سازمان ملل متحد: تاثیر طولانی لیبی جنگ در افغانستان است `نا معلوم’

سازمان ملل متحد — U. N انسانی هماهنگ کننده برای لیبی روز دوشنبه گفت: تاثیر این کشور نه سال جنگ در افغانستان “است نا معلوم,” با اشاره به شدت آن افزایش “نمایی” پس از یک فرمانده شورشی راه اندازی یک حمله در ماه آوریل گذشته تلفات رو به افزایش و تقریبا 900 ، 000 نفر در حال حاضر به کمک نیاز دارند.

یعقوب داشت ال Hillo گفت: 55-نقطه نقشه راه برای پایان دادن به جنگ در لیبی بود که به توافق 12 رهبران کلیدی در یک کنفرانس در برلین در ژانویه. 19 تایید هفته گذشته توسط شورای امنیت سازمان ملل و مجددا در جلسه ای در مونیخ روز یکشنبه دیده می شود “نقض جدی” در 10 روز گذشته با حملات جدید در داخل و اطراف پایتخت طرابلس.

ال Hillo است که U. N. معاون نماینده برای نفت خیز شمال آفریقا کشور گفت: در یک جلسه مطبوعاتی به روزنامه نگاران تصویری از طرابلس که این جنگ طولانی است “به شدت تحت تأثیر شهروندان در تمام نقاط کشور در یک مقیاس هرگز قبل از دیده می شود.”

برلین طرح صلح مورد حمایت آتش بس به نام برای انطباق با سازمان ملل تحریم تسلیحاتی و گفت: همه کشورها باید خودداری از دخالت در مناقشه بین الملل به رسمیت شناخته شده دولت و نیروهای شورشی از خودخوانده ژنرال خلیفه Hifter و این کشور در امور داخلی.

در یک برنامه به طور بالقوه نکته مثبت یک نظامی مشترک کمیسیون متشکل از نمایندگان طرفین متخاصم قرار است به آغاز دور دوم از مذاکرات روز شنبه در ژنو تحت U. N. نظارت با هدف موافقت ماندگار آتش بس.

اولین جلسه از لیبی فروم سیاسی با هدف تشکیل یک دولت جدید نیز برنامه ریزی شده برای فوریه. 26 در ژنو است.

لیبی شده است در آشفتگی از سال 2011 زمانی که جنگ داخلی سرنگون دیرین دیکتاتور Moammar Gadhafi بود که بعدا کشته شد. در هرج و مرج است که به دنبال کشور تقسیم شد.

ضعیف ملل به رسمیت شناخته شده دولت است که دارای سرمایه از طرابلس و بخش هایی از غرب کشور است که با حمایت ترکیه که به تازگی با ارسال هزاران نفر از سربازان و تجهیزات نظامی به لیبی و به میزان کمتر قطر و ایتالیا و همچنین شبه نظامیان محلی.

در طرف دیگر یک رقیب دولتی در شرق است که پشتیبانی از خودخوانده ژنرال خلیفه Hifter که نیروهای حمله به جذب سرمایه آوریل گذشته 4 و حمایت امارات متحده عربی و مصر و همچنین فرانسه و روسیه است.

U. N. دبیر کل آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ است تقبیح نقض U. N. تحریم پس از کنفرانس برلین توسط حامیان طرف متخاصم.

ال Hillo گفت: “افزایش استفاده از سلاح های انفجاری و منجر به از دست دادن غیر ضروری از زندگی است.” وی با اشاره به حملات به غیرنظامیان و زیرساخت های غیر نظامی به ویژه امکانات بهداشتی که باید دو برابر پس از 2019 در نتیجه حداقل 650 شهروندان کشته و یا مجروح شدند.

وی با ذکر یک U. N. معدن متخصص در لیبی هفته گذشته گفت که این کشور دارای بزرگترین نشده مهمات ذخیره تخمینی از 150000 تا 200000 تن کنترل نشده مهمات سراسر کشور است.

لیبی “نیز بزرگترین تئاتر برای هواپیماهای بدون سرنشین تکنولوژی” ال Hillo گفت: تاکید بر این که “هر کس چیزی پرواز در آسمان لیبی به نظر می رسد.”

ترکیه حرکت اخیر به لیبی در “بسیار سنگین راه نظامی صحبت” حمایت از دولت “و ایجاد یک توازن قدرت به طوری که سرمایه نمی افتد,” او گفت:.

از طرف دیگر ال Hillo استناد گزارش از امارات متحده عربی تامین مالی چینی ساخته شده هواپیماهای بدون سرنشین و دولت اردن فروش شش هواپیماهای بدون سرنشین به Hifter را نیروهای.

“مگر ما صحبت می کنند بنابراین با صراحت و آشکارا … مگر اینکه ما شروع به نامگذاری بشود و ما باید این قطعنامه اما واقعیت بر روی زمین باقی خواهد ماند هولناک به خصوص برای شهروندان و به خصوص برای کودکان و زنان” ال Hillo گفت.

در پایان 2019 گفت: بیش از 345,000 مردم در حال ترک خانه های خود و تبدیل شدن به آواره از جمله 150,000 در داخل و اطراف طرابلس پس از Hifter را تهاجمی آغاز کرد و در ماه آوریل گذشته.

بیش از نیمی از حدود 900,000 مردم نیاز به کمک های بشر دوستانه هستند و زنان و کودکان گفت: بیش از 30 درصد مهاجران و پناهندگان است.

ال Hillo گفت: طولانی جنگ تخریب خدمات سلامت از جمله آموزش و پرورش و یک جمع آوری زباله — و او هشدار داد که اگر برق نتواند وجود دارد به زودی یک “بحران آب” از آنجا که آب گیاهان برای رشد نیاز به برق.

لیبی نیز رو به رو شدید کمبود پول نقد, ال Hillo گفت.

با صادرات نفت کاهش از 1.2 میلیون بشکه در روز تا سه هفته پیش به تقریبا هیچ چیز او گفت: این وضعیت وخیم تر شده است با دو بانک تجاری در آستانه سقوط و افراد داشتن مشکل دسترسی به سپرده خود را در بانک. سازمان های بشردوستانه نیز در مواجهه با مشکلات مالی ،

کپی رایت 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>