این انتقال به احتمال زیاد آهسته و ناهموار و محتاط به عنوان کارفرمایان حرکت کارگران ادامه داد: ترس دولت و بهداشت عمومی محدودیت مدرسه و کودک-مراقبت از تعطیلی و — مهمتر از همه — چشم انداز دوم و احتمالا حتی بیشتر مرگبار موج از coronavirus.

خیلی بستگی به در دسترس بودن و دقت — از ویروس و آنتی بادی تست کیت. آنتی بادی یا سرولوژی, تست ممکن است نشان می دهد که توسعه یک پاسخ ایمنی بدن به بیماری و با خیال راحت می توانید از بازگشت به کار وجود دارد اما نگرانی در مورد آزمون’ دقت است.

حتی پس از شرکت ها به طور جدی شروع به آماده شدن برای بازگشت احتمالی حداقل برخی از کارگران که مشغول به کار از راه دور — بازنگری طرح طبقه متناوب در برنامه کار و ایجاد تغییرات است که می تواند اساسا تغییر روابط با کارفرمایان مانند اسکن درجه حرارت. شرکت های دیگر قرض گرفته شده از تجربیات خود در آسیا و یا از مدیریت ضروری کارگران در طول خاموش کردن بیشتر با تکیه بر سازگاری اجتماعی فاصله به محل کار.

در اکثر تحول برخی از ابزار می تواند کمک به کسب و کار به سرعت شناسایی همکاران آنها آلوده کارمند مواجه می شوند در دفتر. PricewaterhouseCoopers تا به حال گفتگو با بیش از 50 مشتریان در مورد یک تماس جدید ردیابی ابزار برای کسب و کار آن را برنامه ای برای راه اندازی در اوایل ممکن است.

این ابزار می افزاید: یک برنامه جدید و یا خط کد به برنامه کسب و کار است که کارگران در حال حاضر در تلفن های خود را پس از آن اجرا می شود در پس زمینه با استفاده از بلوتوث و یا وای فای سیگنال به کاتالوگ دیگر کارگران شرکت های تلفن همراه است که در نزدیکی.

زمانی که یک کارگر گزارش مثبت covid-19 آزمون مجاز مدیران می تواند به سرعت شناسایی و اطلاع همکاران کارمند در تماس با برای کمک به جلوگیری از شیوع گسترده تر دور زدن روند طولانی مصاحبه با کارگران و درخواست آنها را به یاد تعاملات خود را. ردیابی با این نسخهها کار فقط در شرکت ها, خواص نمی کند جمع آوری داده های مکان و تنها می تواند توسط برخی از مدیران PwC گفت.

شرکت نیز صحبت کردن در مورد الزامی حرارتی اسکنر گفت: تام Puthiyamadam که منجر PwC ایالات متحده دیجیتال عمل. “نه هر سازمانی است که رفتن به فرماندهی و کنترل حالت اما من فکر می کنم در حال حاضر برخی از این شیوه موجه” او گفت:. “من فکر نمی کنم بسیاری از کارکنان در حال رفتن به می گویند هیچ دلیل بسیاری از [آنها را] در واقع ترس به پشت در آمده.”

برخی از شرکت ها در حال بررسی های خود را تست طرح. مدیر عامل شرکت آمازون جف بزوس که او نیز صاحب واشنگتن پست نوشت: در تاریخ 16 آوریل نامه ای به سرمایه گذاران که e-commerce غول منتقل شده بود یک تیم از متخصصان از مشاغل روزانه خود را به کار بر روی یک تست ابتکار, نصب و راه اندازی تجهیزات برای ساخت اولین آزمایشگاه و امیدوار به شروع تست “تعداد کمی از ما در خط مقدم کارکنان به زودی.”

گلدمن ساکس است که با توجه به اضافه کردن مادون قرمز دمای بدن اسکنر به برخی از دفاتر همراه با ویروس و آنتی بادی تست کیت برای کارکنان هنگامی که تبدیل شدن آنها در دسترس است و خط مقدم مراقبت های بهداشتی کارگران مورد نیاز خود را تامین کنند.

شرکت با دفاتر در آسیا را آغاز کرده اند که بازگشایی ممکن است جلوتر از دیگران با برنامه ریزی.

آی بی ام است که آغاز شده است با اضافه کردن کارگران در مکان های مختلف در چین و کره جنوبی توسعه یافته با استانداردهای جهانی و برای بازگشت به کار. آنها عبارتند از بازگرداندن کسانی که نیاز به دسترسی به تجهیزات در محل و یا آزمایشگاه برای اولین بار متناوب در زمان ورود تا آسانسور نمی شوند بیش از حد شلوغ, از بین بردن بوفه و مشترک در خدمت ابزار در سالن های غذاخوری و گرفتن مبلمان در فضاهای دیگر به سهولت اجتماعی فاصله نگرانی در اتاق کنفرانس.

“بیشتر محدودیت های شما را در دفتر خود پوسته کمتر مردم خواهد بود قادر به تنظیم” گفت: Joanna دالی سیتی, یک, منابع انسانی, معاون رئیس جمهور در آی بی ام.

در اینتل که در آن تولید و برخی از کارکنان آزمایشگاه باقی مانده اند در سایت های متعدد جهانی در مکان های chipmaker در حال برنامه ریزی یک سه فاز بازگشت برای کارکنان که کار از خانه. این ممکن است شامل توزیع ماسک های غربالگری نشانه بسته شدن در محل ورزشگاه محدود کردن صندلی ها در کافه ها و ارائه یکبار مصرف پلاستیک را پوشش می دهد برای صفحه کلید. این شرکت در حال حاضر متوجه شدند که اضافه کردن بیشتر و قابل تمیز کردن در طول روز به جای سنتی شب و یا آخر هفته خدمات کمک کرده است تا کارکنان که در سایت احساس می کنید راحت تر است.

“من نمی بینم که رفتن به دور در هر زمان به زودی حتی به عنوان ما به عقب بر گردیم به حالت عادی گفت:” دارسی اورتیز, اینتل, معاون رئیس جمهور از خدمات شرکت با اشاره به افزایش تمیز کردن. نه ایده بیشتر مردم در حال کار از خانه حتی در جایی که شده است یک “کار از کار نوع شرکت” اورتیز گفت. “این شده است یک آزمایش اجتماعی, و من فکر می کنم این باز خواهد شد که تا.”

رئیس جمهور تهمت پرده برداری کرده است وسیع راهنمای متحده به بازگشایی پس قبلا پیشنهاد او “کل سازمان” به بازگشایی این کشور و برخی از تولید کنندگان گفته اند که آنها به زودی راه اندازی مجدد تولید. اما رهبران کسب و کار انتظار می رود به احتیاط در مورد حرکت بیش از حد به سرعت به دفتر کارگران شده اند که با موفقیت کار از خانه.

“ما در حال رفتن به محافظه کارانه تر از کشور ما هستند” گفت: اینتل Ortiz. “آنها به عنوان محدودیت ما را عقب آنها را به مطمئن شوید که هیچ موج دوم.”

در آن شهر آمستردام دفاتر تجاری املاک و مستغلات شرکت Cushman & Wakefield گفت: آن را توسعه داده است یک نمونه اولیه که در آن کاشی فرش می ترسیم شش پا شعاع اطراف یک میز. آن را ارائه می دهد یکبار مصرف کاغذی تشک است که کارکنان می توانند در محل مشترک میز قبل از گذاشتن لپ تاپ خود را و یا صفحه کلید. یک دایره “منطقه امن” ثبت نام در کف آسانسور را نشان می دهد که در آن برای ایستادن.

از طریق سرمایه گذاری مشترک با چین توسعه دهنده املاک و مستغلات Vanke این شرکت در حال حاضر توصیه می شود هزاران نفر از شرکت ها در آسیا در مورد بازگشت به کار. معماری و طراحی شرکت Gensler راه اندازی کرده است یک ابزار به نام تکرار برای کمک به کارفرمایان اجرا اشغال حالات به طوری که آنها می توانید درخواست اجتماعی فاصله شرایط فعلی خود را در ترتیبات صندلی.

در کوتاه مدت شرکت به احتمال زیاد به اتخاذ تغییرات سریع که شامل محدود هزینه. صندلی ممکن است طناب خاموش و یا خارج از اتاق کنفرانس به کاهش اشغال در نیم. درب ممکن است گرفته لولا یا لبه پنجره رساند باز به طوری که کارکنان می توانند اجتناب از دست زدن به دستگیره. علائم به احتمال زیاد به نقطه مردم در یک راه جریان ترافیک از طریق راهروها به کارمندان کمک می کند تا جلوگیری از عبور یکدیگر نزدیک — حتی اگر این بدان معناست که با در نظر گرفتن راه طولانی به حمام.

یکی از بزرگترین تغییرات در کارکنان اداری می توانید ببینید که فاصله از میز برای حفظ فاصله “هر” ترتیبات صندلی (که در آن کارکنان مبهوت مورب به جای به طور مستقیم در سراسر از یکدیگر) و یا ممکن است ضربه محکم و ناگهانی-در میز پارتیشن به کارکنان بیشتر از یک حس حمایت می کند.

“من فکر نمی کنم باز کار مرده است اما من فکر می کنم ما ممکن است موانع اضافی برای راحتی گفت:” برنت Capron محل کار طراحی اصلی برای شرکت معماری پرکینز & خواهد شد. “من خواستار آن ‘عطسه گارد اثر است.’ ”

در لباس رنگارنگ دلقک ها احمق Alexandria, Va.-بر اساس سرمایه گذاری و امور مالی شخصی سایت, مدیر عملیات شانون McLendon گفت: نزدیک به 400 کارمند شرکت خواهد بود هل دادن آن میز — که در حال حاضر پنج پا گسترده و بر روی چهار چرخ — چند پا بیشتر از هم جدا.

او همچنین به دنبال ارائه ماسک های صورت و عمیق تر در اتاق پاک و افزود پا می کشد به پایین درب به صورت دست آزاد دسترسی و توسعه دست نشانه یا فضا نشانگر برای همکاران به یاد دیگران برای حفظ فاصله خود.

“ما در حال فکر کردن را از طریق برخی از مرتب کردن بر اساس از جهانی نشانه که می گوید:” شما بیش از حد به من نزدیک من نیاز به فضا,’, ” او گفت:.

برای دفاتر که در آن مردم خود را میز طراحان انتظار برای دیدن بیشتر “تمیز کردن میز” سیاست نیاز به کارکنان برای قرار دادن دور عکس قاب tchotchkes یا شخصی دیگر یادگاری. به طور سنتی, خصوصی میز نبوده است تمیز اغلب می گوید کی سارجنت مدیر محل کار در معماری و طراحی شرکت HOK به عنوان خدمات خانه داری هشدار داد به ظروف سرباز یا مسافر با متزلزل پشته از مقالات. “اکثر مردم میز آلوده تر از توالت.”

سارجنت فکر می کند که شرکت های بیشتری را به نوبه خود به اشتراک گذاشته میز — یک مفهوم شناخته شده به عنوان “hotelling” یا “hot desking” — البته با ramped تا تمیز کردن و تکنولوژی سنسور او معتقد است که “رفتن به منفجر شود.”

طی چهار تا پنج سال شرکت کرده اند به طور فزاینده ای استفاده می شود حرکت و یا فای-تشخیص سنسور نصب شده بر روی سقف و یا میز برای نظارت بر اینکه آیا فضاهای بودند که مورد استفاده قرارگرفته است. “در حال حاضر آن را مورد استفاده قرار گیرد برای مخالف — این که آیا آن را مناسب استفاده شده است. آیا ما حق فاصله? آیا خرج کردن نقاط که در آن وجود دارد ازدحام بیش از حد?” او گفت و اشاره کرد که سنسور قادر خواهد بود به بگویید که مردم تخلیه یک صندلی و هشدار پاک کننده پس از آن می تواند پاک شود به استفاده دوباره.

و آن را می تواند کارگران دیگر فقط برای دریافت در درب. به عنوان شرکت های متوسط قراضه در ساختمان نوشته و به شدت کاهش آسانسور اشغال محدودیت “شما نمی خواهید به قادر به وارد ساختمان بسیار سریع گفت: Despina Katsikakis رئیس اشغالگر عملکرد کسب و کار در Cushman و ویکفیلد.

در طول زمان coronavirus است که انتظار می رود به upend روند در دفتر طراحی شده اند که در حال رشد برای بیش از یک دهه.

“ازدحام فضاهای” با صندلی وبهلسترد برای بداهتا جلسات ممکن است شرکت تصمیم گرفتند برای کارگران میز در اجتماعی دور طرح طبقه. Cozier پس از اتمام مانند سطوح چوب می تواند به عنوان جایگزین شدیدتر تمیز کردن راه حل افزایش در استفاده از. Barista میله یا آبجو شیپور خاموشی است که ترویج تجمع ممکن است به طور موقت توقیف در حالی که فاصله دستورالعمل باقی می ماند.

بوده است وجود دارد این ملایمت جنگ” در دفتر طراحی که تشویق تصادفی meetups بین کارگران گفت: استیو اسمیت, اصلی دفتر طراحی شرکت کوپر حمل. “در حالی که قبل از ما در تلاش بودند به اسکریپت این برخورد به اتفاق می افتد در حال حاضر ما در حال تلاش برای انجام دقیق مخالف است.”

یک چیز قطعی است: بسیاری از کارکنان ثابت کرده اند که آنها به طور موثر می تواند کار از خانه و شرکت ها انتظار می رود برای ادامه اجازه بسیاری از انجام این کار برای مدت زمان طولانی. “من فکر می کنم برخی از افراد ممکن است هرگز می خواهید برای رفتن به یک محیط اداری گفت:” تراویس ونس که co-صندلی محل کار ایمنی در قانون استخدام شرکت فیشر فیلیپس.

او گفت: حتی سرسام آور ناهار بار می تواند تبدیل به یک چیز به عنوان کارفرمایان سعی کنید به نازک جمعیت در پردیس های غذاخوری. “آن را مانند در مدرسه که در آن شما باید ناهار شروع در 10:45 و رفتن تا 2 بعد از ظهر می بینید خیلی بیشتر از آن است.”

بسیاری نیز در انتظار ارتقاء به سیستم های تهویه مطبوع و فن آوری مانند نصب درب های اتوماتیک و یا تغییر کیوسک برای touchless برنامه ریزی و یا ابزار پرداخت.

بیش از دراز مدت طراحی و کارشناسان املاک و مستغلات می گویند coronavirus می تواند اثرات خزش به طرح های معماری. سرویس بهداشتی ورودی بدون درب ها مانند آنهایی که در فرودگاه اجازه می دهد تماس با ما ورود گفت: لنی Beaudoin اجرایی مدیر عامل در CBRE. پنج پا گسترده دالان به احتمال زیاد به گسترده تر از طراحی کارشناسان می گویند. و صدای فعال آسانسور “نباید که از یک کشش” گفت: کوپر حمل را Smith.

اگر بیشتر کارکنان می خواهید به نگه داشتن کار از خانه برخی از کارفرمایان می تواند در نهایت کاهش حجم فضاهای اداری. واشنگتن دی سی شرکت حقوقی Sterne کسلر تا به حال شده فکر کردن در مورد در حال حرکت و یا کاهش آن زمان فضا و بازنگری طرح با طرح های جدید تماس برای اطلاعات بیشتر به اشتراک گذاشته فضاهای کار و زمینه های مشترک با “یک نیمکت و یک استارباکس-style محیط زیست گفت:” افسر ارشد عامل رابرت برگر.

اما پس از coronavirus آمار و کل شرکت از 400 شده است با موفقیت به کار از خانه برگر اندیشند. “من فکر نمی کنم مردم در حال رفتن به می خواهید به کار نشسته و دو اینچ به دور از هر دیگر” او گفت:, و فکر کردن در مورد برنامه های با کمتر از “انعطاف پذیری” مناطق. او در حال آماده شدن برای کارکنان نهایی بازگشت مقاوم سازی گردش هوا سیستم آماده سازی مردم برای بیشتر فیلم ها و جلسات به دنبال تهیه ماسک است که می تواند در دفتر.

با بسیاری از وکلا و کارکنان که پیدا کردن کار از خانه کار می کند, برگر نیز می بیند یک فرصت بالقوه برای کوچک شدن فیلم مربع خود را بیشتر حفظ دفاتر خصوصی اما با داشتن کارکنان با استفاده از آنها يک روز در ميان. گفت: برگر: “همه چیز در حال حاضر بر روی میز است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de

دانلود رایگان مقالات