چرا نقض بین سعودی ها و قطری ها می رود و در

زمانی که عربستان سعودی امارات متحده عربی و بحرین و مصر قطع روابط دیپلماتیک و لینک های حمل و نقل با قطر در ماه ژوئن سال 2017 وجود دارد انتظارات است که حاکمان را حل و فصل کرد بی سر و صدا در میان خود را به عنوان یک مناقشه مشابه سه سال قبل است. به جای این گروه صادر سخت مطالبات قطر حاضر به خم و نقض سخت. قطر و حتی ترک اوپک در شروع 2019 نادر پارگی عربستان تحت سلطه روغن کارتل. در اواخر سال 2019 وجود دارد نشانه squabbling متحده ممکن است مایل به پل تفاوت های خود را, اما پیشرفت در ترمیم شکاف متوقف شده و حتی به عنوان گسل خطوط کشیده شده توسط این درگیری تعمیق خارج از منطقه است.

1. چگونه است که بخش گسترش یابد ؟

رقابت بین قطر و همسایگان آن در حال حاضر گسترش فراتر از خاورمیانه و کشورهای برای مثال پیدا کردن خود را در دو طرف یک جنگ نیابتی در لیبی. قطر کشیده شده و نزدیک به ترکیه که به کمک آن آب و شوک اولیه از تحریم. در ضمن ترکیه نسبت به دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس باید soured; برای مثال این کشور با اعزام نیروهای نظامی به مبارزه علیه U. A. E. حمایت نیروهای خود در لیبی و عرضه آن اطلاعات implicating عربستان عوامل در قتل واشنگتن پست مقاله نویس جمال Khashoggi در استانبول.

2. چه شکاف مورد ؟

کوارتت شکایت در مورد قطر دوستی با ایران و تشدید آن از حمایت از تروریسم شارژ رهبران آن را انکار کند. بحران برانگیخته شد در سال 2017 زمانی که هکرها منتشر شده یک داستان در قطر خبرگزاری به نقل از امیر قطر شیخ تمیم بن حمد آل ثانی به عنوان انتقاد از نصب ضد ایران روحیۀ پس از سفر به منطقه توسط رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن. قطر مقامات به سرعت حذف نظرات به نام اف بی آی برای کمک به بررسی هک و درخواست کرد برای آرام کردن سعودی و U. A. E., روزنامه روحانیون و افراد متهم قطر از تلاش برای تضعیف تلاش ها برای منزوی کردن ایران است.

3. چقدر آسیب انجام شده است ؟

در سال 2016 آخرین سال قبل از تحریم قطر تجارت با U. A. E. به مبلغ 3.5 میلیارد دلار با توجه به صندوق بین المللی پول در حالی که تجارت بین قطر و عربستان سعودی و مصر بالغ بر حدود 3.3 میلیارد دلار است. که از بین رفت. بنابراین بیش از حد عملا همه بازدید گردشگران قطر از تحریم کشورهای: 1.3 میلیون نفر در سال 2016 از جمله سه نفر از پنج بازدید از ملیت. کاهش در درون خلیج کسب و کار کمک به یک اسلاید در قیمت املاک و مستغلات و وزن در رشد اقتصادی است. هنوز قطری ها استدلال می کنند که تحریم کمک کرده است تا آنها را به ایجاد کسب و کار جدید, روابط و پرورش در حال ظهور صنایع به خصوص تولید مواد غذایی است که این کشور نمی خواهد که در غیر این صورت توسعه یافته است.

4. چگونه گسترده شده است fallout?

این شکاف نه تنها صدمه دیده شد. این تحریم متحده به خصوص U. A. E., از دست گردشگران و سرمایه گذاران از قطر و اختلاف را تکان داد اعتماد به نفس در کسب و کار منطقه hub دبی که بسیاری از شرکت ها استفاده به عنوان پایه ای برای خود در خلیج فارس و گسترده تر در خاورمیانه ، بیشتر به طور گسترده ای در ایالات متحده ابراز نگرانی ردیف پیچیده است همکاری های امنیتی در منطقه ای که میزبان عمده ایالات متحده و پایگاه مهم صادر کننده و مسیر را برای جهانی نفت. واشنگتن نیز می بیند خلیج فارس وحدت به عنوان ضروری برای مبارزه با نفوذ آن دشمن ایران است که در ایالات متحده به مقامات را به عنوان داشتن بهره مند از بخش های.

5. شد آن همه چیز یک سوء تفاهم?

هیچ. این درگیری شده بود دم برای سال. با آن ثروت و custodianship, اسلام, مقدس, سایت های, عربستان سعودی به مدت طولانی دیده می شود خود را به عنوان رهبر طبیعی از منطقه خلیج فارس, اگر نه کل خاورمیانه است. قوی ترین رقیب ایران است کسی که با این testy ارتباط است. پس از قطر شروع به رشد ثروتمند از گاز صادرات دو دهه پیش از آن تأکید کرده است استقلال خود را از عربستان سعودی و به دنبال روابط صمیمی با ایران با آنها در آن سهام غول پیکر دریایی میدان گازی. در خطر: تقریبا 50 تریلیون متر مکعب ذخایر اثبات شده گاز با توجه به قطر و وزیر انرژی سعد Sherida Al Kaabi.

6. چه تروریسم رو برای انجام با آن ؟

این تحریم متحده متهم کردن قطر به حمایت از القاعده و داعش و همچنین اخوان المسلمین یک اسلامگرای سازمان که چندین حوزه خلیج فارس ممنوع کرده اند و تعیین شده به عنوان یک گروه تروریستی است.

7. آیا قطر به حمایت از القاعده و دولت اسلامی?

برخی از قطری ها ارائه کرده اند حمایت از القاعده و گروههای spinoffs اما این کشور می گوید آن را به شدت تلاش برای سرکوب تامین مالی تروریسم به خصوص پس از 2017. وزارت امور خارجه ایالات متحده تا سال 2018 گزارش با تروریسم گفت: قطر افزایش یافته است و همکاری در مبارزه با تروریسم تلاش و تبلیغ جدید ضد پول شویی قانون بود که در نهایت به تصویب رسید و سال بعد. هنوز هم این همکاری پس از سالها انتقاد از ایالات متحده که این کشور به عنوان یک کلید صندوق جمع آوری محلی برای گروه هایی مانند القاعده و طالبان به ویژه پس از آن ضعیف تنظیم سازمان های خیریه. ایالات متحده می گوید: دیرین وزیر دولت ارائه شده برای حمایت از خالد شیخ محمد مغز متفکر 11 سپتامبر که زندگی در قطر برای چندین سال طول 1990s. و در بی نظمی از انقلاب سوریه برخی از حمایت قطر از رفت به شورشیان که بعد رفت برای پیوستن به دولت اسلامی. هنوز هم ایالات متحده وضع مشابه انتقادات در دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس.

8. این است که اخوان المسلمین به اتهام درست است ؟

قطر دولت آن را انکار می کند پشتیبانی از اخوان المسلمین و یا هر حزب سیاسی بلکه می گوید این کمک می کند تا دولت ها و افرادی که ممکن است در زمان حکومت اخوان المسلمین از جمله مصر از 2012 به 2013. قطر شاکیان در نظر گرفتن اخوان المسلمین به عنوان یک تروریست جنبش است. مصر رهبر Abdel-Fattah El Sisi ممنوع سازمان و نظارت سرکوب حامیان خود پس از سرنگونی یک رئیس جمهور منتخب از این گروه در سال 2013. قطر میزبانی برجسته اخوان المسلمین روحانی یوسف القرضاوی از او فرار کرد مصر در سال 1961 ارائه او را محبوب نشان می دهد بحث در دولت مورد حمایت الجزیره کانال تلویزیون.

9. آنچه باید تحریم متحده خواستار?

عربستان سعودی و متحدان آن در ابتدا تولید یک لیست از 13 مورد نیاز از جمله بستن الجزیره در قطع روابط دیپلماتیک با ایران قطع روابط با اخوان المسلمین و از بین بردن پایه ترکیه تاسیس شده در قطر در سال 2014. پس از آن گروه توزیع مجدد لیست خود را به عنوان شش “اصول” از جمله این که قطر باید تعلیق “تمام اعمال تحریک آمیز” و خودداری از “دخالت در امور داخلی کشورها.”

10. چه تلاش های آشتی شده اند ساخته شده است ؟

کویت و ایالات متحده آمریکا شده اند اقدام به کارگزار روابط با قطر و تحریم کشورها تقریبا از اختلاف آغاز شد. یک سری از حملات در تانکر در نزدیکی تنگه هرمز درخواست قطر و سپس نخست وزیر, برای سفر به عربستان سعودی در شهر مقدس مکه به بحث در مورد پاسخ به ایران با یک گروه از رهبران منطقه ای اما قطر وزیر امور خارجه بعد از آن انتقاد کردند. چشم انداز پایان دادن به این مناقشه به نظر می رسد بیشتر احتمال دارد نسبت به پایان سال 2019 پس از عربستان سعودی توافق کردند به ارسال آن تیم ملی فوتبال به رقابت در جام خلیج فارس برگزار شد در دوحه قطر و وزیر خارجه پرواز به ریاض برای بحث در مورد شکاف. حدس و گمان است که امیر قطر ممکن است پیوستن به یک جلسه از شورای همکاری خلیج فارس در عربستان سعودی در ماه دسامبر در نهایت نمی, میوه, با نخست وزیر حضور در جای خود.

11. چگونه قطر اب و هوای تحریم ؟

قطر یکی از ثروتمندترین کشورها و اقتصاد آن ثابت شده است انعطاف پذیر. زیرا این کشور باز دالان حمل و نقل و فروش نفت و گاز همچنان بدون وقفه. عربستان سعودی شوکه قطر با بستن آن تنها زمین مرز توقف محموله از مواد غذایی است. اما کوچکتر کشور به سرعت باز جایگزین مسیرهای تجاری و پیدا کردم جایگزین تامین کنندگان به ویژه ایران و ترکیه در هند است. رد overflight حقوق برای هواپیمایی قطر با تحریم گروه مذاکره آنها با ایران است. ترکیه به ارسال نیروهای اضافی و انجام تمرینات مشترک با قطر. این sheikhdom باقی می ماند و در شرایط خوب با ایالات متحده که در پایگاه های هزاران نفر از نیروهای نظامی و منطقه ای عملیات های هوایی مرکز وجود دارد.

12. چرا این کشورها بسیار مشکل حل نيست ؟

یک معامله است که اجازه می دهد تا همه طرف به صورت ذخیره چالش برانگیز است. قطر قاطعانه رد بسیاری از تحریم کشورهای اتهامات و گفته است که پیوستن به اتحادیه اروپا خواسته را نقض حاکمیت ملی خود را. بنابراین روشن نیست چه سازش قطر ممکن است مایل به ارائه و نه آنچه امتیازات ممکن است دلجویی از منتقدان آن است. منابع نزدیک به مذاکرات گفته اند که عربستان سعودی به نظر می رسد بیشتر مایل به در نظر گرفتن تجدید روابط در حالی که U. A. E. رهبری گرفته شده یک خط سخت تر در جنگ است.

–با کمک از دانا ابو النصر و سیلویا Westall.

برای تماس با خبرنگار در این داستان: سیمون Foxman در دوحه در [email protected]

برای تماس با سردبیران مسئول این داستان: کلودیا Maedler در [email protected] لیزا بیر مرد Collins

©2020 بلومبرگ L. P.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im