قدرتمند تصاویر گرفته شده توسط Zanele Muholi عکاس بازتعریف همجنسگرایان+ زیبایی سیاه و سفید

برای نزدیک به دو دهه تحسین عکاس Zanele Muholi به زحمت مستند زندگی آفریقای جنوبی سیاه همجنسگرایان+ جامعه – یک گروه که همه بیش از حد اغلب به حال خود را صدای سمت چپ از جنبش است.

اغلب در تک رنگ برنده جایزه هنرمند کار پویا ویژگی های افراد شجاع که جرات به زندگی خود معتبر ترین زندگی با وجود ظلم و ستم و تبعیض که می آید با یک انتخاب. کار خود را به نمایش گذاشت در تیت مدرن این پاییز – عکاس اولین نظرسنجی بزرگ در انگلستان است.

در آفریقای جنوبی همجنسگرایان+ حقوق یک درهم و برهم کردن از تناقض است. کشور برخی از مترقی ترین قوانین تبعیض بر روی کاغذ – این اولین بار بود که به یاغی تبعیض بر اساس گرایش جنسی و قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان در سال 2006 قبل از بسیاری از کشورهای دیگر. اما بخش بزرگی از آفریقای جنوبی دو میلیون همجنسگرایان+ کاربران هنوز هم چهره خشونت و عدم تحمل.

در واقع Muholi که با استفاده از آنها/آنها ضمایر قبلا گفت: هدف آنها این است که به “بازنویسی سیاه و سفید عجیب و غریب و ترانس بصری تاریخچه [برای] جهان بدانند که ما مقاومت و وجود در اوج جنایات نفرت”.

ورود خود را به دنیای هنر آغاز شد و در سال 2004 با یک نمایشگاه تجسمی تمایلات جنسی: تنها نیمی از تصویر. برخی از این عکس اشاره به تجارب آسیب زا مانند اصلاحی تجاوز یک بیمار عمل توسط یک گروه خاصی از مردان بر این باورند که حمله به lesbians را “درمان” آنها را از همجنسگرایی خود را. این تصاویر به عنوان قدرتمند به عنوان آنها در حال نمادین – دیگران تمرکز در لحظات بین زنان در حالی که دیگران به عمد مبهم جنسیتی و تنها آشکار کردن نقاط خاصی از بدن اغلب با زخم تمرکز.

از آن پس آنها را تولید کرده اند تعدادی از سری که جشن مثبت تضمینی. این شامل شجاع زیبایی که جشن غیر دودویی مردم و ترانس زنان; و حال که افتخارات قدرتمند عشق بین زوج های. عکس از هر دو خواهد شد تا بخشی از نمایشگاه تیت.

بازپس سیاه هویت نیز برجسته تم در طول کار عکاس است. تعریف موتیف است که می تواند در سراسر یک اغراق آمیز مقابل از پوست است که افزایش به چالش استانداردهای غربی از سفید زیبایی است. “من بازپس من سیاهی” هنرمند گفته مجله براق “که احساس من این است که به طور مداوم انجام شده توسط ممتاز دیگر.”

خود سری در حال انجام و فاز شده است و گرفتن پرتره از از سال 2006. با نزدیک به 300 نفر در این پروژه می بیند هر یک از شرکت کنندگان به طور مستقیم در دوربین به چالش کشیدن بیننده را به نگاه در چشمان خود را. به Muholi سری مستقیم واکنش به سابقه استعماری عکاسی سیاه و سفید از مردم, اکثریت از آن گرفته شده توسط عکاسان است.

اخیرا آنها شروع به استفاده از خود را به عنوان یک موضوع. سری در حال انجام Somnyama Ngonyama, isiZulu برای تگرگ تاریکی Lioness, مجموعه ای از پرتره های شخصی که چالش بیننده به نظر سنگین تم مانند نژادپرستی و استعمار و سیاست است.

Muholi نیست که خود را یک هنرمند بلکه یک بصری فعال اختصاص داده شده به بازپس روایت از هویت و queerness. هنر یک ابزار سیاسی و برای Muholi خود لنز یک ابزار است برای تغییر.

‘Zanele Muholi’ بود که با توجه به باز کردن در تیت مدرن در ماه آوریل است. با توجه به coronavirus این شده است تحت فشار قرار دادند به پاییز. پیدا کردن اطلاعات بیشتر در مورد این نمایشگاه اینجا را

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>