U. N. گزارش شناسایی 112 شرکت انجام کسب و کار با شهرک سازی اسرائیل

Ammar Yasser ایسنا

یک مرد هل سبد خرید خارج Shufersal اسرائیل بزرگترین سوپرمارکت زنجیره ای در بانک غرب حل و فصل Mishor شد.

اورشلیم — سازمان ملل متحد منتشر شد یک پیش بینی و مواد منفجره, لیست شرکت انجام کسب و کار با شهرک سازی اسرائیل در کرانه در چهارشنبه تلفیقی مورد ستایش قرار داد به عنوان فعالان بالقوه اهرم در برابر گسترش جوامع آنها را به عنوان غیر قانونی و محکوم توسط مقامات اسرائیلی به عنوان مغرضانه و توسط برخی به عنوان ضد سامی.

U. N. دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر در ژنو در گفت و گو با دلایل منطقی برای شناسایی 112 کسب و کار — اکثر مستقر در اسرائیل اما چند از ایالات متحده و اروپا — که باید کسب و کار و روابط با شهرک سازی. این شرکت طیف وسیعی از شرکت های چند ملیتی حبوبات غول پیکر جنرال میلز به اسرائیل نانوایی های زنجیره ای.

این لیست که متهم هر یک از شرکت ها از فعالیت های غیر قانونی شده بود به درخواست سازمان ملل و شورای حقوق بشر پس از سال 2016 U. N. قطعنامه تصویب در دستور کشورهای عربی. قطعنامه موظف نامگذاری شرکت های که تقویت شهرک سازی در کرانه باختری و شرق بیت المقدس و بلندیهای جولان را از طریق انواع خاصی از فعالیت های کسب و کار. کسانی که شامل ارائه دنده نظارت تجهیزات و یا ساخت حل و فصل ساختار و یا تخریب فلسطینی آنهایی که بانکداری و خدمات مالی و ابزار مورد استفاده برای غصب آب و یا زمین.

میشل باشله فعلی کمیساریای عالی حقوق بشر اذعان کرد این کار بیهوده او تحویل شده است.

“من آگاهانه این موضوع شده است و ادامه خواهد داد به شدت انگیز” شیلی در بیانیه ای گفت. “پس از گسترده و دقیق بررسی روند ما راضی هستند و این واقعیت بر اساس گزارش نشان دهنده توجه جدی شده است که با توجه به این سابقه و بسیار پیچیده دستور.”

لیست عرضه در میان یک گرم فشار به ضمیمه شهرک در نور از حمایت بی سابقه ای از رئیس جمهور آمریکا. رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن اعلام کرده است که سیاست ایالات متحده و دیگر views شهرک ذاتا غیر قانونی را منتشر صلح برنامه اجازه می دهد تا برای بسیاری از آنها جذب می شود و به اسرائیل مناسب است.

اسرائیل تلخی اعتراض طولانی مدت از لیست که در آن گفت: طراحی شده برای تقویت جهانی تحریم جنبش است که بسیاری از اسرائیلی ها محکوم به بودن قصد در نابودی اسرائیل است. لیست انتشار موجب خشمگین پاسخ از سراسر کشور طیف سیاسی.

“سازمان ملل متحد کمیساریای اطلاعیه در مورد انتشار یک “لیست سیاه” از شرکت نشان دهنده نهایی تسلیم شدن به فشار اعمال شده توسط کشورها و سازمان های علاقه مند در آسیب رساندن به اسرائیل” اسرائیل وزیر خارجه اسرائیل کاتز در بیانیه ای گفت.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل را رد کرد و کمیسیون خود را به عنوان “ناچیز”. رئیس خود را رقیب در ماه آینده انتخابات سابق فرمانده ارتش Benny Gantz گفت: “این یک روز تاریک برای حقوق بشر است. دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر از دست داده است با واقعیت است.”

“یکی دیگر از ننگین تصمیم شورای حقوق بشر که ثابت می کند یک بار دیگر سازمان ملل را سازگار ستیزی و اسرائیل نفرت گفت:” وزیر امور استراتژیک گیلاد Erdan که عنوان سطح بالا تلاش جهانی برای مبارزه با کازار و تحریم (BDS) کمپین که اسرائیل انداز به عنوان یک قبر استراتژیک تهدید.

اما مقامات فلسطینی و فعالان حقوق بشر مورد ستایش قرار داد لیست انتشار.

دیرین فلسطینی مذاکره کننده صائب صائب عریقات تبریک گفت شورای حقوق بشر سازمان ملل برای تکمیل تحقیقات خود در برابر “حملات شدید” از اسرائیل و مغلوب ساختن پیشی جستن دولت. اسرائیل یک عضو شورا و ایالات متحده خارج در سال 2018 است.

“در حالی که این لیست شامل تمام شرکت های بهره مندی از اسرائیل را غیر قانونی استعماری در حل و فصل سرمایه گذاری در فلسطین اشغالی, این اولین گام مهم برای بازگرداندن امید در multilateralism و قوانین بین المللی” صائب عریقات گفت. “این پایگاه داده است که اولین گام بتن نسبت به برگزاری اسرائیل مسئول آن غیر قانونی استعماری در حل و فصل شرکت در بیش از نیم قرن است.”

نخست وزیر فلسطینی محمد Shtayyeh گفت: این شرکت خواهد بود به دنبال “از نظر قانونی از طریق حقوقی بین المللی نهاد و در دادگاه ها در کشورهای خود برای شرکت در نقض حقوق بشر در فلسطین.”

این جنبش BDS را بلافاصله خود را به نام پیروان خود را به استفاده از این گزارش به عنوان یک هدف لیست. “این شرکت ها باید برگزار شود را به حساب از جمله از طریق استراتژیک تحریم و کاهش کمپین” این گروه در بیانیه ای گفت.

این فهرست شامل طیف وسیعی از انواع کسب و کار از بانک ها به شرکت های کابل ها, کافه ها و فروشگاه های مواد غذایی, تلفن همراه ارائه دهندگان و شرکت املاک و مستغلات. Airbnb که قبلا شده بود توسط خاص تحریم فعالان ساخته شده آیا به عنوان توریست نقد و بررسی سایت TripAdvisor.

در این گزارش مشخص نیست نوع فعالیت هر کسب و کار مشغول است و مشخص می کند که یک شرکت متوقف می شود که فعالیت در این شهرک می تواند برداشته شود.

“مدتها در انتظار انتشار U. N. حل و فصل کسب و کار پایگاه داده باید همه شرکت ها در توجه: برای انجام کسب و کار با شهرک های غیر قانونی است که به کمک در کمیسیون جنایات جنگی” گفت: Omar فولادوند دیده بان حقوق بشر از اسرائیل و فلسطین مدیر بود که دستور داد از اسرائیل در سال گذشته پس از اسرائیل در دیوان عالی کشور یافت او تجاوز این کشور را مبنی بر حمایت از BDS فعالیت است.

اموزش Eglash کمک به این گزارش.

ادامه مطلب

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im