چه شروع شد و در اوایل سال 2019 به عنوان مسالمت آمیز راهپیمایی علیه لایحه اجازه می دهد تا فرهنگ جامعه تبدیل به سرزمین اصلی چین منفجر شد و در اواسط سال به یک چالش مستقیم به پکن گرفتن در هنگ کنگ است که انجام شده به 2020. دولت های محلی و در نهایت انصراف قانون اما و خواهان دموکراسی حاصل انگیزه. خشونت فوران در خیابان و مترو و فرودگاه در حالی که درگیری میان پلیس ضد شورش و سیاه چادری معترضان پرتاب کوکتل مولوتف منجر به ابر از گاز اشک آور و بیش از 7000 بازداشت. برخی از معترضان به ضرب گلوله توسط پلیس. رئیس جمهور چین که به مدت طولانی هشدار داد که چالش ها به چین حکومت نمی تواند تحمل گفت: “به منظور بازگرداندن هنگ کنگ مهم ترین وظیفه است.”

1. نمی هنگ کنگ بخشی از چین ؟

اما رسما آن را یک “منطقه ویژه اداری.” شهر 7.5 میلیون نفر بود یک پاسگاه امپراتوری بریتانیا برای 156 سال که در طی آن زمان آن را به توسعه یک کسب و کار جهانی hub. در سال 1984 اعلامیه مشترک بریتانیا توافق کردند که آن را در سال 1997 و چین وعده داده شده به اجازه می دهد یک “درجه بالایی از خودمختاری” برای 50 سال — تا 2047-از جمله تضمین آزادی بیان و مطبوعات آزاد سرمایه داری بازار و انگلیسی مشترک قانون “یک کشور دو سیستم” تنظیم شده است.

2. چرا مردم اعتراض ؟

استرداد لایحه معرفی شده در فوریه 2019 به حالت تعلیق شد اما در ماه ژوئن در هنگ کنگ اجرایی کری لام منتظر دو ماه دیگر به طور رسمی آن را برداشت. در آن زمان لیستی از نارضایتی رشد همراه با تماس به صورت لام استعفای. بسیاری از معترضان شعار شعار: “پنج خواسته نه یکی کمتر!” کسانی هستند:

• خروج از استرداد لایحه (انجام شده)

• مستقل تحقیق پلیس رفتار و اتهامات از استفاده بیش از حد از زور

• عفو بین الملل برای بازداشت معترضان بیش از 500 نفر از آنها رو به عنوان بسیاری از 10 سال در زندان استعماری دوران شورش شارژ

• توقف برای توصیف اعتراضات به شورش

• راه اندازی مجدد متوقف اصلاحات انتخاباتی از جمله انتخابات مستقیم برای این شهر شد.

3. چقدر بد است ؟

خیلی شدید در زمان.

• در ماه ژوئن صدها هزار نفر از مردم به صورت مسالمت آمیز راهپیمایی که پس از آن تفویض به صورت هفتگی و گاهی اوقات شبانه pop-up جنگ خیابانی. فرودگاه تحمیل بی سابقه ای خاموش در اوایل ماه اوت پس از معترضان اشغال ترمینال اصلی.

• کل شبکه مترو بسته برای یک روز در ماه اکتبر (اولین بار از راه آهن ادغام در سال 2007) و پس از یک شب از rampages به دنبال یک دولت تصمیم به ممنوعیت ماسک با استفاده از یک استعماری-عصر قانون. (این ممنوعیت به طور گسترده ای نادیده گرفته لغو در دادگاه است و در حال حاضر رفتن را از طریق یک روند تجدید نظر.)

• دو مرگ stoked احساسات: یک دانش آموز کالج که سقوط در پارکینگ و سالمند, خیابان تمیز کننده ضربه بر روی سر توسط یک شی پرتاب شده توسط یک معترض.

• وحشتناک گوشی های هوشمند ویدئوها از تیراندازی پلیس و یا حمله چینی mainlanders یا حامیان دولت ویروسی رفت.

• در اواسط نوامبر منطقه کسب و کار مرکزی و دانشگاه ها شد flashpoints, تشدید حس هرج و مرج است.

• سیاستمداران در هر دو اردوگاه از لحاظ جسمی حمله پیش از نوامبر. 24 انتخابات شوراهای ولسوالی اما رای گیری گشوده و بدون خشونت در یک رکورد مشارکت در انتخابات طرفدار دموکراسی نامزدهای برنده در یک زمین لغزش.

• سه هفته بعد صدها هزار نفر از مردم دیگر صلح آمیز مارس نشان دادن این جنبش قدرت ماندن. اما یکی دیگر را در روز سال نو به پایان رسید به طور ناگهانی در میان تجدید درگیری و بازداشت 464.

4. آنچه در مورد این سال ؟

قمری تعطیلات سال جدید و گسترش یک کروناویروس جدید از چین قرار دادن دمپر عمده اعتراضات اما فعالان می گویند آنها انتظار می رود نارضایتی از دولت در پاسخ به اپیدمی به سوخت حرکت خود را. جدید اتحادیه های کارگری است که از تظاهرات های اضافه شده به فشار بر دولت است.

5. چه چین موقعیت ؟

یازدهم همواره مورد حمایت لام رهبری است. اما در ماه ژانویه چین بالای ارتباطی در این شهرستان شد unceremoniously سرنگون و با جایگزین لو Huining یک حزب کمونیست بی باک با شهرت به عنوان یک مجری در یک ممکن است نشانه ای از رشد نا امیدی با این وضعیت. یازدهم دوباره ابراز نگرانی برای هنگ کنگ در سال جدید آدرس. پیش از او در مورد صحبت “رادیکال جرایم خشونت آمیز” که “باید به طور جدی در پایمال کردن قانون و نظم اجتماعی به طور جدی تضعیف دلار هنگ کنگ ثبات و رفاه به طور جدی به چالش کشیده پایین خط” از ” یک کشور و دو سیستم.’ مقامات چینی و رسانه ها را به نام مخالفان تروریست و آنها را نسبت به دولت اسلامی. آنها همچنین اتهام دخالت خارجی توصیف متحده آمریکا به عنوان یک “سیاه دست” پشت تظاهرات — یک ادعای وزارت خارجه را رد کرد و به عنوان “مسخره است.” چین و حزب کمونیست اتحاد نشانه های حتی بیشتر مداخله در همه چیز از آموزش و پرورش به مدیر اجرایی, انتصاب, اما نه دقیق اقدامات خاص است.

6. چه هنگ کنگ دولت می گویند ؟

“خشونت از بین بردن هنگ کنگ” لام گفت: در ماه اکتبر زمانی که او استناد قانون اضطراری — در حالی که اصرار وجود نداشت وضعیت اضطراری. او پذیرفته است مقصر ناآرامی اما رد تماس به استعفا. لام همچنین دارای حکومت یک پتو عفو — “شما باید به عواقب پس از شکستن قانون” — و می گوید شکایت از پلیس انجام شود باید توسط یک موجود کمیسیون سازمان ملل متحد گزارش باید سوال خود را تحقیقی قدرت و استقلال و پانل های بین المللی مشاوران خارج در ماه دسامبر با استناد به نگرانی های مشابه). لام گفت: “محدودیت های مختلف و شرایط” او مانع از پرداختن به “تمام نارضایتی های مردم در جامعه است.”

7. می تواند از آن بدتر ؟

که بستگی به چین است. نیروهای نظامی از مردم آن را ارتش آزادی شده اند در این شهرستان از سال 1997 تحویل اما باید بازی های برگزار شده حداقل یک نقش است. نگرانی افزایش یافته است که سربازان ممکن است به نام در به بازگرداندن نظم به خصوص بعد از پادگان ارسال شده در آگوست نشان چینی نیروهای تمرین ضد شورش کنترل. نه وزارت دفاع ملی و نه دلار هنگ کنگ و ماکائو امور پکن باید حکومت آن را. برای برخی از مردم بزرگترین ترس از سرکوب انعکاس مرگبار یکی از سه دهه پیش در بیشتر دانشجو معترضان در میدان تیان آن من. که نگرانی و به دنبال آن نگرانی از خروج ایالات متحده از وضعیت ویژه ای که تحت این توافق برای درمان هنگ کنگ به عنوان متمایز از چین برای تجارت و مسائل اقتصادی است. به ترس از رهبران چین, رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن لایحه را امضا و به قانون ابراز ایالات متحده برای حمایت از معترضان در ماه نوامبر.

8. باید این اعتراضات را تحت تاثیر قرار کسب و کار ؟

بله و شیوع کروناویروس است و آن را حتی بدتر است. اقتصاد در حال حاضر تحت فشار ایالات متحده-چین و دولت است و پیش بینی اولین سالانه رکود در یک دهه. گردشگران در حال دور ماندن در droves — ورود بودند پایین 56 درصد در ماه نوامبر در مقایسه با ماه مشابه در سال 2018 است. نرخ اشغال هتل در حال راه بیش از حد. فروش در بخش خرده فروشی شده اند غلت برای ماه پایین حدود یک چهارم در سال در سال در ماه نوامبر پس از کاهش رکورد در ماه اکتبر. احساسات در میان کسب و کارهای کوچک و خرید مدیران نزدیک به پایین ترین سطح در حالی که املاک و مستغلات و خدمات مالی در بخش های باقی مانده نسبتا انعطاف پذیر است. لغو وقایع شامل خطوط هوایی کنفرانس WTA هنگ کنگ تنیس باز, جشنواره های موسیقی و آتش بازی و رژه موتور مسابقه و یک ماه اجرا از “ماتیلدا موزیکال.” هنگ کنگ دیزنی لند نیز رنج می برد. این بیماری همه گیر است و منجر به ابطال, از جمله سالانه هنر بازل در هنگ کنگ نشان می دهد.

9. باید تظاهرات قبل از کار ؟

بله اما کمتر به تازگی. در سال 2003 تظاهرات مسدود پیشنهادی امنیت ملی قانون و کمک به استعفای, پس از اجرایی تونگ Chee-hwa. نه سال بعد از دبیرستان دانش آموزان و پدر و مادر و معلمان گروه خنثی هنگ کنگ دولت در تلاش برای معرفی یک دوره تمجید حزب کمونیست و انتقاد از دموکراسی است. اما جنبش دموکراسی خواهی شکسته پس از دولت با موفقیت مواجه دانشجو-led تظاهرکنندگان که اشغال خیابان های شهر برای 79 روز در سال 2014 به تقاضا بیشتر دموکراسی است. از آن پس چین به منع برخی از فعالان به دنبال انتخاب دفتر محاکمه رهبران اعتراض و ممنوع طرفدار استقلال سیاسی ،

10. چه چیزی اشتباه است با استرداد لایحه ؟

لام ذکر شده در مورد هنگ کنگ مرد مظنون به قتل در تایوان در ارائه آن. مخالفان گفت: این می تواند باز کردن درب برای هر کسی که اجرا می شود گرفتار دولت چین — از جمله مخالفان سیاسی مدنی و فعالان حقوق یا حتی خارجی ها عبور — به بازداشت اتهامات کاذب در هنگ کنگ و ارسال به سرزمین اصلی است. وجود دارد که آنها را چه وزارت امور خارجه ایالات متحده به نام چین “دمدمی مزاج سیستم حقوقی.” منتقدان با اشاره به پیش نویس لایحه اختصاص یافته به این شهرستان را اجرایی — انتخاب شده توسط یک کمیته انباشته با دولت چین حامیان — نقش رهبری در رسیدگی به درخواست استرداد; در حال حاضر قوه مقننه می تواند بلوک فرهنگ جامعه تبدیل.

11. وجود دارد دیگر پتانسیل های فلش ،

هنگ کنگ هنوز به تصویب امنیت ملی قانون. لام گفت: او می خواهد برای ایجاد یک “مطلوب محیط اجتماعی” قبل از reintroducing آن است. هنگ کنگ نیز با توجه به ساخت میشده چینی سرود ملی یک جرم با احکام زندان از زمانی که سه سال است. وجود دارد و تظاهرات در سال 2018 پس از لام مشخص شده یک پروژه برای ساخت جزایر مصنوعی بین جزیره هنگ کنگ و Lantau به غرب است. مخالفان اعتراض به هزینه و اثرات زیست محیطی. جزایر کمک خواهد کرد جای ادامه هجوم سرزمین اصلی چین که بسیاری از هنگ کنگ از ساکنان سرزنش آسمان-قیمت ملک بالا و پر ازدحام بیمارستان های دولتی — تشدید anti-پکن شدند.

–با کمک از کارول زونگ و ناتالی ریه است.

برای تماس با خبرنگاران در این داستان: Fion لی در هنگ کنگ در fli59@bloomberg.net;کارن لی در هنگ کنگ در kleigh4@bloomberg.net;Iain مرلو در هنگ کنگ در imarlow1@bloomberg.net

برای تماس با سردبیران مسئول این داستان: Brendan اسکات در bscott66@bloomberg.net پل Geitner

©2020 بلومبرگ L. P.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im