ویکی چوب, ‘سریع ترین زن در مسابقه’ که مجموعه ای دیتونا بیچ ضبط می میرد در 101

او “سریع ترین زن در مسابقه” عناوین گفت: “خانم بادپا” که خورد به سهام خودرو برای یک ضربه در حالی که بالا بردن او stepchildren در دیترویت. و در حالی که اکثر رانندگان زن به رقابت پرداختند و در اصطلاح پودر پف رویدادهای ترک عمده مسابقه و سرعت محاکمه به مردان, ویکی چوب شتافت برابر “پسران” — و اغلب آنها را ضرب و شتم.

به زودی پس از شروع به رانندگی رقابتی در سال 1953 خانم چوب یکی از اولین زنان به رقابت در نسکار حوادث. زمانی که او بازنشسته شد و یک دهه بعد در اواسط 40s, او تا به حال برنده 48 مسابقه غنائم و مجموعه ای از رکورد برای سریعترین اجرا در سراسر شن و ماسه در شهر ساحلی دایتونای فلوریدا., رسیدن به 150.376 مایل در ساعت در سال 1960.

“من اطراف یک کمی اما هرگز بیش از حد صدمه دیده بد” خانم چوب بعد گفت مصاحبه بدون جزئیات زمان که او بدبختانه بیش از یک ماشین دیگر در فلت راک جاده سریع السیر در میشیگان. این حادثه او را فرستاده قایقرانی بر روی دیوار به آهنگ را حفظ صفحه نمایش و به بیمارستان که در آن او نگه داشته بود تحت تماشای دو روز قبل از بازگشت به کابین خلبان یک هفته بعد با کبودی اما هیچ استخوان شکسته.

پس از کمتر دردناک نژاد چند سال بعد مرد راننده مواجه خانم چوب و قول داد که او و دیگر مردان را “اعتصاب” اگر او را در آن نگه داشته. “چگونه شما می خواهم برای رفتن به کار در روز بعد” او به یاد می آورد این مرد گفت: “و آنها را به شما می گویم:” من فکر کردم شما یک مسابقه راننده ؟ چطور شما اجازه آن زن اجرا حلقه در اطراف شما ؟ “

او تصمیم به بازنشستگی بعد از گفتن <url> “من تا به حال به اندازه کافی.”

خانم چوب بود 101 هنگامی که او درگذشت ژوئن 5 در یک بیمارستان در تروی, Mich. باعث شد مربوط به قلب گفت: او خواهر زاده و مراقب Bev ون د Steene که به یاد می آورد که خانم چوب نگه داشته رانندگی تقریبا به پایان زندگی خود را. او فلوریدا مجوز لغو شد زمانی که او بود 98.

“بدترین چیزی که آنها انجام داده اند می تواند به من گفت:” خانم وود گفت.

خانم چوب شروع مسابقه در زمانی که رقابتی ترین رانندگان بودند آماتور و علاقمندان بدون چند میلیون دلاری شرکت حمایت مالی از امروز رقبای. او خودش را به نام یک “نمونه خانه دار مادر و مادر بزرگ” و گزارش صرف وقت خود را دور از مسیر اتو شوهرش پیراهن و لباس های خود را. “خودکار سرعت قهرمان غژغژ کردن در کارهای خانه” دیترویت نیوز اعلام کرد در سال 1955.

5-پا-3 خانم چوب برش قابل توجه رقم در مسیر مسابقه پوشیدن روسری های رنگارنگ و گاهی striding از طریق گودال در دامن و کفش پاشنه بلند. اما او در تمام کسب و کار در ماشین نقشه کشی بر روی یک دانش خودرو که او ترسیم به دوران کودکی صرف حلق آویز کردن با شش برادر. “من تا به حال به سرهم بندی کردن با ماشین و یا سمت چپ از همه چیز,” او توضیح داد.

خانم چوب رقابت در کوتاه مدت-پیگیری مسابقات در میشیگان علاوه بر رکورد در نسکار با سرعت محاکمه به ویژه در Daytona International Speedway و چه پس از آن به نام Atlanta International Raceway. در آن حوادث او به دنبال در جای زنان مانند سارا مسیحی, اتل Mobley و لوئیس اسمیت که شروع به رقابت در نسکار به زودی پس از این کانون برگزار شد اولین تحریم نژاد در سال 1948.

“نه تنها او انجام چیزی که بی سابقه بود در این زمان در پی ضرب و شتم از درام خود او انجام آن را به خوبی گفت:” جولیا Landauer که در مسابقات نسکار ولان یورو سری. “زمانی که من فکر می کنم زنان در مسابقه من فکر می کنم افرادی مثل جانت اکلاهما شرلی Muldowney, Shawna رابینسون. آنها بیشتر فشار دهید. . . اما من فکر می کنم که ویکی چوب باید در آن پانتئون است.”

چهارم از هفت فرزند Victoria Rose Raczak متولد دیترویت در 15 مارس سال 1919. پدر او یک پیمانکار و مادرش خانه دار. پس از فارغ التحصیلی دبیرستان ویکی ازدواج تام فیتزپاتریک که به خدمت در ارتش در طول جنگ جهانی دوم و کشته شد زمانی که او زنده نارنجک دست در آلمان است.

در سال 1947 او ازدواج کلارنس “پشه” چوب مبلمان فروشنده که تا به حال چهار فرزند از ازدواج قبلی است. خانم چوب جمع آوری کمک سه جوانترین — Ed دانا و Wayne — که زنده ماندن او علاوه بر این به بسیاری از نوه و نوه بزرگ. او فرزند خوانده باب چوب درگذشت در سال 2015 زیر پشه مرگ در سال 2000.

خانم چوب شروع مسابقه در یک چالش از شوهرش که خود مسابقه حرفه ای کوتاه قطع شد توسط صدمات. آنها با هم به تماشای یک پودر پف مسابقه در محلی آهنگ شهر موتوری سریع السیر که در سمت چپ خانم چوب unimpressed.

“زنان در آن مسابقه خیلی بد بود,” او گفت: <url> سال گذشته است. “آنها در تمام طول مسیر در حال اجرا به دیوار و همه آن نوع از مسائل. به من گفت: به پشه ” اگر من نمی توانستم رانندگی بهتر از آن من نخواهد بود در خارج وجود دارد.’ او نمی گویند هیچ چیز تا هفته آینده زمانی که او می گوید: “اجازه رفتن به نژادها.’ “

به جای پیوستن به تماشاگران در حقه پشه به رهبری او را به سمت یک سال 1937 دوج کوپه در گودال. “خوب ناقلا,” او به او گفت. “شما فکر می کنم شما خیلی خوب در اینجا یک ماشین. در حال حاضر در خارج وجود دارد.” با هیچ آموزش یا تجربه او به پایان رسید و نهم. شب بعد او برنده یک پودر پف مسابقه بر روی خاک در نزدیکی مونت کلمنس. یک هفته بعد او برنده بر روی آسفالت در فلت راک. “آن را فقط نگه داشته و در این راه” خانم وود گفت.

با توجه به میشیگان Motor Sports Hall of Fame که القاء خانم چوب در ماه نوامبر او به مسابقه با مردان در فلت راک. موفقیت خود را هموار راه را برای دعوت به دیتونا بیچ برای نسکار 1955 با سرعت در هفته که در آن خانم چوب بود دست کلید به یک کرایسلر 300.

اولیه او بیم و هراس در رانندگی در ساحل — “چگونه در جهان شما می توانید رانندگی در شن؟” — راه داد به رفعت به عنوان او به پایان رسید و سوم در سرعت محاکمه قهرمانی مسابقه در برابر ساعت و نه از رانندگان دیگر.

خانم چوب رفت و به دریافت اجازه مخصوص از نسکار بنیانگذار لایحه فرانسه به تلاش برای رکورد سرعت در تازه افتتاح دیتونا جاده سریع السیر در سال 1959 تنها متوقف می شود توسط کسی که به او گفت زنان اجازه نداشتند در منطقه گودال. “بیل فرانسه می آید و می گوید: “ویکی چوب است نه یک زن’ ” او بعد گفت <url>. “‘او یک راننده و او را مجاز در چاله.’ ”

او در صدر 130 مایل در ساعت در یک پونتیاک تنظیم یک رکورد.

یک سال بعد خانم چوب بازگشت به شهر ساحلی دایتونای بود و سریع ترین راه یکی از اجرا بر روی شن و ماسه در تاریخچه — “یک دستاورد بزرگ” گفت: veteran مسابقه روزنامه نگار تام جنسن که احتمالا تحمل با ساحل در حال حاضر بسته به روروک مخصوص بچه ها.

“چرا که او کسی است که تنها شتافت صورت پراکنده و تنها شتافت محلی او را ندارند و تاثیر جهانی است که کسی ممکن است امروز” گفت: Jensen, نگهداری, مدیر امور در نسکار سالن از شهرت. “امروز در عصر اطلاعات که در آن همه چیز را در اینترنت اگر یک زن رکورد او در سال 1960 آن خواهد بود تیتر اخبار در سراسر کشور است.”

در علاوه بر این به مسابقه اتومبیل رانی خانم چوب راند در تحقیقات تظاهرات طراحی شده برای تست چقدر ساییدگی و پارگی یک ماشین می تواند. او بعد از کار در خرید و فروش در اردن مارش فروشگاه در غرب پالم بیچ فلوریدا., و پس از مرگ شوهرش زندگی با مورچه marie drake او شریک بیش از 15 سال است. او در سال 2018 است.

خانم چوب تعجب برخی از مصاحبه زمانی که او اعلام کرد که آن را آسان تر رانندگی برابر مردان به جای زنان است. رانندگان زن بودند بیش از حد غیر قابل پیش بینی او گفت: — تا حدودی به دلیل تعداد نسبتا کمی از فرصت های آنها تا به حال به پشت چرخ دریافت کنید.

“کسانی که زنان واقعا خشن, درایور,,” او گفت: آتلانتا قانون اساسی در سال 1961 یادآوری اوایل پودر پف نژادها. “آنها می خواهم دیوانه — به خصوص اگر آنها را از دست داد — تیم و ram شما یکی در جلو و یکی در پشت شما. زنان به عنوان خوب نیست, مسابقه رانندگان زیرا آنها نمی نژاد به عنوان اغلب. و بر خلاف برخی از باورهای زنان مسابقه رانندگان هستند نه همه سخت و درشت و تنباکو-chewers.”

“من فقط عشق سرعت” او به این روزنامه گفت: “و مسیر مسابقه است که امن ترین محل برای آن است.”

ادامه مطلب واشنگتن پست اعلامیه Darick Campbell, انجیل, نوازنده که تایید مقدس جراحی سنت می میرد 53 فضل باست خبرنگار که وقایع شهری قانون در کنگره می میرد 93 ویلیام Gildea پست sportswriter و نویسنده با تغزلی لمس می میرد 81

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

دانلود رایگان مقالات