اما در روز دوشنبه به کاخ سفید پیشنهاد بلند پروازانه هزینه های طرح است که به آژانس فضایی قابل توجهی هزینه های افزایش طول چند سال کشش مخارج از حدود 19 میلیارد زمانی که مغلوب ساختن پیشی جستن اول کار آمد به $28.6 میلیارد سال مالی 2023. در حالی که نشست کاخ سفید هدف هنوز بسیاری قابل توجهی از موانع — هر دو در مرور خلاء فضا و به همان اندازه خائنانه سالن کنگره — فشار در ناسا مدیر جیم Bridenstine که گفت: در طول یک سخنرانی دوشنبه “آن را به ما تحویل دهد.”

اکتشاف فضا شده است یک اولویت عمده برای مغلوب ساختن پیشی جستن دولت که دوباره ملی فضای شورا و کارگردانی ناسا به طور چشمگیری سرعت بخشیدن به آن در برنامه ماه. و این نشان می دهد که در آن بودجه که Bridenstine به نام “یکی از قوی ترین بودجه در NASA history.”

صرف برنامه ریزی برای سال آینده خواستار یک کل بودجه از $25.2 میلیارد دلار نزدیک به 3 میلیارد دلار افزایش بیش از بودجه جاری از $22.6 میلیارد دلار است. افزایش است اولین گام به سوی نشست کاخ سفید دستور به بازگشت انسان به سطح ماه تا سال 2024 به عنوان بخشی از “آرتمیس” برنامه. کاخ سفید قصد دارد برای ادامه به افزایش از طریق مالی سال 2023.

یکی از بزرگ بعدی مراحل اعطای قرارداد برای یک کاوشگر قمری سیستم است که انتظار می رود در ماه های آینده. چندین شرکت در حال رقابت برای قرارداد از جمله بوئینگ, SpaceX و یک تیم به رهبری توسط جف بزوس’ Blue Origin که شامل لاکهید مارتین و نورث روپ گرومن و دراپر. (بزوس صاحب واشنگتن پست.)

برای سال آینده کاخ سفید برنامه شامل $3.4 میلیارد دلار برای یک کاوشگر قمری سیستم — “اولین بار ما تا به حال کمک های مالی مستقیم برای یک انسان فرود سیستم پس از آپولو” Bridenstine گفت.

این همچنین شامل حدود 2.3 میلیارد دلار برای این فضا راه اندازی سیستم موشک های ساخته شده در بخش بزرگی از بوئینگ و Aerojet Rocketdyne و معادل 1.4 میلیارد دلار برای لاکهید مارتین ساخته شده Orion خدمه کپسول. ناسا قصد دارد برای استفاده از این وسایل نقلیه برای رسیدن فضانوردان به ماه.

SLS راکت رنج می برد از طریق چندین سال هزینه موانع و تاخیر. اما در روز دوشنبه Bridenstine گفت: آن را به حال پیشرفت های قابل ملاحظه و آن را به نام “آمریکا موشک” است که در خدمت به عنوان “بنیاد قرن 21 اکتشاف فضا.”

هنوز درخواست بودجه نشان داد چقدر گران موشک است. هزینه های طرح به نام برای ناسا به نگاهی دیگر به صورت تجاری در دسترس راکت به راه اندازی یک ماموریت در سال 2025 به کشف سیاره مشتری قمر اروپا. انجام این کار خواهد صرفه جویی در آژانس “بیش از 1.5 میلیارد دلار در مقایسه با استفاده از یک SLS راکت” درخواست بودجه گفت.

اگر همه می رود با توجه به طرح ناسا آرتمیس برنامه برای نخستین بار راه اندازی موشک SLS با کپسول اوریون برای یک ماموریت در اطراف ماه بدون خدمه در 2021. سال بعد فضانوردان خواهد بود در هیئت مدیره جبار به مدار ماه با هدف فرود بر روی سطح توسط 2024.

به جای رفتن مستقیم به سطح این فضانوردان خواهد اولین توقف خود در یک پاسگاه شناخته شده به عنوان دروازه در مدار اطراف ماه. آنها سپس پرواز به و از سطح ماه در فرود وسایل نقلیه. بودجه را اختصاص بیش از 700 میلیون دلار برای فعالیت در سطح ماه مانند معدن که اجازه می دهد فضانوردان به “زنده کردن زمین است.”

برنامه این ملاقات سفت مقاومت در کنگره به خصوص در دموکراتیک-کنترل خانه. به تازگی خانه علم فرعی در فضا و هوانوردی رای دادند یک لایحه که هدایت ناسا برای فرود بر روی ماه توسط 2028 نه 2024 و صرف بیشتر از آن انرژی و منابع در یک ماموریت برای قرار دادن فضانوردان در مدار اطراف مریخ توسط 2033.

دموکرات ها به احتمال زیاد به توان بی اعتنا از مقررات در کاخ سفید بودجه که قطع کمک های مالی به صورت گسترده ای در نظر سنجی مادون قرمز تلسکوپ (WFIRST) یک کلید فیزیک نجومی ماموریت ناسا برای. در گذشته کاخ سفید در تلاش است تا پال خواستار قطع بودجه دولت از برنامه تنها به معکوس توسط کنگره است.

کاخ سفید طرح همچنین کاهش بودجه ناسا از علم و تکنولوژی و مهندسی و ریاضیات (STEM) نامزدی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im