشترین بازی متوالی آغاز شده توسط ایمنی با 154. 5-پا-10 و در حدود 190 پوند او یکی از هکرها’ کوچکترین بازیکنان — و یکی از محترم ترین.

“بعد به لومباردی چوب او را می ترساند هم تیمی های خود بیش از هر کس دیگری می کند” گارد تهاجمی Jerry Kramer نوشت: در حساب خود را از هکرها’ 1967 فصل “Instant Replay.”

“چوب حتی می ترساند ری Nitschke” — سبز خلیج مهیب میانه linebacker که جلوی دندان های از دست رفته بودند. “”من نفرت را به دست مقابله با’ ری می گوید: “چون اگر من, من می دانم که من میخوام توانید در یک نگاه از ویلی. او شما را با آن نگاه.’ “

آقای وود آخرین بازیکن لومباردی به نام به هکرها فهرست در سال 1960. وقتی بالتیمور کلت’ ریموند بری گل دو touchdowns علیه او در یک بازی آقای وود گفت: “من فکر کردم من نرم افزار حرفه ای بود به پایان رسید. آنها بدترین بو-بوس من تا کنون ساخته شده است. من نمیفهمد من اشتباهات از دست این بازی است.”

بازیکنان کهنه بیدارم در او اما لومباردی گفت: آقای وود “آیا شما هر چیزی را باور کسانی که از همراهان می گویند:” با توجه به دیوید Maraniss را در سال 1999 بیوگرافی مربی “زمانی که پراید هنوز هم اهمیت ندارد.” “هر یکی از آن بچه ها سرگرم کننده از شما تا به حال همان چیزی که اتفاق می افتد به آنها. شما در حال رفتن به اینجا تا زمانی که من اینجا هستم.”

در طول دو فصل اول در خلیج سبز آقای چوب بود مربی توسط Emlen. Tunnell جانباز پشت دفاعی بود که اولین آمریکایی آفریقایی بازیکن القاء به Pro Football Hall of Fame. آقای وود در زمان بیش از عنوان شروع ایمنی رایگان در سال 1961 کمک در تصویب پوشش و اغلب ایستاده به عنوان آخرین مدافع هکرها هدف خط.

“او pregame مراسم بود به نشستن به تنهایی در کابین جویدن worriedly در تازه حوله سفید و سپس یکی دیگر” Maraniss نوشت: “قبل از او traipsed به دستشویی و بالا آوردم. اما هنگامی که او در این زمینه او از همه شهود و فضل: شماره 24 در سبز و طلا, بسته شدن زمین در یک انفجار ناگهانی به دست کشیدن دور یک پاس یا upend یک دونده با غیر مومن مقابله با پرتاب بدن خود را در ballcarrier را از مچ پا قطع پا از زیر او را به طوری که او بدبختانه شدید به هوا cleats بیش کلاه.”

او وارد بازیکن که به هرحال او با 40 پوند و در عین حال سریع به اندازه کافی خطرناک زدن توپ returner دو بار منجر NFL در میانگین متری در هر بازگشت. او برداشت یک لیگ پیشرو نه عبور می کند در سال 1962 و تا به حال 48 interceptions برای خود حرفه ای ترین تیم در تاریخ است.

شاید مهم ترین رهگیری آمد در سوپر باول من, بازی های برگزار شده Jan. 15, سال 1967 بین هکرها و Kansas City Chiefs قهرمانان رقیب لیگ فوتبال آمریکایی.

“گذشته نمرات … ارتفاع و اندازه و وزن — هیچ یک از است که به معنی چیز” آقای وود گفت: قبل از بازی. “تنها چیزی که مهم است این مبارزه سر به سر به مدت 60 دقیقه در این زمینه است.”

خلیج سبز بود چسبیده به 14-10 سرب در اوایل سه ماهه سوم زمانی که ستاد کارفرمایی لن داوسون انداخت زیر فشار سنگین از هکرها’ خط مقدم.

“او عبور فقط شناور وجود دارد خارج وجود دارد با هیچ چیز در آن” آقای چوب به یاد می آورد 30 سال بعد به لس آنجلس تایمز. “این آسان رهگیری.”

او گرفتار توپ و بازگشت آن 50 متری قبل از کشیده شدن پایین در کانزاس سیتی 5-خط محوطه.

هکرها’ الیاس پیتز به ثمر رساند در بازی بعدی به عنوان هکرها در ادامه به تسلط نیمه دوم و برنده به راحتی 35-10.

“این بازی به ظاهر تغییر شخصیت بازی” کانزاس سیتی مربی هنک Stram گفت: پس از آن. “پس از آن ما فقط خراب شد.”

لومباردی توصیف رهگیری به عنوان “ویلی چوب در بهترین خود را.”

ویلیام Vernell چوب متولد آذر. 23, 1936 در واشنگتن است. پدر و مادرش از هم طلاق گرفته هنگامی که او جوان بود و او را تا حد زیادی توسط یک مادر و مادر بزرگ.

منطقه مدارس هنوز تفکیک زمانی که آقای وود با حضور پیر آرمسترانگ دبیرستان که در آن تبحر او در فوتبال, بسکتبال و بیس بال.

پس از یک سال در یک تاریخ و کالج در کالیفرنیا او ثبت نام در دانشگاه جنوب کالیفرنیا در سال 1957 و شد اولین آمریکایی آفریقایی کارفرمایی در ساحل اقیانوس آرام در کنفرانس (در حال حاضر Pac-12).

به عنوان یک مقام ارشد در سال 1959 آقای چوب رهبری تروجان ها به یک 8-2 رکورد. او همچنین یک standout دفاعی به عقب و محل-kicker اما او در انتخاب pro football draft. او نامه نوشت و به سه تیم — نیویورک غول سان فرانسیسکو 49ers و هکرها — درخواست برای ازمایش. تنها تیم به پاسخگویی شد و هکرها.

لومباردی به رسمیت شناخته شدید رقابت در آقای چوب Maraniss نوشت: “زمانی که پراید هنوز هم اهمیت” “همراه با برخی از unteachable صفات او بی باک و سریع و چالاک قادر به لمس بالای تیر دروازه خورد میره” — 10 پا از زمین “با آرنج خود را از یک جایگاه جهش.”

در ابتدا آقای وود احساس بی دست و پا در خلیج سبز که در آن او زندگی می کردند در YMCA برای $1.50 یک شب در طول rookie فصل است.

“من تا به حال هرگز در یک محل که در آن وجود ندارد, هر, سیاه, مردمی,” او گفت: Milwaukee Journal Sentinel در سال 2002.

در سال 1960 لومباردی, احضار بازیکنان خود را با هم و به آنها گفت که او نمی خواهد تحمل تعصب نژادی و یا نام-تماس از هر نوع.

“اگر من تا به حال شنیدن … هر چیزی که در اطراف در اینجا بدون در نظر گرفتن که شما هستند شما از طریق با من,” او گفت: با توجه به Maraniss بیوگرافی. “شما نمی توانید بازی برای من اگر شما هر گونه تعصب است.”

آقای وود که به نام لومباردی “شاید منصفانه ترین فرد من تا کنون ملاقات کرد” به طور کامل آگاه است که واشینگتن ردسکینز در زادگاه خود تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است مجاز یک سیاه بازیکن در این تیم را فهرست.

در طول offseasons آقای چوب بازگشت به واشنگتن جایی که او به تدریس در دبیرستان و خواسته شد سی دولت به عنوان یک میانجی در اختلافات بین باندهای رقیب.

بازنشسته شد و پس از سال 1971 فصل و دستیار مربی با San Diego Chargers. در سال 1975 او به نام سر مربی فیلادلفیا بل از تازه بدوران رسیده های دنیا, فوتبال, لیگ, ساخت آقای وود اولین آفریقایی آمریکایی سر مربی امروزی در فوتبال حرفه ای. لیگ به زودی خورده و آقای وود نقل مکان به تورنتو Argonauts از لیگ فوتبال کانادا که در آن او نیز شد اولین بار, سیاه, سر مربی.

او نا امید شده بود که او هرگز ارائه شده دیگر کار مربیگری در NFL. به جای او تاسیس واشنگتن-بر اساس مکانیکی پیمانکاری کسب و کار است که او تا سال 2001.

همسر خود را از 20 سال سابق شیلا پیترز در سال 1988 درگذشت. بازماندگان خود را شامل دو پسر آندره چوب سان فرانسیسکو و ویلی چوب جونیور سابق دبیرستان و مربی حرفه ای فوتبال از واشنگتن; یک دختر از اوایل رابطه LaJuane چوب صندلی دلپذیر, Md.; یک خواهر Gladys هاوکینز از Md.; شش نوه و پنج نوه بزرگ.

در سال های بعد آقای وود احساس مجازات اثر خود را از فوتبال حرفه ای است. او تا به حال به عمل جراحی زانو و تعویض مفصل ران و پس از حدود سن 70 رنج می برد از پیشرونده زوال عقل است.

“این بازی طول می کشد تلفات او گفت:” در سال 2002 و سپس افزود: “من هیچ تاسف در مورد زندگی حرفه ای من وجه است. من بیشتر از آن از هر کسی می توانست تا کنون تصور است.”

در سال 1989 آقای چوب القاء شد به Pro Football Hall of Fame در کانتون اوهایو که در آن 10 از هم تیمی های خود نیز مندرج همراه با لومباردی.

“هنگامی که من برای اولین بار راه می رفت به پاکر اردوگاه وجود دارد بدون شک که در اتهام” آقای وود گفت: واشنگتن پست که در آن سال. “این اولین بار من با وینس لومباردی او ترس جهنم از من. و من شده است با تکان دادن زمان”است.

ادامه مطلب واشنگتن پست اعلامیه آلیس Mayhew, کتاب, ویرایشگر با یک چشم در واشنگتن درگذشت 87 هریت فرانک جونیور نامزد جایزه اسکار فیلمنامه از ” هود ” و ” Norma Rae,’ درگذشت 96 برنارد Ebbers, WorldCom, مدیر عامل شرکت محکوم در تاریخی تقلب و رسوایی می میرد در 78

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im