بانکوک — شیوع ویروس آغاز شد که در چین و گسترش به بیش از 20 کشور کشش است در حال حاضر تیره و تار بهداشت عمومی سیستم ها در آسیا و فراتر از آن بالا بردن سوال در مورد اینکه آیا هر کس می تواند دسترسی برابر به درمان است.

مقامات در ووهان شهرستان در مرکز شیوع دستور داده شده است تا با محدود کردن افراد مشکوک به داشتن بیماری در “قرنطینه اردوگاه” یادآور موقت بیمارستان ها دیده می شود از یک قرن پیش در طول شیوع آنفولانزای اسپانیایی.

صدها نفر از تختخواب تاشو صف در کنار هم در امکانات از جمله نشان دادن اورست به اندازه مشکلات جداسازی و درمان هزاران نفر از بیماران در یک زمان. بنابراین فراموش صحنه از مردم گدایی برای درمان و در حال تبدیل شده به دور از بیمارستان های هولناک با بیماران.

Rong شین که زندگی با نوزاد او پسر و 3 ساله, دختر, مادر, پدر و شوهر در یک آپارتمان دو خوابه در ووهان درخواست برای کمک در یک پست در Weibo چینی میکروبلاگ گفت: او و پدرش آلوده شدند و او نگران بود برای بقیه خانواده.

“به من گفته شد که حتی اگر ما تایید عفونت از بیمارستان ما باید منتظر تخت. تا آنجا که من می دانم در حال حاضر وجود دارد بسیاری از مردم در صف برای کمک به,” او گفت:.

مشکلات بیشتر مشهود در ووهان یک نگرانی شبح برای مقامات بهداشتی در بسیاری از جاهای دیگر به تعداد افراد آلوده پیشی گرفته است 40,000 با بیش از 1000 مرده است. مقامات در حال تلاش برای اطمینان دادن به مردم در حالی که در حال حرکت مناسب برای اطمینان از تامین مواد مخدر و پزشکی دیگر ضرورت.

چند کشور خارج از چین که بزرگ caseloads مانند ژاپن و فرانسه و ایالات متحده باید نسبتا کافی منابع برای جداسازی و درمان بیماران. درآمد کشورهایی مانند نپال و سریلانکا و کامبوج گزارش یک مورد در هر.

در جلسه سازمان جهانی بهداشت در ژنو در هفته گذشته نمایندگانی از کشورهای مختلف از جمله سودان و بنگلادش به دنبال اطمینان از حمایت خود سبب شیوع بهداشت عمومی شبکه.

یک نماینده از سودان گفت: آن را تا به حال موفق به ایجاد یک جداسازی بخش با استفاده از منابع محلی. اما از آنجا که این کشور در حال حاضر مبارزه برای شش سال دیگر عمده شیوع بیماری و همچنین در مواجهه با تحریم های بین المللی آن را در حدود 2 میلیون از بودجه به آن نیاز دارد.

اسکات Pendergast این که مدیر بهداشت و درمان اضطراری استراتژی گفت: هزینه برآورد شده برای beefing تا ظرفیت بهداشت عمومی سیستم برای پاسخ به این ویروس می تواند به مقدار $675 میلیون دلار در فوریه-مارس و نه از جمله تحقیق و یا اثرات اقتصادی از محدودیت های مسافرتی و دیگر اقدامات. اضافی هزینه حمل فقط 10 وارداتی موارد حدود 1.5 میلیون دلار است.

“این یک برآورد پاسخ هزینه است که باید تقویت شود با از پایین به بالا برنامه ریزی در سطح کشور همراه با شرکای” Pendergast گفت.

“همه کشورها در معرض خطر هستند و نیاز به آماده شدن برای (به تازگی شناسایی coronavirus). همکاران را اولویت بندی نواحی با بهداشت ضعیف و سیستم ها و شکاف قابل توجهی در آمادگی و ظرفیت های فنی و عملیاتی حمایت” می گوید: پیش نویس این طرح که برای دست زدن به شیوع.

در تایلند است که تایید کرده است 32 نفر از ویروس, مقامات بهداشت در حال بازدید از مخاطبین شناخته شده آلوده مردم یکی یکی به دنبال پتانسیل گسترش ویروس. موارد جدید را در ادامه به ظهور در تعطیلات گرمسیری مقصد و توپی برای گردشگری پزشکی.

“ما سیستم تایلند یکی از بهترین در جهان” Thanarak Plipat معاون مدیر کل وزارت بهداشت, کنترل بیماری اعلام شده است. اما او افزود: “هیچ کشور آماده است برای جهانی همه گیر.”

اکثر مردم در چین حداقل ابتدایی دسترسی به مراقبت های بهداشتی. این کشور دارای یک سنت جامعه کلینیک های دوستیابی به روز از “پابرهنه پزشکان است.” اما چند پوشش برای بیماری فاجعه بار است.

در ووهان سه امکانات تبدیل شده اند به موقت بیمارستان ارائه 3,800 تخت برای بیماران با علائم خفیف ویروس. شهر برنامه ای برای تبدیل امکانات بیشتر به بیمارستان برای درمان اورژانس و امتحانات تلویزیون دولتی گزارش شده است. دو بیمارستان یکی با 1000 تخت و دیگری با 1,500 بودند نیز به سرعت ساخته شده است.

مردم ارتش آزادی مستقر 1,400 پزشکان پرستاران و دیگر پرسنل به کمک کارکنان بیمارستان در صنعتی توپی که بیمارستان های هولناک شده است در حالی که این شهر حمل و نقل قطع شد و برای جلوگیری از گسترش این بیماری است.

حتی در چین جوامع بسیار متفاوت ظرفیت برای مقابله با بیماری های همه گیر. به طور کلی چین هزینه های مراقبت های بهداشتی است که نسبتا بالا برای یک کشور در حال توسعه در 400 دلار در هر فرد با توجه به چه کسی داده. که در مقایسه با $78 در کامبوج و $34 در بنگلادش است.

دسترسی به اساسی بهداشت عمومی در چین نیز نسبتا بالا حداقل به عنوان اندازه گیری توسط چه کسی آمار با 76 درصد از مردم قادر به مراقبت از آنها نیاز به بدون مشکلات مالی. در بسیاری از کشورهای ثروتمند است که اندازه گیری برابر یا بیشتر از 80 درصد است.

ثروتمند چینی به ویژه کسانی که با اتصالات اغلب می توانید دسترسی به بخش VIP در بیمارستان نظامی یا گران بین المللی-سبک درمانگاه است که تهیه کردن به خارجی ها. اما اکثر مردم به شانس خود را با پوشش اغلب برای ساعت در یک زمان و حتی در زمان عادی در سر می برند بیمارستان های دولتی.

که به نوعی برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه در سراسر آسیا و جاهای دیگر.

اندونزی که سالانه سرانه هزینه های مراقبت های بهداشتی است که تنها یک ششم از چین و در حدود نیمی که از تایلند است و با توجه به ساختمان یک مرکز در یک جزیره متروکه اختصاص داده شده به نظارت و quarantining coronavirus بیماران و در آینده کسانی که تحت تاثیر دیگر اپیدمی بیماری های محمد Mahfud MD هماهنگی امنیتی وزیر امور.

“ما هنوز هم به دنبال محل دقیق آن است. اما ما هزاران خالی جزایر” Mahfud گفت.

مقامات محدود 237 اندونزیایی و یک شهروند ایالات متحده از ووهان برای مشاهده در یک پایگاه نظامی در Natuna جزیره است.

در این کشور تایید موارد coronavirus اما در نظر دارد برای برگزاری یک کارگاه آموزشی برای آموزش کادر پزشکی برای بهتر آماده گفت Windra Waworuntu وزارت بهداشت مدیر کل بیماری های عفونی.

که ارسال ماسک و دستکش و ماسک و تقریبا 18,000 انزوا لباس به 24 کشور نیاز به پشتیبانی می کند. برای سرعت بخشیدن به تشخیص 250,000 کیت های آزمایش در حال ارسال به بیش از 70 آزمایشگاه. نیاز بود حاد در جایی که بسیاری از کشورها نیست و باید از این ظرفیت برای اجرای چنین آزمایش.

که مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus خواست همکاری بیشتر بین دولتی و خصوصی در بخش های بهداشتی در آزمون در حال توسعه درمان و واکسن و گفت که حتی کشورهای ثروتمند نیست و گزارش موارد به سرعت به اندازه کافی.

Thanarak تایلندی وزارت بهداشت گفت: در کشور خود است نیروبخش برای چه چیزی می تواند جهانی همه گیر اما امید آن نخواهد بود.

“آن را ندارد به مانند ووهان” او گفت:. “ما به اندازه کافی خوب ؟ ما را ببینید.”

“من معتقدم که ما باید توانایی تحمل آن است.”

___

آسوشیتد پرس نویسنده ادنا Tarigan در جاکارتا اندونزی کمک به این گزارش.

کپی رایت 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im