“من فقط نگران بازی طراحی قبل از جزئیات مختلف در مورد بازی” بهرامی گفت: از طریق اسکایپ تماس بگیرید از اصفهان. “[سلیمانی پس از مرگ] من فکر کردن در مورد بازی. من فکر کردن در مورد زندگی من و خانواده. آن را مانند صدا وجود دارد خواهد بود یک جنگ اما امیدوارم که اتفاق نمی افتد.”

در ژانویه تنش بین ایران و ایالات متحده به طور چشمگیری افزایش یافت آغاز با قتل سلیمانی. در ژانویه 8, ایران, شلیک موشک در عراق پایگاه نظامی مسکن نیروهای ایالات متحده در پاسخ. به زودی پس از رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن اعلام کرد ایالات متحده خواهد بود که قرار دادن بیشتر تحریم های اقتصادی بر ایران است. پس از آن همه چیز به نظر می رسد برای آرام اند. اما فقط به عنوان جدید ترین تحریک حادثه آمد و بدون هشدار, بنابراین بیش از حد ممکن است در آینده escalations. و برای بهرامی و ایرانی دیگر توسعه دهندگان بازی در حال حاضر شرایط به اندازه کافی مشکل ساز.

بهرامی مواجه شده است و هیچ کمبود از موانع برای کسب و کار خود را در حالی که زندگی در ایران. وجود دارد و شش روز خاموشی اینترنت در اواخر سال گذشته پس از اعتراضات گسترده را شکست بیش از افزایش قیمت سوخت. بهرامی در میان بسیاری دیگر تا به حال هیچ راه به کار و یا برقراری ارتباط با دیگران آنلاین.

“اگر من تا به حال یک جلسه با کسی که در اروپا و یا اگر من می خواستم به انتشار یک بازی در طول هفته که من نمی دانم آنچه من می خواهم انجام,” او گفت:.

این همه چیز را تحت بهرامی را کنترل و آنها را یک آستین ، تاثیر خود را در روز به روز زندگی و عملیات کسب و کار. هر دو او و ایران توسعه بازی صحنه حکم بزرگ به طور موثر قطع از بقیه جهان توسط این تنش های سیاسی و تحریم های تحمیل شده بر ایران به عنوان یک نتیجه.

با وجود این موانع یک بازی سراسر کشور توسعه جامعه است و هنوز موفق به گرفتن فرم. گروه های فردی و همچنین به عنوان دولتی ایران بنیاد ملی بازیهای رایانهای را میزبانی رویدادهای مانند بازی مربا — بازی مسابقه دو ماراتون-ساخت جلسات و تهران بازی کنوانسیون که دیدم از 1500 شرکت کنندگان آخرین بار آن برگزار شد و در سال 2018 است. “ما به طور منظم میزبان کارگاه های آموزشی, میزبان, بازی, مربا به منظور ایجاد جامعه قوی تر” گفت: بازی ایرانی تولید طه رسولی که با این نسخهها کار برای ایران بازی سرمایه گذاری و شرکت چاپ و نشر Avagames. “ما می خواهیم مردم را با هم و آن را دشوار است در اینجا.”

این مشکلات ناشی از موانع خارجی به اکثر سازندگان بازی در سراسر جهان و آنها باقی بماند در طول تقریبا در هر مرحله از فرآیند توسعه. همه کنسول کیت توسعه نرم افزار بسیاری از ابزارهای گوگل و همچنین GitHub و دیگر خدمات و ابزارهای مورد نیاز برای ایجاد بازی های ویدئویی در دسترس نیست در ایران. ایران توسعه دهندگان نمی تواند تست بازی های خود را بر روی کلید های کنسول مانند نینتندو سوئیچ یا ایکس باکس یکی از.

همان درست است از یوتیوب, پی پال و وب سایت های دیگر که توسعه دهندگان مستقل و استودیو تکیه بر ترویج و زندگی را خود را کار می کنند. ایران توسعه دهندگان نیز نمی تواند آزادانه به فروش بازی های خود را در عرض مانند بخار یا فروشگاه App و در بحث در مورد بازی توزیع آنها اغلب برای پنهان کردن هویت ملی خود را برای ترس از موجب ترس شرکای بین المللی با احتیاط از نقض تحریم های ایران است.

“ما عملا قطع از همه چیز; من نمی توانم فکر می کنم از یک ابزار ما می توانیم دسترسی آزادانه” گفت: رسولی. “این یا ممنوع توسط دولت ما و یا ممنوع توسط تحریم های بین المللی و از آن بدتر در حال حاضر به دلیل وضعیت سیاسی.”

‘جنبه های منفی فوق العاده ای هستند’

موانع اعمال شده توسط ژئوپولیتیک آب و هوا را کار اساسی از توسعه بازی فوق العاده دشوار است اما توسعه دهندگان ایرانی را پیمایش آنها را به عنوان بهترین آنها می توانند. آنها را در آغوش ابزار آنها می توانند دسترسی قانونی و دزدان دریایی هر چیز دیگری.

“تعداد بسیار کمی وجود دارد داخلی ابزار ما می توانیم با استفاده از به عنوان جایگزین” رسولی گفت. “برای مهم ترین ابزار و خدمات مانند موتور های بازی … هیچ جایگزین. تلاش برای گول زدن سیستم یکی از کسانی که تلاش های اضافی ما را در فعالیت های روزانه است که گاهی اوقات یک مقدار زیادی از زمان.”

ایران توسعه دهندگان تکیه به شدت در پروکسی Vpn و IP رله به اطراف محدودیت است که مسدود کردن کاربران در ایران. Vpn ها خود را قانونی هستند اما توسعه دهندگان با استفاده از آنها به دامن تحریم ها می تواند هنوز هم در مشکل. یک توسعه دهنده برای مصاحبه در این باره صحبت در خواست نامش فاش نشود به خاطر ترس از پیامدهای قانونی استفاده از چند IP رله برای انتشار بازی خود را در شبکه پلی استیشن سونی نمی تواند پیدا کردن محل واقعی خود را. برخی از ابزار مانند موتور بازی وحدت و خدمات ارتباطی شل شد و برداشته شده از ایران توسط خود سازندگان به رعایت تحریم ها حتی اگر هر دو برنامه در حال از لحاظ فنی مجاز است. توسعه دهندگان هنوز هم می تواند استفاده از وحدت با ورود از طریق VPN و دانلود خود نرم افزار رایگان. شل هنوز هم ممنوع کاربران ایرانی آدرس های IP.

“در بسیاری از مواقع شرکت ها هم از ترس به انجام هر چیزی [در ایران]. حتی اگر آن را یک مشکل بزرگ اگر آن را ممنوع با تحریم ها” بهرامی گفت. “شل حذف تمام حساب ایران از پایگاه داده خود را. آنها ممنوع همه حساب ایران. من مطمئن هستم که چرا از آنجا که ما می توانید استفاده از Gmail در اینجا WhatsApp, Facebook.”

یک سال 1995 فرمان اجرایی ممنوع “واردات به ایالات متحده, و یا تامین مالی از جمله واردات هر نوع کالا یا خدمات از “محسن نامجو” محدود کردن معاملات کسب و کار بین آمریکایی ها و ایرانی ها. ثانویه تحریم ها از جمله آنهایی که در یک فرمان اجرایی جدید امضا شده در ماه ژانویه تهدید کشورهای دیگر و کسب و کار با تحریم اگر آنها انجام کسب و کار در ایران.

“اشتباه می تواند یک کسب و کار-پایان دادن به تصمیم گیری است.”

احسان جان اسمیت مدیر سابق وزارت خزانه داری ایالات متحده دفتر کنترل داراییهای خارجی

دفتر کنترل داراییهای خارجی (OFAC) آیا باید کلی مجوز است که برخی از معافیت ها از جمله رسانه های اجتماعی و ایمیل و برنامه های پیام رسانی. OFAC عمومی اعلام کرد, چگونه بازی های ویدئویی طبقه بندی شده نسبت به گروهی که معنی بسیاری از شرکت های بازی که به درخواست برای مجوز خاصی برای انجام کسب و کار در ایران.

“آمریکا چندین سال پیش در تلاش برای افزایش مردم ایران توانایی برقراری ارتباط صادر آنچه به نام یک مجوز عمومی” گفت: John E. زرگر یک مدیر سابق وزارت خزانه داری ایالات متحده دفتر کنترل داراییهای خارجی. “مجوز گسترده اجازه می دهد شرکت های ایالات متحده به ارائه انواع خاصی از به راحتی قابل دانلود و نرم افزار را به مردم ایران.”

معافیت قرار است به افزایش مردم ایران توانایی برقراری ارتباط به این معنی است که شل و یک نسخه رایگان از وحدت می تواند از نظر قانونی قابل دسترس در ایران. اما OFAC نشده علنا تایید کرد که آیا ممنوع ابزار می گیرند تحت این معافیت. اسمیت تاکید کرد که هیچ سیاه-و-سفید پاسخ; هر شرکت راه رفتن که خط (از جمله ناشران و دیگر شرکای ایرانی توسعه دهندگان نیاز به راه اندازی بازی های خود را) خواهد بود تاسیسات مبهم حقوقی زمین. بسیاری از شرکت ها ترجیح می دهند آن را بازی امن.

“جنبه های منفی فوق العاده ای هستند” اسمیت گفت. “اگر یک شرکت ایالات متحده اشتباه کند و سپس می توان آنها را جریمه قابل توجهی توسط دولت ایالات متحده. وجود دارد مدنی و کیفری مجازات برای گرفتن آن اشتباه است. … اشتباه می تواند یک کسب و کار-پایان دادن به تصمیم گیری است.”

“این یک مشکل بزرگ در اینجا’

با توجه به توسعه دهندگان مصاحبه برای این داستان تنها راه برای پیشرفت در مسیر شغلی خود را به ترک ایران ساخت آن در نزدیکی غیر ممکن است برای این کشور بازی توسعه جامعه به رشد است. رسولی و دیگران گفت: اکثر توسعه دهندگان با تجربه اغلب را انتخاب کنید به درخواست برای شغل در خارج از کشور در اروپا و آمریکای شمالی بیش از باقی مانده در ایران است. ایرانی در خارج از کشور برآورد شده است توسط مقامات ایرانی در بین 5 و 7 میلیون نفر بیشتر زندگی می کنند در آمریکای شمالی و اروپا و خلیج فارس.

“تقریبا همه از دوستان من از دبیرستان نوع از مردم که رفت به دانشگاه را ترک کرده اند” گفت: بهرامی که صرف چند سال در هلند اما در نهایت به خانه بازگشت. “این یک مشکل بزرگ در اینجا.”

یاسمن فرازان, یکی دیگر از بازی ایرانی توسعه است که در میان کسانی که چپ ایران به دنبال, حرفه ای خود را در حال حاضر در حال تحصیل در کلن بازی آزمایشگاه در آلمان است.

“من قطعا می خواهم خوشحال به عقب وجود دارد با خانواده من, اما من می خواستم ببینم چگونه بازی توسعه کار می کند زمانی که شما در حال قطع,” او گفت:. “من با این باور بزرگ شدم که اگر شما موفق شما خواهد ایران را ترک.”

بزرگترین مانع برای موفقیت است که توسعه دهندگان در صورت در حالی که زندگی در ایران است که ناتوانی خود را برای قرار دادن بازی های خود را در این صنعت بزرگترین بازار. در حالی که واقعی اجرای scattershot مغازه مانند App Store, Google Play و بخار باید همه حذف ایرانی ها از خدمات خود را در گذشته است.

“تصور کنید که کار بر روی چیزی است که برای دو سال و نمی دانم که آیا آن را گرفته پایین” بهرامی گفت.

برخی از فیلمهای ساخته شده بازی ها هنوز هم می توان در بخار حتی اگر پلت فرم مشترک توافق به وضوح بیان می کند که کاربران نمی تواند “واقع در تحت کنترل و یا ملی و یا مقیم این کشور ممنوع” که شامل ایران ،

“ما می خواهیم مردم را با هم و آن را دشوار است در اینجا.”

بازی ایرانی تولید طه رسولی

برخی از توسعه دهندگان پیدا کردن راه خود را در اطراف این محدودیت با جذب کمک از دوستان که در خارج از ایران اجازه می دهد آنها را به بازار بازی ها در توسعه دهندگان’ نمایندگی. اما این به این معنی توسعه دهندگان نمی تواند اعتبار خود را کار می کنند.

“که راه حل مردم معمولا برای” فرازان گفت. “آنها معمولا کسی که در خارج از ایران به خصوص اگر آن را یک شرکت تاسیس شده است که می توانید با ثبت قرارداد و همکاری با ناشران.”

ایران توسعه دهندگان نیز در صورت فشار از داخل ایران. سازندگان indie در بازی کودکان Morta احضار شدند به ایران دادگاه شکایت در مورد چگونه در بازی به تصویر کشیده شده اسلام; مورد بود و در نهایت اخراج شد. توسعه دهندگان تمام مصاحبه تاکید کرد که این موارد نادر ،

ایران از توسعه دهندگان بازی را نمی توان پیش بینی هر آینده کاهش به موانع آنها باید روشن برای انجام کار خود را. اگر هر چیزی با توجه به های اخیر تنش با ایالات متحده آن را می تواند تبدیل به سخت تر است.

“همه چیز در حال حاضر بدتر” فرازان گفت. “من خوشبین نیست; هیچ چیز در حال رفتن به تغییر با تحریم ها مگر چیزی, تغییرات در دولت [ایالات متحده آمریکا و ایران]. من نمی بینم که اتفاق می افتد.”

فرازان, بهرامی رسولی و دیگران همه تکرار این احساس که استرس و اضطراب ناشی از حوادث اخیر ساخته شده است آن را سخت به تمرکز بر روی روز به روز کار می کنند. “این تخلیه” بهرامی گفت. “چه هستم من قرار است به تمرکز با همه چیز است که اتفاق می افتد؟”

برای بهرامی خود را نگرانی نیست برای هر آینده برای بهبود وضعیت بلکه امیدوارم که آن را نمی خواهد هر گونه سخت تر برای انجام کسب و کار خود و یا خود را روز به روز زندگی.

“من فکر می کنم آن می تواند بدتر” بهرامی گفت. “حداقل در حال حاضر من می توانید بروید و خرید برخی از مواد غذایی و خارج رفتن با خانواده و لذت ببرید. شاید در برخی از نقطه ما نمی خواهد که برق و یا اینترنت. من می توانم آن را بدتر.”

آرن Garst نویسنده پوشش تصویری بازی و esports صنایع. شما می توانید کار خود را به طور منظم در ESPN سیمی آستانه و EGMNOW. او را دنبال کنید در توییتر @GarstProducton.

ادامه مطلب:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im