این بعد از ظهر در اتاق عمل از Loughshore هتل در ایرلند شمالی, یک تازه داماد زن و شوهر با لبخند bashfully برای جمعیت و دوربین. لباس پوشیدن و در طبقه طول لباس, Sharni ادواردز و رابین مردم با افتخار برگزار شد تا دست خود را به فاش کردن حلقه های خود را بوسید در زیر یک سایه بان از ابریشم سفید. در حالی که اکثر زوج ها استفاده می شود به اینکه موضوع مورد توجه در روز عروسی خود را Sharni و رابین به عنوان اولین قانونی ازدواج همجنسگرایان در ایرلند شمالی دریافت بیشتر از بیشتر.

امروز یک لحظه نادر از شادی در مبارزه برای همجنسگرایان+ حقوق در ایرلند شمالی شده است که طولانی و سخت است. با وجود اینکه بخشی از بریتانیا در بسیاری از دیگر توجه را به حقوق بشر+ جامعه ایرلند شمالی است که خود را در آن. در حالی که همجنسگرایی decriminalised در انگلستان در سال 1967 ممنوعیت باقی مانده است در اینجا; در ایرلند شمالی محافظه کار مسیحی جمعیت عمیقا مخالف قانون است.

ده سال بعد در سال 1977 ایان پیزلی و سپس رهبر اتحادیه دموکراتیک حزب (DUP) راه اندازی یک کمپین به نام “صرفه جویی در اولستر از لواط’. در زمانی که خشونت و بلاغت و حتی بیشتر از حملات خشونت آمیز در همجنسگرایان+ مردم عادی شد چند احساس راحت به بیرون; آنها یا نقل مکان به خارج از کشور برای شروع زندگی جدید در بیشتر تحمل نقاط جهان و یا مانده در گنجه.

با وجود درخواست از همجنسگرایان+, جامعه, دولت بریتانیا حاضر به دخالت در ایرلند شمالی قوانین همجنسگرایی – تا زمانی که در سال 1982 یک مرد همجنسگرا با موفقیت در زمان یک چالش قانونی که مجبور انگلستان در نهایت به legalise همجنس گرایی در منطقه است. در حالی که این بهبود ایمنی برای جامعه در کوتاه مدت ضد همجنس و transphobic نگرش باقی مانده زیاد در ایرلند شمالی جامعه است. اولین هانوی برگزار شد در بلفاست در سال 1991 اما دیدم معترضان در خیابان ها صف.

ازدواج برای همجنسگرایان به رسمیت شناخته شده بود در انگلستان و اسکاتلند و ولز در سال 2014 بود اما تمدید نمی شود به ایرلند شمالی به عنوان سیاستمداران محلی استدلال آن را خلاف به مردم اعتقادات مذهبی. دوباره دولت بریتانیا نادیده گرفته و درخواست از همجنسگرایان+ جامعه و حاضر به دخالت; استدلال این ماده تفویض به Stormont مجلس و نه چیزی که وست مینستر می تواند عمل می کنند.

اما در سال های اخیر نگرش های اجتماعی را تغییر داده اند فوق العاده است. پس از درگیری های ایرلند شمالی تاثیر پروتستان و کاتولیک و کلیسا و تثبیت شده توسط این مشکلات در نهایت مشکلاتی روبرو شد. جمهوری مارس 2015 ثبت نام پیش از ازدواج همجنسگرایان به حال قابل توجهی از تاثیر فرهنگی در ایرلند شمالی; به طور فزاینده آن شروع به احساس مانند منطقه سقوط در یک موضوع به طور فزاینده ای به عنوان یک حق انسانی.

سرانجام در نوامبر 2015, اکثریت سیاستمداران در Stormont رای به legalise برابر ازدواج است. اما خشم گرفت که آن مسدود شده بود توسط DUP که در حالی که دیگر رهبری بته جقه باقی مانده به شدت مخالف به آنچه آن را به نام “تعریف از ازدواج”.

بحث rumbled اما تا حد زیادی محدود به بحث در ایرلند شمالی و تفاوت در همجنسگرایان+ حقوق به نظر می رسد کمی شناخته شده در سایر نقاط بریتانیا است. که به طور ناگهانی تغییر در سال 2017 هنگامی که یک ضربه محکم و ناگهانی انتخابات دیدم محافظه کاران خود را از دست دادن اکثریت پارلمانی را وارد کنید و اعتماد به نفس-و-عرضه ترتیب با DUP. برای اولین بار یک حزب شناخته شده کمی خارج از ایرلند شمالی بود و محوری به ملی کانون توجه است. بسیاری از مردم ابراز وحشت و ناباوری است که این حزب برگزار شد چنین ضد همجنس انداز شد و در ادامه برای جلوگیری از ازدواج برابر ایرلند شمالی ، در حالی که دولت بریتانیا یک بار دیگر اصرار داشت آن را برای Stormont برای تصمیم گیری افکار عمومی به نظر می رسید که علیه DUP موضع برای خوب است.

این مرکب در طول Brexit بحث زمانی که DUP را بحث اصلی در مورد مذاکرات این بود که ایرلند شمالی بود که موضوع را به همان درمان به بقیه بریتانیا در اتحادیه اروپا خروج – یا دیگری را کمتر احساس ، این بود که به وضوح در تضاد با موضع خود را در معرض ایرلند شمالی همجنسگرایان+ به قوانین مختلف. این DUP بودند هرگز قادر به متقاعد کننده توضیح این تناقض در تفکر خود را.

بعلاوه سقوط ایرلند شمالی دولت در سال 2017 ارائه یکی دیگر از فرصت برای پیشرفت به سمت ازدواج برابر. در حالی که آن را در ابتدا سقوط پس از یک رسوایی مالی عمومی سه سال بن بست در گرفت که در آن هر دو DUP و Sinn Fein نمی تواند توافق برای بازگشت به دولت است. این تحت فشار قرار دادن وستمینستر به عمل به عنوان نمایندگان مجلس دیگر نمی تواند استدلال می کنند که Stormont شد در یک موقعیت برای تصمیم گیری زمانی که آن را به حال نشسته برای چندین سال.

این موضوع به سر آمد و در ژوئیه سال 2019 زمانی که نمایندگان مجلس در نهایت رای به legalise ازدواج همجنسگرایان در ایرلند شمالی. مهمتر آنها وارد یک بند بیان کرد که اگر سیاستمداران بازگشت به Stormont توسط 21st اکتبر, آنها می توانند جلوگیری از قانون است. در عین حال اگر دولت به بازگشت نیست توسط یک دقیقه نیمه شب گذشته در 22nd اکتبر, اولین ازدواج امکان پذیر خواهد بود در فوریه سال 2020 است.

این DUP خشمگین بود. در 21st اکتبر, رهبر حزب Arlene پرورش در رأس یک هیئت از حزب همکاران که trooped به Stormont مجلسی در اعتراض به توصیف آن به عنوان یک “شرم آور روز” برای ایرلند شمالی است. اما اعتراض خود را صرفا نمادین است.

به عنوان ساعت زده نیمه شب که شب جشن فوران در سراسر ایرلند شمالی – از drag queens مملو از شیرینی توپ به خصوصی پذیرای بین زوج هایی که می خواهم درگیر شده برای سال. پس از یک انتظار طولانی بسیاری از ترس است که امید خود را هنوز هم می تواند نقش برآب می شود و حاضر به بیش از حد خوش بینانه است.

هنوز لحظه ای بسیاری می ترسید هرگز در نهایت اینجا هستید:: ایرلند شمالی اولین ازدواج همجنس بازان. امروز روز شادی و نه فقط برای Sharni و Robyn اما برای نسل همجنسگرایان+ افرادی که مبارزه خستگی ناپذیر برای ساده حق ازدواج با شخص آنها را دوست دارم.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su