مغلوب ساختن پیشی جستن طالبان معامله و وزن تاریخچه

میراث شوروی مداخله همیشه نورانی آمریکا خود را “برای همیشه” جنگ در افغانستان حتی به عنوان مقامات ارشد ایالات متحده دور دست تکان داد قیاس است. رهبران طالبان درگیر در این مذاکرات از جمله معاون رهبر ملا عبدل غنی برادر, مبارزه در کنار آمریکا-حمایت مجاهدین در سال 1980 در برابر اشغال شوروی. در حال حاضر آنها در حال آماده سازی یک بار دیگر برای یک قدرت خارجی را به خروج.

طی پنج ماه های ایالات متحده ممکن است در قرعه کشی پایین آن لول نیروها در افغانستان به تقریبا جایی که آنها تا پایان دولت اوباما. یک عقب نشینی کامل می تواند به دنبال در مدت 14 ماه مقامات ایالات متحده نشان داد. همه از این می ماند مشروط به تضمین های امنیتی از طالبان که از خاک افغانستان را نمی توان با تروریست ها با هدف حمله ایالات متحده آمریکا و یا متحدان آن به عنوان همکاران من گزارش شده است.

در یک کنفرانس خبری روز شنبه رییس جمهور تهمت پیشنهاد کرد که نه تنها که طالبان توان توقف آن جنگ علیه نیروهای افغان و آمریکا و متحدان بلکه پیوستن به مبارزه با بیشتر عناصر رادیکال در این کشور از جمله شرکت های وابسته به دولت اسلامی. “آنها خواهد شد کشتن تروریست ها” مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: “کشتن برخی از مردم خیلی بد. … ما بسیار امیدواریم که آنها را به انجام آنچه آنها گفت.”

پس از چند ماه از درهم دیپلماسی در حال حاضر می آید حتی سخت تر کار جعل جامع پیمان میان طالبان و دولت کابل ، “این توافق نامه شامل طالبان تعهد برای شروع مذاکرات مستقیم با دولت افغانستان بیش از یک آتش بس و حل و فصل سیاسی از جنگ در عرض 10 روز” توضیح واشنگتن پست Karen DeYoung. “این مذاکرات به طور آزمایشی برگزار می شود در نروژ در حال حاضر پیچیده تحول سیاسی در کابل که رئیس جمهور در اخیر گروههای تحت چالش و عمده وجود دارد دعوا بر سر ترکیب تیم مذاکره کننده.”

و یکشنبه فقط یک روز پس از مغلوب ساختن پیشی جستن مورد ستایش قرار داد “موفقیت آمیز مذاکرات” وجود دارد در حال حاضر نشانه هایی از مشکل. غنی مطرح اعتراض به انتشار 5,000 طالبان برگزار شده توسط دولت طالبان خواست که در ایالات متحده توافق با طالبان قرار است به ملاقات با 10 مارس. کابل می خواهد به نگه داشتن این گزینه از آزاد کردن زندانیان به عنوان بخشی از خود را در مذاکرات با طالبان است که آمریکا حرکت خواهد پیچیده. مقامات افغان نیز گزارش داد که آنها تا به حال دریافت گزارش از طالبان ربودن افغانستان افسران پلیس به عنوان بخشی از نظامیان خود پیشنهاد برای متراکم کردن اهرم پیش از مذاکرات.

وجود بی شمار دیگر نگرانی با ماهیت آمریکایی توافق نه کم است که آن را می تواند به خطر اندازد سخت-برنده دستاوردهای زنان در افغانستان, سیاست و جامعه مدنی.

“چگونه می تواند ما انتظار داریم طالبان و جنگ سالاران به درمان ما به عنوان برابر زمانی که رهبری مذاکره کنندگان حاضر ما را به یک صندلی در پشت میز پرسید:” مریم Akrami سحر Halaimzai و Rahela Sidiqi افغان فعالان در یک ستون برای ایالات متحده آمریکا امروز. آنها اظهار تاسف کرد که منتخب افغانستان سیاستمداران زن بودند از جمله در ایالات متحده آمریکا-طالبان مذاکرات و هشدار از خطرات ناشی از کابل فعلی بحران سیاسی است.

“ما می دانیم که از تجربه قبلی که بدون نشسته, انتخاب, حکومت فراگیر بر اساس نتایج انتخابات در این قرارداد صلح خواهد بود کمی بیش از یک تقسیم قدرت و منابع در میان طالبان از جنگ سالاران و سیاسی strongmen” آنها اضافه شده است.

در ضمن مغلوب ساختن پیشی جستن پیشنهادهای به طالبان bucked روند در تلخی حزبی واشنگتن. متعدد جمهوریخواه شاهین bemoaned دولت امتیازاتی را به شبه نظامیان. و هر چند سازمان است که نشان دهنده مترقی چپ با احتیاط استقبال هر گام برای پایان دادن به 19 سال جنگ آنها استدلال می کنند که مغلوب ساختن پیشی جستن رویکرد بدون ضامن معنی صلح است.

برخی از دیرین ناظران با اشاره به فرصت های از دست رفته از مغلوب ساختن پیشی جستن پیشینیان که خودداری کردند در اوایل دهانه برای مذاکرات با طالبان. “در اوایل روز در ایالات متحده و افغانستان خود را به مشتریان بودند تا پیروزی خود را در مورد آشکار پیروزی و زخم 9/11 و افغانستان جنگ داخلی تازه به طوری که آنها sneered در مذاکرات” نوشت: روزانه وحش اسپنسر آکرمن. “هنگامی که شورش طالبان نشان داد که حماقت از این تصمیم ایالات متحده ترجیح داده به مبارزه در همین گریزان امیدوارم که بیشتر خشونت به معنی نفوذ بیشتر. در عوض در طی 19 سال طالبان به سادگی تقویت خود به خود.”

در ماه دسامبر همکاران من نشان داد یک کش داخلی دولت گزارش می دهد که دقیق عمق بدبینی و شک احساس توسط مقامات ایالات متحده در مورد استراتژی خود را در افغانستان است. این نقاشی غم انگیز پرتره از یک آمریکایی تلاش های جنگی در “unwinnable” جنگ افسار به ناکارآمد و فاسد افغانستان سیاسی دستگاه و همچنین نوع امپریالیستی توهم که لایه زیرین اتحاد جماهیر شوروی را دهه imbroglio.

“افغانستان بلد از جنگ نه از آن خود ساخت برای بیش از 40 سال” نوشته بارنت روبین مشاور سابق به ویژه ایالات متحده سفرای افغانستان در مقاله هفته گذشته است. “باز حضور نظامی آمریکا بدون حل و فصل و یا ادامه جنگ با هیچ هدف روشن و یا چشم انداز موفقیت خواهد اتلاف منابع و قربانی گناه زندگی به ترس و تصورات غلط. جنگ است که گاهی اوقات یک ضرورت است, اما آن را نیز می تواند تبدیل به یک اعتیاد است. وقت آن است که برای شکستن عادت.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im