“بسیار نامناسب’: کره جنوبی در پاسخ پس از پیونگ یانگ راه اندازی موشک های بالستیک

کره جنوبی نظامی توصیف کرده است پیونگ یانگ تصمیم به آتش دو موشک بالستیک به دریای روز یکشنبه به عنوان “بسیار نامناسب” به عنوان جهان در تلاش برای مقابله با شیوع کروناویروس.

کره جنوبی و ژاپن گفت: کره شمالی اخراج پرتابه از ونسن یک شهر در شرق کشور در صبح روز یکشنبه.

پس از پرواز حدود 230km (143 مایل) موشک فرود در آب های بین شبه جزیره کره و ژاپن است.

کره جنوبی نظامی خواست خود را برای خودداری از چنین اقدام نظامی برچسب راه اندازی به عنوان “بسیار نامناسب” در زمانی که جهان در برخورد با کروناویروس بیماری همه گیر.

ژاپن وزارت دفاع در بیانیه ای گفت که فرض موشک فکر بودند که وارد دریا در خارج از ژاپن در منطقه انحصاری اقتصادی است.

با اشاره به این و دیگر کوتاه برد پرتابه پیونگیانگ راه اندازی کرده است در چند هفته گذشته بیانیه ای افزود: “اخیر تکرار اخراج از موشک های بالستیک توسط North Korea یک مشکل جدی برای کل جامعه بین المللی از جمله ژاپن است.”

کارشناسان فکر می کنم که این راه اندازی در حال تلاش برای نمایش ” کیم جونگ سازمان ملل متحد کنترل در مواجهه با تحریم های آمریکا و Covid-19 بیماری همه گیر.

کیم دونگ-yub یک تحلیلگر در سئول موسسه کنون مطالعات شرقی گفت: رهبر کره شمالی “می خواهد به نشان می دهد او قوانین در یک راه طبیعی میان coronavirus (همه گیر) و آخرین سلاح آزمايشات با هدف محوری وحدت داخلی و نه راه اندازی یک تهدید خارجی”.

پیونگ یانگ تا کنون رد کرده است که این کشور هر coronavirus موارد اما اذعان کرده است که این ویروس در یک ماده از “ملی وجود”.

این کشور با کمبود تجهیزات پزشکی و فقیر بهداشت و درمان زیرساخت های آن را به ویژه آسیب پذیر به یک بیماری همه گیر.

هفته گذشته رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن با ارسال نامه ای به کیم جونگ سازمان ملل متحد ارائه همکاری در مبارزه با ویروس.

گزارش های اضافی از AP

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>