به طور معمول بارگذاری مجموعه کرایه توسط بازار و باعث می شود در زمان واقعی تنظیم بر اساس تقاضا. رانندگان باید بدون کنترل در قیمت گذاری و کمی دید به این روش اگر چه آن را دیکته عوامل از جمله میزان زمان صرف شده در سوار شدن و همچنین راه دور هدایت می شود.

در آزمون بازارهای بارگذاری است اجازه دادن به رانندگان میل لنگ تاسیس کرایه تا پنج برابر قیمت به طوری که آنها تنها قبول سواری که پرداخت خواهد شد آنچه آنها فکر می کنم این سفر با ارزش است. ایده این است برای پرداختن به یک شعار در AB5 الزام کارفرمایان برای نشان دادن پیمانکاران استقلال.

اما رانندگان در ساکرامنتو فرودگاه بین المللی گفت: آزمایش های اولیه با تغییرات ثابت کرد آن را دشوار برای به دست آوردن بیش از Uber پایه کرایه و تلاش های جمعی خود را افزایش پرداخت از طریق تماس برای تعیین کرایه — می گویند دو برابر هزینه یک سوار بودند نقض توسط رانندگان مشتاق به امن برای سوار شدن کمتر است. با شروع این هفته رانندگان نیز مجاز به تنظیم قیمت خود را طبقه زیر بارگذاری را تاسیس کرایه معنی رانندگان می تواند سفر به مراتب کمتر است.

“این گزینه جدید است که نمی خوای کار به نفع ما” گفت: راننده لیندا Simonyan, 54, از ساکرامنتو است که رانندگی پاره وقت به صورت Uber و Lyft برای سه سال. “سواران استفاده می شود به قیمت پایین و مایل به پرداخت بیشتر.”

شرکت های فن آوری مانند Uber و Lyft خدمات تحویل مواد غذایی DoorDash و Postmates مواد غذایی و ارائه خدمات Instacart ایجاد یک اقتصاد جدید از هزاران نفر از به اصطلاح فرفره کارگران آنها در نظر پیمانکاران مستقل. انعطاف پذیر, استخدام, مدل اجازه داده است این شرکت به سرعت در حال رشد و بدون تضمین همان دستمزد و مزایای کارگران به صورت عادی کارکنان.

برخی از کارگران شکایت کرده که به عنوان شرکت رشد بزرگتر و raked در صدها میلیون نفر در بودجه آنها شده است فشرده شده است. دستمزد پایین رفته است که نیاز به کار بیشتر ساعت برای همین پرداخت. و کار می تواند ناهموار. که باعث شد برخی از قانونگذاران کالیفرنیا برای پیدا کردن که شرکت های زین کارگران کم درآمد بالا-شدت کارهایی که نمی توانیم از همان حقوق و مزایا را به عنوان اشتغال است.

بارگذاری می گوید آن است که به رانندگان انعطاف پذیری merited تحت اصول AB5. “هیچ سوال وجود دارد که محصول تغییرات ما در حال ساخت در کالیفرنیا برای تقویت رانندگان استقلال را به طور معنی داری تحت تاثیر قرار چگونه بارگذاری با این نسخهها کار برای رانندگان و دوچرخه سواران به طور یکسان” Uber سخنگوی مت بال در بیانیه ای گفت. او گفت: تعدادی از کسب و کار تا به حال به تصمیم گیری مبتنی بر قانون است که معلوم نیست عواقب.

“در این مورد ما در حال شروع با یک آزمون بسیار کوچک به مطمئن شوید که ما به حداقل رساندن هر گونه نتایج منفی برای هر کسی که با استفاده از بارگذاری به عنوان بهترین ما می توانیم” او اضافه شده است.

آزمون شرکت داخلی پروژه لوئیجی بارگذاری را تلاش برای اثبات آن رانندگان مستقل هستند به طوری که آنها می توانند به منافع و کارگر حمایت های که مورد نیاز خواهد بود برای کارمندان.

به عنوان بخشی از این برنامه بارگذاری کرده است نهاد یک برنامه جداگانه تجربه برای کالیفرنیا رانندگان در تلاش برای تقویت آن است که آنها در حال اجرا کسب و کار مستقل. تغییرات شامل اجازه دادن به رانندگان برای کاهش سفرهای بدون مجازات و تعیین شده توسط مسافران به عنوان “مورد علاقه” به این معنی که برنامه را برای اولین بار با تصویب در پذیرش سفر مانند سواری به فرودگاه.

و در حال حاضر در سه آزمون بازارهای رانندگان می توانند در تنظیم برنامه های خود را تنها به قبول سفر در یک ترجیح کرایه های متعدد — بگو 2.5 برابر آنچه سوار خواهد پرداخت به طور معمول و یا هر چیزی را تا پنج برابر قیمت تعیین شده. اما آنها تنها دریافت کرایه اگر یک مسافر است و حاضر به پرداخت. در ضمن آنها خواهید بود گذشت تا به طور بالقوه ده ها تن از دیگر رانندگان در طول راه که مایل به قبول سواری برای یک قیمت پایین تر.

وال استریت ژورنال برای اولین بار گزارش آزمون جدید.

در ساکرامنتو برخی از رانندگان اقدام به ایجاد یک برنامه منسجم برای برنده شدن خود را دو برابر کرایه در فرودگاه که در آن مقامات دولتی لابی و غیر خودی اغلب بازدید از سرمایه در دولت کسب و کار. Simonyan قرار دادن یک تماس در Facebook به اصرار رانندگان به عمل است.

“فراخوان به همه ساکرامنتو رانندگان” نوشت Simonyan هفته گذشته است. “اجازه دهید ما فرودگاه کرایه [ضرب] در حداقل x2.0. [مسافران] را هیچ انتخاب دیگری اما به این سفر. که با من در این مورد؟”

اما حتی اگر ده ها تن از رانندگان ابراز علاقه به شرکت در آن کار نمی کند. رانندگان که مجموعه بالاتر کرایه دهندگان مواجه انتظار طولانی یا نبودند اختصاص داده سفر در همه. رانندگان به اندازه کافی نیست شرکت و مایل بودند به تضعیف آنها.

“اگر افزایش کرایه شما نشستن بدون سوار” نوشت: یک راننده در یک Facebook برای ساکرامنتو بر اساس رانندگان که نمی تواند واقع برای نظر. “بارگذاری دادن سواری به ارزان ترین رانندگان برای اولین بار. بنابراین مگر اینکه شما تاریخ و زمان آخرین مرد ایستاده شما در حال رفتن به نشستن در یک زمان طولانی است.”

او ادامه داد: “من تبدیل معدن در قرار داده و در 1.7 x و تماشا در یک ساعت به حدود 20 خودرو که در آمد پس از من [رفت] قبل از من.”

معلوم نیست اگر این برنامه ممکن است گسترش یافته و برخی از کارشناسان کار هشدار داده است که این انشعابات برای رانندگان می تواند جدی باشد.

“واقعا وجود دارد هیچ راهی برای کارگران به پیشدستی کردن بارگذاری در این طرح خاص” گفت: Veena Dubal استادیار در دانشگاه کالیفرنیا Hastings, کالج قانون که تمرکز بر اجرای اقتصاد است. “من فکر می کنم آن را در واقع میخوام پایین راننده با درآمد نما از انتخاب و استقلال است.”

Dubal گفت: به دلیل بارگذاری کنترل قیمت, درایور, ندارد, واقعی کنترل خود را پرداخت فقط کرایه چند برابر بر اساس شرکت preestablished نرخ.

Moira Muntz سخنگوی مستقل رانندگان تیم نیویورک-بر اساس machinists گروه اتحادیه به نمایندگی از ده ها هزار نفر برای استخدام رانندگان وسایل نقلیه بود با احتیاط آن است که سیستم جدید می تواند کمک به رانندگان در همه.

“این مجموعه تا یک سیستم که در آن وجود دارد یک مجموعه کامل از رانندگان از جان گذشته برای پرداخت سریع که ممکن است تصمیم گیری بر اساس کوتاه مدت ضرورت است که تضعیف اقتصادی خود را به خوبی بودن طولانی مدت و فشار بر پرداخت برای همه رانندگان تحت الگوی بارگذاری است با تجربه,” او گفت:. “رانندگان مشتاق دیدن کنترل بیشتر اما زمانی که آن را تبدیل به یک مسابقه به پایین از نظر پرداخت که هیچ کمک کند در تمام.”

Uber کاهش یافته است به می گویند که چگونه اجرای این آزمایش تحت تاثیر دمای سفر کرایه و افزایش قیمت, افزایش نرخ ثابت به راننده عرضه و سوار تقاضا بر اساس عواملی مانند ترافیک و آب و هوا.

مسیحی Perea, 31, برکلی, که گفت که او شده است رانندگی برای بارگذاری به مدت پنج سال با استقبال از افزایش انعطاف پذیری ارائه شده توسط Uber برنامه تغییرات: قابلیت کاهش سوار و به ببینید که در آن سفر بودند و او را همراه با برآورد هزینه در صف مقابل. اما یک سیستم است که اجازه می دهد تا رانندگان به قیمت های پایین تر در زیر بارگذاری را تنظیم نرخ یک پل خیلی دور است.

“که احتمالا تشویق یک مسابقه به پایین” او گفت:. “تصور یک جهان که در آن ما می تواند به تضعیف هر یک از دیگر در قیمت پایین به نیمی از 75 سنت در هر مایل است واقعا ترسناک به من. در ذهن من است که به معنی پایان رانندگی برای من است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im