همه ما ممکن است پرواز در هواپیما به زودی دوباره

Covid-19 تبدیل به یک بیماری همه گیر از آنجا که مسافران هواپیما انجام کروناویروس جدید با آنها در سراسر جهان است. همانطور که روشن شد هواپیمایی مبتنی تقریبا تمام ناوگان خود را دولت صادر شده و محدودیت های مسافرتی و اجباری قرنطينه و جاذبه های توریستی و کنفرانس ها بسته است. با هیچ دلیلی برای پرواز, بازیابی سریع برای مسافرت هوایی بعید به نظر می رسید. وارن بافت و حتی ریخته او هواپیمایی سهام این ادعا که “جهان تغییر کرده است.”

مسافران نیز احساس نمی امن بسته بندی شده در داخل یک لوله فلزی ساعت خواهد ،

خوشبختانه برای این صنعت اگر نه برای آب و هوای به ظاهر غیر قابل عبور از موانع برای سفر هوایی را آغاز کرده اند که به دنبال کمتر دلهره آور است. “ما اعتقاد داریم که بدترین پشت سر ما و ما در چشم انداز مثبت” American Airlines Group Inc.’s, رئیس, داگ پارکر گفت: پس از افزایش سفر در سراسر ایالات متحده یادبود روز تعطیلات آخر هفته.

سرمایه گذاران گرفته اند توجه کنید. به بلومبرگ آمریکا هواپیمایی سهام شاخص بازگشت تقریبا یک سوم از اواسط ماه مارس پایین و اروپایی حامل های مشابه ساخته شده اند سود. سهام در آلمانی تور اپراتور توی AG افزایش یافته است بیش از حد.

چنین خوشبینی احساس نامطلوب زمانی که خطوط هوایی American Airlines شامل آماده به قطع هزاران شغل. بسیاری از آنها هنوز هم سوزاندن مقدار بسیار عظیمی از پول نقد. دویچه لوفت هانزا AG نیاز به 9 میلیارد یورو (10 میلیارد دلار) کمک مالی و Latam هواپیمایی گروه SA پیوست آمریکای لاتین نظیر Avianca منابع SA در تشکیل پرونده برای ورشکستگی هفته گذشته است.

اما پارکر است که احتمالا راست به انتظار رشد حداقل داخلی و کوتاه-مسافت مسیرهای. این نمی خواهد به اندازه کافی برای قرار دادن بدهی لادن هواپیمایی در یک جای پا امن و کامل بهبود تقاضا احتمالا اتفاق نخواهد افتاد برای چند سال. اما در حال حاضر جان صنعت را هر خبر خوب آن را می توانید دریافت کنید. دقیق اقدامات بهداشتی شرکت های هواپیمایی اعلام کرده اند باید بروید یک راه طولانی به سوی بازگرداندن مسافر اعتماد به نفس.

اروپایی حامل بودجه Ryanair Holdings Plc انتظار دارد در عمل 40 درصد از ظرفیت عادی از ماه جولای و راه رزرو در حال شکل نشان می دهد این هواپیما احتمالا حداقل نیمه پر. EasyJet Plc می بیند “تشویق” روند و اشاره می کند که زمستان رزرو بالاتر از حد معمول برای این زمان از سال اگر چه بخشی از آن ممکن است چرا که مردم باید بازپرداخت کوپن برای استفاده و در حال rebooking لغو سفر.

رایان ایر گسترده تابستان برنامه پرواز کرده بود به نظر می رسید زودرس یک زن و شوهر از هفته پیش اما محدودیت های مسافرتی است که نگهداری می شود اروپایی ها از در حال حرکت در سراسر این قاره در حال آرام بودن. با شروع در ماه جولای اسپانیا به رها کردن آن نیاز بین المللی برای ورود به قرنطینه برای 14 روز. بریتانیا تحمیل یک قانون مشابه است اما تحت فشار بسیار زیاد به ترک آن. سفر بین اروپا و آمریکا دیگر نمی خواهد برای باز کردن اما حتی در اینجا وجود دارد دلگرم کننده نشانه اراده سیاسی برای مردم پرواز دوباره.

یک ماه پیش United Airlines Holdings Inc.’s, chief executive officer, اسکات, کربی تاسف است که وجود دارد نمی تواند بازیابی در پرواز تا جاذبه های مانند دیزنی جهان و یا پاریس موزه ها باز شد دوباره.

آنها خواهد شد به زودی. آن را در حال حاضر ممکن است به بازدید از آکروپلیس در آتن و کلیسای سنت پیتر در رم. پاریس پارک ها و موزه ها در مجموعه ای به بازگشایی از ماه ژوئن است. پایتخت فرانسه است که معمولا غرق گردشگران در این زمان از سال وجود دارد انگیزه ای برای مسافران به وجود اول است. والت دیزنی جهانی انتظار برای بازگشایی آن فلوریدا پارک از ژوئیه البته با اجباری ماسک صورت و بان کی مون در آغوش دیزنی مورد علاقه خود را ،

من نوشته ام قبل از اینکه در مورد چگونه چیزهایی مانند پوشیدن ماسک و نیاز به درخواست مجوز برای استفاده از توالت را به پرواز حتی کمتر لذت بخش است. اما این اقدامات ممکن است مسافران احساس امن تر است. برای مثال در حالی که لباس و دیگر وسایل حفاظتی شخصی صادر شده به امارات’ کابین خدمه کمی تهدید آمیز آنها به احتمال زیاد برای قرار دادن برخی از عصبی آگهی در سهولت.

همانطور که با سارس تقریبا از دو دهه پیش وجود دارد قابل درک نگرانی در مورد ابتلا به کروناویروس در داخل کابین هواپیما به احتمال زیاد از کسی نشسته ، شواهد نیست جامع و یا قطعی اما تا کنون وجود دارد جای تعجب چند مورد مستند از این اتفاق می افتد با Covid-19. صنعت هواپیمایی بدن یاتا می گوید که می داند تنها یک مورد که در آن یک فرد منتقل می شود این ویروس به بیش از یک نفر در هیئت مدیره. جای تعجب نیست که تولید کنندگان هواپیما ایرباس SE و بوئینگ شرکت. مشتاقانه مطالعه این موضوع است.

وجود دارد دیگر محتمل دلیل پرواز ممکن است امن تر از شما می خواهم فکر می کنم: هوا فیلتر شده است و اغلب پر از صندلی به عنوان تا حدودی از یک مانع و مسافران حرکت نمی کند در اطراف کابین بسیار. آواز و فریاد و صحبت کردن با صدای بلند — همکاران به اصطلاح سوپر پخش عفونت حوادث — یک پاس faux هنگامی که شما پرواز. بسیاری از مسافران هنوز هم ترجیح می دهند در وسط صندلی خالی خواهد بود اما همانطور که من نوشته ام قبل از, مگر اینکه قیمت بلیط افزایش یابد که به شدت مانع هواپیمایی توانایی برای شکستن حتی.

البته دیگر کسی در هیئت مدیره بیشتر شانس آنها در معرض بالقوه عفونت است. از این رو مردم ممکن است احساس راحتی پرواز داخلی و کوتاه-مسافت قبل از آنها در حال حاضر به پرواز در نیمه راه در سراسر جهان است.

شرکت احتمالا دیگر به راحتی با خطر (و مسئولیت بالقوه) از کارکنان خود را پرواز برای کسب و کار. حدود نیمی از مشتریان شرکت خطوط هوایی آمریکا مورد بررسی هنوز ممنوعیت سفر هر چند که از دو سوم در اوج بحران است. میلیون ها نفر از مسافران بالقوه نیز شغل خود را از دست داده و احساس نمی قادر به چلپ چلوپ کردن در تعطیلات. و پس از آن وجود دارد روانی زخم از مستند طولانی مدت. بودن در خارج در حال حاضر احساس بسیار امن تر از حال در هر نوع از فضای محدود است. یک staycation هستید در محلی Airbnb ممکن است احساس بهتر شدن در یک هواپیما.

برای کسانی که مایل به گرفتن خطر و که می توانید پیدا کنید کافی بیمه مسافرتی یک فرصت نادر در انتظار. می خواهید برای دیدن ونیز بدون جمعیت? در حال حاضر شانس خود را است.

این ستون لزوما منعکس کننده نظر هیئت تحریریه و یا بلومبرگ LP و صاحبان آن است.

کریس برایانت بلومبرگ نظر مقاله نویس پوشش شرکت های صنعتی. او قبلا برای بار مالی.

برای مقالات بیشتر بود لطفا با ما در bloomberg.com/opinion

©2020 بلومبرگ L. P.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>