برا لین که درگذشت در سن 103 بود به طور گسترده ای شناخته شده به عنوان “نیروهای’ یار” برای الهام بخش و امید دادن به سربازان در طول جنگ جهانی دوم است.

مرگ او هجوم تور برمه به دست آورده و او را بزرگ ستایش است و یک زمان از زندگی خود او نوشت: در مورد گسترده در خاطرات نگه داشتن لبخند بر لب از طریق.

در برمه سربازان متفقین را تحمل بیش از سه سال از جنگ وحشیانه اغلب در زمین در طول فصل موسمی و تحت تهدید از بیماری است. به رهبری بریتانیا در هند, ارتش, سربازان در نهایت reoccupied برمه در سال 1945.

برای گرامیداشت تولد 100 در سال 2017, لین نوشت: حدود سه ماه بین آوریل و ژوئن سال 1944 است که او صرف رفت و آمد به داخل برمه آواز به سربازان بودند که مبارزه برای جلوگیری از ژاپنی ها پیشرفت در هند است.

او فقط 27 در زمان و مجموعه ای از, Dorset, coast با پیانیست لن ادواردز و پیانو سفر 5000 مایل در سراسر جهان خطرناک در زمان جنگ شرایط.

“من تا به حال هرگز در سفر همه به غیر از یک تور سفر به هلند” او به یاد می آورد. “و من قطعا هرگز در یک هواپیما. اما من می خواستم برای ایجاد یک تفاوت.”

برخی از سربازان لین سنگ تا به حال دیده نشده خانواده خود را برای پنج سال فوق العاده ای خود را در واکنش به آواز او نازل شده است در نامه نوشته شده توسط برمه جانبازان خود را.

Lance Corporal لیندسی که شنیده لین آواز خواندن در برمه گفت: “ما دیوانه شد. هرگز به من فریاد زد نعره میکشید hollered یا کف خیلی قبل… ما داد او را تشویق می کردند همه حق است. او نمی تواند برای 10 دقیقه آواز خواندن و فریاد بیش از حد. شکسته دست و یا نه, من آن را به کف زدن… من دیدم blokes گریه با شادی از دیدن خود ما ورا.”

فردریک Weedman در ضمن نوشت: “مردان از تیپ 4 تقسيم شدند نظر خود را از صدای او — اما پس از آن داغ و تحریک شب در سال 1944 در برمه جنگل زمانی که ما ایستاده بود و ما صدها و تماشای قد بلند, ژاپنی, دختر بچه در راه رفتن به یک مرحله موقت و پایه های یک پیانو…

“او خواند تا او را در حال اجرا بود در تاریکی شیارهای پایین گونه او را تا لباس او را خیس عرق تا زمانی که صدای او تا به حال تبدیل شدن به یک صدای کلاغ. او تنها ستاره ما تا به حال دیدم در جنگل.”

در راه به برمه لین سنگ به 3500 مردان در یک خیمه در قاهره در طول یک طوفان شن. “وزش اجازه در انفجار شن و ماسه را از طریق پایه و طرف” او نوشت. “آن را در همه جا – در گوش و حلق و بینی – و من تلاش حتی برای دیدن من به مخاطبان اجازه دهید به تنهایی خودم را شنیده ام. اما پسران هیجان زده به نظر می رسید.”

در همه جا او متوقف بر او تور لین اصرار بر بازدید از سربازان مجروح در بیمارستان است. گاهی اوقات او خواند در bedsides.

“صحبت کردن با پسران به آنها این شانس را به من پرسیدن سوال و به سادگی وجود دارد برای آنها فقط به عنوان مهم به عنوان واقعی آواز, اگر نه بیشتر,” او نوشت.

“از آنجا که من تا به حال سفر در سراسر خیلی در بریتانیا از ساندرلند به برایتون و از کاردیف به کرو, من می خواهم بپرسم که کسی از کنید و سعی کنید به آنها بگویید که در مورد چیزی است که من تا به حال دیده می شود در شهر خود. من اجازه دهید آنها را می دانم که همه چیز تمام شد راست است که ما از برگزاری سر ما و حمل به طور معمول.”

برا لین با نظامیان در برمه (رکس Fetaures)

یادآوری چه احساسی برخی از سربازان بودند او افزود: “وجود دارد که اغلب اشک گاهی اوقات در طول کنسرت, اما زمانی که من به تنهایی با آنها.

“من آنها را دیدم به عنوان یک لینک با صفحه اصلی و تحریک بسیاری از احساسات – شادی در حال یادآوری است که اتصال و غم و اندوه از آنجا که خانه به نظر می رسید خیلی دور.

“این غیر ممکن بود برای من پوست کلفت. من تو را دیدم و شادی و امید و غم و اندوه حرکت در سراسر چهره خود را, و من احساس آن احساسات بیش از حد.”

در حالی که لین در برمه وضعیت نظامی بود “بسیار فرار” با بسیاری از دشمنان در حال حاضر در این منطقه است. یک سرباز بود به نقل از روزنامه ها در آن زمان عنوان کرد و گفت: “برا لین بود بسیار شجاع وجود دارد جیب ژاپنی همه در اطراف ما.”

لین وارد در بریتانیا در D-روز 6 ژوئن 1944. “آسمان بیش اروپا شد پر از هواپیماها و من فکر می کنم آن را باید چیزی از معجزه ما مجاز به پرواز در در که مهم ترین روز,” او نوشت.

“من هرگز واقعا بیش از آن دوره در زندگی من است. سفر به برمه اچ در مغز من پر از تمام انواع از خاطرات شدید.

“من با برخی از این مردان شجاع که مبارزه شد که فراموش شده جنگ دوباره در های مختلف reunions پس از جنگ و احساس متصل به آنها را. من تنها کسی که از رفتن به آواز خواندن چند آهنگ – من احساس می کنم یکی از آنها بود. من هنوز هم دارم.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقالات