چرا معترضان در حال بستن کانادا راه آهن خدمات

کریس Helgren ایسنا

دود از چوب آتش سوزی افزایش می یابد از این اردوگاه از اولین کشورهای عضو Tyendinaga Mohawk قلمرو آنها به عنوان بلوک از طریق راه آهن ریل قطار در انتاریو در اعتراض به ساحلی GasLink خط لوله در بریتیش کلمبیا در روز جمعه.

تورنتو — کانادا نخست وزیر جاستین ترودو به نام “گفت و گو و احترام متقابل” روز شنبه به عنوان ضد خط لوله تظاهرات و محاصره که فلج ملت راه آهن سیستم وارد شده خود را در 12 روز.

تظاهرکنندگان در سراسر کشور باید پیوست محاصره در حمایت از ارثی روسای مرطوب’suwet’en ملت در بریتیش کلمبیا که در مخالفت با ساخت یک خط لوله گاز از طریق خاک خود است. آنها به ارمغان آورد بیشترین حمل و نقل مسافر از خدمات ریلی به وقفه.

“ما نمی خواهیم که شما را متوقف ایستاده تا برای خود و جوامع حقوق خود و برای آنچه که شما باور دارید” ترودو گفت: در مجلس شورای اسلامی طی یک سخنرانی که قطع شد heckling. “ما فقط می خواهیم که شما مایل به کار با دولت فدرال به عنوان یک شریک در پیدا کردن راه حل.”

زمینه اختلاف دیرینه سوالات بیش از زمین عنوان و کسی که صحبت می کند برای کانادا مردم بومی.

بن بست شمار یک چالش عمده برای ترودو که پیدا کرده است به وعده های خود برای مبارزه با تغییر آب و هوا و رسیدن به آشتی با مردم بومی و حمایت از کانادا در بخش نفت و گاز اغلب در تنش است.

[در دوشنبه کانادا اعلام کرد ‘آب و هوا اضطراری است.’ در روز سه شنبه آن را به تصویب یک خط لوله گسترش است.]

تظاهرکنندگان در خارج از قوه مقننه استانی بریتیش کلمبیا برگزار می شود وارونه پرچم کانادا با “آشتی مرده است” ناخوانا در سراسر.

در اینجا چیزی است که شما نیاز به دانستن.

چگونه تظاهرات شروع کنم ؟

اختلاف مراکز در $4.6 میلیارد ساحلی GasLink خط لوله برای حمل گاز از شمال شرقی بریتیش کلمبیا به 30 میلیارد دلار گاز طبیعی مایع ترمینال در ساحل.

تظاهرات شروع Feb. 6 بعد از پلیس سوار سلطنتی کانادا شروع به اجرای یک دستور در مقابل مردم در’suwet’en خاک بودند که گفته می شود مانع دسترسی به سایت ساخت و ساز. بیش از چند روز ماموران برچیده اردوگاه ها و بازداشت ده ها تن از مردم است.

عکس ها و فیلم های منتشر آنلاین نشان می دهد افسران RCMP لباس پوشیدن و در دنده تاکتیکی و مسلح با تفنگ. در یک ویدئو یک افسر به نظر می رسد که سلاح خود را ثابت در یک جهت باد; مرد yells “نگاهی به تفنگ خود را از من!”

الکس Filipe

ایسنا

Counterprotesters نشان می دهد دوشنبه در برابر قطار توقف ناشی از اول ملت معترضان در Tyendinaga.

همبستگی تظاهرات به سرعت گسترش در سراسر کانادا.

تظاهرکنندگان مسدود شده اند و بنادر و راه آهن عبور و تقاطع صحنه تحصن در مجلس’ دفاتر تعطیل دو پل به ایالات متحده و مختل Amtrak خدمات از بلینگهام بشویید. به ونکوور.

مردمان بومی تقسیم می شوند بیش از این پروژه است. ساحلی GasLink امضا توافق نامه با تمام 20 از انتخاب بومی گروه شوراها در طول 416-مایل مسیر خط لوله از جمله پنج مرطوب’suwet’en گروه شوراها. اما مرطوب’suwet’en ارثی ستاد که ادعا کنترل بیش از 8,500 کیلومتر مربع است که شامل خط لوله مسیر مخالفت با این پروژه است.

چه تفاوت بین یک گروه و شورای ارثی ارشد ؟

منتخب شورای گروه سیستم تاسیس شد ، که توسط قانون از سال 1876 در مدت کوتاهی پس از کانادا کنفدراسیون. قانون اجباری برخی از مردم بومی بر روی ذخایر گذاشته و سیستم خود را از حکومت.

گروه شوراها “تابع به عنوان نوعی واسطه بین مردم و فدرال تاج گفت:” دانشگاه تورنتو قانون پروفسور داگلاس Sanderson عضو Opaskwayak Cree Nation. سیستم بود “تحمیل” در آنها او گفت: “هیچ سوالات پرسیده بودند از مردم بومی در هر نقطه در زمان در مورد هند عمل می کنند.”

اما قبل از کنفدراسیون مرطوب’suwet’en ملت به حال خود را رهبری و راهبری سیستم — که همچنان به این روز است. این سازمان به پنج قبیله و 13 خانه هر کدام با خود ارثی رئیس.

[یک خط لوله نفت گسترش تقسیم کانادا مردمان بومی]

در بسیاری از کشور کانادا, زمین, حقوق تعیین شده توسط معاهدات امضا شده میان تاج و گروه های بومی. اما در بریتیش کلمبیا وجود دارد چند معاهدات و اکثر زمین — از جمله مرطوب’suwet’en خاک — است unceded.

ارثی ستاد ادعا که گروه شوراها صلاحیت تنها بر روی زمین ذخیره ایجاد شده توسط دولت فدرال نیست گسترده تر سرزمین های سنتی که در آن بخشی از خط لوله پیشنهاد شده است.

در سال 1997 یک زمین مورد ادعا مربوط به مرطوب’suwet’en و Gitxsan مردم ساخته شده راه خود را به دادگاه عالی کانادا. این حکومت است که بومی به عنوان زمین وجود ندارد و نمی شد “خاموش” در زمان کنفدراسیون اما حل و فصل پرسش از عنوان برای هر دو گروه.

چه شده است تاثیر اعتراضات?

مخرب ترین تظاهرات در مجاورت راه آهن عبور از نزدیکی بلویل اونتاریو بین تورنتو و مونترال مجموعه Mohawks از Tyendinaga. مشغول راهرو لینک شرق کانادا به غرب کانادا و غرب میانه آمریکا.

کانادا ملی راه آهن این کشور بزرگترین حمل و نقل راه آهن حامل تعطیل کرده است عملیات خود در شرق کانادا. از طریق راه آهن اصلی مسافری راه آهن حامل تعطیل بسیاری از شبکه خود را در هفته گذشته اما گفت که این امر رزومه برخی از خدمات پنج شنبه.

کریس Helgren

ایسنا

یک ملی کانادا راه آهن قطار باری متوقف باقی مانده در نزدیکی Tyendinaga در روز جمعه.

CN راه آهن سخنگوی Alexandre Boulé گفت: این شرکت صادر شده 450 موقت اخراج اعلامیه و می تواند اضافه کردن به عنوان بسیاری از 1000 تا بیشتر اگر این وضعیت حل نشده است. او گفت: معترضان نزدیکی به عبور از آن را غیر ممکن به کار با خیال راحت.

CN راه آهن حمل و نقل حدود 190 میلیارد دلار کالا در سال است. چندین گروه صنعت هشدار داده اند از اختلال در زنجیره تامین و بلندی کمبود از همه چیز از پروپان و مواد غذایی به مواد شیمیایی برای درمان آب آشامیدنی.

حامل به دست آمده است چندین ترک در برابر محاصره نزدیک Belleville اما پلیس استان انتاریو گرفته اند هر گونه اقدام مستقیم به از بین بردن آن است.

چگونه است که دولت در پاسخ?

ترودوکه دولت کاهش می یابد به یک اقلیت در سال گذشته فدرال انتخابات متهم شده است که به کندی پاسخ به اعتراضات. او در آفریقا برای ساخت پشتیبانی از کانادا پیشنهاد برای شورای امنیت سازمان ملل صندلی وقتی تظاهرات شروع و لغو سفر به باربادوس, در این هفته برای تشکیل یک جلسه اضطراری با کابینه اش.

مارک میلر کانادا بومی خدمات وزیر ملاقات با Mohawks از Tyendinaga برای نزدیک به 10 ساعت در روز شنبه و گزارش “متوسط پیشرفت است.” معترضان اصرار دارند آنها را ترک نمی کند تا زمانی که RCMP برگ مرطوب’suwet’en خاک.

[آخرین مقابل کانادا و تلاش برای آشتی با بومی کانادایی: زبان]

ترودو مقاومت کرده است تماس برای پاسخ بیشتر زور و اجبار. او تصمیم گرفتند به جای “دیالوگ” در آنچه که او به عنوان “بحرانی” لحظه ای برای کشور است. در مقابل ذهن برای اتاوا در حال چندین نمونه از حملات پلیس در بومی تظاهرات در دهه های اخیر تبدیل شده است که کشنده است.

اندرو Scheer, خروجی رهبر فدرال حزب محافظه کار به نام ترودو سخنرانی در پارلمان در روز سه شنبه یک “کلمه سالاد” و “ضعیف ترین پاسخ به یک بحران ملی در تاریخ کانادا.”

او را متهم به “رادیکال فعالان” از برگزاری این اقتصاد را به گروگان گرفتند. Scheer انتقاد قرار گرفته بود در هفته گذشته برای از تظاهرکنندگان خواست به “چک خود را امتیاز.”

ترودو گفت: پیدا کردن یک راه حل نخواهد بود “ساده است.”

“در همه طرف مردم ناراحت و نا امید. من آن را دریافت کنید,” او گفت:. “این قابل درک است چرا که این است که در مورد چیزهایی که مهم: حقوق و معیشت حکومت قانون و دموکراسی ما.”

ادامه مطلب:

خط لوله درگیری آزمون چگونه ترودو خواهد تعادل انرژی و محیط زیست و حقوق محیط زیست

دولت کانادا درخواست assails ‘نسل کشی’ از بومی زنان و دختران

هزاران نفر از کانادا بومی کودکان درگذشت و در کلیسای-اجرا در مدارس شبانه روزی. جایی که آنها به خاک سپرده شدند ؟

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>