Al Drago بلومبرگ

رئیس جمهور تهمت و اوهورو کنیاتا, کنیا, رییس جمهور, حق, حرکت, خارج از کاخ سفید روز پنج شنبه.

آدیس آبابا رئیس جمهور تهمت و کنیا همتای اوهورو کنیاتا, اعلام کرد قصد خود را در روز پنج شنبه به کار به سمت تجارت آزاد توافق بین دو کشور چه خواهد بود برای اولین بار در ایالات متحده آمریکا روابط تجاری در کشورهای جنوب صحرای آفریقا.

“وجود پتانسیل عظیم برای ما به تعمیق اقتصادی و تجاری روابط” گفت: Robert E. Lighthizer, U. s. Trade Representative که اضافه شده است که هر دو کشور به دنبال یک “جامع استاندارد توافق است.” رئیس جمهور تهمت بود محتاط تر گفتن خبرنگاران در کاخ سفید که یک معامله را “احتمالا” اتفاق می افتد.

کنیا و ایالات متحده در حال حاضر مدیریت در حدود 1 میلیارد دلار تجارت سالانه و واشنگتن می بیند کنیا به عنوان یک متحد کلیدی در یک عملیات نظامی برای مبارزه با الشباب مبارزان در کشور همسایه سومالی. کنیا نیز در شرق آفریقا اقتصادی موتور و صفحه اصلی به تعداد فزاینده ای از صنایع و همچنین میلیاردها دلار از استراتژیک سرمایه گذاری چینی که واشنگتن در تلاش است برای مقابله با.

رایگان-قرارداد تجاری بین ایالات متحده و کنیا را بیشتر یا کمتر جایگزین پیری توافق به نام آفریقا رشد و فرصت عمل است که اجازه می دهد تا بسیاری از کشورهای آفریقایی برای صادرات کالا به ایالات متحده بدون سهمیه و یا تعرفه اما منقضی می شود در سال 2025 است. تنها توافق دو جانبه ایالات متحده در قاره امضا شد با مراکش در سال 2004.

در یک سخنرانی در آمریکا اتاق بازرگانی کنیاتا گفت: ارزش های مشترک ساخته شده ایالات متحده آمریکا و کنیا طبیعی شرکای تجاری.

“این است که این مشترک ارزش – اعتقاد به آزادی و دموکراسی و سرمایه گذاری است که باعث می شود من معتقدم که ایالات متحده می تواند و باید شریک انتخاب برای قاره آفریقا” کنیاتا گفت.

این سخنان ایستاده بود در مقابل به کسانی که کنیاتا یک روز زودتر در شورای آتلانتیک در واشنگتن که در آن او هشدار داد آمریکایی ها در برابر دیدن آفریقا به عنوان یک زمین برای اقتصادی پروکسی جنگ با چین است.

جهان دو تا از بزرگترین اقتصادهای رفتار “مانند آفریقا است برای گرفتن است,” او گفت:. “ما نمی خواهیم مجبور به انتخاب کنید. … ما باید شروع به دنبال در آفریقا به عنوان بزرگترین فرصت و من باور دارم که شما می توانید به جرات نگاه آن را با چشم تازه.”

سران دولت در حال نشست در پایتخت اتیوپی آدیس آبابا, این آخر هفته به عنوان بخشی از یک آفریقایی در اجلاس سران اتحادیه اروپا برای بحث در مورد خود continentwide رایگان-تجارت توافقنامه ای که امضا شده توسط همه اما یکی از آفریقا 54 کشور است اما هنوز به اثر می آیند. Lighthizer, U. s. Trade Representative, گفت: موافقت نامه های دو جانبه با ایالات متحده امریکا یک مدل برای دیگر کشورهای آفریقایی و به معنای تکمیل قاره توافق.

“ما باید مفاد این توافقنامه که نیاز کشور به ما اطلاع هنگامی که آن را در نظر دارد برای ورود به یک [دو جانبه] توافقنامه تجارت آزاد. و ما نیز باید مفاد این توافق نامه است که می گوید هر گونه تنظیمات داده شده به شخص ثالث نیز باید با توجه به سایر احزاب از آفریقا قاره منطقه آزاد تجاری گفت:” آلبرت Muchanga اتحادیه آفریقا کمیسیون برای تجارت و صنعت. “ما امیدواریم که دولت کنیا در حال رفتن به مختصر ما در این طرح آن است که با ایالات متحده امریکا است.”

صادرات از کنیا به ایالات متحده تمایل به برخی از این کشور آفریقایی را بیشتر محصولات تصفیه شده مانند عسل و قهوه و منسوجات گفت: Kwame Owino یک شیلینگ اقتصاددان. کنیا تجارت با چین تمایل بیشتر به سمت بیشتر به سمت خام کالاها مانند آوکادو و گل.

“متمسک از کنیا توافق با ایالات متحده خواهد بود اگر کنیا می تواند امن تر سرمایه گذاری ایالات متحده آمریکا در آن تصفیه شده کالا به شرکت های ایالات متحده در منطقه hub برای آن دسته از محصولات و steppingstone به ایجاد موافقت نامه های مشابه با دیگر کشور در شرق آفریقا” گفت: Owino.

چین بوده و آفریقا بزرگترین شریک تجاری برای بیش از یک دهه با این حال و شرکت های ایالات متحده خواهد بود بازی جدی بازی گرفتن. دولت مانند کنیاتا را نیز بیزار دیده می شود به عنوان در نظر گرفتن طرف در ایالات متحده-چین رقابت است. امضای یک توافقنامه تجارت با کنیا ممکن است به واشنگتن فرصتی برای آن ادعا می کنند موفق به کسب بیش از یک شریک خورد اما بعید است که برای دیدن آن است که راه.

“وجود دارد رفتن به وسوسه واقعی برای مقامات آمریکایی می گویند:” ما بیشتر قابل اعتماد, قابل اعتماد و غيره ” و بزرگداشت را پیدا خواهد کرد که لحنی. بزرگداشت نباید احساس مانند آنها نیاز به ایجاد یک انتخاب” گفت: Judd Devermont مدیر آفریقا برنامه در مرکز مطالعات بین المللی و استراتژیک در واشنگتن است.

در کنیا صنعت نمایندگان را دیدم پنج شنبه اعلام تا حد زیادی به عنوان یک گام مثبت است که ممکن است باعث تسریع رشد اقتصادی و کمک به کنیا منظور بالا بردن استانداردهای جدیدی آمریکایی الزامات مورد نیاز برای صادرات است.

“چالش به استفاده از یک معامله بیشتر خواهد شد در کنار ما به منظور بالا بردن استانداردهای ما به طور گسترده ای قادر به دریافت این گواهی عدم سوء پیشینه” گفت: Daniel Mbithi مدیر عامل شرکت نایروبی قهوه ارز. “شاید یک توافق جدید می تواند به ما کمک کند وجود دارد و پس از آن به بازار می تواند گسترده تر است.”

ادامه مطلب

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im