چرا خلیج فارس دلار گیره تیره و تار توسط نفت و ویروس

اگر چه چند دهه ارز گیره خلیج عرب منطقه اغلب تحت فشار افسرده نفت در بازارهای آنها همیشه جان سالم به در برد. این بار اما قیمت انرژی در پایین تاریخی و شیوع کروناویروس به راه انداخته است رکود است که در حال فشردن دولت بودجه مانند قبل از هرگز. با برخی از خلیج ارز تحت فشار از دلالان می گیره رو خود sternest آزمون ؟

1. چگونه می گیره تحت فشار ؟

به عربستان سعودی سوار بر یک نفت-جنگ قیمت در ماه مارس با افزایش تولید نفت خام معامله گران شد, شرط بندی از طریق بازار مشتقات آن منطقه ارزها تضعیف خواهد در عرض یک سال است. چنین سناریویی ممکن است تنها اگر کشور خود را رها ارز گیره. ثابت نرخ ارز رژیم در آسیا بودند جاروب دور در طول بحران ارز از اواخر 1990s زمانی که دلالان مجبور امثال تایلند و کره جنوبی به رها کردن لینک های خود را با دلار. ارز گیره در حال حاضر تا حد زیادی محدود به تولیدکنندگان اصلی نفت در خاورمیانه که به نظر می رسد تمایلی به اجازه دهید آنها را بروید.

2. که دارای گیره و چرا ؟

شش عضو شورای همکاری خلیج فارس — بحرین کویت عمان قطر عربستان سعودی و امارات متحده عربی — در حال اجرا است ارز گیره یا مدیریت ارز خارجی رژیم از اوایل 1970s. کویت گیره دینار به سبد ارزهای اعتقاد به سلطه دلار آمریکا در حالی که دیگران مرتبط هستند تنها به دلار آمریکا. با نفت و گاز در قیمت دلار گیره کمک کرده اند shield کشور از نوسانات بازارهای انرژی و اجازه بانک مرکزی برای تجمع خارجی-ذخایر ارزی در زمان خوب است. در واقع استحکام گیره مربوط در بخش های بزرگ به اندازه کشورهای خارجی-ذخایر ارز خارجی و دارایی برگزار شد با خود ثروت مستقل بودجه.

3. چرا این نگرانی در حال حاضر ؟

بسیاری از کشورهای حوزه خلیج فارس باقی می ماند به شدت متکی به هیدروکربن به پرداخت صورتحساب — عربستان سعودی می شود حدود دو سوم از درآمد خود را از نفت و کویت در حدود 90 ٪ — بنابراین رکود در قیمت قرار گرفته و به منطقه اقتصاد تحت استرس است. به عنوان قیمت نفت خام برنت سقوط کرد بیش از نیمی از در ماه مارس عربستان سعودی بزرگترین صادر کننده نفت تخلیه بانک مرکزی ارز خارجی ذخایر 27 میلیارد دلار است که در ماه کاهش بیش از 5 درصد است.

4. ما اینجا بوده است قبل از ؟

سیستم جان سالم به در استرن آزمون از جمله سال متوالی از کاهش قیمت های نفت در دهه 1990 یک دوره ضعف دلار قبل از بحران مالی در سال 2008 و دیگری نفت-سقوط قیمت در سال 2014. دلالان شروع به پریدن کرد و سپس به چالش عربستان peg با 12 ماه به جلو — که سرمایه گذاران با استفاده از شرط peg شکستن و یا به پرچین در مورد آن می کند-صعود به بالا تمام وقت از 3.85 هر دلار در سال 2016. (Peg است 3.75.) به جای انتخاب به بی ارزش riyal پادشاهی کاهش هزینه ها و یارانه ها و تبدیل به بازار بدهی برای تامین مالی کسری بودجه ، همسایگان خود را اتخاذ استراتژی های مشابه است.

5. چگونه باید این استراتژی شانس?

پیشرفت در تنوع درآمد و دور از نفت مخلوط شده اند به عنوان تلاش برای مهار هزینه های. بدهی دولت به عنوان یک سهم از تولید ناخالص داخلی شروع به پریدن کرد در سراسر منطقه پس از سال 2014. عربستان سعودی را اجرا هفتم آن متوالی کمبود بودجه این سال و U. A. E., است که یک رکورد در کسری صندوق بین المللی پول تخمین می زند. این همه امتیاز به نیاز شدید اقتصادی اقدامات برای مبارزه با دوقلو پانچ پایین قیمت نفت و رکود اقتصادی جهانی. عربستان سعودی در ماه مه اعلام کرد trebling مالیات بر ارزش افزوده و کاهش دولت کمک هزینه.

6. که گیره به نظر می رسد بیشتر در معرض دلالان ؟

عربستان سعودی, U. A. E., کویت و قطر همه قدرت شلیک به شکل قابل ملاحظه ذخایر ارزی خود را به دفاع گیره. عربستان سعودی قدرت پولی گفت: ممکن است آن ارز خارجی ذخایر پوشش 43 ماه از واردات به عنوان آن را مجددا بر تعهد خود به حفظ میخکوب کردن محکم کردن. آسیب پذیر به نظر می رسد عمان و بحرین را متزلزل امور مالی عمومی و تیره و تار ذخایر. بحرین نیاز به یک روغن با قیمت $95.6 در هر بشکه به تعادل بودجه خود را در حالی که عمان نیاز به $86.8 بالاترین در شورای همکاری خلیج فارس با توجه به صندوق بین المللی پول. بحرین حداقل دارای کوسن از 10 میلیارد دلار بسته کمک مالی از آن ثروتمند همسایه.

7. بنابراین عمان است این سایت ضعیف است ؟

احتمالا. آن را فاقد backstop خط اعتباری از متحدان منطقه ای آن و همچنین ممکن است پرداخت های سیاسی قیمت داشتن مقاومت طرف در اختلافات منطقه ای و یا حمایت از عربستان سعودی در سیاست خارجی. به عنوان بزرگترین غیر اوپک تولید کننده نفت در خاورمیانه, عمان, چهره هفتمین سال متوالی کسری بودجه این سال را به گسترش به 17.5 درصد از تولید ناخالص داخلی از 9.7 درصد در سال 2019 با توجه به S&P رتبه جهانی. به نفع آن? ترس از یک اثر دومینو باید اول میخکوب کردن محکم کردن در این منطقه بروید. S&P گفت که انتظار دارد دیگر شورای همکاری خلیج فارس سازمان ملل برای آمدن به عمان نجات باید قابل توجهی خارجی نقدینگی فشارهای تهدید خود میخکوب کردن محکم کردن از آنجا که هر اثر سرایت صدمه دیده است می تواند منطقه است.

8. چه بد در مورد شکسته peg?

و همچنین ترغیب دلالان برای به چالش کشیدن دیگر گیره هر گونه کاهش ارزش پول را بالا بردن خطر ابتلا به تورم در نظر گرفتن گرفتن از طریق بالاتر هزینه های واردات, کاهش قدرت خرید مردم و فرسایش درآمد واقعی است. این امر همچنین کاهش ارزش محلی پس انداز و ممکن است بی درنگ outflows سرمایه به عنوان شهروندان حرکت پول خود را در خارج از کشور برای حفاظت از ارزش خود را. با توجه به این که دلار-قیمت نفت و گاز باقی می ماند غالب صادرات منطقه در اقتصاد خواهد بود و بعید است برای به دست آوردن مقدار ضعیف تر از ارز. گزینه های برای کشورهای پست-peg شامل حرکت به مدیریت شناور نرخ ارز و یا — برای کسانی که به دلار گره خورده است — به یک میخ در برابر سبد ارزهای مختلف به کویت را در سال 2007.

• یک QuickTake ارز گیره.

• مهر اقتصاد در نظر عربستان سعودی را میخکوب کردن محکم کردن.

• کاغذ در خاورمیانه اقتصاد تماشا کنید: اثبات مجدد ارز گیره

• عربستان بانک مرکزی: تایید تعهد به سیاست نرخ ارز.

• یک کارت امتیازی: که میخ مستعد ابتلا به نفت تار و مار?

برای مقالات بیشتر بود لطفا با ما در bloomberg.com

©2020 بلومبرگ L. P.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>