ملکه و کودتا نقد و بررسی: با تمام است که در جهان اتفاق می افتد, آن را سخت به شانه در این مستند به آیات

مستقل استخدام بیش از 100 روزنامه نگاران در سراسر جهان را به شما اخبار شما می توانید اعتماد. لطفا در نظر گرفتن یک سهم و یا اشتراک.

خاطرات یک قوی عصر برای امور خارجی موجود در کانال 4 که در آن ملکه و کودتا retells داستان 1953 coup d’etat در ایران. تحت تاثیر و آموزش MI6 و CIA و دموکراتیک نخست وزیر محمد مصدق جایگزین شد شاه محمد رضا پهلوي به عنوان سدی در برابر اتحاد جماهیر شوروی و به حفظ غربی منافع نفتی. انشعابات این عملیات هنوز هم احساس می امروز از غزه به یمن یک دنباله از خونریزی و بدبختی ماندگار نزدیک به 70 سال است.

مستند جدید است که بر اساس کار دو مورخان و اساتید و ریچارد Aldrich و روری Cormac که تمیز کاری با ما بایگانی اسناد منتشر شده توسط وزارت امور خارجه. وجود دارد هیچ کمبود وحشتناک دخالت به بیش از, و Aldrich و کورمک اصلی سر صحبت بین تمام پاسخها فیلم بدیهی است که شاداب با موضوع خود را. کودتا بود, لحظه ای سرنوشت ساز برای امور خارجی است. اگر آخر سال و پس از جنگ جهانی دوم تا به حال در حال حاضر انجام می شود پس از آن ثابت کرد که امپراتوری بود. کار دیپلماتیک از این نوع بود دیگر ممکن است بدون آمریکا پشتیبانی می کند. اگر چه این طرح آغاز شده توسط Clement Attlee آن را در ادامه با چرچیل پس از انتخاب مجدد خود را در سال 1951.

سوال بزرگ این است: آیا او Maj مناسب به این همه ؟ با توجه به این مستند را عنوان و راه او دخالت trailed در دقیقه باز من نیم انتظار می رود او را به چتر نجات به تهران و یا حداقل سفارش کسی به دنی بویل المپیک مراسم افتتاحیه-سبک. به جای او دخالت شامل یک زن و شوهر از تلگراف فرستاده شده توسط وزارت امور خارجه در ماه فوریه سال 1953 به همتایان آمریکایی خود به عنوان کشف شده در آرشیو.

“وزارت امور خارجه به ما اطلاع از دریافت پیام از آنتونی ایدن از ملکه الیزابت ابراز نگرانی RE شاه و قوی امیدواریم که ما می توانید پیدا کردن برخی از وسایل dissuading او را از خروج از کشور است.”

این پیام ساخته شده راه خود را به شاه که در آن زمان در بسته بندی کیسه های خود و آماده شدن برای hightail آن وجود دارد. قوی مفهوم است که به باور او تا به حال دریافت یک پیام از یک بازی دوستانه رئیس دولت به دیگری او ماند قرار داده است. به عنوان برخی از دولت جدید او یک جزء حیاتی از کودتای اما او به طور طبیعی مشکوک از دولت بریتانیا. در طول جنگ جهانی دوم چرچیل بود مجبور پدر خود را از قدرت زمانی که او حاضر به بازگشت به بریتانیا شود.

اما – spoiler alert – این بود که در واقع نه پادشاه تنها یک سال به سلطنت خود را در مرحله یک مداخله مستقیم در یک کودتا. انگلیسی ها به سرعت ارسال می شود یکی دیگر از کابل خود را روشن بیانیه های قبلی. توسط ملکه الیزابت, آنها تا به حال نه به معنای ملکه الیزابت خودش, اما کشتی به همین نام که در آن آنتونی ایدن شد, سفر به کانادا. آیا با deviousness یا طراحی پیام ترفند و شاه ماند قرار داده است.

شاید این وحی می خواند با تاریخی وزن برای دانشمندان عصر اما برای گاه به گاه بیننده و من می ترسم در کانال 4 در یکشنبه شب وجود خواهد داشت تعداد کمی از کسانی که آن را سخت به شانه. حوادث هفته گذشته با هزاران معترض و مجسمه slavers بودن پاره ثابت کرده است که ارواح از امپراتوری دور از گذاشته و به استراحت. بریتانیا misadventures در خاورمیانه سزاوار نزدیک بررسی دقیق اما باید به اندازه کافی به فروش آنها را در خود را دارند. مماسی اشاره به ملکه ممکن است فریب چند بینندگان اما آن را به عنوان گمراه کننده. وجود دارد یک دلیل خوب ملکه می کند نه دخالت در امور خارجی است. او می خواهد به نگه داشتن نام او را از همه چیز. من انتظار دارم او نمی خواهم نام او مورد استفاده در این سرویس فیلم مستند ،

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دانلود رایگان مقالات