به عنوان آخرین کشتی های کروز هنوز هم در دریا را برای پورت های است که اجازه خواهد داد که آنها را به حوض آینده cruising صنعت غم انگیز به نظر می رسد.

بیش از 5000 نفر در پاسخ به یک نظرسنجی آنلاین انجام شده به صورت مستقل – با تقریبا دو سوم از پاسخ دهندگان گفت که آنها نمی خواهد در حال حاضر در نظر cruising.

از کسانی که قبلا میره در یک سفر دریایی سه در 10 گفت: آنها نمی خواهد انجام این کار دوباره.

از الماس شاهزاده بود و قرنطینه در یوکوهاما در فوریه 4, موارد Covid-19 گزارش شده روی ده ها تن از عروق و غم انگیز, تعدادی از مسافران کشته شده در هیئت مدیره کشتی کروز – با چهار مرگ و میر داخل هلند امریکا زاندم.

در بررسی توییتر مسافران خواسته شد که اگر آنها قبلا بر روی یک کروز و اینکه آیا آنها در حال حاضر در نظر است.

هفت نفر از 10 پاسخ دهندگان گفت که آنها تا به حال هرگز در یک سفر دریایی. کسانی که نمی شود وسوسه به یک (56 درصد از کل مورد بررسی) تعداد کسانی که (14 درصد) توسط چهار به یک است.

کریس Dore اظهار داشت: “در گذشته آنها معروف برای مسمومیت غذایی شیوع است. در حال حاضر شیوع بیماری های همه گیر. من هیچ تمایلی به پرداخت پول خوبی به ‘تعطیلات’ در یک ظرف پتری.”

اما دانکن McLellan گفت: “با توجه به در آیونا در 25 جولای 20 برای اولین بار ما کروز. ما باید هنوز هم اگر ممکن است در هر, و یا استفاده از P&O اعتباری برای استفاده در سال آینده. هنوز هم به آن بروید و ببینید اگر cruising مناسب ما می گویند هرگز هرگز!”

از خود انتخاب پاسخ دهندگان 9 درصد گفت: آنها تا به حال cruised در گذشته اما نمی خواهد انجام این کار در آینده.

آنها به راحتی تعدادشان کمتر با 21 درصد که گفته بودند قبلی موبایل و با خوشحالی ادامه با وجود این بیماری همه گیر کوروناویروس

جانیس Begley گفت: “ما cruised چهار بار در هفت سال پس از سریال, موبایل, اما آن را به یک تغییر و یک راه خوب برای دیدن مکان های مختلف.

“ما تا به حال چشم ما در یک سفرنامه و اگر آن را برنامه ریزی شده برای سال آینده قطعا کتاب. بیشتر عفونت های خطرناک-عاقل از یک فرودگاه است.”

اما نتایج نظرسنجی نشان می دهد که سه نفر از 10 قبلی موبایل نمی خواهد تکرار تجربه.

یک بررسی انجام شده در تابستان 2019 با این صنعت جهانی تجارت بدن کروز دریایی با خطوط بین المللی انجمن (CLIA) نشان داد تنها 18 درصد نخواهد کروز دوباره. (این دو آمار به طور مستقیم قابل مقایسه: این CLIA شکل اشاره به “موبایل به احتمال زیاد به کتاب های کروز خود را به عنوان تعطیلات بعدی” در حالی که مستقل نظرسنجی متمرکز بر هدف تا کنون به کروز را دوباره.)

تونی Balmforth گفت: “ما کروز بسیار کمی با Cunard و یک زن و شوهر بیشتر رزرو بعد از این سال و 2021.

“اما آن را بسیار دشوار است برای دیدن چگونه ما خودمان را در معرض وضعیت قبل از واکسن در دسترس است به طور گسترده ای. ما یک راه طولانی از آن است.”

مراکز ایالات متحده برای کنترل بیماری ها (CDC) می گوید: “کشتی کروز سفر تشدید گسترش Covid-19”. این یافته هیچ کروز سفارش برای آمریکا عروق تا 18 جولای سال 2020 است.

CDC خواستار: “افراد مسن و افراد مبتلا به مزمن جدی شرایط پزشکی مانند بیماری قلبی و دیابت و یا بیماری های ریوی, باید, خصوص تاخیر, سفر در کشتی های کروز از جمله رودخانه, کشتی خود را به دلیل افزایش خطر ابتلا به بیماری شدید.”

وزارت امور خارجه بریتانیا در حال حاضر هشدار می دهد: “اتباع بریتانیا در سن 70 و بیش از, و کسانی که با شرایط بهداشتی اساسی مانند بیماری های مزمن و دیابت, توصیه به سفر در کشتی های کروز.” تازه ترین ارقام از CLIA نشان می دهد یکی در هفت مسافران کروز در سراسر جهان است در سن 70 یا بیش از.

P&O کشتی Arcadia وارد ساوتهمپتون در یکشنبه عید پاک پس از تبدیل شده به دور از بسیاری از بنادر در جنوب نیمکره سفر.

پس از مسافران اجازه پیاده در شهر دوربان آفریقای جنوبی در اواخر ماه مارس او سمت خانه به Hampshire پورت با مختصر سوختگیری توقف در تنریف.

هیچ یک از 1,375 مسافران و نه 836 خدمه بود و نمایش علائم Covid-19 در هیئت مدیره.

P&O در نظر دارد برای شروع مجدد عملیات در 17 مارس با کشتی از ساوتهمپتون به دریای بالتیک و دریای مدیترانه.

اقیانوس شاهزاده خانمخواهر کشتی از الماس شاهزاده خانماست 200 مایلی جنوب غربی هونولولو در یک ماراتن سفر از Fremantle در غرب استرالیا. بیشتر مسافران بود متحرك در بندر و خانه پرواز از پرت.

اما شاهزاده Cruises گفت: “همه مهمانان پردازنده ملاقات بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) استانداردهای تناسب اندام برای سفر هوایی و یا قادر به بازگشت به خانه توسط هواپیما به دلیل فردی شرایط پزشکی ربطی به Covid-19.

“وجود دارد در حال حاضر 115 مهمان پردازنده دریانوردی با کشتی به لس آنجلس است.” این قابل درک است که چهار نفر از آنها تمام ساکنان ایالت هاوایی اجازه خواهد داشت در طول یک سوختگیری توقف در هونولولو.

کارشناسی ارشد را Magnifica در حال حاضر در دریای سرخ نزدیک شدن به کانال سوئز با حدود 3000 مسافر و خدمه در هیئت مدیره. آنها شده اند مجاز کردن کشتی برای حدود یک ماه و امید اجازه داده شود به پیاده در مارسی یا جنوا.

ماه گذشته خطوط کروز انجمن بین المللی گفت: “با اقدامات سختگیرانه در محل به عنوان هدایت ملی و بین المللی و مقامات بهداشت و درمان, CLIA و عضو آن خطوط باور نمی کنم محدودیت در حرکت کشتی ها قابل توجیه است.”

قبل از coronavirus همه گیر تقریبا 600,000 مسافران روی عرشه کشتی کروز در یک روز معمولی.

مقدار زیادی از مشتریان وفادار باقی می ماند. جوانان و دین اظهار داشت: “اگر آنها قایقرانی ما در حال رفتن! کشتی های کروز به خوبی در چگونه برای مقابله با عفونت در هیئت مدیره. آنها باید.

“یک فرد مبتلا به نورو ویروس می تواند تبدیل از طریق یک کشتی است. مشکل با تاج است که آنها نمی توانند به دنبال پروتکل های معمول. آنها مجبور به توقف در دریا.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دانلود رایگان مقالات