ده خطوط هوایی ایالات متحده درباره توافق در اصل به پذیرش 25 میلیارد دلار در کمک های مالی از دولت — نقدی تزریق این صنعت امیدوار به خرید آن زمان آن را به عنوان هدایت از طریق بی سابقه اقتصادی تحول سوخت coronavirus بیماری همه گیر.

وزیر خزانه داری استیون Mnuchin گفت: Alaska Airlines Allegiant Air, American Airlines, Delta Air Lines Frontier Airlines, هاوایی, خطوط هوایی جت بلو ایرویز هواپیمایی متحد SkyWest شرکت های هواپیمایی و خطوط هوایی جنوب غربی همه نشان داد آنها خواهد شرکت در این برنامه بخشی از 2 تریلیون دلار محرک اقتصادی برنامه توسط رئیس جمهور امضا مغلوب ساختن پیشی جستن در ماه گذشته.

“ما خوش آمدید این خبر که تعدادی از خطوط هوایی قصد شرکت در حقوق و دستمزد پشتیبانی برنامه” Mnuchin در بیانیه ای گفت. “این مهم است مراقبت قانون برنامه است که پشتیبانی از کارگران آمریکایی و کمک به حفظ اهمیت استراتژیک صنعت هواپیمایی در حالی که اجازه می دهد برای مناسب غرامت به مالیات دهندگان.”

او اضافه کرد که “مکالمات در ادامه با دیگر شرکت های هواپیمایی با توجه به توانایی های بالقوه خود مشارکت داشته است.”

Mnuchin بیانیه را شامل نمی شود جزئیات این توافقنامه است. اما افراد نزدیک به بحث و گفتگو بودند که مجاز به صحبت علنی گفت: تحت شرایط این قرارداد 70 درصد از پول خواهد بود با توجه به خطوط هوایی آشکار و 30 درصد را پرداخت می شود به دولت است. علاوه بر این دولت خواهد بود که حکم برابر با 10 درصد از مقدار حامل دریافت این افراد گفت.

به طور جداگانه پنج شنبه, حمل و نقل, بخش اعلام کرد و چگونه آن را برنامه ای برای توزیع 10 میلیارد دلار در بودجه برای فرودگاه که درد و رنج را در کنار شرکت های هواپیمایی. مقدار زیادی از پول را به بزرگترین هاب اما حتی کوچک فرودگاه را دریافت کنید برخی از کمک.

بسته کمک برای هواپیمایی است که نظارت توسط وزارت خزانه داری. شرکت های هواپیمایی شده است مشتاق به دریافت دلار و پس از یک تعطیلات آخر هفته از عقب و جلو بین حامل و دولت Mnuchin نشانه های دوشنبه است که یک برخورد نزدیک بود. مذاکرات شده اند مداوم از آوریل 3, هنگامی که بیش از نیم دوجین حامل برنامه های ارائه شده برای پول است.

“حتی اگر این روند بود نه آسان و نه کامل این مهم است که در پایان وجود دارد موافقت نامه در محل قرار داده است که کارگران و خانواده برای اولین بار با نگه داشتن صدها هزار نفر از کارکنان خطوط هوایی — از خدمه پرواز به بار گرداننده — در حقوق و دستمزد در طول این بسیار پر سر و صدا دوره برای اقتصاد ایالات متحده” Rep. Peter A. DeFazio (D-سنگ.), رئیس مجلس کمیته حمل و نقل در بیانیه ای گفت:.

“من به شدت معتقدم که آنچه در کنگره گذاشته شده در این ارائه مراقبت در عمل — برای قرار دادن کارگران اول باید مدل برای هر صنعت خاص تسکین رفتن به جلو” DeFazio گفت.

[خطوط هوایی ایالات متحده آغاز مذاکرات برای coronavirus کمک تحت مراقبت عمل می کنند]

“این خبر خوش است که بسیاری از این کشور بزرگترین مسافری هوایی نشان داده اند که آنها را قبول حقوق و دستمزد شامل کمک در مراقبت عمل” گفت: سناتور. راجر ترکه یا چوب کوتاه (R-Miss.), رئیس کمیته بازرگانی مجلس سنا. “این کمک های کمک خواهد کرد که نگه داشتن خلبانان و خدمه پرواز در دروازه عوامل و مکانیک در شغل خود در طول فوق العاده دشوار است برای حمل و نقل هوایی صنعت و آن را ارائه حیاتی امداد تا زمانی که تقاضا برای سفر هوایی می گرداند.”

Mnuchin گفت: وزارت خزانه داری نیز به سرعت بررسی و تصویب برنامه های کاربردی برای کوچکتر مسافر هوایی “در اسرع وقت” و اضافی ارائه راهنمایی برای حامل محموله و پیمانکاران به زودی.

“ما مشتاقانه منتظر به کار با شرکت های هواپیمایی برای نهایی کردن موافقت نامه های لازم و پرداخت وجوه را به سرعت به عنوان امکان پذیر است,” او گفت:.

معامله می آید با وجود زودتر اعتراض از شرکت های هواپیمایی اتحادیه های کارگری و برخی از قانونگذاران دموکرات به دولت برنامه ای برای تحمیل شرایط به حقوق و دستمزد و کمک های مالی. Mnuchin نشانه اوایل که دولت را تقاضا سهام در شرکت های هواپیمایی در ازای ارائه کمک های اولیه.

در یکشنبه, سارا نلسون رئيس جمهور از انجمن از خدمه پرواز-CWA لعنتی دولت طرح نیاز به شرکت های هواپیمایی برای پرداخت بخشی از پول است.

“من باید روشن شود که اگر این غرفه کار کاهش خواهد اتفاق می افتد در حال حاضر و در دراز مدت کاهش خواهد آمد در ماه اکتبر” نلسون گفت: در توییتر. “این کاملا سرقت از پول کنگره اختصاص داده شده به طور مستقیم به کارگران است.”

به عنوان covid-19 موارد کوه خدمه پرواز در رشد فزاینده ترس از پرواز

مراقبت عمل شامل $29 میلیارد دلار در کمک های مالی به شرکت های هواپیمایی برای حقوق و دستمزد — پشتیبانی از 25 میلیارد دلار برای حمل مسافر و 4 میلیارد دلار برای محموله اپراتورهای. علاوه بر این قانون را فراهم می کند از 25 میلیارد دلار در وام و یا وام تضمین می کند.

شرکت های هواپیمایی واجد شرایط برای دریافت پرداخت برابر به هزینه های حقوق و دستمزد خود را بین آوریل و اکتبر سال گذشته است. قرار می دهد که دلتا و آمریکا در خط به دریافت حداکثر تقریبا 7 میلیارد دلار در هر, با اضافی $6.5 میلیارد دلار برای ایران با توجه به داده های منتشر شده توسط بخش حمل و نقل. غرب می تواند تا حدود 4.3 میلیارد دلار; JetBlue و آلاسکا در هر خط برای دیدن بیش از 1 میلیارد دلار در هر.

Coronavirus لایحه ارائه $114B برای سرپا نگه داشتن متزلزل شبکه حمل و نقل

اما شرکت های هواپیمایی را ممکن است مقدار کامل آنها به دنبال از آنجا که 31 میلیارد دلار و در مجموع حقوق و مزایای پرداخت شده توسط شرکت های هواپیمایی در این شش ماه بیش از 25 میلیارد دلار به آنها اختصاص داده شده در این بسته کمک مالی. در این مثال وزارت خزانه داری مجاز است به منظور کاهش جوایز فردی اگر صندوق می آید تا کوتاه, با توجه به فرم منتشر شده در اوایل این ماه.

Southwest Airlines به عنوان مثال گفت: آن را دریافت 2.3 میلیارد دلار در حقوق و دستمزد مستقیم و پشتیبانی از تقریبا 1 میلیارد دلار در 10 سال وام کم بهره است که می تواند بازپرداخت در هر زمان قبل از بلوغ در پر. وام نیز انتظار می رود عبارتند از: در حدود 2.6 میلیون نفر حکم صادر شده را به وزارت خزانه داری.

“ما بسیار سپاسگزار از کار ما فدرال رهبران. رئیس جمهور تهمت دبیر Mnuchin و [ایلین] چائو و کل کنگره ایالات متحده تشخیص بی سابقه سلامت و بحران اقتصادی که کشور ما در حال حاضر رو با توجه به COVID-19 و همچنین اهمیت شرکت های هواپیمایی به کلی ما اقتصاد ملی زنجیره تامین و کشور را در آینده بهبود پس از این بحران فروکش” غربی اجرایی Gary کلی در بیانیه ای گفت.

در نامه ای به کارکنان خطوط هوایی آمریکا اجرایی داگ پارکر و رئیس جمهور آن رابرت Isom گفت: حامل را دریافت $5.8 میلیارد دلار کمک— $4.1 میلیارد دلار کمک های مالی و 1.7 میلیارد دلاری در وام. در ضمن آنها گفت: شرکت هواپیمایی اعمال می شود به صورت جداگانه وام از وزارت خزانه داری در حدود $4.75 میلیارد دلار است.

“این خبر فوق العاده است برای خطوط هوایی آمریکا تیم” پارکر و Isom نوشت. “با این سطح از کمک های ما در حال حاضر معتقدم که ما باید منابع مالی لازم برای کمک به ما در مقاومت در برابر این بحران می شود و در موقعیت به خدمت عمومی سفر زمانی که آنها آماده برای شروع دوباره پرواز.”

صنعت هواپیمایی سخت تحت فشار قرار دادند برای یک بسته کمک استناد چشمگیر قطره در سفر هوایی سوخت توسط دولت-اعمال محدودیت های مسافرتی و اقامت در خانه سفارشات طراحی شده برای جلوگیری از گسترش ویروس. آنها گفتند: بدون پول آنها را مجبور به اخراج هزاران نفر از کارگران است.

اتحادیه های کارگری به نمایندگی از خلبانان و خدمه پرواز تعمیر و نگهداری کارگران و دیگران نیز راه اندازی تهاجمی کمپین در حمایت از قانون می گوید پول را به طور مستقیم به کارکنان نه مدیران یا سهامداران.

حتی پس از, شرکت هواپیمایی مدیران ارشد هشدار داد در چند ماه آینده می تواند تلخ.

در اوایل این ماه Delta Air Lines اجرایی اد Bastian کارکنان گفته که در سه ماهه دوم درآمد در آتلانتا مبتنی بر حامل احتمالا پایین 90 درصد است و بیشتر بدون هزینه-برش و تلاش برای افزایش منابع مالی جدید دولت پول خواهد بود رفته ژوئن.

Amtrak دریافت $1 میلیارد دلار در فدرال بودجه امداد

با توجه به اطلاعات ارائه شده توسط شرکت های هواپیمایی برای امریکا حمل idled بیش از 2,200 هواپیما بیش از یک سوم از ناوگان خود را با groundings برنامه ریزی شده است. در برخی از موارد فسخ به مراتب رشد تعداد رزرو.

در یک تماس سهشنبه بین المللی حمل و نقل هوایی انجمن تخمین زده است که حامل خواهد از دست دادن $314 میلیارد دلار درآمد در این سال است. که 55 درصد افت.

ایالات متحده حامل به طور مستقیم از استخدام حدود 750,000 کارگران با توجه به شرکت های هواپیمایی برای امریکا است.

هواپیمایی که دریافت کمک های مالی خواهد بود محروم از furloughing کارگران تا سپتامبر. 30 و نمی تواند موضوع سود سهام و یا خرید سهام خود را تا اواخر سال 2021. آنها نیز مورد نیاز خواهد بود برای حفظ سطح خدمات به عنوان دور به عنوان 2022 — یک بیماری است که به ارمغان آورده پوش بک از برخی از حامل که استدلال می کنند آن را به حساب خدمات است که اجرای تنها فصلی.

در همین حال برخی فرودگاه ها را اعتراض به شرایط مشخص شده توسط بخش حمل و نقل است که اجازه می دهد شرکت های هواپیمایی برای تحکیم برخی از مسیرهای گفت که می تواند مانع توانایی پرسنل یا منابع به مناطق نیاز به کمک.

$10 میلیارد بسته اختصاصی به فرودگاه طراحی شده است که برای جبران آنها به عنوان تعداد مسافر کاهش یافت. در بورس فرودگاه گرفتن پول باید برای حفظ 90 درصد از کارگران شاغل.

حمل و نقل وزیر ایلین چائو گفت: این پول را “صندوق ادامه عملیات از ملت ما فرودگاه در طول این بحران و نجات کارگران مشاغل.”

بودجه اختصاص داده مستقر در فرودگاه’ تعداد مسافر در سال 2018 را بدهی و مالی خود را در ذخایر.

در حالی که هزاران نفر از فرودگاه به نفع ایستاده نیمی از پول است که برای توزیع در میان 32 فرودگاههای بزرگ. آتلانتا Hartsfield-Jackson بین المللی فرودگاه شلوغ دنیا را بزرگترین سهم در $338 میلیون.

در واشنگتن در منطقه فرودگاه بین المللی دالس در خط 143 میلیون, Baltimore-Washington بین المللی مارشال فرودگاه حدود 88 میلیون و ریگان ملی فرودگاه را دریافت حدود 86 میلیون نفر است.

فرودگاه ها باید به فایل برنامه گرانت قبل از دریافت پول است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقالات