درس از رایان نیومن را خراب در دیتونا? نسکار را امن تر اما هنوز هم خطرناک است.

این تعهد از رکوردی به یاد بگیرند که از تراژدی به بررسی آنچه رفت در پی در مسیر مرگ و یا در نزدیکی-سقوط مرگبار به شکل از چگونه برای جلوگیری از دوباره اتفاق می افتد و برای پیاده سازی لازم در رفع.

که چرخه شده است ثابت در سراسر نسکار 72 سال سابقه.

پس از یک راش از رانندگان فوت شده در سقوط آتشین در دهه 1960 سوخت همراه اختراع شد به جای به راحتی پاره مخازن گاز. گودال-محدودیت سرعت در جاده برقرار شد در سال 1991 پس از یک عضو خدمه زده بود و کشته وار توقف گودال. و پس از هفت بار قهرمان سری دیل Earnhardt درگذشت آخرین دامان تصادف در سال 2001 دیتونا 500 نسکار پاسخ در چند جبهه — الزامی انرژی جذب موانع کوسن بتن آهنگ دیوار; طراحی کمتر سفت و سخت racecars ایستاده است که کمک به دفع انرژی در یک تصادف و نیاز به کربن-فیبر صندلی و سر-و-گردن محدودیت که قفس یا جعبه گذاردن رانندگان در یک محافظ پیله.

آنچه ممکن است نسکار یادگیری از گذشته دامان وحشت در روز دوشنبه دیتونا 500, که در مسابقه, رهبر, Ryan Newman فورد کردم زدم به دیوار در زمان پرواز و بدبختانه در سقف آن تنها به منفجر دوباره توسط یک onrushing خودرو در حدود 190 مایل در ساعت?

کاملا احتمالا هیچ چیز نیست.

این واقعیت است که نیومن, 42, کشته شد در این گرداب آتشین عهد به نسکار گام در ساخت این ورزش امن تر است.

[Ryan Newman بستری با غیر تهدید کننده زندگی پس از صدمات ترسناک دیتونا 500 تصادف]

جشن زود خواهد بود با توجه به این که نیومن باقی مانده در بیماری جدی در دیتونا را هالیفاکس مرکز پزشکی. میزان صدمات نامشخص است به عنوان چشم انداز خود را از ساخت بهبودی کامل. اما هر نشانه ای است که مراحل نسکار در زمان پس از Earnhardt مرگ — مراحل است که می تواند و باید گرفته شده است هر چه زودتر پس از مرگ کمتر شناخته شده رانندگان آدم خرده کنی ایروین و تونی Roper در پنج ماه span سال قبل — نقش کلیدی در حفظ نیومن زنده است.

در عین حال روز دوشنبه دلخراش پایان بازی های برگزار شده است مانند یک نوار حلقه در سابق مسابقه Kyle خرده ذهن پس از.

“آنها می گویند که زمان التیام زخم تمام اما من در بر داشت در 24 ساعت گذشته که [که] درست نیست” گفت: خرده 59, نسل سوم راننده نسکار-تبدیل-تلویزیون تحلیلگر که خود را از دست داده و پسر آدم, در مارس 2000 خراب در نیوهمپشایر موتور جاده سریع السیر.

“تماشای رایان تصادف — تماشای او را از ماشین به بیرون, تماشای همه چیز را که در رفت و فقط در مورد قطع تمام راه را به روح من. درست مثل آدم تصادف بود. آن را فقط به بازگشایی همه از آن.”

چه خرده منعقد کرده است پس از تفکر nonstop مورد نیومن حادثه او توضیح داد که در یک مصاحبه تلفنی روز شنبه است که در این مورد وجود دارد این است که هیچ کس به سرزنش. و ممکن است چیزی که نیاز به تغییر.

“من نمی پیدا کردن گسل در آنچه رانندگان را نمی توانم پیدا کردن گسل در چه نسکار بود” خرده گفت. “من نمی توانم پیدا کردن گسل در هر چیزی. گسل در ستاره است.”

اگر وجود دارد یک درس در چه unfolded در دیتونا, پس, آن است که ظریف یک. و این یک بیت از یک تناقض است.

در بازمانده از آنچه به نظر می رسد سازمان ملل متحد survivable خراب نیومن تمدید 19-سال span که در آن هیچ راننده فوت شده از مسابقه صدمات در نسکار نخبگان جام را بدست آورد. در عین حال در ساخت این ورزش امن تر نسکار ممکن است ایجاد حس کاذب امنیت در میان امروز رانندگان — بسیاری از آنان در مهد کودک هنگامی که Earnhardt به عنوان سخت ترین انسان به بند به racecar کشته شد در دیتونا.

40 رانندگان که در اعتراض به 2020 دیتونا 500 شامل افزایش نسل از بلند پروازانه تهاجمی روروک مخصوص بچه ها برای آنها در پیگیری مرگ یک انتزاع. چند اگر هر گونه خدمت کرده اند به عنوان یک pallbearer برای یک همکار رقیب به عنوان پیشینیان خود اغلب در هنگام مرگ به مرگ شد بیشتر امری عادی در مسابقه. و نه آنها زندگی می کنند در دوره زمانی که سهام-مسابقات اتومبیل رانی مشهور ملکه زیبایی, لیندا Vaughn, بسته بندی سیاه و سفید لباس در چمدان خود را برای هر مسابقه روز ظاهر در مورد یک راننده کشته شد و جنازه دنبال کرد.

“در طول چند سال گذشته ما تا به حال برخی واقعا جدی wrecks در سریع تر superspeedways اما همیشه راننده زنده ماند,” نسکار سالن از شهرت پروموتر H. A. “Humpy” ویلر گفت. “من فکر می کنم این واقعیت است که آن را چنین بوده است مدت زمان طولانی از آنجایی که ما تا به حال یک مرگ و میر منجر به این باور است که جاودانگی است بخشی از این ورزش در حال حاضر.”

نیومن را خراب بود و تکان خوردن از واقعیت — یک یادآوری به رانندگان نسکار و طرفداران به طور یکسان که مرگ در میان نتایج ممکن است.

شاید این چیز خوبی است.

است که می گویند که مواجه با امکان تغییر هر یک راننده حرفه ای انتخاب و یا تاکتیک در پشت چرخ.

اما آن را قطعا بررسی روده به تمام رانندگان نسکار به پیمان به معامله از خطر در مقابل پاداش.

بهترین روروک مخصوص بچه ها رشد بر لبه تیغ متقاعد آنها در حال انجام کار خود را اگر آنها در حال هل دادن ماشین به حد خود — و یا فقط کمی فراتر از زمانی که دیتونا 500 جایزه در خطر است.

این یک فرض خطر است. و به عنوان نیومن سقوط نشان داده شده, آن است که بسیار واقعی است.

[نسکار از سر و صدا و نوستالژی است که ساخت آن trickiest به نوبه خود و در عین حال: موتورهای هیبریدی]

به عنوان نیومن را کتک موستانگ شکر خدا آمد به استراحت شعله های آتش خارج می گردند به عنوان او باقی مانده بسته داخل که خطر انداخته شد به استارک امداد.

“کسی که در اطراف بوده است مسابقه طولانی می تواند آن یک برنامه به طور بالقوه مرگبار سقوط, چرا که او آمار رو در راننده [طرف] در دوم-سریعترین مسیر در مدار” ویلر گفت. “همه ناگهانی او را از پیشرو مسابقه به بودن در هوا, ماشین خود را نابود شده است. او در حال حرکت است; او گفت: نه چیزی بیش از این رادیو است. و آن را فقط آورده ابری که بود تیره تر از هند جوهر است.”

ترس در سابق جف گوردون نسکار قهرمان چشم به عنوان روباه نتیجه آن پخش گفت: دقیقا همان است که.

Wrecks و هیجان پس از اتمام این حال بخشی از آنچه نسکار و آهنگ خود را مروج به فروش برساند. سهام-ماشین مسابقه بدون خراب خواهد بود مانند یک بازی NFL بدون پرداختن.

اما در میان این ورزش قابل تحسین دستاوردهای در ایمنی رانندگان نسکار و طرفداران شده اند عادت کرده اند به انتهای مبارک به داستان که شروع با اتومبیل برخورد در پایانی دور از مسابقات با سرعت بالا در دیتونا و آلاباما. برخی از چرخش پیدا می کند و دیگران با صدا غذا خوردن به دیوار و یا تلنگر به پایین سر راست. اما راننده صعود از امواج به جمعیت و حتی ترک یک شوخی بعد از آن — به عنوان Clint Bowyer آیا پس از کشویی وارونه و در شعله های آتش در سراسر خط پایان از سال 2007 دیتونا 500.

Bowyer در حال حاضر 40 هنوز هم در مسابقات نسکار و ششم به پایان رسید دوشنبه ،

اما همانطور که همه رانندگان می آیند به درک لبه تیغ خطر ناک است محل برای به دست آوردن یک زندگی.

گفت: سابق نسکار مسابقه ریکی ترسو که بازنشسته از مسابقه جام در سال 2004 پس از مبارزه طولانی اثر یک ضربه مغزی رنج می برد سال قبل در خراب کردن در تگزاس موتور جاده سریع السیر: “یکی از الزامات مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک راننده موفق است که به اذعان خطر اما نمی توان دغدغه با خطر است. که در واقع نه این که دشوار است برای گرسنه تعیین رانندگان — به ویژه در اوایل زندگی حرفه ای خود را. آن می تواند تبدیل به بسیار دشوار است بعدا در زندگی, زیر, آسیب, زیرا پس از آن شما می توانید تبدیل به دغدغه با خطر است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>