پلاگین در ماشین الکتریکی است که با داشتن آن لحظه. اما با وجود شروع می شود نادرست تویوتا هنوز در تلاش برای ایجاد سلول سوخت اتفاق می افتد.

“من نمی خواهد که از هر فرصتی استفاده از باتری های الکتریکی” گفت: Ogitsu که با این نسخهها کار به عنوان یک فیزیکدان در آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور. “وجود دارد هیچ انعطاف پذیری.”

Ogitsu یکی از 8,000 یا پس adopters اولیه هیدروژن-سوخت-همراه وسایل نقلیه در کالیفرنیا خوکچه هندی در یک آزمایش توسط خودروسازان, صنعت, بوستر و مقامات دولتی به قدرت تولید گازهای گلخانه ای-رایگان رانندگی در آینده تبدیل به جهان فراوان ترین عنصر است. این اتومبیل دارای موتور الکتریکی, اما در حال سوخت گیری مجدد با هیدروژن در یک سبک تر مانند بنزین همتایان. هیدروژن مخلوط با اکسیژن برای ایجاد برق در داخل سلول سوخت به قدرت موتور. تنها محصول جانبی است که spews از خودرو مانند انتشار گازهای گلخانه ای از یک ماشین بنزین اگزوز.

در کالیفرنیا این وسایل نقلیه به طور معمول با به 10.000 $در مالیات بر پس انداز و $15,000 سوخت, کارت خوب برای حدود سه سال از سوخت هیدروژن, کاهش ضربه از یک $60,000, pricetag. در مقایسه با نمونه پلاگین در ماشین که سفر حدود 100 تا 370 مایل بر روی یک شارژ هیدروژن-سوخت-خودروهای سلول وعده 300 تا 400 مایل در پر کردن شبیه به بالاترین مسافت پیموده شده گاز-تنها ماشین.

اما با وجود کسانی که امتیاز فروش هیدروژن-سوخت ماشین به مدت طولانی عقب مانده خود باتری-برق همتایان خود در تصویب یک شکاف است که آنها ظاهر می شود به طور فزاینده ای بعید است برای غلبه بر. اگر چه تسلا کمک کرده است تا درایو گسترده مصرف کننده تصویب همراه با راه های آسان برای شارژ کردن در خانه و در جاده ها هیدروژن-سوخت وسایل نقلیه ساخته نشده و از آن گذشته خریداران اولیه. فقط با 44 عمومی ایستگاه های سوخت گیری در کالیفرنیا در ماه ژانویه ناوگان شده است همواره گرفتار پراکنده پوشش; اتومبیل نیز گران تر است.

یک بررسی از دپارتمان انرژی ایالات متحده داده ها همچنین نشان داد که در خارج از کالیفرنیا ساخت هیدروژن سوخت گیری زیرساخت های راکد در طول دهه گذشته به عنوان وسایل نقلیه الکتریکی افزایش یافت. در حالی که 58 دولتی و خصوصی هیدروژن ایستگاه های کشور در سال 2012 این تعداد رشد کرده بود به تنها 61 تا پایان 2019 — به عنوان سهم رشد بیشتر و بیشتر متمرکز در کالیفرنیا که دو برابر آن شبکه ای از ایستگاه ها بیش از آن زمان در حالی که ایالات آمریکا مانند نیویورک دیدم خود هیدروژن پمپ نزدیک است.

چه چالش های سوخت-فن آوری سلول رو از 10 سال پیش بوده است مرکب افزایش تصویب خالص وسایل نقلیه الکتریکی بیش از 10 سال گذشته گفت:” کارل Brauer یک صنعت خودرو تحلیلگر است که اجرایی ناشر Stringcheeseincident و کلی کتاب آبی.

تسلا اجرایی Elon Musk اتحاد لعنتی فن آوری به عنوان “ذهن-bogglingly احمق” با اشاره به این مولفه به عنوان “احمق سلول.”

در ضمن طلایی دولت بیش از نیم میلیون پلاگین در وسایل نقلیه الکتریکی. تسلا قیمت پیشنهاد — یک ماشین الکتریکی با مراتب بهتر طیف وسیعی از رقبا در چانه زنی-لوکس قیمت همراه با سخاوتمندانه دولت مشوق های مالیاتی — جذب خریداران به ماشین. با رشد این باتری خودروهای سوخت سلولی و چند دهه خود را از خطر سرمایه گذاری این است که پشت کارشناسان می گویند.

هنوز هم ژاپنی رقبای دو برابر را در یک تجدید تلاش برای متقاعد کردن رانندگان در کالیفرنیا و هاوایی و شرق آسیا به پرش به هیدروژن. تویوتا با ارزش ترین در جهان شرکت خودرو افزايش است و تولید آن از آن Mirai سوخت-همراه خودرو به 10 برابر آن جریان خروجی برای 2021 مدل سال, هنگامی که آن را معرفی تازه نسخه از این خودرو با هدف aspirational خریداران مانند تسلا مدل S را برای اتومبیل های الکتریکی نزدیک به یک دهه پیش است.

هوندا و هیوندای در حال ارائه خود سلول سوختی مدل برای فریب خریداران در کالیفرنیا که تویوتا برای اولین بار معرفی آن Mirai در سال 2015. پس از 2011 فوکوشیما, فاجعه هسته ای منابع گرسنگی ژاپن شروع به تغییر به یک تمیز کننده هیدروژن اقتصاد این کشور و خودروسازان به دنبال کت و شلوار با معرفی مصرف کننده اتومبیل های هیدروژن.

خودروسازان می گویند سلول سوختی شرط نشان دهنده سرمایه گذاری در دموکراتیزه کردن وسایل نقلیه الکتریکی.

“به عبارت ساده آن را خیلی زود به [حمایت] هر تکنولوژی زیرا مردم همچنان می خواهید انتخاب” گفت: Stephen الیس مدیر سوخت خودرو سلول بازاریابی در هوندا آمریکا را بدست آورد. “یکی از چیزهایی که ما در حال یادگیری است, برای مثال, multiunit خانه نمی قرض خود را به داشتن مقدار زیادی از شارژ فرصت ها برای همه مستاجران در ساختمان است. که یکی از نمونه های که در آن سلول سوختی کار می کنند بسیار خوب است.”

اما با حداقل تصویب هیدروژن در وسایل نقلیه تا کنون خرده فروشان تلاش برای رسیدن به اقتصاد مقیاس به کاهش قیمت های خود را — با وجود قابل توجه بودجه دولت است. خودروهای گران قیمت برای تولید و فروشندگان باید تکیه بر مشوق های مالیاتی و ارائه رایگان سوخت برای متقاعد کردن خریداران به قمار در هیدروژن است. گزارش کالیفرنیا می گوید: شایع ترین قیمت از هیدروژن $13.99 در هر کیلوگرم است که ترجمه را به حدود 5.60 هر گالن بنزین اما این ملی انرژی های تجدید پذیر آزمایشگاهی تخمین زده هیدروژن قیمت ها می تواند به $10 به $8 در هر کیلوگرم بین 2020 و 2025. (با توجه به AAA داده ها از سه شنبه یک گالن گاز به طور منظم در کالیفرنیا در مورد هزینه $3.49.)

“من فکر می کنم من می گویند که سلول سوختی است که احتمالا 10 سال پشت باتری” گفت: تایسون Eckerle یک سلول سوختی و تقویت کننده که به عنوان معاون مدیر zero emission خودرو توسعه بازار در دموکرات کالیفرنیا رژیم صهیونیستی است. گاوین Newsom را از کسب و کار و توسعه اقتصادی است. “منظورم این است که شما دیده اید گسترش باتری اتومبیل و آن را فوق العاده هیجان انگیز, راست? چالش خواهد بود در حال حاضر پل [سلول سوختی وسایل نقلیه] که از اوایل وفق به بازار انبوه.”

بزرگترین چالش برای کالیفرنیا تصویب ناشی از کمبود سوخت و عدم راحتی.

برای صاحبان این مشکل آغاز شد و با پراکنده در دسترس بودن پمپ سوخت که در اطراف دو مراکز شهری لس آنجلس و سان فرانسیسکو.

در ماه ژوئن یک انفجار لرزاند امکانات در هوا و مواد شیمیایی شرکت ، که تامین هیدروژن به بسیاری از منطقه خلیج هیدروژن پمپ. چون هیچ برنامه پشتیبان گیری, تک حادثه کاهش عرضه به بخش های بزرگی از دولت است.

که منجر به بدتر شدن کمبود سوخت باعث صاحبان به پارک اتومبیل خود را و به نوبه خود به تویوتا و هوندا برای loaners مبادا این شرکت ها ریسک ادراک ترک adopters اولیه را به خشک.

ارین فوگارتی که اجاره یک تویوتا Mirai شد اغوا به ماشین با وعده $15,000 رایگان سوخت. ناتوانی را پر کنید تا به راحتی با این حال او تجربه بیشتر از یک داستان عبرت انگیز.

“شده است وجود دارد بسیاری از موارد که من سعی کردم به پر کردن در سن خوزه است; [سوخت] چفت شکسته و یا آنها نیاز به تعمیر دوباره گفت:” فوگارتی برگزار شد که بر روی این اتومبیل با وجود این چالش است. “ما از دست رفته کلاس رقص و شخصی کلاس های آموزشی و چیزهای که واقعا هزینه های زیادی از پول و واقعا اثرات کیفیت زندگی ما.”

عمده خودروسازان تا به حال به اصرار خریداران اولیه به چوب با آنها را از طریق مشکل است. تویوتا بخشید صاحبان پرداخت پاییز گذشته و ارائه loaners به lessees که نمی توانستم اطراف. جکی گذاری به عنوان birdsall, یک مهندس ارشد با تویوتا است که درگیر در تحقیق و توسعه از سلول سوختی وسایل نقلیه گفت که کمبود عرضه شد یک “تجربه ناگوار” و این که این شرکت در تلاش است برای کاهش درد.

“کالیفرنیا بسیار منحصر به فرد مورد استفاده است که ما باید بیشترین تعداد سلول سوختی وسایل نقلیه برای کمترین مقدار هیدروژن ضسبنسرس” گفت: گذاری به عنوان birdsall, متضاد دولت به ژاپن و اروپا است. “ما واقعا کشش قابلیت های هیدروژن و زیرساخت و تمام جهان در حال تماشای کالیفرنیا به ببینید که چگونه آن کار می کند.”

درست است که در لس آنجلس بیش از حد که در آن پمپ های سوخت باقی می ماند پراکنده در مقایسه با به طور گسترده ای در دسترس بنزین و برق خودرو شارژ زیرساخت ها است. متحد رز گفت: او کشیده تا به وودلند هیلز ایستگاه سوخت رسانی در سال 2018 تویوتا Mirai یک روز هنگامی که راننده یکی دیگر از هیدروژن-سوخت-خودرو سلول ناگهان نزدیک از پشت و ناودان پایین سوخت اهرم.

“شما انجام می شود,” او گفت: با توجه به رز که گفت: مالک بود و با احتیاط آن است که ماشین خود را خواهد خورد آخرین قطره هیدروژن از تنها ایستگاه مایل است.

میان او مزمن و عدم توانایی در سوخت و افزایش متقاعد تویوتا به پرداخت برای او اجاره خودرو: تسلا مدل 3.

شین Stephens, موسس و مدیر توسعه افسر FirstElement سوخت اجرا می شود که هیدروژن شبکه خرده فروشی واقعی صفر گفت: سانتا کلارا انفجار یک تجربه یادگیری است که منجر به تامین کنندگان و خرده فروشان قرار دادن افزونگی در محل — ساخت برنامه های پشتیبان — به طوری که یک حادثه نیست ایجاد یک شبکه گسترده کمبود.

کالیفرنیا مقامات امیدوار به پشتیبانی از ده ها تن از جدید ایستگاه های سوخت گیری هیدروژن در کشور بیش از پنج سال آینده. هدف این است که برای ساخت 1,000 ایستگاه تا پایان این دهه یک شبکه است که می تواند تقریبا پوشش کالیفرنیا 8,000 یا پس از ایستگاه های گاز است. در ماه ژانویه واقعی صفر شد عامل 20 ایستگاه و امیدوار به گسترش شبکه خود را به بیش از 70 ایستگاه های بیش از پنج سال آینده.

تویوتا در ضمن در حال گسترش است Mirai تولید از 3000 تا 30000 برای مدل سال 2021 با هدف آن در بیشتر جریان اصلی مصرف کننده است. رفتن به جلو آن را بیشتر از یک sports-car احساس: پایین, تر, مینیمالیستی, مشخصات و نقطه سقف همراه با وعده بهبود عملکرد و دست زدن به از طریق یک راننده گرا سوئیچ از جلو به عقب-چرخ دیسک.

“ما در ابتدا راه اندازی شد این خودرو برای نشان دادن این فن آوری را [کار]” گفت: گذاری به عنوان birdsall ارشد مهندس با تویوتا. “در حال حاضر ما می خواهیم یک وسیله نقلیه است که واقعا دستاوردهای درخواست تجدید نظر جمعی است که مردم را ببینید و آنها را می خواهید به درایو,” او گفت:, و اضافه کرد که آن را “واقعا به معنای به معرفی هیدروژن سلول های سوخت در راه به مشتری و سعی کنید به آنها را در هیئت مدیره است.”

اما حتی به عنوان برخی می گویند که آن را بیش از حد به زودی به هر گونه نتیجه گیری قطعی در مورد مسیر رو به جلو خودروسازان و مقامات دولتی در حال افزایش فشار به حل هیدروژن را به چالش به عنوان adopters اولیه به نوبه خود در اول اجاره وسایل نقلیه در چند سال و در نظر بگیرید که آیا به چوب با هیدروژن-طراحی اتومبیل برای مسافت های طولانی.

سوخت خودرو سلول با یک شبیه فدرال تخفیف و حتی بالاتر دولت و تخفیف های گرفته شده در طول همان دوره که تسلا به دست آورد جای پایی بر روی باتری-برق بازار است. فراتر از متفاوت جدول زمانی Eckerle, دولت, رسمی, فکر می کند که سلول سوختی اساسا democratizes تغییر به برق که ایجاد چالش ذاتی.

“من فکر می کنم واقعا آن پایین می آید به زیرساخت های,” او گفت:. “تفاوت عمده [است] شما می توانید راه اندازی یک باتری الکتریکی خودرو در بازار بر اساس تک واحدی با پارکینگ. … اما با هیدروژن است که همه زیرساخت های عمومی. بنابراین تا زمانی که شما به کسانی که در ایستگاه و جرم بحرانی شما واقعا نمی تواند راه اندازی یک بازار است.”

جاناتان باران تام LeGro و ارین پاتریک اوکانر کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im