آنچه شما نیاز به دانستن در مورد این بیماری همه گیر کوروناویروس

به تازگی شناسایی coronavirus پدید آمده است که در اواخر سال گذشته در چین مرکزی شروع یک بیماری همه گیر است که در حال حاضر ده ها کشته و هزاران نفر از مردم. اکثر مرگ و میر ناشی شده اند در اروپا و ایالات متحده آمریکا در حال حاضر دارای بیشترین تعداد موارد تایید شده از هر کشور است. در حالی که آن را در زمان سه ماه برای اولین 100,000 موارد تایید عفونت بعد از 100,000 به نظر می رسد در 12 روز و به تعداد دو برابر دوباره به سختی در یک هفته. از سرایت ویروس که باعث می شود ریه بیماری های دوبله Covid-19 تا کارشناسان بهداشت و نگران آن می تواند رقیب مخرب ترین شیوع بیماری در دهه های اخیر. در ضمن آن ایجاد آشفتگی در اقتصاد جهانی بازارهای مالی زنجیره تامین و صنعت مسافرت و مجبور است به تعویق افتادن بازی های المپیک توکیو.

(این داستان به روز رسانی با شماره جدید در مقدمه ای که ارشاد در برنامه انتقال.)

1. آنچه باعث می شود این ویروس خیلی نگران کننده است ؟

آن بوده است به عنوان “موذی” از آنجا که بسیاری از افراد آلوده به خوبی به اندازه کافی برای رفتن در مورد کسب و کار روزانه خود ناخواسته گسترش آن به دیگران است. برآورد متوسط طول زمان بین عفونت و شروع علائم است پنج تا شش روز در هفته و برخی از کسانی که آلوده نمی توسعه علائم در همه از جمله کودکان. یک مطالعه 191 بیماران در چین یافت می شود که متوسط مدت از infectiousness بود 20 روز با حداکثر 37 روز. یک مطالعه نشان می دهد که نسبت قابل توجهی از عفونت در حال گسترش توسط مردم قبل از آنها سقوط بیمار است. این می تواند آن را دشوار برای شناسایی این افراد آنها تماس نزدیک با طول که عفونی دوره به طوری که اقدامات احتیاطی را می توان در برابر گسترش بیشتر.

2. چه کشنده است ؟

برآورد مرگ و میر غیر قابل اعتماد هستند در مراحل اولیه شیوع زیرا ممکن است بسیاری از افراد مبتلا به موارد خفیف که uncounted. Anthony Fauci, مدیر متحده موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی گفت: آوریل 11 که جدید کروناویروس 10 برابر کشنده تر از آنفلوآنزای فصلی است که میزان مرگ و میر حدود 0.1%. که آن را در حدود 1% شبیه به دیگر بینی است. مرتبط coronavirus کشته 9.5 درصد از بیماران در 2002-2003 بیماری سندرم حاد تنفسی یا سارس و دیگری شناخته شده به عنوان MERS-CoV منجر به مرگ در 34 درصد از 2,499 موارد ثبت شده از سال 2012. در کسانی که شیوع این ویروس نمی انتقال از فردی به فرد دیگر به عنوان موثر به عنوان این یکی جدید می کند و آنها را گسترش به طور گسترده ای. در بدترین بیماری همه گیر در تاریخ اخیر حدود 50 میلیون نفر از سال 1918 آنفلوانزا که تا به حال یک مورد مرگ و میر نسبت حدود 2% و آلوده تا آنجا که یک سوم از جمعیت جهان است. آخرین بیماری همه گیر شیوع سویه جدیدی از آنفلوآنزای H1N1 (آنفولانزای خوکی) در سال 2009 آلوده حدود 61 میلیون نفر در ایالات متحده به تنهایی و منجر به کشته شدن حدود 12,469 از آنها در سال اول آن توزیع شده است.

3. چه این ویروس انجام دهید ؟

به نظر می رسد به علت یک بیماری خفیف مدت حدود دو هفته در کودکان, نوجوانان و بزرگسالان جوان در بسیاری از موارد و به طور بالقوه بیشتر بیماری شدید ماندگار سه تا شش هفته در افراد مسن است. در یک مطالعه 81 درصد از تایید موارد خفیف 14 درصد شدید و 4.7% مهم است. اغلب گزارش های اولیه علائم تب و سرفه خشک و خستگی. ناگهانی از دست دادن طعم و بو است علامت اولیه در میان برخی از بیماران. خلط تولید یکی دیگر از نشانه اگر این ویروس در بینی و گلو است که نشانی از آن را برای اکثر افراد آلوده. خطر شروع می شود زمانی که آن می رسد ریه ها.

4. چه عوارض?

یکی در هفت بيمار توسعه دشواری تنفس و دیگر عوارض شدید در حالی که 6 درصد تبدیل به شدت بیمار است. این بیماران به طور معمول دچار نارسایی تنفسی و دیگر سیستم های حیاتی و گاهی توسعه شوک سپتیک با توجه به سازمان بهداشت جهانی گزارش. در موارد شدید, مطالعات نشان می دهد این ویروس با حمله به سلول های مجاری تنفسی تحتانی باعث اشکال در تنفس و التهاب و احتقان را در ارتباط با ذات الریه. در مطالعه اولیه بیش از یک چهارم از بیماران بستری توسعه یک عارضه شناخته شده به عنوان سندرم زجر تنفسی حاد.

5. چه کسی بیشتر در معرض خطر ابتلا به عوارض?

ظاهرا افراد مسن و کسانی که با زمینه مسائل مربوط به سلامت. بسیاری از مرگ و میر را در بیماران مبتلا به بیماری های دیگر مانند فشار خون بالا و دیابت و یا بیماری های قلبی عروقی. یک مطالعه 72,000 موارد یافت که 81 درصد از مرگ و میر رخ داده است در بیماران بیش از 60 سال; در مطالعه دیگری در حدود 4,000 موارد در آمریکا 80 درصد از کسانی که فوت شد 65 ساله یا مسن تر. (در مقابل این همه گیر H1N1 حدود 80 درصد از کسانی که فوت شده کمتر از 65 به گفته CDC.) یک لانست مطالعه 76 بیماران در یک بیمارستان در بر داشت که کسانی که با یک نسبتا بالا virus تعداد در پشت بینی و گلو در زمان پذیرش تمایل به توسعه بیشتر بیماری شدید و عفونی باقی می ماند دیگر. نشان می دهد که بار ویروسی ممکن است مفید نشانگر برای ساخت یک پیش آگهی آن گفت.

6. مردم چگونه قرارداد آن ؟

آینده در تماس با ویروس حاوی قطرات که در حال ساطع شده هنگامی که یک فرد آلوده سرفه یا عطسه با توجه به این که. این را می توان به طور مستقیم به کسی که در نزدیکی و یا با لمس کردن سطح آلوده پخش شده و سپس از دهان و بینی و یا چشم. یک مطالعه به این نتیجه رسیدند که این رمان coronavirus می توانید زنده ماندن چهار ساعت در مس 24 ساعت در کارتن 48 ساعت در فولاد ضد زنگ و 72 ساعت در پلاستیک. ساده ضد عفونی کننده آن را بکشند. وجود دارد یک نظری خطر این ویروس می تواند از طریق مدفوع و یا در ذرات کوچک شناخته شده به عنوان ذرات معلق در هوا. در یک مطالعه مقدماتی محققان که aerosolized آن را تحت شرایط آزمایشگاهی در بر داشت active virus می تواند شناور در هوا برای تا زمانی که سه ساعت است. که تاکید کرد که با توجه به شواهد موجود هوابرد و انتقال محدود است به روشهای پزشکی با Covid-19 بيمار که تولید ذرات معلق در هوا مانند tracheostomies.

7. چگونه مسری است ؟

اپیدیولوژی سعی کنید به ارزیابی contagiousness با برآورد تعداد بیشتری از مردم به احتمال زیاد آلوده توسط یک فرد با ویروس. که اندازه گیری به نام اساسی تولید مثل و یا شماره r0 (تلفظ “r جز”), یکی از شاخص چقدر دشوار یک بیماری همه گیر است برای کنترل. یک مطالعه شیوع داخل کشتی کروز تخمین زده است که r0 برای Covid-19 بود 2.28 در طول مراحل اولیه است. که آن را بیشتر عفونی از آنفلوآنزای فصلی است که r0 حدود 1.3 کشته و حدود 61,000 مردم در ایالات متحده در 2017-18 فصل است.

8. می تواند مردم را از گرفتن آن بیش از یک بار ؟

هیچ مدرکی وجود ندارد که از آن است. اما “منفی کاذب” نتایج آزمون می تواند به آن برداشت. یک مطالعه منتشر شده در مارس 12 نشان داد که نسبت به بهبود بیماران ممکن است تست مثبت دوباره روز پس از ترخيص. نویسندگان استدلال که ممکن است چند روز برای سیستم ایمنی بدن به طور کامل از بین بردن ویروس باقی مانده است که می تواند سخت برای تشخیص. در این دوره ویروس ممکن است به طور خلاصه دوباره بجای اول برگشتن و بسته به سلامت عمومی بیمار وجود دارد خطر عود. که لزوما به این معنا نیست که بیمار که retests مثبت مسری است اما محققان پیشنهاد بررسی بیشتر و پس از تخلیه نظارت است.

9. می تواند به گرم شدن آب و کمک به مبارزه با آن ؟

فقط به دلیل شیوع بیماری آنفلوآنزا پژمردگی با تغییرات فصلی معنا های مختلف تنفسی ویروس رفتار خواهد شد در راه همان, هر چند وجود دارد برخی از نشانه های آن ممکن است. کاهش شیوع بیماری آنفولانزا در تابستان معنا نیست که این ویروس می میرد ، برخی از شواهد حاکی از آن مهاجرت به نیمکره مخالف قبل از بازگشت دوباره با کولر آب و هوا. بنابراین حتی اگر coronavirus فروکش می کند و در تابستان آن را در پاییز.

10. چه coronavirus?

Coronaviruses به نام برای خود تاج و تخت و مانند شکل. وجود یک خانواده بزرگ از آنها مسئول بیماری هایی که در محدوده شدت از سرماخوردگی به MERS. برخی از انتقال به راحتی از فردی به فرد در حالی که دیگران ندارند. چه کسی می گوید که ظهور گونه های جدید به صورت دوره ای در سراسر جهان و چندین شناخته شده است نسخه در حال گردش در حیوانات و نیست انسان آلوده شده است.

11. کجا آمده است ؟

ویروس پدید آمده در اوایل ماه دسامبر در ووهان یک شهر صنعتی 11 میلیون و سرمایه از استان هوبی. اوایل توجه متمرکز بر بازار غذاهای دریایی که در آن زندگی می کنند حیوانات نیز فروخته شد اما حدود یک سوم از اول 41 نفر پیدا شد که هیچ لینک به آن. ویروسی در ژنوم است که از نزدیک مربوط به چند coronaviruses موجود در خفاش. بیماری انتقال از حیوانات به انسان, گاهی اوقات به عنوان زئونوزها شامل درصد زیادی از همه تازه شناسایی بیماری های عفونی.

12. مردم را توسعه محافظ ایمنی ؟

به عنوان طولانی به عنوان شما می توانید آن را دو بار بله. اگر مردم به اندازه کافی در یک جامعه توسعه ایمنی از طریق قبل از بیماری و یا واکسیناسیون به اصطلاح گله ایمنی می تواند تبدیل به تاسیس شده است. که باعث کاهش تعداد افراد مستعد به یک سطح که در آن انتقال را کند می کند و در نهایت متوقف می شود. درصد لازم است بستگی به r0. اما پژوهشگران در امپریال کالج لندن هشدار داده اند که در صورت عدم وجود واکسن یک “موج دوم” از عفونت است که ممکن است پس از قرنطينه و دیگر اقدامات مداخله کرده است.

13. آنچه در حال مقامات در سرزمین اصلی چین ؟

برخی از 60 میلیون نفر در ووهان و بیش از یک دوجین دیگر شهرستانها در هوبئی استان بودند قرنطینه در اواخر ماه ژانویه است. موقت و بیمارستان ساخته شد و تولید تجهیزات پزشکی بود یافت. برخی از مراکز درمان را شروع کرده اند تا بسته به بیماران وجود دارد بهبود یافته اند. تعداد موارد جدید در چین کاهش یافته به طور چشمگیری منجر به برخی از مقامات می گویند شیوع فعلی وجود دارد این است که “به طور کلی بیش از.” چین در حال حاضر در میان بسیاری از کشورها محدود کردن برخی از پروازهای ورودی به مبارزه با وارداتی موارد است. خطوط تولید در کارخانه های در حال راه اندازی مجدد. هوبئی استان آغاز شده است بلند کردن توده قرنطینه در نشان می دهد اعتماد به نفس که این ویروس تهدید را خنثی شده است. اما آن محرومیت از افرادی که تست مثبت اما نشان می دهد هیچ نشانه ای از آن رسمی تعداد تجدید نگرانی که آیا آن شیوع واقعا تحت کنترل است.

14. و در جای دیگر?

به عنوان Covid-19 گسترش مقامات روشن از تلاش برای متوقف کردن گسترش آن به آماده شدن برای آن دلیل کمبود تست کیت ماسک صورت و دیگر تجهیزات. ایتالیا بدترین آمار کشور در اروپا بود اولین تلاش در سراسر کشور مستند بعد از تعطیل کارخانه و غیر ضروری کسب و کار. هند گفت: آن 1.3 میلیارد نفر از مردم به ماندن در خانه در جهان بزرگترین چنین تلاش در انزوا. مدارس بسته شده اند و در بسیاری از جاها. رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن اعلام اضطراری ملی است و به طور قابل توجهی محدود مسافرت های بین المللی. گارد ملی اعزام شده است برای کمک به کشورهای برآید. مردم در چندین ایالت از جمله کالیفرنیا و نیویورک گفته شد تا در خانه بمانند. اورژانس بیمارستان در حال راه اندازی است. رهبران اروپایی در حال محدود کردن بیشتر سفر به قاره, در یک اقدام بی سابقه در حالی که هنگ کنگ و سنگاپور ممنوع ورود توریست و یا حمل و نقل مسافران است. دولت ها متعهد شده اند تریلیون دلار را شامل coronavirus و تقویت بازارهای مالی و کسب و کار با ایالات متحده بزرگترین اقتصاد teeing تا 2 تریلیون دلار. دولت انگلیس گفت: این امر منجر به حقوق مردم که شغل مورد تهدید قرار گرفتند و در مرحله برای نجات کشور و راه آهن.

15. چگونه این اقدامات مراتب?

واکنش به چین پاسخ مخلوط شده اند. این کشور را بلافاصله انتشار اطلاعات ژنتیکی مورد ویروس و تلاش کرده است برای توضیح تغییرات در راه آن تعداد موارد جدید. اما چین سختگیرانه قرنطینه به احتمال زیاد خریداری بقیه جهان دو تا سه هفته برای آماده شدن برای این ویروس و جلوگیری بسیاری از عفونت ها با توجه به این که. اولیه ایالات متحده در پاسخ موفق به متوقف کردن ویروس با وجود تهمت را صدای جیر جیر در اواخر فوریه که آن را “بسیار تحت کنترل است.” او ادعا در ماه مارس که او می خواست برای دیدن آمریکایی ها بازگشت به کار با عید پاک — مارس 12 — بعدها تمدید مارس 30. ایتالیا بیمارستان ها در حال ضعف و برخی در آمریکا و نگرانی آنها می تواند همان سرنوشت. کره جنوبی به نظر می رسد که کاهش آن بیماری توسط آزمایش مردم در یک سرعت سریع تر از هر کشور دیگر.

16. آنچه در مورد اقتصاد ؟

اختلال در زنجیره تامین کاهش سفر کار از خانه سفارشات و نوسانات بازار کاهش فعالیت های اقتصادی به ویژه در چین و بسیاری از شرکای تجاری. چین می تواند با دیدن آن اول فصلنامه انقباض در دهه اگر چه رهبران آن شروع به صحبت می کنند سریع دوباره بجای اول برگشتن. بلومبرگ اقتصاد مدل نشان می دهد 53 درصد شانس که 11 سال توسعه اقتصادی در ایالات متحده به پایان خواهد رسید در عرض یک سال است. اقتصاد ژاپن و آلمان و فرانسه و ایتالیا بودند در حال حاضر کاهش یا متوقف شده قبل از شیوع ویروس و انگلستان است wobbling میان Brexit عدم قطعیت است. بازارهای مالی را gyrated. فدرال رزرو آمریکا از افزایش نرخ بهره در اورژانس حرکت پس از بحران مالی پس از آن قطع دوباره پیوست توسط بسیاری از دیگران است.

برای مقالات بیشتر بود لطفا با ما در bloomberg.com

©2020 بلومبرگ L. P.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>