مستقل استخدام بیش از 100 روزنامه نگاران در سراسر جهان را به شما اخبار شما می توانید اعتماد. لطفا در نظر گرفتن یک سهم و یا اشتراک.

اخیر نامه سرگشاده به رهبران G20 – ابتکار هماهنگ با گوردون براون – تاکید افراطی ضرورت برنامه ریزی در پاسخ به تاثیر Covid-19 در کشورهای در حال توسعه جهان است. محدود زیرساخت های نامناسب بهداشت و درمان شهری و ازدحام بیش از حد و عوامل مختلف دیگر بدون شک افزایش مرگ و میر از این کروناویروس در چنین شرایطی است.

اما یکی از عوامل مهم افزایش آسیب پذیری بومی است و درگیری های خشونت آمیز. آواره جمعیت در حال بدیهی است که رفتن به در معرض خطر بیشتری; افرادی که از دست داده اند خانه های خود و معیشت اغلب در زندگی شلوغ و بیماری مستعد محیط را احساس تاثیر به شدت.

این واقعیت است که نیجریه در حال حاضر شکننده بهداشت عمومی بودجه است که قطع در زمانی که عفونت فزاینده کمک کرده است را به تمرکز بر خطرات در حال توسعه در بسیاری از کشورهای آفریقایی. با این حال نیجریه سطح از درگیری های داخلی است به طوری که ما ممکن است به خوبی آن را به انتظار بدتر متاثر از برخی از همسایگان خود.

یک گزارش جدید منتشر شده در روز دوشنبه توسط گروه پارلمانی حزب (APPG) به صورت بین المللی آزادی مذهب یا عقیده تحت عنوان “نسل کشی آشکار?” فراهم می کند یک horrifically تصویر دقیق از چگونگی خشونت درون جامعه گسترش یافته است در “میانه کمربند” متحده نیجریه بیش از دهه گذشته است.

در حالی که آمار قابل اعتماد هستند و با یک تخمین محافظه کارانه از تعداد آوارگان در حدود 300,000; سال گذشته شاهد حداقل 1 ، 000 مرگ و میر در جریان مبارزات بین کشاورزان و عشایر دامدار در این کشورها. خوانندگان باید هشدار داد: افراطی بربریت بسیاری از قتل ها مربوط به تجاوز به عنف و قطع عضو و سوزاندن برگ اسکار در تخیل.

ریشه این مبارزات به عنوان خوانده شده مانند یک چک لیست از مهمترین و جدی بین المللی چالش های زمان ما. تخریب محیط زیست و از بین برد دستگاه بزرگ چرا زمین و منابع طبیعی (سطح منطقه دریاچه چاد از کاهش 15,000 مایل مربع به کمتر از 1000 نفر در چهل سال گذشته از قرن 20 و نرخ بیابان زایی را کاهش داده است هر دو مرتع و زمین کشاورزی در توسط Sahel 80 درصد). دولتی سیاست در توسعه زمین بارها فاجعه در این ارتباط و در مورد سیاست های مدیریت چرای زمین و تمرین باید در بهترین حالت بوده است ناکافی و بی فایده.

خشونت های مختلف در کشورهای دیگر نیست حداقل لیبی دارای سوخت غیر قانونی قابل تجارت اسلحه. رهبری سیاسی شده است از راه دور و یا فاسد, با گسترده فرهنگ معافیت از مجازات در مورد اتهام نقض حقوق بشر توسط نیروهای دولتی. خبر جعلی شایع است و قاه جنجال آفرینی; بین المللی رسانه های اجتماعی مدیران باید یک تعداد از افرادی که فرهنگی و مهارت های زبانی برای نظارت بر این به طور موثر. اضافه کردن به این سرعت در حال افزایش جمعیت و افزایش تعداد بیگانه و جوان بیکار و شما باید به اندازه کافی برای تضمین سطح بالایی از تنش و خشم.

اما آنچه در این خصوص مرگبار در نیجریه است که عنصر اضافه شده از مذهبی رقابت. نیجریه یک کشور تقسیم شده تقریبا 50-50 بین اسلام و مسیحیت با یک مزیت بسیار کمی از مسیحیت است. به عنوان در بسیاری از زمینه های دیگر مانند خاورمیانه و سابقه کمی مضطرب اما به طور معمول قابل کنترل همزیستی بوده است مختل ظهور افراط گرایی اسلامی – اغلب به کارگردانی, در نیجریه که در جای دیگر در برابر دیگر مسلمانان و همچنین مسیحیان است.

دیرینه پروتکل برای حل و فصل تنش بین جوامع در بسیاری از مناطق جاروب شده به دور جدید جمعیت عشایر و چوپان با سابقه ارتباط با کشاورزی همسایگان محور جنوب با محیط زیست تغییر به چه چیزی شده اند که عمدتا مسیحی مناطق احیای ریشه دار تاریخی اضطراب – اما اشتباه-رهبری – در مورد “مسلمان تهاجم”.

دولت فدرال تلاش برای regularise یا توجیه چرا عمل باید قابل پیش بینی شده است دیده می شود در برخی محافل به عنوان یک جنبه از همان دستور با ترس که آنها را بیشتر کاهش زمین های موجود برای کشت. و در حالی که چوپان می توانید بر روی تعداد قابل توجهی از سود حاصل از افزایش فروش گاو – که قیمت پرورشی در سال های اخیر با چشمگیری ثروتمند گاو بارون پرخرج یارانه خرید از تا به دقیقه به دقیقه تسلیحات برای شبه نظامیان – کشاورزان باید به مراتب کمتر فرصت را به تولید مازاد پول نقد.

این درگیری ها تا کنون درگیر یک کشته و بیش از شش بار است که در ارتباط با بهتر شناخته شده فعالیت های بوکوحرام در شمال و شرق در نیجریه. اما فن بیان و روش های بوکوحرام و دیگر بوکوحرام گروه های وام گرفته شده اند و با شور و شوق توسط برخی از هردر ” در وسط کمربند متحده مانند جس و Kaduna. به طور فزاینده ای این است که دیده می شود در هر دو طرف به عنوان یک کمپین برای از بین بردن مسیحی جوامع کشاورزی. حمله به روستاها شامل عمده فروشی قتل عام در حال تبدیل شدن به شایع تر است; برخی از مطلع ناظران معتقدند که این درگیری در حال instrumentalised توسط اسلام گرایان رادیکال به فشار این کشور نسبت به باز مذهبی جنگ.

شده اند وجود دارد قطعا حملات تلافی جویانه توسط مسیحیان علیه مسلمانان دامداران. اما اعداد به شدت نشان می دهد که جوامع مسیحی رنج می برند بیشتر حاد تا حدودی به دلیل تصویب قوانین جدید رادیکال زبان و دستور کار داعش (Isis) franchises در نیجریه. محتوای رسانه های اجتماعی همچنان به تغذیه شعله های آتش وجود دارد و فشار زیادی برای جوامع مسیحی به سازماندهی خود را شبه نظامیان با توجه به ضعیف یا همدست پاسخ از نیروهای امنیتی دولت.

این APPG گزارش می کشد هیچ مشت; آن ساده نیست این عوامل زمینه را نشان می دهد اما با نمونه وضوح چگونه دستکاری مذهبی تنش است یک مسابقه پرتاب به بنزین می تواند در منطقه است. بدون کنترل فعلی الگوهای درگیری در واقع می تواند منجر به یک نسل کشی اوج.

در عین حال سیاست برای جلوگیری از این نیست که سخت به شناسایی. آموزش و پرورش عشایری برای گروه های فوری اولویت با دسترسی به روال سیاسی و اجتماعی. ملی دام طرح تحول ابداع شده توسط دولت فدرال باید اجرا با مشاوره کامل با تمام اشخاص علاقه مند به خصوص agriculturalists. محدودیت های موجود در تجارت اسلحه باید اجرا شود.

Tedros Adhanom Ghebreyesus: Covid-19 است فروتنی همه ما

یک پیوست تا خط مشی زیست محیطی باید در محل توقف استثماری و غیر مسئولانه توسعه چه باید زمین کشاورزی. نه کم حرفه ای, آموزش ها و پاسخگویی به پلیس محلی و ملی و یا منطقه ای نیروهای امنیتی ضروری است. این یکی از مناطق مختلف که در آن کمک های بین المللی و تشویق باید هدف قرار دادند. و آن را ضروری است برای شناسایی و حمایت از آن دسته از رهبران مذهبی مسلمان و مسیحی که حفظ یک چشم انداز بزرگتر و در حال حاضر به خطر ایجاد زمینه برای میانجیگری و به نگه دارید تا بیان و صادقانه با حمایت دولت.

هزینه متوسط کمربند درگیری به نیجریه اجرا می شود به میلیاردها دلار اما هزینه های واقعی در زندگی و امید برای جوامع مسیحی به طور فزاینده ای هراس مرگ و جوامع مسلمان متاثر از باطل آخرالزمانی توهمات از داعش و بوکوحرام.

این گزارش خواندن ضروری است برای هر کسی که نگران به درک چندین آسیب پذیری از کشورهای آفریقایی ما در جهانی به هم پیوسته جهان – هر کسی که می خواهد برای حفاظت از غیرنظامیان است.

دکتر روآن ویلیامز بود که اسقف اعظم کانتربری از سال 2002 تا 2012. او در حال حاضر استاد مجدلیه کالج کمبریج و یک زندگی نظیر در مجلس اعیان

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقالات