دلیل واقعی ایالات متحده و شرکت هواپیمایی بوئینگ رفت و برای یک ترکیب $73.7 میلیارد دلار در buybacks

وزیر خزانه داری استیون Mnuchin اعلام کرد سه شنبه 10 airlines توافق کرده که در اصل به پذیرش 25 میلیارد دلار در کمک های مالی را از طریق coronavirus بحران است.

حالا که این سوال کمک های مالی حل و فصل شده است, وقت آن است برای دیدن چه نوع از معامله Mnuchin باعث می شود در روز مالیات از طرف وقتی که می آید به شرکت های هواپیمایی بزرگ وام های فدرال و یا شاید تضمین وام های بزرگ را که شرکت های هواپیمایی دریافت از اشخاص ثالث

اگر شما یک فرد عادی — به عنوان مخالف به یک دیوار خیابان وسواسی — شما ممکن است به خودتان پیدا کنید در مورد تعجب همه از این. چرا بر روی زمین خواهد یک شرکت صرف میلیاردها دلار برای خرید آن سهام خود به جای استفاده از پول نقد به گسترش? و یا برای کاهش بدهی های خود را? و یا به ارسال بزرگتر نقدی سود سهام به سهامداران خود?

من به شما نشان می دهد در یک بیت با استفاده از یک تجزیه و تحلیل که صهیون گروه پژوهشی شهر نیویورک شرکت مشاوره در انجام درخواست من.

اما قبل از اینکه من شروع به سرچشمه صهیون است شماره شما, اجازه دهید من توضیح دهد که چرا بسیاری از شرکت های بزرگ زیادی را صرف پول در خرید خود سهام خود در بازار حتی اگر آن کاهش قدرت مالی شرکت و برگ های آن به مراتب بیشتر در معرض شوک مانند covid-19 (خطوط هوایی) و یا دو مرگبار هواپیمای سقوط به علاوه covid-19 (بوئینگ).

وال استریت را بازی و بازی که توسط شرکت مدیران ارشد و هیئت مدیره به جای خیابان را شامل نیست فقط نشان دادن بالا و رو به افزایش درآمد. آن را شامل نشان دادن بالا و رو به افزایش سود هر سهم — که لزوما همان چیزی که.

اگر یک شرکت است, گفتن,, 2 میلیون سهم را بدست آورده $10 میلیون سود خود را به ازای هر سهم سود $5: 10 میلیون دلار تقسیم بر 2 میلیون نفر است.

بیایید می گویند که همان شرکت اقدام به خرید پشت بسیاری از خود سهام را بدست آورده و تنها 6 میلیون دلار است اما فقط 1 میلیون سهم برجسته است. که باعث می شود آن درآمد 6 $به اشتراک بگذارید. که در نتیجه در یک شرکت کوچکتر اما بالاتر قیمت سهام از اگر درآمد آن تنها 5 دلار به اشتراک بگذارید.

به همین دلیل از من خواسته دیو صهیون سر صهیون پژوهش به بررسی تاثیر که پنج سال از buybacks توسط بوئینگ خطوط هوایی United Airlines خطوط هوایی دلتا و خطوط هوایی آمریکا تا به حال در آن شرکت به ازای هر سهم سود.

پاسخ این بود: “تعداد زیادی” و پاسخ این توجیه دولت فدرال خواستار و امیدوارم با گرفتن یک مثل حلزون حرکت کردن از سهام در نظر است که به مالیات دهندگان یک قطعه قابل توجهی از شرکت پست-نجات صعودی.

با توجه به صهیون را اعداد جنوب غربی $8.5 میلیارد دلار از سهم buybacks 2015 از طریق 2019 حساب برای تقریبا یک سوم از آن مرکب سالانه درآمد هر سهم نرخ رشد برای کسانی که پنج سال است.

جنوب غربی به سود هر سهم رشد در 32.6 درصد مرکب سالانه نرخ صهیون می گوید اما رشد خواهد بود در تنها 14.3 درصد و بدون buybacks.

ایران را 32.2 درصد نرخ رشد درآمد می شده اند تنها 21.3 درصد و بدون آن $8.6 میلیارد دلار از buybacks. دلتا را 56.4 درصد نرخ رشد شده اند 47.8 درصد و بدون آن $10.1 میلیارد دلار از buybacks.

در مورد آمریکا, آن $11.9 میلیارد دلار از buybacks کاهش درآمد خود را به ازای هر سهم کاهش به 0.7 درصد در سال در مقایسه با آنچه که در غیر این صورت بوده است 10.2 درصد کاهش است.

بوئینگ گزارش از دست دادن در سال 2019 پس از سود در چهار سال گذشته پس هیچ راهی برای فراموش درآمد هر سهم خریداری ریاضی. اما صهیون اشاره می کند که بوئینگ $34.6 میلیارد دلار از buybacks کاهش آن تعداد سهم توسط 24.6 درصد است. بنابراین زمانی که بوئینگ می شود به پول و سود خود را گسترش خواهد بیش از سهام کمتر از اگر وجود دارد نبوده است buybacks.

Mnuchin شده است صحبت کردن در حق مورد بحث و خواستار آن است که مالیات دهندگان دریافت سهام از شرکت هواپیمایی بوئینگ در بازگشت برای نجات آنها. اما بحث در این است که ارزان به خصوص در واشنگتن است. اجازه دهید ببینیم که چه چیزی واقعی نجات از نظر تبدیل می شود.

اجازه دهید همچنین اگر رئیس جمهور تهمت که با وسواس بازار سهام ریسک داشتن یک یا دو تا از این شرکت های هواپیمایی حاضر خزانه کشور شرایط را به ورشکستگی و ارسال قیمت سهام آنها به صفر است. در نهایت اجازه دهید را ببینید اگر دموکرات ها مایل به قرار دادن منافع مالیات دهندگان جلوتر از منافع شرکت هواپیمایی کارکنان اتحادیه های کارگری.

اگر این شرکت ها انجام نداده ترکیب $73.7 میلیارد دلار در buybacks خود سود هر سهم شده اند که پایین تر اما آنها بسیار کمتر از بدهی و به مراتب بیشتر و گرفتن قدرت از آنها در حال حاضر کردم. که تا حد زیادی کاهش اندازه نجات آنها نیاز به شناور باقی می ماند.

این شرکت تصمیم به قربانی کردن بخش قابل توجهی از قدرت مالی به سهامداران خوشحال است.

در حال حاضر از آن زمان برای آنها را به قربانی کردن بخش قابل توجهی از سهام خود را به مالیات دهندگان مبارک در بازگشت برای اینکه bailed.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دانلود رایگان مقالات