لایه ازن شفا مطالعه جدید می یابد

لایه ازن در ادامه به درمان و پتانسیل را دارد که به طور کامل بهبود می یابند بر اساس یک مطالعه جدید.

یک مقاله علمی منتشر شده در طبیعت نوید یک موفقیت نادر در برگشت از آسیب های زیست محیطی و نشان می دهد که هماهنگ جهانی عمل می تواند تفاوت را.

لایه ازن است که یک سپر محافظ در زمین استراتوسفر است که جذب بسیاری از اشعه ماوراء بنفش رسیدن به ما از خورشید است.

بدون لایه اوزون این امر می تواند تقریبا غیر ممکن است برای هر چیزی برای زنده ماندن در این سیاره است.

در گذشته بشر با استفاده از مواد – کلروفلوروکربن ها ناشی از چنین تهدید کننده زندگی آسیب به لایه ازن که در سال 1987 یک معاهده بین المللی به نام “پروتکل مونترال” به تصویب رسید به ممنوعیت آنها.

Antara بانرجی یک CIRES همکار مدعو در دانشگاه کلرادو بولدر که همچنین با این نسخهها کار در سازمان ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) است که نویسنده سرب از مطالعه.

او گفت: مستقل: “ما در بر داشت نشانه هایی از تغییرات آب و هوا در نیمکره جنوبی به طور خاص در گردش هوا الگوهای.

“چالش شد نشان می دهد که این تغییر و گردش هوا الگوهای شد با توجه به کاهش ازن سوراخ پس از اجرای پروتکل مونترال.

“جریان جت در نیمکره جنوبی شد و به تدریج تغییر به سمت قطب جنوب در دهه های آخر قرن 20 با توجه به سوراخ لایه اوزون.

“مطالعه ما در بر داشت که جنبش را متوقف کرده است و از سال 2000 و حتی ممکن است معکوس. مکث در جنبش آغاز شد در حدود همان زمان که ازن سوراخ شروع به بهبود می یابند.

“انتشار ازن-تخلیه مواد که مسئول ازن سوراخ – CFCs از قوطی اسپری و مبرد – شروع به کاهش حدود 2000 لطف پروتکل مونترال.”

او افزود: “این فقط ازن تاثیر می گذارد که جریان جت – CO2 نیز تاثیر می گذارد. آنچه ما میبینیم این است که وجود دارد ‘یدک کش-از-جنگ بین ازن بازیابی می کشد که جریان جت یکی از راه (به سمت شمال) و افزایش CO2 که را می کشد و راه دیگر (به سمت جنوب).

“ما شاهد وقفه در تغییر جریان جت چرا که این دو نیرو در حال حاضر در تعادل است. که ممکن است در آینده تغییر دهید زمانی که اوزون به طور کامل بهبود و CO2 حمل هل دادن آن در جنوب است.”

اثرات این “مکث” در انتقال حرارت الگوهای متفاوت معنی نقاط جهان تحت تاثیر قرار خواهد شد متفاوت است.

او گفت: “در استرالیا به عنوان مثال قبل از سال 2000 در ازن-تخلیه دوران آن بود که زمستان خشک شد به این دلیل که جریان جت در حال حرکت بود بیشتر در جنوب و باران-تحمل طوفان به دور از آن منطقه است. این تغییرات ممکن است در حال حاضر ثبات است که می تواند خبر خوبی برای استرالیا.

“برای دیگر مناطق مانند جنوب امریکا ازن-تخلیه به حال باعث گسترش مناطق استوایی و منجر به بارش باران ، گروههای تولید محصولات کشاورزی گسترده تر بود که برای آنها خوب است اما ممکن است در حال حاضر ایجاد ثبات در. که عواقبی برای اقتصاد و امنیت غذایی.”

به طور کلی آن است که خبر خوبی برای مبارزه با تغییر آب و هوا.

او افزود: “دومین نکته مهم در این مطالعه که به من می گویند بسیار خوب پیدا کردن شواهد دیگری است که سوراخ ازن کاهش است و با تشکر از پروتکل مونترال.

“این نشان می دهد که این پیمان بین المللی کار کرده است و ما می تواند به معکوس آسیب است که ما در حال حاضر انجام می شود به سیاره ما است. این یک درس برای همه ما است که می تواند امیدوارم تواند به ما در انتشار گازهای گلخانه ای برای مقابله با تغییر آب و هوا.

“اگر ما در حفظ و پیوستن به این پروتکل سپس سوراخ ازن پیش بینی شده برای بازیابی – در زمان های مختلف در نقاط مختلف جو است. در برخی از مناطق ما فکر می کنم این ممکن است اتفاق می افتد در زن و شوهر بعد از چند دهه و در دیگران بعدا در قرن.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>