NFL می خواهد به استخدام سهام یک اولویت است. آن را فقط برای متقاعد کردن صاحبان آن است.

“ما به این مشکل گفت:” وینسنت سابق NFL cornerback بود که یک بار معاون رئیس جمهور از بازیکنان NFL انجمن به ارمغان می آورد و بحرانی گرد دیدگاه به لیگ. “در حال حاضر آنچه شما میخوام در مورد آن انجام? چه چیزی شما را برای حداقل اونا? اگر شما لازم نیست که یک راه حل عملی جهنم از راه من است. ما در حال حرکت. ما باید بسیاری از مردم شمارش بر ما.”

در موضوع تنوع NFL عامل است دوباره در گذشته است. و آن را یک تهدید است. آن دو توجهی گیری. به طور کلی لیگ تا به توسعه یک رویکرد بهتر به بهبود شیوه های استخدام. و در رها کردن برخی از هرج و مرج اواخر هفته گذشته پس از اخبار را شکست رادیکال پیش نویس-انگیزه پیشنهاد برای اقلیت استخدام آن ایجاد حس ناامیدی و فوریت در تمایل خود را به در نظر گرفتن اقدامات شدید.

انگیزه ای ایده روشن در یک مسابقه. و آنچه در آتش از آن ساخته شده به عنوان طرفداران و مربیان و مدیران و صاحبان hustled به ارائه بازخورد قبل از یک پتانسیل رای دادن. اگر چه این پیشنهاد به طور گسترده ای مورد انتقاد قرار بحث بیدار جونگ از جهل عمدی.

“آن رادیکال?” وینسنت تعجب با صدای بلند. “آن را در خارج از جعبه. اما یکی از چیزهایی است که ما فکر آن را انجام می دهد: آن موجب مکالمه. آن را با قرار دادن یک نور افکن در حقیقت. ما در حال شکست. ما باید یک موضوع را در اینجا. این خانه در آتش است.”

برای بیشتر از پنج ماه گذشته NFL کرده مجدانه در آن افزایش یافته است برنامه ریزی برای تنوع سهام و ورود. نتایج ممکن است رادیکال به اندازه کافی برای دریافت انبوه, توجه, اما اگر شما می دانید چگونه NFL در عمل این مهم اقدامات است. این رونی حکومت گسترش یافته است به نیاز تیم به مصاحبه حداقل دو اقلیت نامزدها از خارج سازمان برای سر مربیگری خالی حداقل یک اقلیت نامزد برای ارشد فوتبال و یا مدیر کل موقعیت و حداقل یک اقلیت نامزد برای هر باز هماهنگ کننده شغل. برای هر سطح ارشد موقعیت در تیم و یا در لیگ یک اقلیت و یا زن باید در مصاحبه نیز هست.

Pittsburgh Steelers جمهور, هنر رونی رئیس NFL محل کار تنوع کمیته نیز مشخص شده قطعنامه را قادر می سازد که افزایش تحرک برای مربیان و مدیران در سراسر لیگ. آن چیزی که وینسنت می گوید شده است موضوع را در NFL “برای چند دهه.” تیم های دیگر می تواند بلوک کارکنان از مصاحبه برای مشاغل است که می تواند تبلیغات. NFL نیز نیاز خواهد داشت و تیم های خود را گزارش ساختارهای سازمانی به لیگ برای نظارت بهتر و هر حق رای دادن باید به توسعه تنوع سهام و ورود به طرح.

“در حال حاضر ما می تواند جمع آوری اطلاعات بیشتر برای انجام چک های ما و توازن و برای نگه داشتن مردم پاسخگو” وینسنت گفت. “ما نمی باید شرح شغل و یک چارت سازمانی برای تمام 32 باشگاه است. وجود دارد هیچ پاسخگویی. شما فقط ایجاد کرده اید وحشی, غرب وحشی. شما فقط ایجاد کرده اید یک بازی ماهرانه فرهنگ است.”

آن را به ذهن ترا درهم میشکنند که NFL برای همه نوآورانه خود در مناطق دیگر چنین منسوخ شده ، داشا اسمیت بود که در استخدام به عنوان لیگ ارشد مردم افسر در ماه نوامبر انتظار یک چالش است. آن شده است یک بیشتر از پیش بینی. اما او با تشویق چه چیزی است که به سرعت ساخته شده است.

“در کار سرگرمی و خدمات مالی قبل از آمدن به اینجا من اجرا رونی حکومت و این کار فوق العاده خوبی” گفت: اسمیت که مشغول به کار در Sony Music زمان, Inc. و در یک شرکت سرمایه گذاری قبل از آمدن به فوتبال شد. “من شگفت زده شده کاملا رک و پوست کنده در پیدا کردن که در لیگ افتاده است پشت در بسیاری از اساسی سیاست هایی که امروز می بینید. من در تعجب از این کار است که باید انجام شود. اما از سوی دیگر من خوشبین هستم و هیجان زده است چرا که هر کس پذیرای.”

NFL کمیسر راجر Goodell به فروش می رسد اسمیت در کار خود خلوص و صداقت.

اما NFL بسیار پیچیده کسب و کار با 32 مختلف حق رای دادن شخصیت در علاوه بر این به یک لیگ ، برای بیشترین تاثیر را, شما نیاز به خرید از صاحبان بسیاری از آنها عجیب و غریب و دوست ندارم به پاسخ به هر کسی. وقتی که می آید به تنوع در استخدام آنها تصمیم خواهد گرفت که آیا همه این گرند ایده ها و سیاست ها نتایج عملکرد.

در NFL — اگر شما فقط با مراجعه به دفتر نیویورک — ساخته شده است که گام های قابل توجهی در تنوع تحت Goodell. NFL اعداد خارج از چند را انتخاب کنید نیست.

Goodell مصمم است. و خجالت. و محدود صادقانه میگویم. او نمی تواند نیروی صاحبان را تغییر دهید. او باید آنها را متقاعد کند. و به همین دلیل رادیکال ایده های برخی از درخواست تجدید نظر. به همین دلیل این طرح جامع تلاش برای ایجاد بیشتر نقاط ورود برای مربیان و پرسنل از رنگ برای دریافت فرصت های توسعه حرفه ای و کمک به شبکه.

اگر تیم پایبند به قوانین جدید بیشتر تصمیم گیرندگان در سراسر لیگ را از پوست در تنوع بازی. و این احتمال وجود دارد که برای اندازه گیری پیشرفت بیش از متوسط و مدت طولانی.

اما وقتی که می آید به استخدام مربیان سر و GMs از رنگ آن باقی مانده است دیده شود که آیا به اندازه کافی وجود دارد دندان در این رویکرد است. خواهد شم مصاحبه ها ادامه دهید ؟ را صاحبان رشد راحت تر با مردم از زمینه های مختلف هدایت تیم های خود را?

امروز این احساس وجود دارد که امید تر از وجود دارد در ژانویه هنگامی که هشت سر مربیگری جای خالی منجر به فقط یک اقلیت استخدام. که استخدام چرخه ساخته وینسنت و دیگران “بیمار به معده ما.”

“آن را فقط مانند” چه جهنم رفتن؟'” او گفت:. “دوباره.”

آن را بسیار بدتر توهین به محل. آن را نیز جدی که به اذعان احساس ناامیدی.

در حالی که لیگ دور از کامل است Goodell ساخت قویترین فشار برای پیشرفت. او نیاز به کمک بیشتر که او اخذ شده است اما.

اگر صاحبان حاضر به اولویت بندی تنوع تلاش خواهد شد به نوبه خود به چیزی بیش از یک غم راهحل. و چه ضایعات از حرکت و امید آن خواهد بود.

ادامه مطلب NFL پوشش:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>