این بیماری همه گیر در حال تغییر است تمام جنبه های خرید از فروشگاه پوسته را چگونه شلوار جین خورده

تاج نشان می دهد به بازار رفت و در هفته گذشته در جستجوی لباس تابستان — و حواس پرتی از این بیماری همه گیر است که نگه داشته او را خانه نشین پس از مارس.

اما وجود دارد coronavirus یادآوری همه جا: یک greeter در آمریکا عقاب به او گفت ماسک اجباری شد و به پیشنهاد او یک بار مصرف یکی. داخل قفسه ها شده بود مقایسه کردن و بخواهند صفحاتی دوباره مرتب با شلوار جین در یک منطقه پیراهن دیگر. هر اتاق اتصالات بسته شد. پس از پرداخت برای خرید — پیراهن کوتاه و گوشواره — از طریق یک پلکسی گلاس تقسیم نشان دادن پاره دریافت از چاپگر خودش.

“همه چیز خیلی متفاوت گفت:” 23 ساله از Missoula منت. “اگر هر چیزی آن را ساخته شده از این ویروس بیشتر احساس واقعی است.”

در سراسر کشور و فروشگاه در حال بازگشایی به تغییر واقعیت است. خرده فروشان که باید صرف سال تلاش برای به دست آوردن مشتریان به معطل در امیدوار است که آنها را خرید بیش از نیاز آنها هستند reimagining فروشگاه های خود را برای گرفتن و رفتن به آینده پر از عمدی خرید. رفته آنها می گویند روز از تلاش در آرایش و یا بازی با اسباب بازی در راهرو. تمرکز در حال حاضر در ساخت خرید سریع تر و ساده تر و امن تر به جای دراز مدت تغییرات در انتظارات مصرف کننده و عادات.

اپل در حال بررسی خریداران درجه حرارت در درب. بهترین خرید است که به درخواست مشتریان به فروشگاه با تعیین وقت قبلی. میسی و Nordstrom در حال انجام دور با زیبایی مشاوره و تغییر, خدمات, در حالی که این فاصله بسته کردن حمام و اتاق پرو. آرایشی و بهداشتی لوله Sephora نمی خواهد اجازه می دهد تا خریداران به محصولات تست کنه. دیگران quarantining بازده زمانی 72 ساعت قبل از قرار دادن کالا برگشت در قفسه.

American Eagle Outfitters, در ضمن, reimagining هر بخشی از تجربه خرید. این سرمایه گذاری در منظقه وانت و مادون قرمز و ماشین آلات است که اندازه گیری مشتریان درجه حرارت آنها به عنوان راه رفتن توسط. Entryway نمایش یک بار بالا انباشت اشیاء بدست آمده با پوشاک تبدیل شده اند “خوش آمدید جداول” با بطری های ضد عفونی کننده دست یکبار مصرف ماسک و چسبنده آبی تشک تمیز کردن کف کفش. لباس و حتی خورده متفاوت به تشویق دست کردن در حال دیدن سایت. این پروتکل جدید که در حال حاضر شده اند نورد در 435 یا نزدیک به نیمی از آن در ایالات متحده فروشگاه ارائه یک نگاه اجمالی از چه حتی بیشتر بی ضرر تعاملات ممکن است خو.

مشتریان پرداخت از طریق پلکسی گلاس تقسیم در عقاب آمریکایی. دیگر coronavirus اقدامات احتیاطی شامل مادون قرمز دستگاه که اندازه گیری مشتریان درجه حرارت.

مشتریان منتظر در اجتماعی فاصله گرفته نشانگر در خط پرداخت.

کارمند بهداشت ایستگاه در پشت درهای بسته در عقاب آمریکایی. خرده فروش جادوها آن پروتکل جدید در 65 صفحه کتاب.

بالا: مشتریان پرداخت از طریق پلکسی گلاس تقسیم در عقاب آمریکایی. دیگر coronavirus اقدامات احتیاطی شامل مادون قرمز دستگاه که اندازه گیری مشتریان درجه حرارت. پایین سمت چپ: مشتریان منتظر در اجتماعی فاصله گرفته نشانگر در خط پرداخت. پایین سمت راست: یک کارمند بهداشت ایستگاه در پشت درهای بسته در عقاب آمریکایی. خرده فروش جادوها آن پروتکل جدید در 65 صفحه کتاب.

“از لحظه ای که شما راه رفتن به فروشگاه ما, ما می خواهیم شما را به دیدن چیزی است که جدید گفت:” اندرو مک لین ارشد شرکت تجاری افسر. “مهم حصیر خوش آمدید جدول — همه آنها باعث در ذهن مشتری است که همه چیز در حال حاضر متفاوت است.”

خرده فروش که در حال حاضر محدودیت تعداد زیادی از مردم در فروشگاه ها است که با استفاده از یک برنامه تلفن همراه به اطلاع مشتریان هنگامی که آن را به نوبه خود به فروشگاه. و آن را به املای آن پروتکل جدید در 65 صفحه کارمند handbook از جمله چگونه به شلوار جین و تی شرت اجازه می دهد تا خریداران به بررسی آنها را در جزئیات و بدون دست زدن به آنها را.

تلاش نشان دادن طول به خرده فروشان که در حال رفتن برای اطمینان بخشیدن به حفظ مصرف کنندگان است که آن را بی خطر به فروشگاه در فرد دیگر حتی به عنوان ایالات متحده coronavirus مرگ و میر پیشی بگیرد 92,000. در حال حاضر کبود صنعت شده است ضربه سخت در گیر به عنوان هفته طولانی خاموش شدن ناگهانی طلیعه گسترده تر اقتصاد کشور را به رکود است. چهار زنجیر اصلی — J. Crew, Neiman Marcus, مرحله, فروشگاه ها و J. C. Penney — باید برای پرونده فصل 11 ورشکستگی حفاظت از این ماه و پنجم, Pier 1 رهبری نسبت به انقراض است. و تحلیلگران می گویند بسیاری از خرده فروشان teetering به سمت ورشکستگی بالا بردن سهام خود را در بهداشت عمومی پاسخ.

“تجربه به ما نشان داده که شل شدن محدودیت ها و پناهگاه در محل سفارشات به معنی تجدید حیات از بیماری” گفت: Robert A. Bednarczyk استاد جهانی بهداشت و اپیدمیولوژی در دانشگاه اموری را رولینز دانشکده بهداشت عمومی. “ماسک متوسط چک بهداشت دست — همه آنها مهم است به عنوان فروشگاه بازگشایی اما هنوز خطرات وجود دارد برای افزایش انتقال است.”

خرده فروشان باید سال ها وقت صرف اضافه کردن صفحه نمایش تعاملی نمونه ایستگاه حتی سنگ نوردی دیواره و سرویس کامل میله به فروشگاه خود را به امید خریداران ارائه یک تجربه آنها نمی تواند دریافت آنلاین. اما تحلیلگران می گویند بسیاری از کسانی که تلاش ها در حال حاضر غیر عملی و یا نا امن نیاز به تعمیرات اساسی است که می تواند در نهایت تجربه خرید کمتر و لذت بیشتر را به قطع در حال حاضر ضعیف خرده فروشی محیط زیست است.

بسیاری از تغییرات آنها می گویند به همان اندازه در مورد اینکه کاملا اطمینان آنها به عنوان عملی: اگر کسی می پرسد برای یک اتاق اتصالات در عقاب آمریکایی برای مثال کارکنان باید ضد عفونی کردن درب دستگیره و وسایل در دید واضح و روشنی از خریداران قبل از اجازه دادن به آنها را در.

“خرده فروشان شروع به در نظر گرفتن بیش از پاکیزگی فروشگاه خود گفت:” وندی Liebmann, مدیر اجرایی سوپرلیگ بانوان استراتژیک خرده فروشی های مستقر در نیویورک شرکت مشاوره. “آنها در حال فکر کردن در مورد تجارت در مورد که در آن همه چیز رفتن. چگونه می توانید آنها را به آن را آسان تر برای مردم را به مغازه ؟ این بیماری همه گیر نیست و رفتن به سطح است. آن را برای رفتن به یک غلتکی coaster.”

اما عش دستمال مرطوب کردن شمارنده پس از هر معامله در عقاب آمریکایی.

پس از تلاش بر روی لباس, American Eagle مشتریان قرار داده و موارد آنها نمی قصد خرید در یک بن خواهد شد که قرنطینه و بخارپز قبل از اقلام reshelved.

مشتریان منتظر در صف در عقاب آمریکایی. خرده فروش ایجاد یک برنامه به اطلاع مشتریان هنگامی که آن را به نوبه خود به فروشگاه.

بالا: اما عش دستمال مرطوب کردن شمارنده پس از هر معامله در عقاب آمریکایی. پایین سمت چپ: بعد از تلاش بر روی لباس, American Eagle مشتریان قرار داده و موارد آنها نمی قصد خرید در یک بن خواهد شد که قرنطینه و بخارپز قبل از اقلام reshelved. پایین سمت راست: مشتریان در صف انتظار در عقاب آمریکایی. خرده فروش ایجاد یک برنامه به اطلاع مشتریان هنگامی که آن را به نوبه خود به فروشگاه.

در کودک, بازی مستقل, فروشگاه اسباب بازی, در واشنگتن, دی سی, صاحب استیون Aarons در حال آماده سازی برای کمتر ضربه خرید — و کودکان کمتر. او از بین بردن جداول بازی و جایگزین گوگل کارت و جکهای با بزرگتر-بلیط موارد — مانند از 1000 قطعه پازل و اسکوتر — که پدر و مادر می توانید به سرعت انتخاب کنید تا.

“این احساس که ما در حال شروع یک کل جدید کسب و کار” گفت: Aarons که افتتاح فروشگاه 34 سال پیش. “این دردناک است به می گویند که ما در حال رفتن به دور از جداول بازی و نه اجازه دهید کودکان و نوجوانان اجرا در اطراف فروشگاه دیگر, اما آن را نیز درست انجام دهد.”

آن می تواند سال او می گوید: قبل از مشتریان احساس راحتی صرف ساعت مرور راهرو با کودکان خود. در ضمن او ساخته شده است تا وب سایت این شرکت و اضافه شدن یک سرویس تحویل شده است که در تقاضای بالا از این بیماری همه گیر خاموش شدن ناگهانی آغاز شد. کارکنان و رها کردن حدود 60 دستور بعد از شرکت Chevy Chase, فروشگاه, هر چند به طور کلی فروش پایین در حدود 50 درصد است.

پاندورا یک کرون طلا و جواهر است که در عمل 375 فروشگاه ها در ایالات متحده نقل مکان کرد تا آن طلا و جواهر تمیز کردن ماشین آلات از backrooms به فروش زمین به طوری که کارکنان می توانند پاکسازی هر قطعه پس از آن بوده است و سعی در کامل مشخصات مشتریان.

تلاش در طلا و جواهر می آید با خود اقدامات احتیاطی. خرده فروش است ایجاد یک سیستم استادانه درست شده برای اطمینان از مشتریان و کارکنان نمی آیند به تماس فیزیکی. مشتریان دستور به پایه سه فوت از فروشگاه شمارنده. اگر کسی می خواهد به سعی کنید بر روی طلا و جواهر کارمند طول می کشد آیتم مورد و مکان آن را در یک سینی در مقابله.

“مشتری گام های رو به جلو به عنوان کارمند مرحله به عقب بنابراین همیشه وجود دارد که شش پا فضایی” گفت Sid Keswani رئیس این شرکت در آمریکای شمالی ،

این شرکت همچنین محدود کردن مشتریان به پنج در یک زمان و در حال توسعه جدید اقدامات ایمنی برای فصل تعطیلات شلوغ که حدود 40 درصد از فروش خود را.

“ما احساس می کنیم آن را بسیار امن سفر” Keswani گفت. “اما من می گویم بسیار امن است زیرا همانطور که می دانید هیچ تضمینی وجود ندارد در حال حاضر.”

داده ها نشان می دهد افزایش مداوم در ترافیک پا از مراکز شروع به بازگشایی این ماه است. یک تجزیه و تحلیل از هشت مراکز خرید که باز آوریل 1, از جمله در اوکلاهما تنسی و جورجیا نشان می دهد که آن رفت از قطره ای — حدود یک پنجم تعداد خریداران یک سال پیش از آن — به شتاب سریع است که در برخی موارد بیش از میانگین روزانه سال قبل.

توسط مه 6 Midland Park Mall در تگزاس گزارش 79 درصد پرش از روز قبل با توجه به پلاسر.هوش مصنوعی که تجزیه و تحلیل ترافیک پا الگوهای با استفاده از اطلاعات محل سکونت از 30 میلیون دستگاه است. میسی فروشگاه در کارولینای جنوبی در همین حال دیدم ترافیک پرش 9 درصد از سال قبل است.

این یک داستان مشابه در عقاب آمریکایی که در آن خریداران بازگشت با احتیاط در ابتدا و سپس با بیشتر ذوق. فروش نیز در حال افزایش: بسیاری از بازگشایی فروشگاه ها به فروش به عنوان مقدار کالا به آنها یک سال پیش با توجه به جی Schottenstein رئیس شرکت و مدیر اجرایی.

Alanna گابریل قطره an American Eagle منظقه تحویل بسته به مشتری در کلمبوس, اوهایو.

لباس زیر زنانه, در حال حاضر نشان داده شده به مشتری توسط یک کارمند به منظور محدود کردن تماس در Aerie.

ابی شرر کمک می کند تا مشتری را انتخاب کنید یک اندازه در Aerie.

بالا: Alanna گابریل قطره an American Eagle منظقه تحویل بسته به مشتری در کلمبوس, اوهایو. پایین سمت چپ: لباس زیر زنانه است که در حال حاضر نشان داده شده به مشتری توسط یک کارمند به منظور محدود کردن تماس در Aerie. پایین سمت راست: ابی شرر کمک می کند تا مشتری را انتخاب کنید یک اندازه در Aerie.

“مشتریان که در آینده برای خرید,” او گفت:. “آنها در حال و نه در آینده به دنبال.”

شرکت بسته تمام 980 از آن ایالات متحده آمریکا عقاب و Aerie فروشگاه ها در ماه های مارس و furloughed اکثریت آن 40,000 کارگران است. Reopenings آغاز شد آوریل 1, با یک میزبان از دستورالعمل های جدید ایجاد شده با کمک از پزشکان: کارکنان باید شستن دست های خود را به مدت 20 ثانیه در ابتدای هر شیفت و سپس ضد عفونی کردن یک فروشگاه دماسنج قبل از مصرف خود را متوسط.

در کنار پروتکل های جدید تر باز ملاحظات. کارکنان تشویق می شوند تا لبخند از پشت ماسک های خود و توجه به نشانه های غیرکلامی. “با ماسک در, شما ممکن است احساس کمی بی دست و پا اما اجازه ندهید که شما را تا!” کارمند کتابچه راهنمای کاربر می گوید. “ما نمی خواهیم این را به احساس می کنم مثل یک استریل یا بالینی تعامل است. حتی اگر شما ممکن است 6 فوت از هم جدا آن کار خود را هنوز هم به ایجاد یک اتصال!”

وجود دارد در حال آموزش برای انجام آن را به خودتان ماسک صورت و یک راهنمای برای ایجاد مدالها که شامل یک لبخند عکس از هر یک از کارکنان. هدف مدیران می گویند برای اطمینان بخشیدن به مشتریان در دوران همه گیری خرید.

“این بوده است که دو ماه روند بدانند آنچه در آن می گذرد را به مردم احساس امنیت” Schottenstein گفت. “این یک واقعیت جدید: مشتریان می خواهید به بازگشت در, اما آنها می خواهند به بازگشت به جایی که آنها احساس امن است.”

در عقاب آمریکایی, اشلی McAdams استقبال مشتریان و محدودیت تعداد زیادی از مردم در فروشگاه در یک زمان.

طراحی توسط کلر رامیرز. ویرایش عکس توسط Bronwen Latimer.

ادامه مطلب:

جدید کروناویروس اقتصاد: غول پیکر آزمایش تغییر شکل چگونه ما کار و زندگی

اپل راهاندازی مجدد آن تجربه های خرده فروشی در حال حاضر با درجه حرارت کنترل و صف های طولانی

اوج فروش در خارج و Home Depot در طول همه گیر

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>