جکسون امور خارجه اعدام ها اغلب نادیده گرفته شده است. اما غنی کاستور هنوز هم به یاد می آورد.

اما خانه در جکسون, Miss., هنوز هم به اندازه کافی نزدیک بود به دانشگاه که کاستور شنیده صدا مثل یک انفجار آتش بازی در یک مه شب در سال 1970.

“شما می توانید یک مجموعه آن مانند 10 یا 15 ثانیه” کاستور روز دوشنبه گفت: از جزیره جایی که او ساخته شده است یک خانه بعد از 13 فصل NFL حرفه ای به پایان رسید که در واشنگتن با این شهر برای اولین بار سوپر جام قهرمانی تیم. “من و همسرم شد و مطالب به ماندن در خانه.”

چون لحظه های پس از آن, او گفت:, “شما شنیده ام چیزی جز صدای.”

اخبار crackled بیش رادیو که یک شورش شکست در محوطه دانشگاه. در آن زمان 50 سال پیش در این ماه ملت هنوز در وضعیتی وخیم از مرگبار تیراندازی رخ داد که تنها چند روز قبل در دانشگاه ایالتی کنت. به عنوان برخی در پردیس در جنگ ویتنام اعتراض چهار دانشجو کشته شدند که گارد ملی اوهایو آتش گشودند. اما با طلوع صبح که در جکسون دولت کاستور آموخته است که آنچه که او فکر می کردم ممکن است فشفشه بود یک تگرگ گلوله انداخته توسط شهرستان و دولت و پلیس در یک جمعیت از دانش آموزان بودند که شلاق میان نصب تنش است. این اتفاق افتاد حدود نیمه شب در مقابل خوابگاه زنان در Lynch خیابان. یک Jackson, دولت, دانشجو, فیلیپ, Lafayette, گیبس, 21, مرده, به عنوان یک مدرسه محلی بالا, دانشجو, James Earl, سبز, 17. ده ها دانش آموز دیگر زخمی شدند.

آن را تبدیل به یک تراژدی در جکسون دولت است که دریافت نمی توجه است که این ایالت کنت تیراندازی پس از آن و یا در حال حاضر.

“ما برای یک منطق و پیشرفته تر بچه ها می گویند آنها صحبت بیشتر در مورد ایالتی کنت به دلیل تعداد زیادی از کودکان و نوجوانان وجود دارد و آنها که سفید’ ” کاستور به یاد می آورد.

جکسون امور خارجه مرده بودند و در جنوب ؛ ایالتی کنت مرده بودند سفید و در شمال. سیاه و سفید زندگی می کند مهم نیست البته یک و نیم قرن بعد شواهدی وجود دارد — در نیوبرانزویک., یا coronavirus بيمارستان در شهرستانها بزرگ — آنها هنوز هم نمی.

کاستور رشد در موبایل علا. او یک ستاره ورزشکار در Williamson, L. B. بالا یکی از شهرستان مدارس تفکیک شده به صورت سیاه و نوجوانان است. آن را نشسته در سایه Ladd-پیبلس ورزشگاه که ارشد کاسه برگزار شد گذشته 70 فصل NFL به نمایش گذاشتن آن تازه ترین محصول. به عنوان یک پسر از جنوب کاستور به خوبی می دانستند که slights و تسمه و فلش رنج می برد به دلیل رنگ پوست خود را.

“پل ‘خرس’ برایانت نخواهد بود [به من ارائه بورس تحصیلی] در سال 1966 بیرون آمدن از مدرسه بالا آمده است بازی برای, آلاباما, حتی اگر من بزرگ بود آلاباما فن” کاستور گفت: در یک نرم اندازه گیری تن. “من نمی باید یک فرصت برای رفتن وجود دارد چرا که فقط نبود راه آن بود. که بخشی از Jim Crow نگرش است. سه یا چهار سال بعد از آن یک بچه که بزرگ شد حق در سراسر خیابان را از من جان میچل شد اولین بار مرد سیاه و سفید برای به دست آوردن یک بورس تحصیلی برای بازی در آلاباما است.”

بنابراین کاستور ساخته شده نزدیک به 200 مایل رانندگی غربی از آلاباما در سواحل خلیج فارس به می سی سی پی سرمایه به بازی برای جکسون دولت است.

“بین جکسون و تلفن همراه وجود دارد بسیاری از بزرگراه” کاستور توضیح داد. “و من استفاده می شود به درایو خانه یک زن و شوهر سه بار در سال و ما می دانستیم که وجود دارد مکان های که در آن ما نمی خواهید به قادر به متوقف کردن و غذا خوردن و یا هر چیزی. فراموش نکنید مک دونالد و همه آن نوع از مسائل. شما را متوقف در ایستگاه خدمات و بزرگ و ایستگاه های خدمات بودند متعلق به برخی از سفید صاحب که [خواهد] در خدمت سیاه و سفید, بچه ها, اما آنها تا به حال برای رفتن به اطراف به عقب وجود دارد و یک پنجره کوچک شما می توانید مواد غذایی خود را. و شما نمی تواند غذا خوردن وجود دارد. شما تا به حال به عقب بر گردیم در اتومبیل خود را و شروع به نورد. که بود … جدا اما برابر است.

“من مردمی را به من آموخت احترام به همه … و من اجازه نداد که در راه من. من می توانم از خودم مراقبت کنم,” کاستور گفت. “من احترام و انتظار مردم برای پذیرفتن من برای من با ارزش است. اما نگرش شد آنچه شد. آن نگاه مانند ما بودند رفتن به خلاص شدن از شر آنها را برای در حالی که اما در هر حال حاضر و سپس آن را نشان می دهد آن سر زشت فقط با [Ahmaud Arbery] در [گرجستان] روز دیگر.”

جکسون امور خارجه دانشگاه بود نه بر خلاف دیگر دانشگاه های سراسر کشور است. آن بود که در آن زمان یک دیگ beefs. در برابر قدرت. علیه نژاد پرستی. در برابر جنگ. تیم Spofford مفصل آن را در کتاب خود “لینچ استریت: مارس 1970 Slayings در Jackson State College.” زمان کاستور شروع به بازی فوتبال و در رشته ریاضیات وجود دارد, پردیس اعتراضات در نوسان کامل — به خصوص در برابر سفید ساکنان جکسون اشاره کرد Spofford به شدت segregationists که به طور منظم به crisscrossed شهر لینچ در خیابان اشتعال خشم دانش آموزان که اغلب lobbed سنگ راه خود را.

این چیزی بود که گفته شد برای خارج کردن ارتش از پلیس به عنوان May 14 تاریک به مارس 15 در سال 1970.

“ما تا به حال دیده هر نظامی یا سربازان دولت در پردیس که من می توانم به یاد داشته باشید قبل از آن” کاستور گفت. “ناگهان همه از یک چیزی احتمالا ناشی از ایالت کنت دانش آموزان شروع به گرفتن testy با پلیس و استقرار به جایی که آنها به دنبال یک دلیل برای شروع چیزی. پلیس و سفید رانندگان که از طریق پردیس شکایت آنها در حال پرتاب است.

“من به یاد داشته باشید رانندگی در پردیس پایین لینچ خیابان” کاستور گفت: از صبح روز بعد از عکسبرداری است. “آنها به ضرب گلوله دختران خوابگاه. شما فقط مجبور به بازگشت به صحنه جرم و نگاهی به ساختمان گلوله سوراخ تخریب ویندوز.”

رئیس جمهور نیکسون تشکیل یک کمیسیون برای بررسی آنچه اتفاق افتاده در ایالت کنت و جکسون دولت است. آن ذکر شده نادرست و شایعه از قتل یک جنبش حقوق مدنی رهبر چارلز Evers, برای riling تا Jackson State دانش آموزان اما سرزنش مرگبار ضرب وشتم گرفت که در نژادپرستی نظاممند در ادارات پلیس که پاسخ دادند. پلیس اخراج 150 دور در کمتر از 30 ثانیه به دختران, خوابگاه, جایی که آنها ادعا کرد یک تک تیرانداز های تو در تو. چنین ضارب پیدا شد. هیچ بازداشت پلیس بودند تا کنون ساخته شده است.

“آن دوره” کاستور آهی کشید عمیقا “دوره بود که شما را عصبانی اما همچنین می خواهم به چیزهای بهتر است.”

مدرسه در نهایت احداث یک بنای یادبود برای کشته دانش آموزان است. لحظه ای یاد می شود در جکسون دولت حداقل در ابد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>