بزرگترین ثروت صندوق درو اخلاقی پاداش

نروژ و ثروت, صندوق, بزرگترین جهان با دارایی در حدود $945 میلیارد دیده است آن را برمی گرداند فرسوده در این سال به عنوان Covid-19 همه گیر زباله هاي سهام. آن اخلاقی با رویکرد سرمایه گذاری, با این حال, ممکن است کمک به آن را در نهایت ظهور از تار و مار با کبودی کمتر نسبت به سایر مدیران.

Norges بانک سرمایه گذاری و مدیریت سهام نمونه کارها پایین بود حدود 23% از طریق پنج شنبه, صندوق گفت: در هفته گذشته. که به دنبال بازگشت سهام از 26 درصد در سال 2019 است که همراه با آن درآمد ثابت و سرمایه گذاری ملک کمک به به طور کلی بازگشت به سال گذشته تقریبا 20 درصد بهترین عملکرد را از سال 2009.

هیچ کدام از آن بود بیش از حد تعجب آور است. آن بازده حقوق صاحبان سهام به عنوان یک پروکسی برای بورس های جهانی که بالندگی سال گذشته کاهش یافت در هفته های اخیر. چه خارج از غرفه است چگونه صندوق شروع به درو مزایای قرار دادن محیط زیست, اجتماعی و حکومت ملاحظات در خط مقدم آن در تصمیمات سرمایه گذاری در حالی که بقیه سرمایه گذاری جمعیت شروع به گرفتن تا با نیاز به تخصیص سرمایه برای خدمت به یک هدف گسترده تر از محدوده از سودآوری شرکت. جزئیات ارائه شده در این صندوق را “بازگشت و خطر” گزارش آن را ممکن است به تشخیص ممکن است مسیر موفقیت است.

این صندوق دارای دو دسته گسترده ای از شرکت ها آن را shuns و خارج از آن معیار محاسبات: استثنائات بر اساس محصولات دور اسلحه سازان, شرکت های دخانیات و کسانی که بستگی دارد در زغال سنگ برای تولید درآمد خود را; محرومیت بر اساس شرکت های بزرگ انجام پوشش شرکت به جرم فساد آسیب های زیست محیطی و یا نقض حقوق بشر است. به طور کلی لگد زدن miscreants از نمونه کارها افزایش یافته و بازده برای دو سال گذشته است.

تاثیر که موضع است که در حال تکامل در طول زمان است. همانطور که نمودار نشان می دهد نوسانات بین مثبت و منفی سهم در حال کوچکتر شدن. هنگامی که نگاه کرد از سال 2006 بازده شده اند 1.3 درصد پایین تر از آنها شده اند بدون این محرومیت با توجه به صندوق محاسبات. اما بخش عمده ای از این منصه است زیرا از یک rip-خروش عملکرد شرکت های دخانیات Philip Morris International, Inc. و Altria Group, Inc. برای بسیاری از آن زمان اگر چه آنها غوطه ور شده است.

به عنوان یک نتیجه تصمیم به حذف توتون و تنباکو تولید کنندگان و سازندگان دیگر برنامه به طور بالقوه مضر محصولات کم 2.1 درصد از بازده در دهه گذشته و نیم یا بیشتر. اما این تنها می گوید بخشی از داستان است.

در مقابل این تصمیم برای جلوگیری از شرکت ها بر اساس رفتار خود نسبت به جامعه است و در واقع افزایش بازده 0.8 درصد از سال 2006 صندوق محاسبه. به عنوان محیطی اجتماعی و اداره مسائل تبدیل شده اند بیشتر شایع در مجموعه ساخت و ساز در سراسر صنعت به عنوان یک کل و بیشتر مدیران صندوق اتخاذ مشابه محرومیت سیاست های نروژی صندوق شروع به دیدن مزایای از مواضع خود در هر دو طبقه بندی.

سال گذشته به عنوان مثال محرومیت از شرکت هایی که بستگی دارد در زغال سنگ برای درآمد خود را چه از طریق استخراج سوخت های فسیلی یا استفاده از آن برای تولید برق اضافه شده 8 واحد به بازده; میداد تا شرکت های دخانیات که سقوط کرد با سرمایه گذاران در سال گذشته نسبت به بازار گسترده تر اضافه شده بیشتر از 4 واحد.

کسانی که تعداد با توجه به مقدار پول درگیر است. اما نروژ مستقل صندوق بوده و پیشگامی در تمایل خود را به خودداری از سرمایه از شرکت تلقی نمی برای به اشتراک گذاشتن ارزش های آن. اگر آن را می تواند ثابت کند که انجام خوب متوسط نیاز به خطر انداختن بازده بیشتر از مدیریت دارایی جامعه ممکن است متقاعد شود به دنبال کت و شلوار – برای همه ما sakes.

این ستون لزوما منعکس کننده نظر بلومبرگ LP و صاحبان آن است.

علامت گیلبرت یک بلومبرگ نظر مقاله نویس پوشش مدیریت دارایی ها. او قبلا در لندن دفتر ریاست جمهوری اسلامی ایران ، او همچنین نویسنده از “همدست: چگونه حرص و آز و تبانی ساخته شده بحران وام و اعتبار غیر قابل توقف است.”

برای مقالات بیشتر بود لطفا با ما در bloomberg.com/opinion

©2020 بلومبرگ L. P.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>