وارن بافت چشمک می زند ‘فوری’

وارن بافت می گوید: او در “فوری منطقه.” این مردمی میلیاردر راه خود را خواستار است. اما حتی به عنوان بافت روش های 90 و کانون توجه دوست رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت برکشایر هاتاوی, Inc. آماده نیست و فقط رتبهدهی نشده است به بحث در مورد که اجرای خود را از شرکت غول هنگامی که او رفته است. او هنوز هم بیشتر می گویند و بیشتر به انجام — است که می تواند برای سال های آینده.

بافت سالانه نامه از فتنه وارد صبح روز شنبه یک خلاصه ای از افکار است که شگفتی است انتشار به مدت شش دهه. این تکامل در طول زمان به چه می خواند مثل یک عشق نامه ای به سهامداران به بیمه شناور — سودآور هدیه ای است که نگه می دارد در به در برکشایر — و به امریکا به عنوان یک کل در حالی که مصرف گاه به گاه واکسن در وال استریت را هزینه بی بانکداران و هر کسی که فکر می کند Ebitda صادق است سود سنج. به تازگی او همچنین با اظهار تاسف از عدم ارزان تصاحب اهداف. این شرکت در آخرین ترشح کسب شد و در سال 2015 که آن را زده $37 میلیارد دلار برای مقابله هواپیما-تامین کننده قطعات دقت Castparts. برکشایر بود $128 میلیارد دلار پول نقد در ماه دسامبر در مورد همان سطح به سه ماهه قبلی و بسیاری از میلیاردها دلار بیشتر از بافت می خواهم برای دیدن نشستن در یک بانک.

نامه یکی از دو سالانه حوادث برای برکشایر سرمایه گذاران و بافت تلوزیون (دیگر این است که سهامداران هر جلسه ممکن است) تبدیل شده است بیشتر تغلیظ شده در سال های اخیر است. اما مهم تر به خوانندگان این است آنچه نوشته شده بین خطوط — نکات عمده معامله و نشانه هایی که در جهان مشهورترین تاجر است به کنار. من گمان سابق خواهد آمد قبل از دومی هر چند نه حتی بافت واقعا می دانم.

همانطور که گفته شد بافت تبدیل خواهد شد 90 در تابستان امسال و مرد دست راست او چارلی مونگر است 96. نامه خود شامل یک حکایت در مورد یک دوست و از خود گذشته که در نسبتا رسیده سن 80-چیزی نگه داشته و دریافت درخواست ها از یک روزنامه محلی برای زندگینامه داده به طوری که آن می تواند دبستان مرد اگهی در گذشت. درخواست مشخص شد “فوری است.” “چارلی و من مدتها پیش وارد فوری منطقه” بافت نوشت: اطمینان سهامداران که شرکت خود را “100% آماده” برای غمگین بعد از خروج خود و حتی به اشتراک گذاری برخی از جزئیات در مورد او خواهد شد. در دهه پوشش برکشایر آن را بیشتر از من می توانید به یاد داشته باشید, بافت, بحث در مورد چه اتفاقی خواهد افتاد وقتی که او رفته است.

بیش از 12 به 15 سال پس از مرگ او بافت کلاس سهام را تبدیل به B سهام و توزیع به سازمان های خیریه مختلف; مجریان و امنا در غیر این صورت دستور به فروش سهام برکشایر بدون توجه به آنچه. که با قرار دادن مقدار زیادی از ایمان به مدیر عامل بعدی هر کس در آن است.

بافت را هنوز نگه داشتن سکوت خود را در مورد جانشینی برنامه. اما در این سال او گفت که سهامداران می توانند پرسش های مستقیم به طور مستقیم به خود lieutenants گرگ هابیل و Ajit جین در مارس سرمایه گذار نشست. این چیزی است که من پیشنهاد برکشایر باید شروع به انجام در سال گذشته و در واقع بافت بود دست آبل میکروفون در جای نمادین اگر بداهتا لحظه ای در طول پرسش و پاسخ. چندی پیش آبل عنوان گسترش یافته بود از رئیس برکشایر هاتاوی انرژی به معاون رئیس این شرکت را در عملیات های مختلف — به جز بیمه است که نظارت Jain.

به ویژه در این سال نامه نشانه های تمایل به سرمایه گذاری بیشتر از انرژی تقسیم سود انباشته را در ابزار بزرگ پروژه های. او گفت: برکشایر در عملیات در اوماها (روباز انتخابی)-بر اساس شرکت های همسایه ایالت آیوا خواهد بود باد خودکفا سال آینده به لطف سرمایه گذاری در توربین های بادی که کمک کرده اند را به نگه داشتن نرخ های پایین تر این رقابت ها به عنوان سود افزایش می یابد. برکشایر هاتاوی انرژی و BNSF — راه آهن برکشایر خریداری شده در سال 2009 هم به دست آورده $8.3 میلیارد دلار در سال گذشته ساخت آنها دو تا از بزرگترین همکاران به سود. آبل افزایش, مشخصات, همراه با تاکید بر انرژی منجر مرا به تعجب که آیا او را نه تنها مرتب به بیش برای بافت اما همچنین که آیا هابیل به زودی می تواند خود را در M&A splash.

به طور جداگانه تاد شانه که مدیریت برخی از برکشایر در بازار سهام نمونه کارها به تازگی شنود گذاشته می شود مدیر عامل آن Geico بیمه کسب و کار. با وجود دو تابع جرقه جانشینی کنجکاوی او نیست یک فریاد در این نامه است.

بافت همیشه نامه شامل بیهوده گویی در موضوعات du jour و در این سال بود که اداره شرکت است. او می گذراند یک بخش در “مشکل آزار دهنده” از تیترهای شرکت تخته های ساخته شده تا از پرداخت پیری مدیران به خصوص کسانی که نمی شیر را به پس انداز خود را برای خرید سهام در شرکت های آنها خدمت می کنند. البته برکشایر گناه است برخی از آن. میانگین سنی هیئت مدیره 74 (از جمله سه nonagenarians). بافت مشهور و سابقه نیز به او اجازه داد به دامن بسیاری از شرکت های بزرگ اداره گمرک رود از دیگر مدیران اجرائی از قبیل درآمد سه ماهه, تماس, جزئیات بیشتر براده و بازگشت پول نقد به سهامداران است. جانشین او ممکن است داده شود خیلی راه گریز به خصوص با $128 میلیارد نشستن در اطراف.

خواندن که انگشت wagging, بخش, آن را سخت به فکر می کنم از Boeing Co. و General Electric Co. — یک شرکت است که یک بار دیده می شود به عنوان بافت-سرمایه گذاری با کیفیت و دیگری که در بسیاری از تلاش به مانند برکشایر. سقوط هر یک شده است ویرانگر نمایش از آنچه اتفاق می افتد زمانی که رهبری نیست برگزار شد به حساب من تصور کنید که مرتب کردن بر اساس چیزی که بافت تا به حال در ذهن داشته باشیم هنگامی که او به نوشتن. سپس دوباره سرمایه گذاری خود را در سس هاینز Co. تقریبا گلدان کتری سیاه خواستار است. سس هاینز juiced Ebitda توسط غیر مسئولانه تحت-سرمایه گذاری در کسب و کار خود را — که می رود به طور کامل در برابر بافت راه — و در حالی که همه در آن اتفاق افتاده در بافت بینی. برکشایر بزرگترین سهامداران است و در حالی که سس هاینز برگزاری انجام شده است در $13.8 میلیارد دلار در ترازنامه آن را تا به حال ارزش بازار دلار تنها 10.5 میلیارد دلار از دسامبر. 31 (و با ارزش است و حتی کمتر از آن است که در حال حاضر).

بافت تنها نشان می دهد آنچه که او می خواهد و آن را روشن است که جانشینی است که در ذهن خود را به عنوان او است بی پایان گرسنگی برای معاملات. آن را فوری به اندازه کافی برای او به اعتصاب به زودی ؟

برای تماس با نویسنده این داستان: تارا Lachapelle در [email protected]

برای تماس با سردبیر مسئول این داستان: Beth Williams, در [email protected]

این ستون لزوما منعکس کننده نظر بلومبرگ LP و صاحبان آن است.

تارا Lachapelle است بلومبرگ نظر مقاله نویس پوشش کسب و کار از سرگرمی ها و ارتباطات از راه دور و همچنین گسترده تر می پردازد. او که قبلا نوشت: M&یک ستون خبری بلومبرگ.

©2020 بلومبرگ L. P.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de