خارج کارکنان می گویند که آنها در حال آماده شدن برای کاهش شغل به عنوان خرده فروش رول آن “در محل کار بزرگ’ برنامه

خارج شده و در بهار گذشته گفت: آن تست یک جارو تعمیرات اساسی است که می تواند فروشگاه خود را بهتر اجرا و ایجاد فرصت های بیشتر برای کارکنان به “انجام کار معنی دار.” “بزرگ محل کار” ابتکار خرده فروش گفته بود “کلید به برنده شدن در آینده خرده فروشی است.”

اما نزدیک به یک سال در کارگران می گویند که تلاش خواهد شد که رسیدن به 1,100 شرکت 5,300 فروشگاه های ایالات متحده تا پایان سال منجر به گسترده سردرگمی است.

خارج کشور بزرگترین خصوصی, کارفرما, گفتن کارکنان آن در حال انجام دور با موقعیت های خاص — از جمله ساعتی سرپرستان و دستیار مدیران فروشگاه — و جایگزین کردن آنها را با یک کوچکتر مجموعه ای از نقش های که انجام مسئولیت بیشتر اغلب برای همین پرداخت با توجه به مصاحبه های فعلی و سابق فروشگاه کارکنان داخلی و اسناد و مدارک به دست آمده توسط واشنگتن پست.

کارگران می گویند که آنها در حال خواسته به درخواست مصاحبه و آزمون برای موقعیت های جدید اساسا سوراخ سوراخ شدن آنها را در برابر همکاران خود برای کاهش تعداد مشاغل. برخی از آنها وحشت زده آنها را از دست دادن شغل خود و بیمه.

“هر کس بر سوزن سوزن و در حال حاضر گفت:” یک مشتری خدمات مدیریت در محله بازار در جنوب کارولینای شده که برای خارج شده و برای 14 سال است. مانند دیگر کارگران او صحبت کرد به شرط ناشناس ماندن چون او می ترسید تلافی.

فروشگاه که در آن او کار می کند او گفت: در حال جایگزین شدن شش مشتری خدمات مدیران با چهار تازگی ایجاد موقعیت. کارکنان است که نمی توان قطع خواهد شد یا فسخ شود و یا خواسته به درخواست برای کاهش پرداخت موقعیت با توجه به دو فروشگاه کارکنان در جریان انتقال.

“مردم نگران هستند که آنها در حال رفتن به از دست دادن شغل خود را از خود و خانه و اتومبیل های خود را,” او گفت:. “این بسیار پر تنش است.”

[فروشگاه وال مارت مدیران به طور متوسط $175,000 یک سال است. بسیاری از کارکنان هنوز هم درآمد زیر خط فقر]

تغییرات مدیران می گویند بخشی از گسترده تر برنامه ریزی برای تجدید نظر در راه فروشگاه ها و مراکز توزیع کار به فروش بیشتر حرکت آنلاین. خارج مستقر در بنتون ویل, ارک., شده است سرمایه گذاری به شدت در پیشرفته روبات است که می تواند در قفسه های انبار مرتب تحویل و اسکراب طبقه به عنوان آن می رود سر به سر با آمازون به سهام آینده خرده فروشی. این شرکت همچنین صرف میلیاردها دلار خرید سایت تجارت الکترونیک مانند Jet.com و بونوبوها با نتایج مختلط. هفته گذشته خارج شده گفت: آن را به پایان آن Jetblack شخصی سرویس خرید و ذخیره کردن حدود 300 کارکنان در نیویورک است. (جف بزوس موسس و مدیر اجرایی آمازون صاحب واشنگتن پست.)

خارج شده و شروع به آزمایش در مقیاس کوچک تغییرات خود را ذخیره سلسله مراتب در دو سال پیش گفت: جلب Holler معاون ارشد رئیس جمهور از کاردانی تجربه. آن را اجرا بزرگ خود را در محل کار طرح در فروشگاه 125 سال گذشته و در این سال در حال گسترش است این برنامه به همه 688 آن کوچک قالب محله بازار فروشگاه ها و حدود 400 از آن 3,750 وسیع supercenters.

Holler گفت: این برنامه در حال نورد در برخی بخش ها مانند مواد غذایی تازه و خدمات به مشتریان و پا و دوباره پر کردن. هنوز روشن نیست که او گفت: چگونه بسیاری از موقعیت ها در نهایت می تواند تحت تاثیر قرار. محله بازار و فروشگاه ها به طور معمول استخدام 90 نفر در حالی که supercenters حدود 300 نفر از کارگران.

انتقال به محل مشخص شده در 31 هفته طرح توزیع به مدیران فروشگاه. سند به دست آمده توسط پست هدایت مدیران برای شناسایی و دیدار با کارگران آسیب دیده را فراهم می کند و “صحبت” در مورد چه چیزی برای گفتن به کارکنان است که برای انتخاب مورد نظر خود را موقعیت. در هفته 25 سند می گوید: مدیران فروشگاه باید “به دنبال استاندارد فسخ روش برای هر فعال کاردانی که انتخاب برای موقعیت دیگری در این شرکت است.”

“ختم بخشی از این طرح گفت:” بیانکا Agustin مدیر تحقیق و پژوهش برای ایران برای احترام یک کارمند که طرفداران حقوق کارگران. “روشن است که در سطح میانی مدیریت موقعیت ها حذف شود. اینها ارزشمند کارکنان که مدت زمان طولانی وجود دارد و کار کرده اند تا راه خود را از نردبان شرکت ها.”

[حداقل دستمزدها در حال افزایش است. پرداخت برای تجربه خرده فروشی کارگران است.]

Holler خارج اجرایی گفت: “اکثریت قریب به اتفاق” از کارکنان خواهد شد “زمین نقش جدید و یا پیدا کردن فرصت های مختلف در فروشگاه.” کسانی که نمی, او گفت:, ممکن است ارائه یک بسته قطع بر اساس تصدی.

14 سال خارج کارگر در کارولینای جنوبی گفت که این شرکت ارائه شده او 12000 دلار بسته قطع — تقریبا برابر با چهار ماه پرداخت در ازای امضای یک توافقنامه nondisclosure. او تصمیم گرفت در برابر آن است و تقاضا برای یک موقعیت جدید در فروشگاه خود را. “ترک یک گزینه نیست,” او گفت:. “من نیاز به یک شغل ثابت و بیمه برای من و بچه های من.”

کارگران با انضباطی سوابق رضایتبخش بررسی سالانه بیش از چهار غیبت مجاز به درخواست برای موقعیت های جدید کارکنان و گفت: خروج برخی از تعجب چه باید بکنید بعد.

“من احساس می کنم گیر کرده است. من هیچ گزینه” گفت: یک مدیر خدمات مشتری است که می گوید یک اقدام انضباطی در رکورد او را مانع از استفاده برای دهانه در شرکت. او می گوید: مدیر او در تلاش است به کمک کند اما تا کنون او را بدست چند پاسخ. مصاحبه برای موقعیت های جدید برنامه ریزی شده برای هفته آینده.

“من خیلی اضطراب به این دلیل,” او گفت:. “من یک کودک من باید به پرداخت صورتحساب.”

[اصلا بازی من چک’: تحویل کارگران می گویند آنها در حال فشرده با همیشه در حال تغییر الگوریتم]

Holler گفت: این حرکت در پاسخ به تغییر تکنولوژی. با تکنولوژی مصرف بیشتر “دنیوی و تکراری” وظایف او گفت: خارج منتقل شده تمرکز خود را به بازاندیشی نقش کارمند.

“ما می توانیم کارهایی است که در سمت چپ و بسته نرم افزاری آنها را با هم برای به دست آوردن شغل جدید,” او گفت:. موقعیت جدید او گفت: بیا با مسئولیت های اضافی و بیشتر سازگار برنامه.

“در طول چند سال گذشته ما متوجه تغییرات اساسی: مشتریان در حال تغییر کار در حال تغییر است و همکاران ما در حال تغییر و همچنین” Holler گفت. “ما سعی کردیم برای بافت که همه با هم.”

شیفت آمده میان افزایش آشفتگی در صنعت خرده فروشی است که در سال گذشته کاهش 77,000 شغل بیش از هر بخش دیگر. میسی تخمگذار کردن 2000 کارمند در حالی که کول و Wayfair هفته گذشته اعلام کرد آنها را از بین 250 و 300 شغل هر کدام.

خارج شده است که 1.5 میلیون نفر در ایالات متحده کارکنان است که این کشور بزرگترین کارفرما. غول خرده فروشی خود را مطرح ساعتی شروع دستمزد دو سال پیش از $9 تا 11 دلار به نگه دارید تا با بالاتر-پرداخت رقبا مانند هدف Costco و CVS. تمام وقت ایالات متحده کارکنان در حال حاضر به طور متوسط $14.35 یک ساعت با توجه به شرکت. خارج شده و فاش نمی کند میانگین پرداخت به صورت پاره وقت کارگران را که تا حدود 45 درصد از آن ایالات متحده نیروی کار است. این شرکت در گزارش درآمد سه ماهه صبح روز سه شنبه.

Holler گفت: هنوز روشن نیست که چگونه در محل کار بزرگ را تحت تاثیر قرار به طور کلی دستمزد اما گفت: “بسیاری از افراد را ارتقاء و از این.” سرپرستان که قبلا ساخته شده شروع دستمزد ساعتی 13 دلار برای مثال می تواند از 18 دلار به 25 دلار در ساعت اگر استخدام به عنوان یک تیم منجر شود, او گفت:. اما در اسناد داخلی نشان داد که دستمزد باقی می ماند تخت برای دیگر کارگران حتی با تبلیغات. دستمزد جدید آکادمی مربی موقعیت برای مثال در شروع $11 که شروع دستمزد برای همه خارج شده کارکنان.

[توجه خارج شده مدیران: آمازون در آینده پس از خود کم درآمد خریداران]

در مصاحبه کارکنان به نام برنامه “پیچیده و دشوار” و غیر ضروری به خصوص در صنعت شناخته شده برای آن گردش مالی بالا نرخ. اگر خارج شده و می خواهد به نازک صفوف خود را, آن می تواند انجام داده اند توسط ساییدگی آنها گفت: بدون فعال فسخ دیرین کارکنان.

“آنها می گویند آن را برای رفتن به بهتر برای مشتریان اما من درخواست مدیر من چگونه و از آنها نمی تواند به من بگویید” محله بازار کارمند گفت. “من سخت کار می کنند. من آنچه من به دست آورده اند. آنها به من می گویند باید برای درخواست مجدد برای یک کار — چرا؟”

مدیران فروشگاه, او گفت:, شده اند هدایت کارکنان با پرسش به یک کامپیوتر داخلی سیستم با اطلاعات در مورد انتقال.

اما در پاسخ می توان متناقض: یکی از کارگران گفت: او در ابتدا گفت: او را به $2 بیشتر از یک ساعت اگر او یک مربی آکادمی; یک هفته بعد او به او گفت پرداخت باقی خواهد ماند همان اگر او در زمان کار. یک همکار گفته شد آنها را از دست بدهند 75 سنت در هر ساعت است اما مسئولیتهای بیشتری را تحت طرح جدید.

LuAnn Turnage ترک کار خود را در ماه نوامبر پس از دو سال به عنوان مدیر خدمات مشتری در یک Plainwell, Mich., supercenter. او گفت: این فروشگاه در روند جایگزینی پنج مشتری خدمات مدیران با یک تیم منجر شود. Turnage است که یک عضو از آمریکا برای احترام کاربردی برای موقعیت جدید اما نبود انتخاب شده است. او ترک او گفت: چرا که او فکر او تنها گزینه دیگری که به تنزل و یا قطع پرداخت.

“این مایه تاسف است چرا که من دوست داشتم کار من — در واقع, من عاشق کار من” گفت: Turnage, 63 بود که در ساخت 15 دلار در ساعت است و هنوز هم به دنبال کار. “اما من در مدیریت برای 30 سال است. من رفتن به گام را به صندوقدار.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>