ایالات متحده باعث می شود $490 میلیون مقابله با جنرال موتورز برای اورژانس هواکش

“ما سپاسگزار به GM تیم برای کار با دولت فدرال به گسترش ملت ما عرضه هواکش به عنوان همه گیر تکامل می یابد” گفت: بهداشت و خدمات انسانی, منشی, Alex آذر.

“ما همچنان به بررسی راه هایی برای کمک به در این زمان بحران گفت:” جنرال موتورز مدیر عامل مری بارا در بیانیه ای در روز شنبه.

قرارداد بین جنرال موتورز و دولت است آخرین توسعه در یک هفته تلاش خودروسازان آمریکا به تغییر خودرو خطوط تولید به یک کارخانه است. جنرال موتورز با همکاری واشنگتن-بر اساس Ventec یک تازه وارد نسبت به این صنعت به تولید انبوه این دستگاه در یک کارخانه GM در ایندیانا است. فورد با همکاری فلوریدا مستقر Airon که باعث می شود قابل حمل دستگاه تهویه مصنوعی به طور کلی استفاده می شود برای حمل و نقل بیماران.

رئیس جمهور تهمت به دستور جنرال موتورز برای ساخت هواکش در مارس 27, استناد به دفاع تولید قانون یک قانون است که اجازه می دهد تا دولت ایالات متحده به نیروی شرکت های ساخت لوازم مورد نیاز در مواقع اضطراری. در یک سری از توییت تهمت ناودان GM درخواست این شرکت برای “شروع به ساخت هواکش در حال حاضر!!!!!!” جنرال موتورز در حال حاضر شروع تلاش خود را, اگر چه موجب شده توسط یک سازمان غیر انتفاعی به نام “توقف گسترش یافته است.”

GM قبلا گفته آن را خواهد ساخت هواکش در هزینه و معنی آن را نمی خواهد در سود حاصل از تولید ماشین آلات. یک سخنگوی این شرکت بلافاصله پاسخ به درخواست برای اظهار نظر در مورد اینکه آیا بود که هنوز هم در این مورد.

کریس بروکس مدیر ارشد استراتژی افسر Ventec گفت: هزینه بالاتر از آن ممکن است در غیر این صورت به دلیل آن را شامل جدید تجهیز و راه اندازی هزینه. این قیمت شامل لوازم جانبی مانند باکتری فیلتر و رول می ایستد, او گفت:, و اضافه کرد که جنرال موتورز به تولید هواکش در هزینه.

GM نسخه Ventec ونتیلاتور کمتر و امکانات به منظور تسریع در تولید بروکس گفت. Ventec را پنکه به طور معمول فروش به طور متوسط $17,000 اما با نبولایزر مکش واحد و متمرکز کننده اکسیژن.

ایالات متحده بیمارستان ها به خصوص در شهر نیویورک شده است تلاش برای پیدا کردن به اندازه کافی هواکش برای درمان موارد شدید از کروناویروس که می تواند باعث بيماران ریه ها به تورم بالا و پر از مایع و جلوگیری از آنها را از تنفس خود را.

با وجود این تلاش و این قرارداد امضا شده روز شنبه بسیاری از بیمارستان ها هنوز هم ممکن است پیدا کردن خود را کوتاه در هواکش. دانشگاه واشنگتن و موسسه سلامت و معیارهای ارزیابی گفت: استفاده از منابع در ایالات متحده را به اوج در آوریل 11, اوج نیاز 16,524 تهاجمی هواکش برای حمایت از درمان covid-19 بيمار. ایالت نیویورک به تنهایی مورد نیاز 5,000 هواکش چهار روز مدل پیش بینی آن موارد خواهد اوج. دولت تنها حدود 10 ، 000 انبار رئيس جمهور تهمت و گفت: در هفته گذشته.

مشاوران و تحلیلگران متمرکز در خودرو زنجیره تامین گفت: تولید کنندگان ماشین در حال حرکت در سرعت ضبط و به احتمال زیاد نمی تواند شروع به پمپاژ کردن هواکش هر چه سریعتر. تا به حال آنها می خواستند برای دیدار با تقاضا به اوج خود در اواسط ماه مارس آنها را که مورد نیاز برای شروع زمانی که رئیس جمهور تهمت و دیگر قانونگذاران هنوز کم اهمیت جلوه دادن تهدید اطمینان شهروندان است که این ویروس به سادگی عبور بدون حادثه است.

تنگنا برای تولید هواکش کمتر به مونتاژ واقعی و بیشتر به ناتوانی در دریافت قطعات به موقع. جنرال موتورز و فورد بوده است تمیز کاری شبکه خود را از تامین کنندگان صنعت خودرو برای پیدا کردن حجم های بالاتر از صدها نفر از قطعات استفاده می شود که به هواکش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im