ترکیه خوشبو راز سلاح در برابر ویروس

Wهو تواند تصور کرده اند که kolonya سنتی ترکی sanitiser طولانی از رواج با جوان و مودب بود به چنین شکوه comeback? پس از ترکیه هیئت علمی ذکر شده که مایع آن 80 درصد الکل اتیل پایه به عنوان یک مقام رسمی اقدام پیشگیرانه در برابر Covid-19 تامین کنندگان شده خارج از بورس و قرن kolonya مارک های مشغول به کار در سراسر ساعت برای پاسخگویی به تقاضای رو به رشد در خانه و خارج از کشور.

Kolonya آن ترکی اولین بار در اوایل قرن 20 به مدت طولانی پس از فرانسوی اصلاح آن پس خود را در جنگ با آلمان در اواخر قرن 18 و آن را به نام ادو کلن یا “آب از کلن”. در خانه آن مشترک ژست برای جوانترین عضو خانواده برای گرفتن شیک kolonya بطری به عنوان به زودی به عنوان مهمان استقبال شد در به آرامی ریختن آن به دست شروع از سالمندان و سپردن ستایش در بازگشت.

در سمت خیابان آرایشگری در سراسر آناتولی از آن است که هنوز هم لمس نهایی در پاک تراشیده چهره بسیار گرم برش کوچک با رفع خستگی و sanitisation. بنابراین در مورد توالت های عمومی که فرد مسئول نشسته در مدفوع با یک حوله کاغذی در یک دست kolonya در دیگر اطمینان همه برگ ها را با دست پاک است. برای دهه kolonya با آن سنتی لیمو و اسطوخودوس و تنباکو بوی گل تا به حال ترک ها تحت طلسم آن نه به عنوان یک جایگزین مناسب برای کم هزینه تر عطر.

“آن را به طور انحصاری فروش در داروخانه ها,” Nigan Bayazit استاد بازنشسته از طراحی که مورد مطالعه قرار kolonya بطری توضیح می دهد. دسترسی به آن و استطاعت کمک به محبوبیت گسترده آن را.

در سالهای اخیر و حتی اگر هنوز هم مورد استفاده روزانه در مناطق روستایی آناتولی و توسط افراد مسن در شهرهای بزرگ این سنت بیشتر پژمرده شهری در ترکیه و در میان نسل جوان. این ممکن است خانواده سنتی زندگی و نقش آن است که جوان را رد کرد و همراه با kolonya, Sebnem Timur, یک استاد طراحی در دانشگاه فنی استانبول استدلال می کند.

“این ‘یار چرا نمی شما ارائه مهمانان ما برخی از kolonya’ ممکن است آماده پایان آن” او می گوید: در اشاره به یک سال 2007 مطالعه علمی در kolonya عادات که به او کمک کرده است. “برای افراد جوان که تا به حال یک مشکل با نقش های سنتی و می خواستم برای تبدیل شدن به urbanised مدرن kolonya بخشی از این بسته با سوزن کار سفره کریستال بطری های کلاسیک و مزین مبلمان است که به آنها یادآوری از رده خارج و شیوه زندگی است.”

در اوایل ماه مارس, اما آنها رد شد و بر سر آن تبدیل زمانی که وزیر بهداشت Fahrettin Koca به صورت زنده از تلویزیون به نقل از دانشمندان مشغول به کار در شیوع کروناویروس گفت: “علم شورا توصیه می کند kolonya به عنوان طولانی به عنوان آن (سطح الکل) است که بیش از 60 درصد است.”

حتی قبل از بیانیه خود مردم در تمام سنین در حال حاضر flocked به داروخانه ها و سوپر مارکت ها و سیستم عامل های آنلاین به سرعت تخلیه موجود در انبار. صف های طولانی تشکیل شده در مقابل kolonya مغازه ها به عنوان افراد منتظر برای دوباره پر کردن خود را در ظروف پلاستیکی درست همانطور که در زمان های قدیمی.

“در حالی که kolonya استراحت بود خود پدر و چرم دمپایی آن را به طور ناگهانی تبدیل به یک نجیب زاده پزشکی در لباس سبز مالش و” تیمور می گوید. به زودی پس از, محبوب, Bogazici Kolonyalari افزایش ظرفیت تولید به حداکثر سطح خود ساخت سایت کار در سه شیفت و در هفت روز هفته فیلیپ هاس رئیس می گوید. Eyup صبری Tuncer, یکی از برجسته ترین kolonya برچسب ها در بازار شروع به تولید بیش از خود 80,000-bottle ظرفیت روزانه, شکستن رکوردهای دیده می شود حتی در شلوغ ترین زمان تعطیلات.

“این است که در مورد افزایش کسب و کار, اما تولید در روح ملی بسیج در زمان جنگ در برابر یک تهدید مرگبار,” Engin Tuncer های نسل سوم صندلی Eyup صبری Tuncer می گوید. “ما خود ما موقعیت رهبری و باقی می ماند متعهد به افزایش قیمت های ما.”

قیمت این بستگی به منابع اتیل الکل kolonya را عنصر اصلی واردات است که پاکستان و ایران و روسیه و برزیل به طور معمول ارائه می کنند اما مسدود با توجه به گسترش این بیماری همه گیر در خانه خفه کننده بازار در بزرگ است. زیرزمینی تولید تا تقاضای انتشار جعلی kolonya نسخه با متیل الکل که دارای عوارض جانبی جدی مانند کوری موقت سوزش پوست و سوختگی گواهی تولید کنندگان هشدار می دهند. صنعت و فناوری وزارت در پا جمع آوری تمام kolonya تولید برای یک سری از سریع-پیگیری جلسات قبل از اعلام اقدامات فوری برای پر کردن شکاف در مواد خام است.

به مدت سه ماه آن را برداشته بخش نفت را موظف به مخلوط سوخت خود را با 3 درصد از اتیل الکل انحراف منابع به پزشکی استریل کننده تولید نیمه رسمی “آناتولی” گزارش داد در 13 مارس. بعلاوه اتیل الکل خطوط تولید Amasya و اسکیشهر کارخانه قند که درمان نیشکر و گندم و چغندر قند و قبلا متوقف الکل خطوط بودند پشت در کسب و کار خود شده است.

خبر خوبی برای مصرف کنندگان جوان و پیر که ترکیه تا کنون 1,403 Covid-19 کشته و 65,111 موارد است. “مانند بسیاری دیگر دوران کودکی من پر از خاطرات خدمت kolonya به مهمانان اما در حال حاضر من می دانم از آن من بود grannies “راه زیرکانه از استریل کردن مردم در آینده از خارج” Zeynep Karakasoglu 40-year-old تجاری نویسنده می گوید. “من نمی شد از آن علاقه مند هستم اما در حال حاضر با استفاده از لیمو یکی در هر روز است.”

کنار خیابان داروخانه در استانبول Emirgan محله دیدم مشتریان از طریق خدمات پنجره در روز شنبه. “Kolonya درخواست شده است بسیار اغلب به فروش می رساند بسیار خوب و البته ما هیچ کدام چپ” یک جوان همراه می گوید: صحبت کردن از طریق ماسک سفید. “ما شده است به فروش می رسد برای یک هفته است اما شما می توانید آن را آنلاین.”

جاده ها و ایستگاههای اتوبوس برهنه شد در امتداد شهر در جاده ساحلی به جز اتومبیل های گاه به گاه عبور. “بعضی از مردم فقط آن را کشف کرد اما من دوست داشتم kolonya زمانی که من به یاد داشته باشید” Aytul Pamuk 53 ساله خانه دار می گوید: صحبت از دور به راحتی شنیده آرام به طور معمول وزوز خیابان. “هر روز صبح من از شستشوی دست و صورت قرار دادن لیمو kolonya و آیین من تغییر کرده برای سال.”

ترکی kolonya تولید با تکیه بر مشتریان مانند Pamuk, اما همچنین به دنبال راه هایی برای درخواست تجدید نظر به نسل جوان. “در هشت سال گذشته ما چند اجرا در gentrification پروژه به کار بر محبوبیت kolonya در میان نسل جوان معرفی بیشتر ران و مرسوم بو مانند clementine گل و گل گیلاس می گوید:” Tuncer. “ما فوری نظرسنجی ها نشان می دهد که ما جامد مشتریان بین سن 30 تا 60 کاهش یافته است به 14 سال سن با توجه به همه گیر.”

فراتر از مرزهای ترکیه kolonya برای اولین بار وارد خانه ها در ژاپن و چین و تایوان و کره جنوبی, اضافه کردن به Tuncer بیش از 70 صادرات مقصد در حالی که در بریتانیا ترکی فروشنده قرار داده و از کل سهام است. “Kolonya شد یک خاطره شیرین از سفر من در ترکیه و عالی بود برای عقیم سازی,” Esmee Egerton, یک طراح مد در منچستر می گوید. “من مشتاق بود به دست من در برخی از, اما من می تواند پیدا کردن یک تنباکو گل معطر 200 میلی لیتر یکی از 2017, قیمت £7.”

در ترکیه امروز قابل مقایسه با لیمو معطر Eyup صبری Tuncer یک به فروش می رساند در 9.5 لیره ترکیه (£1.15). تکنولوژی ممکن است قادر به ارائه جایگزین های دیگر مانند الکترونیک sanitisers و فیلتر هوا در طول همه گیر اما kolonya است برای کسانی که تقاضا بیش از عقیم سازی. “من یک برقی sanitiser در خانه, اما من ترجیح می دهم من kolonya,” Karakasoglu می گوید در تلفن. “در وسط گیر کرده از جمله استرس زا و عذاب آور بار من احساس صلح عطر و بوی خود را به ارمغان می آورد از دوران کودکی من در سال است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

دانلود رایگان مقالات