این میمون ها و میمون ها فرار شکار غیر قانونی و قاچاق. در حال حاضر آنها را یک بیماری همه گیر.

مراقبت از این پستانداران است و دلهره آور کار می کنند و حاشیه نازک در یک سال خوب. Sanaga-Yong مانند بسیاری از 22 امکانات دیگر در یک شبکه شناخته شده به عنوان پان آفریقایی پناهگاه اتحاد پایدار بین المللی کمک های مالی و کار و بازدید از داوطلبان. اما در حال حاضر این سایت در 13 کشور روبرو هستند جدید تهدید وجودی: سریع در سراسر جهان گسترش covid-19.

این بیماری همه گیر در حال حاضر تا به حال تاثیر عمیقی بر باغ وحش ها و پناهگاه حیات وحش در سراسر جهان پایان ملاقات عمومی کاهش کارکنان و نیاز به پروتکل های خاص برای جلوگیری از گسترش ویروس را تصویب کرده است که از انسان به سگ و گربه و حتی یک باغ وحش ببر. اما امکانات مسکن پستانداران خاص نگرانی دانشمندان می گویند چرا که از حیوانات تاسیس حساسيت به انسان, بیماری های تنفسی و چون همه میمون های بزرگ در معرض خطر هستند در وحشی.

“من بدترین ترس در حال حاضر این است که covid-19 به محراب” گفت: Sheri Speede بنیانگذار و مدیر Sanaga-Yong حدود نه ساعت از پایتخت Yaoundé. “و اگر ما آن را در وجود همه رفتن به آن را دریافت. “

ویروس ها که برخی از آنها پیش بینی شده است به انسان و علت فقط علائم خفیف در افراد را بیمار و کشته شدن میمون در چندین کشور آفریقایی. در سال 2019 یک عفونت تنفسی از طریق کنیا Sweetwaters پناهگاه شامپانزه آلوده 39 حیوانات و کشتن دو.

“چیزی است که مرتب کردن بر اساس مانند سرما بد برای ما می تواند کشنده برای میمون های بزرگ گفت:” گرگ Tully, مدیر اجرایی داد.

Speede دیده است سهم خود را از بیماری تنفسی شیوع بیماری در شمپانزه ها بیش از 20 سال گذشته است. “این واقعا غم انگیز,” او گفت:. “شما نگاه کنید همه آنها را در یک گروه سرفه و سرفه و snotting و غذا خوردن نیست و شما در حال مبارزه و تلاش برای به دست آوردن آنها را به دارو. “

و برای رمان coronavirus البته عدم درمان وجود دارد.

این بیماری همه گیر در حال حاضر پیچیده عملیات روزانه در پستانداران پناهگاه در راه های دیگر. مستندات و محدودیت های مسافرتی را قطع داوطلبان و بازدید کنندگان مختل مواد غذایی و پزشکی عرضه خطوط و مجبور برخی از کارکنان به ماندن در خانه و تمایل به خانواده خود را.

Speede خودش گیر کرده است در ایالات متحده آمریکا سفر خانه برای چهار ماه بازدید در ماه نوامبر. کامرون از مرزهای خود را بسته. محراب کارکنان از 30 است که نگه داشتن همه چیز با هم, او گفت:.

هر کسی که می آید در ظرف شش پا از شمپانزه ها در Sanaga-Yong در حال حاضر می پوشد یک ماسک Speede گفت. آماده سازی مواد غذایی می کشد چرا که کارکنان صرف زمان و حتی بیشتر شستن میوه ها و سبزیجات در هر دو صابون و محلول سفید کننده. تحویل در حال کاهش یافته است در دروازه در حدود نیم مایل از اردوگاه.

کارکنان هنوز هم باید به محلی روستاها حدود سه بار در هفته به جمع آوری مواد غذایی — همه در حالی که حفظ حد اجتماعی فاصله به عنوان امکان پذیر است. برخی از منابع به سادگی باید وارد شود ،

“شامپانزه مبارزه” Speede گفت. “و صدمات آن باید درمان شود و ما نیاز به بیهوشی است. “

یکی از Speede را شامپانزه است که یک زن با پیشرفته نارسایی قلبی که نیاز به چهار داروها. یک سوم از تسهیلات زن شمپانزه ها را روزانه قرص های کنترل تولد برای اطمینان از اسیر جمعیت تولید نمی کند و هر گونه حیوانات جدید.

به طور معمول Speede خرید شش ماه ارزش از این منابع در اسپانیا اما coronavirus است و قرار دادن یک توقف به آن. زمانی که Speede نمی تواند ارسال معمول DHL حمل و نقل از کشور اسپانیا, او دستور داد که داروها در ایالات متحده — در مراتب بالاتر قیمت می باشد.

مواد غذایی یکی دیگر از مبارزه است. این Vervet میمون بنیاد در آفریقای جنوبی امکانات واقع در 56 هکتار جنگلی در خارج از شهر زانین و آن را یک مکان ایده آل برای قرنطینه گفت: مدیر جوزی du Toit. اما آن میوه ها و سبزیجات به طور معمول منابع از مزارع کوچک در این نزدیکی هست که فروش nonmarketable تولید در تخفیف های بزرگ. کسانی که در مزارع در حال حاضر بسته به علت عدم تقاضا بنابراین پایه و اساس است و خرید در بازار که در آن قیمت ها هشت برابر بالاتر du Toit گفت.

نیروی انسانی و بودجه نیز نگرانی های عمده.

“ما نه تنها از دست دادن مردم ما در زمین یک شبه بلکه یک منبع عظیمی از بودجه ما” گفت: du Toit. “داوطلبان واقع شده است به نزدیک به 90 درصد از بودجه ما به کمک 550 میمون ها در مراقبت از ما در هر روز است. “

مالاوی یک کشور کوچک در جنوب شرقی آفریقا هنوز به تایید یک مورد از covid-19. که کمی آرامش به کارکنان در لیلونگوه حیات وحش اعتماد 400 هکتار از دشت بی درخت و جنگل را تشکیل می دهند که این کشور تنها پناهگاه حیات وحش.

“ما باید به اندازه کافی پول برای دریافت از طریق شاید سه تا شش ماه آینده گفت:” مدیر برنامه کیت مور. “پس از آن که می داند؟”

چون مالاوی است که یک مرکز بین المللی برای حیات وحش سندیکاهای مور گفت که او نگرانی در مورد افزایش قاچاق در حالی که اجرای قانون توجه ممکن است بارها. این گوشت بیشه تجارت می تواند رشد کند و اگر مردم به نوبه خود به منابع جایگزین پروتئین و درآمد با توجه به بسته شدن بازار و حمل و نقل, او گفت:. و با کارکنان کمتر و رنجرز در پناهگاه و مناطق حفاظت شده شکار غیر قانونی می تواند افزایش یابد. تمام این تغییرات می تواند منجر به یتیم نخستی که تا 70 درصد از حیوانات لیلونگوه مراقبت برای مور گفت.

پناهگاه خارج از آفریقا تاکید دارد و همچنین. ادوین Wiek, مدیر و موسس Wildlife Friends Foundation Thailand, گفت: نجات مرکز “در آب و هوای طوفانی در حال حاضر.” با بیش از 700 حیوانات از جمله اورانگوتان ها و فیل ها تسهیلات لایحه مواد غذایی است که به سمت بالا از 800 دلار در روز است.

“این است که ما در ماه سوم دچار مشکل و در صورت ادامه این یکی دیگر از 3 ماه (و به نظر می رسد مانند آن را) ما را از کسب و کار من می ترسم مگر اینکه یک معجزه اتفاق می افتد” Wiek گفت: در یک ایمیل. “امیدوارم ما را ثروتمند و سخاوتمند حامی به زودی بنابراین ما می توانیم نگه داشتن رفتن. “

Wiek گفت که او می تواند مجبور به euthanize تمام یا بعضی از حیوانات اگر این بحران همچنان ادامه دارد.

در آفریقا بیشتر از محراب داد را سازمان نمی خواهد در نظر بگیرید که یک “اخلاقی قابل قبول” راه حل Tully گفت. اما جایگزین های پیچیده و پر هزینه است.

به نقل مکان فقط یک گوریل یا شمپانزه نیاز به واردات و صادرات, مجوز, بهداشت ارزیابی از دولت دامپزشکان و پرسنل به اسوده و رسیدگی به حیوانات و یک ارتش کوچک از کامیون ها و قایق و حتی هواپیما آن را به حرکت به یکی دیگر از امکانات. بسیاری از آفریقایی پناهگاه خانه صدها نفر از پستانداران در هر.

سایت “استفاده می شود به کار در شرایط چالش برانگیز و خرید و فروش با شرایط اضطراری اتفاق می افتد که بسیار به طور منظم در آفریقا” Tully گفت. اما او افزود: “اگر این ادامه می یابد تا پایان سال — من حتی نمی خواهم در مورد آن فکر می کنم. متاسفانه ما رو می تواند این امکان بسیار واقعی از برخی از این پناهگاه تعطیل. “

ادامه مطلب:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de