‘زیر اتوبوس انداخته’: برخی از افغان ها به آمریکا و طالبان برای مذاکرات صلح با ترکیبی از ناباوری و خشم

لورنزو Tugnoli برای واشنگتن پست

Shogofa دانمارکی, 25, یک دری اخبار مجری برای Tolo News, تلویزیون, مجریان صبح, اخبار بازیگران. در ماه ژانویه سال 2016 یک طالب انتحاری منفجر ماشین خود را به یک اتوبوس حامل کارمندان تلویزیون طلوع افغانستان, محبوب ترین, خصوصی, پخش, کشتن هفت کارکنان. بسیاری از افغان ها احساس مقابله مذاکره میان آمریکا و طالبان به این گروه بیش از حد قدرت.

کابل — به عنوان ایالات متحده و طالبان مذاکره کنندگان جشن امضای قرارداد صلح در دوحه برای بسیاری از افراد در کابل توافق احساس خیانت. پس از بیش از 18 سال از آمریکا رهبری جنگ در افغانستان این سند به دنبال پایان دادن به آن هیچ اشاره ای هر یک از آرمان های یک بار تبلیغ این درگیری حامیان و معماران.

معامله امضا Feb. 29 قطر در پایتخت نیز برگ های دولت افغانستان در یک موقعیت ضعیف آن را به عنوان آماده برای خود دور از مذاکرات با طالبان به گفته مقامات افغان و تحلیلگران.

این مقررات شامل تعهد به بحث تبادل زندانی که خوش دولت کلید اهرم قبل از مذاکرات است که برنامه ریزی شده برای شروع سه شنبه. و یک مرجع به طالبان به عنوان “امارت اسلامی افغانستان” دیده می شود که به این گروه بیشتر مشروعیت با وجود زبان است که ایالات متحده به رسمیت نمی شناسد هر گونه سیاسی ایستاده است.

“ما را زیر اتوبوس انداخته برای یک op عکس و دست دادن” به گفته یک مقام ارشد حکومتی.

لورنزو Tugnoli برای واشنگتن پست

در lookers مشاهده سایت از یک حمله ادعا شده توسط داعش در کابل در روز جمعه.

او شکایت کرده است که این معامله نمی عصاره به اندازه کافی امتیاز از طالبان و به جای آن ساخته بحث برانگیز وعده از طرف دولت افغانستان. در نتیجه او گفت: “طالبان به احتمال زیاد وارد مذاکره با دولت افغانستان از مذاکره قوی تر و موقعیت.

بسیاری از افغان که خود را نزدیک ترین متحد با ارزش های آمریکایی — و بیشتر وابسته به آمریکا در حمایت از ترس آنها به از دست دادن از مذاکرات صلح. حامیان حقوق زنان و جامعه مدنی و برخی از بخش های سیاسی کشور و ایجاد امنیت توصیف خواندن مقابله با ترکیبی از ناباوری و خشم.

[ایالات متحده نشانه صلح با طالبان]

“من صلح می خواهند. تمام مردم افغانستان صلح می خواهند. اما من فکر نمی کنم این معامله را با ما صلح” افغانستان گفت: توصیف آن به عنوان یک گام در جهت اشتباه است که بیشتر بی ثبات کردن کشور است.

او احساسات بود و تکرار توسط دیگر مقامات افغان. همه صحبت کرد به شرط ناشناس ماندن به عنوان آنها را مجاز به کوتاهی رسانه ها.

خشونت است و مشخصی پس از معامله

لورنزو Tugnoli برای واشنگتن پست

پس از حمله ادعا شده توسط داعش که به کشته شدن حداقل 32 نفر در کابل در روز جمعه.

خشونت در سراسر افغانستان افزایش یافته است پس از این قرارداد امضا شد. روز جمعه در کابل را دیدم آن مرگبارترین حمله در ماه. دولت اسلامی افراد مسلح تیراندازی کردن در یک جمع آوری مذهبی از نزدیکی یک ساختمان multistory کشته شدن 32 نفر و زخمی شدن 81. برخی از شهروندان در محل این حمله سرزنش مذاکرات صلح برای قتل عام.

“با مذاکرات صلح به تازگی برخی از عناصر … که می خواهند به اخلال در این روند گفت:” محمد جواد اولیه یک معلم زندگی می کند که در نزدیکی محل حمله.

طالبان به سرعت با صدور بیانیه ای روز شنبه گفت: در آن بود که در پشت این تیراندازی است.

تحت قرارداد صلح طالبان چندین تعهدات برای مبارزه با گروه های تروریستی مانند دولت اسلامی در ازای خروج نیروهای ایالات متحده در 14 ماه. اما آنچه در این معامله را شامل نمی شد طالبان تعهدات در مورد آنچه در آینده افغانستان خواهد بود.

[افغانستان اشیاء به عناصر ایالات متحده آمریکا-طالبان صلح معامله]

دموکراسی و حقوق زنان بودند آرمان به عنوان مرکزی برای ایالات متحده در افغانستان پس از راه اندازی جنگ پس از حملات یازدهم سپتامبر ، 11, 2001, حملات تروریست ها. برای سال طالبان داده بود هیون به اسامه بن لادن و دیگر رهبران القاعده.

در خود دولت از آدرس اتحادیه سال بعد جورج دبلیو بوش رئیس جمهور اشاره کرد پیشرفت در حقوق زنان.

“آخرین بار ملاقات ما در این اتاق مادران و دختران افغانستان بودند اسیران در خانه های خود را ممنوع از کار و یا رفتن به مدرسه. امروز زنان آزاد هستند او گفت:” در سال 2002 است.

بیش از 18 سال بعد Shogofa کرون یکی از بسیاری از زنان افغان که می گویند آنها دیده می شود از مزایای آزادی به ارمغان آورد با ایالات متحده در حمله به افغانستان. اما توافق صلح امضا شده در دوحه پر او با ترس است.

“این رویای من است, آمیزش پستانی,” او گفت: صحبت از نرم و صاف studios از طلوع پخش در کابل که در آن او ارائه اخبار در دری. “من نمی خواهم برای رفتن به عقب. من می خواهم این زندگی است.”

لورنزو Tugnoli برای واشنگتن پست

دانمارکی ترس از معامله را اجازه خواهد داد که طالبان به دست آوردن مجدد قدرت و محدود کردن آزادی خود را.

کرون گفت که او نگران این قرارداد امضا شده توسط ایالات متحده و طالبان را افراط گرایان به قدرت و اجازه می دهد آنها را به محدود کردن آزادی خود را.

حتی بدون طالبان در یک موقعیت رسمی قدرت دانمارکی کار خطرناک است. کارفرما او حمله شده است و بارها و بارها تهدید شدهاند. یک پیچ و خم از انفجار دیوارها و بازرسی فراگیر, مدرن, ساختمان های اداری که در آن او کار می کند.

“من نگران هستم اما من را قبول نمی کند [بازگشت به حکومت طالبان]. من هرگز خواهد داد تا” او گفت:.

“ما خون ریخته با هم’

Fawzia Koofi را در زندگی بزرگسالان است straddled هر دو حکومت طالبان و آمریکا جنگ در افغانستان است. 45 ساله و سابق مجلس و برجسته و فعال حقوق زنان گفت که او غمگین متن قرارداد صلح اما تعجب نیست.

او شرکت در چندین دوره از جلسات رسمی با طالبان و آمریکا مذاکره کنندگان بیش از چند سال گذشته گفت: “او متوجه یک تغییر در سیاست ایالات متحده در افغانستان: به دور از آرمان های دموکراتیک به تمرکز تقریبا به طور کامل به نقشه کشی پایین نیروهای ایالات متحده.

“به من گفته شد که اگر همه چیز به خوبی می گذرد در افغانستان ما در حال رفتن به نگه داشتن و اجازه دادن به سربازان ما کشته برای زنان افغان,” او گفت: بازگویی یک جلسه او با یکی از مقامات ارشد آمریکایی در سال گذشته است. او حاضر به نام رسمی با توجه به حساسیت این موضوع.

[تهمت صحبت می کند با ارشد طالبان توسط گوشی برای اولین بار پس از جنگ شروع شد]

در حومه کابل در یک پایگاه نظامی مشترک ایالات متحده و افغانستان در عملیات ویژه نیروهای سرهنگ ژنرال محمد فرید احمدی از دفتر نقطه چین با پلاک سکه ها و دیگر نشانه های از فرماندهان آمریکایی که آمده اند و رفته اند.

احمدی در حال حاضر فرمانده افغانستان کماندوهای نخبه واحد تا به حال نظامی تعریف شده و با حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان است. به عنوان یک مرد جوان او خدمت در کنار تفنگداران دریایی ایالات متحده در ولایت کنر و قندهار قبل از اینکه یکی از اولین برای پیوستن به نخبگان کماندوهای واحد که آن تاسیس شد در اوایل سال 2007.

لورنزو Tugnoli برای واشنگتن پست

استخدام جدید یک واحد نیروهای ویژه ارتش ملی افغانستان قطار در صبح در یک پایگاه در نزدیکی کابل ،

او گفت: با وجود آنچه در مذاکرات صلح ممکن است می گویند او باور ندارد که آمریکا را به طور کامل ترک در هر زمان به زودی.

“من مبارزه در کنار آمریکایی ها و بسیاری از سربازان آمریکایی کاهش یافت و در کنار من. ما خون ریخته به هم. شما نمیتواند توضیح دهد که سطح بالایی از اعتماد,” او گفت:.

او نمی تواند تصویر نیروهای آمریکایی خواهد قرعه کشی را به صفر در 14 ماه تجویز شده توسط قرارداد صلح.

“من اعتماد آنها را برداشت و در بیشتر پاسخگو و مسئول راه,” او گفت:.

[خشونت در افغانستان به احتمال زیاد همچنان با وجود مقابله ایالات متحده با رهبران نظامی می گویند]

احمدی گفت: او بیشتر در رابطه با عدم ارائه در مقابله به ترک های کوچک در ایالات متحده عملیات نیرو در افغانستان است. او گفت: نیروهای افغان هنوز هم وابسته به نزدیک آمریکا برای حمایت از عملیات ضد تروریستی.

“ما خواهد شد برخی از نوع شورش و یا تروریسم در این بخش از جهان را برای همیشه,” او گفت:.

“ترک مبارزه با تروریسم [در افغانستان] به ما کمک می کند و کمک می کند تا آنها را,” او گفت با اشاره به ایالات متحده و دیگر اعضای ناتو است. بدون کمک در آن منطقه او گفت که او نگران سطح بسیار بالاتر از خشونت است.

مانند بسیاری از دیگر مقامات افغان و غیرنظامیان مصاحبه برای این داستان احمدی گفت: سریع کامل آمریکا برداشت خواهد بود یک حرکت مشابه به عقب نشینی شوروی در سال 1989 و پس از آن افغانستان سقوط به سال از جنگ های خونین داخلی.

“من فکر می کنم که آمریکایی ها عاقل تر از این و نمی خواهد همان اشتباه را,” او گفت:.

Koofi, the برجسته و فعال حقوق زنان همچنین آمار تن از خوش بینی با وجود نگرانی برای آینده است.

در ابتدا او گفت: مذاکرات صلح ساخته شده او را خیلی عصبانی او تقریبا منتشر شد بیانیه ای در محکومیت آن.

“اما ما تصمیم گرفتیم این فقط گام اول است,” او گفت:. زمانی که دولت افغانستان آغاز می شود خود را در مذاکرات, او گفت که او امیدوار است آنها را مدیریت برای استخراج امتیازات بیشتر از طالبان در مورد حقوق زنان و ارزش های دموکراتیک.

“ما جنگ شروع می شود در حال حاضر,” او اضافه شده با یک لبخند.

لورنزو Tugnoli برای واشنگتن پست

Fawzia Koofi سابق مجلس و برجسته و فعال حقوق زنان بود و یکی از معدود زنان که بخشی از یک افغانستان برگزار شد که مذاکرات با طالبان در مذاکرات صلح به رهبری ایالات متحده آمریکا

شریف حسن کمک به این گزارش.

ادامه مطلب

آنچه شما نیاز به دانستن در مورد ایالات متحده آمریکا-طالبان صلح

افغانستان مقالات: یک تاریخچه راز از جنگ

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im