چه پشت سر نه سال از بحران در لیبی

پس از سال 2011 ناتو و حمایت از شورش در لیبی به پایان رسید که 42 سال حکومت قدرتمند معمر قذافی منطقه نفت خیز شمال کشور آفریقایی شده است در آشفتگی همیشگی. آخرین مرحله آغاز شد و در آوریل 2019 زمانی که فرمانده نظامی خلیفه Haftar و نیروهای خود را در راهپیمایی در پایتخت طرابلس مصمم به سرنگون بین المللی مورد حمایت دولت قرار دارد. نبرد مداوم برای این شهرستان دارای شتاب مداخله در لیبی توسط ترکیه و روسیه و کشورهای همسایه به عنوان آنها مانور برای شکل دادن به آینده اوپک عضو دولت است. بیش از 2000 نفر کشته شده اند و دهها هزار نفر آواره از مبارزه برای طرابلس.

1. که رقابت برای قدرت در لیبی است ؟

نخست وزیر Fayez al-Sarraj به قدرت رسید از طریق 2015 سازمان ملل متحد-حمایت سیاسی رسیدگی کند. اما یک رقیب دولت در شرق لیبی و در تراز وسط قرار دارد با Haftar, 76. ائتلاف او به طور منظم نیروهای نظامی و شبه نظامیان موسوم به ارتش ملی لیبی به دست آورده شهرت برای گرفتن شهرهای بنغازی و Derna از شبه نظامیان وابسته به القاعده است. Haftar به تدریج گسترش خود را گرفتن بیش از این کشور را به شرق و سپس جنوب. در آوریل 2019, Haftar نقل مکان کرد و در پایتخت و در ماه ژانویه مجاز حامیان به تعطیل بسیاری از این کشور تولید نفت برای فشار طرابلس.

2. چه وضعیت جنگ ؟

با پشتیبانی از بیش از 1000 روسی مزدوران و همچنین سودان شبه نظامیان, Haftar تا به حال به نظر می رسد آماده برای ورود به پایتخت تا ترکیه تشدید مداخله خود را در حمایت از از در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت است. ترکیه فرستاده می شود و در بیشتر هواپیماهای بدون سرنشین مسلح, surface-to-air missile defense systems, نیروی دریایی ناوچه و هزاران نفر از متفقین سوریه شبه نظامیان. متحدان آن پرداخته Haftar نیروهای یک سری از شکست به اوج خود رسید در اواسط ماه مه در تصرف استراتژیک Watiya هوایی جنوب غربی پایتخت قرار دادن Haftar در پشت پا است.

3. چرا Haftar راه اندازی نبرد ؟

Haftar شده بود تعهد برای سال به طرابلس پس از یک کودتای شکست خورده تلاش در سال 2014 او را مجبور به راه اندازی پایگاه در شرق. سازمان ملل متحد ایالات متحده و دیگر قدرت های امیدوار بود به دفع طرابلس توهین آمیز با مذاکره برای رسیدن به یک توافق سیاسی بین دو جناح. Haftar مشاوران گفت: آنها اعتماد ندارند Sarraj به رعایت یک قدرت هسته ای که منجر به انتخابات و متهم او را از مدیون بودن به شبه نظامیان و افراط گرایان. آنها شکایت کرده است که درآمد نفت بودند توزیع ناعادلانه به نقطه ضعف از لحاظ تاریخی به حاشیه رانده شده ایست. Sarraj دولت در پاسخ به افراط گرایی مسئول با اشاره به همکاری های خود را در برابر تروریسم با آمریکا و دیگر کشورهای غربی و به موفقیت نیروهای وفادار به دولت در, رانندگی, دولت اسلامی از شهر ساحلی سرت در سال 2016. آن را متهم به Haftar به دنبال بازگرداندن دیکتاتوری نظامی.

4. که پشتیبانی از دو طرف محلی ؟

Haftar حمایت از اصلی قبایل در شرق و برخی از شهرستانها در غرب از جمله Tarhouna که همسایه ها خبر می دهند. Sarraj دولت پشتیبانی شده توسط شبه نظامیان در طرابلس و در کشور همسایه مصراته و نیروهای قدرتمند از وزیر دفاع سابق اسامه al-Juwaili از لیبی. هر دو طرف به طور فزاینده تکیه بر خارجی کاربران.

5. چگونه باید کشورهای منطقه برداشت طرف ؟

هر چند U. A. E. و مصر ابتدا تا به حال سوء ظن در مورد حمله آنها پیش بینی شده خواهد تبدیل به یک باتلاق آنها پشتیبانی Haftar. هر دو او را به عنوان قابل اعتماد و قدرتمند است که می تواند در نهایت لیبی در هرج و مرج و آنها مخالف برخی از Sarraj سوریه متحدان از جمله اخوان المسلمین که تعریف خود را به عنوان غیر خشونت آمیز است اما در نظر گرفته خرابکارانه توسط برخی از دولت های خاورمیانه. ترکیه تحت ریاست جمهوری رجب طیب اردوغان پذیرای اخوان المسلمین و برد روابط خوب با Sarraj. ترکیه امن از دولت او طولانی به دنبال به رسمیت شناختن ترکیه ادعا می کند به یک مناقشه گاز غنی پچ مدیترانه بازکردن افزایش کمک های نظامی.

6. جایی که روسیه و ایالات متحده در می آیند ؟

در ابتدا روسیه نگهداری می شود تماس با ما با هر دو طرف در حالی که ترویج قذافی پسر سیف به عنوان رئیس جمهور آینده. سپتامبر, اما روسیه منتقل شده به صاف کردن پشتیبانی برای Haftar با وجود آن سوء ظن در مورد شکل بود که در ارتباط با سازمان سیا در طول 20 سال اقامت در ایالات متحده بیش از 1 ، 000 مزدوران با واگنر گروه به رهبری یک محرم از ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در حال کمک به Haftar. در اواخر ماه مه ارتش ایالات متحده آفریقا فرمان گفت: روسیه فرستاده بود حداقل 14 جت جنگنده در شرق لیبی را به حمایت از Haftar در آن مداخله آشکار نشده است. در آغاز جنگ ایالات متحده در حال ارسال پیام های مخلوط به لیبی رقبا. روسیه دخالت باعث شده است تا آن را به فشار بیشتر زور و اجبار برای صلح.

7. آنچه اتفاق می افتد با نفت تولید ؟

لیبی نشسته در بالای آفریقا بزرگترین ذخایر نفت. تا ژانویه خروجی به حال تثبیت در بیش از 1 میلیون بشکه در روز هنوز به خوبی در زیر 1.6 میلیون بشکه در روز تولید می شود قبل از قیام سال 2011. Haftar را گرفته اند و پس از تعطیل کردن تولید هزینه طرابلس مبتنی بر بانک مرکزی میلیاردها دلار درآمد از دست رفته.

8. چه چشم اندازی برای صلح ؟

یک کنفرانس صلح در مسکو در ماه ژانویه به پایان رسید با Sarraj امضای آتش بس کرد اما Haftar امتناع. یکی دیگر از کنفرانس برلین با حضور رهبران جهان امن تعهد برای جلوگیری از مداخله نظامی در این کشور اما متحده پشتیبان گیری دو طرف همچنان به ارسال سلاح و گرفتن بخشی در جنگ. پس آن موانع Haftar نیروهای شکایت کرد برای یک ماه آتش بس بود که رد توسط جسارت طرابلس مبتنی بر دولت است.

برای مقالات بیشتر بود لطفا با ما در bloomberg.com

©2020 بلومبرگ L. P.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>