در عین حال در دسترس باقی می ماند پر از لکه های سراسر کشور برخی از قفسه های ذخیره و دیگران خالی با آمریکایی ها داشتن خاص مشکل محل آرد همه منظوره, مخمر و گوشت گاو.

و حتی به عنوان صنعت سراسیمه به مشکلات توزیع را هموار دیگر پرچم قرمز در حال ظهور است. JBS SA, جهان بالا گوشت شرکت توقیف آن گوشت تسهیلات در Greeley, Colo., این هفته به دلیل شیوع کروناویروس. در داکوتای جنوبی بیش از 300 نفر از کارگران در یک Smithfield غذاهای گوشت خوک پردازش کارخانه آزمایش مثبت برای ویروس خاموش گیاه پایین است.

بسته شدن دومی گیاه که حساب برای 5 درصد از کشور را در تولید گوشت خوک است “هل دادن کشور ما شدیدا نزدیک به لبه در نظر ما گوشت عرضه” گفت: Kenneth سالیوان رئیس جمهور و رئیس اجرایی از Smithfield.

کارشناسان معتقدند هیچ دانه کمبود مواد غذایی یا خرده فروشی دیگر اقلام عرضه شده در سوپر مارکت. اما بسیاری از عوامل هستند که باعث محصول کسری به ویژه در مناطق و در فروشگاه های خاص.

بزرگترین این است که در حالی که حدود نیمی از آمریکایی هزینه برای مواد غذایی استفاده می شود و در رستوران ها و دیگر موسسات در حال حاضر تقریبا در تمام وعده های غذایی ساخته شده در صفحه اصلی پس از یک سیستم توزیع است که ساخته شده برای عرضه در رستوران ها با اقلام عمده تلاش برای انطباق به مراتب کوچکتر بسته بندی برای استفاده در خانه.

در حالی که سوپر مارکت ها و شرکت های مواد غذایی باید بر اساس مدل کسب و کار خود در گذشته در ارائه طیف گسترده ای (فروشگاه های مواد غذایی اغلب 40,000 موارد) در حال حاضر اکثر مصرف کنندگان تمرکز بر روی یک کوچکتر بریدن از محصولات به اصطلاح زنجیره تامین در حال غرق شده است.

کالاهای مصرفی تبدیل به داغ-بلیط موارد با کمی هشدار: این هفته غیر منتظره سوپر مارکت محصول رنگ مو که مردم بدون مراجعه به سالن.

و در نهایت هر دو در فروشگاه های مواد غذایی و توزیع مواد غذایی سیستم جدید قابل توجهی از تلاش های در حال انجام برای محافظت از کارگران — اما آنها معرفی تاخیر و عوارض در گرفتن غذا به مقصد نهایی خود را.

فرد Boehler, رئيس جمهور و مدیر عامل شرکت Americold فراهم می کند که یک درجه حرارت-کنترل زنجیره عرضه به تولید کنندگان گفت: ایالات متحده فروشگاه های مواد غذایی, مواد غذایی, خدمات مراکز توزیع منطقه ای مراکز توزیع و تولید امکانات به طور سنتی هر نگه دارید تا به حدود 30 روز از محصول. با هم که چهار ماه از مواد غذایی در سیستم.

“اما در تلنگر از یک سوئیچ مواد غذایی-بخش خدمات آهسته و مردم از بین برود فروشگاه های مواد غذایی, پاک,” او گفت:. “آن را نشسته در همه خانه یخچال و فریزر و ما باید به سطحی از فروشگاه های مواد غذایی.”

در یکی از این دو Safeway فروشگاه در Butte, Mont., تحویلدار کار در پشت عطسه پاسداران و روزانه مشتری ترافیک کاهش پیدا کرده است و از 2000 بعد از دو هفته پیش به 1400 هفته گذشته است.

همانطور که با بسیاری از فروشگاه های سراسر کشور این Safeway کاهش ساعت اجازه می دهد تا برای تمیز کردن عمیق و تهیه, نهاد ویژه ساعت برای سالمندان و افراد با سیستم ایمنی بدن و به زودی نصب یک طرفه مسیر از طریق فروشگاه به حداکثر رساندن فضای بین مشتریان.

با اینحال ملزومات در حال پرواز کردن قفسه: کاغذ توالت دست, صابون و ضد عفونی کننده ماکارونی و برنج و لوبیا.

برای اکثر مردم بوده است دوستانه و درک اما مشتریان بیشتر از حد معمول شده اند تندخو.

“من شده اند فریاد زد در حد خود در نه سال که من در دو هفته گذشته گفت:” الن Ott, فروشگاه, مدیر و حسابدار در بوت-سیلور باو Safeway.

در کروگر در شمال دالاس در یک روز صبح اخیر هیچ ذرت یا موز. و که در آن کاغذ توالت به طور معمول می شده اند دو پالت چوبی در وسط راهرو. یش به قفسه های خالی بودند نشانه هایی است که خواندن “1 هر مشتری است.”

چهارشنبه شب در Hy-Vee فروشگاه در سمت شرق از آیووا, شهرستان وجود دارد سیب زمینی. چهل نفر shopped با یک-فرد-در-سبد خرید حکومت و یک طرفه فلش بر روی زمین است. محل احساس خالی و وهم آور. دو هفته پیش یک کارمند فروشگاه تشخیص داده شد با رمان coronavirus. قبل از این که یک دی جی است که تا به حال انجام یک موسیقی گیگ در فروشگاه غذاخوری, تا به حال آزمایش مثبت است.

کوچک رفتار تغییرات بزرگ داشتن اثرات و صنعت است که با داشتن مشکل داشتن گفت: کارن Smilowitz استاد مهندسی صنایع در دانشگاه نورث وسترن.

تلاش برای به حداقل رساندن خطرات مرتبط با مکرر خرید مردم در حال خرید مقادیر بیشتری کمتر غالبا با تکیه بر ماندگاری پایدار مواد غذایی که ممکن است دیگر زنجیره تامین است.

و سپس تولید کنندگان فشرده برای تولید بیشتر کاهش تعداد گسسته موارد به حداکثر رساندن بهره وری. بنابراین وجود خواهد داشت خالی فروشگاه مواد غذایی نقاط به عنوان یک شرکت با 20 طعم ماست باد افشان به هشت.

“در شرکت وجود دارد این است که همیشه درگیری بین عملیات و بازاریابی” Smilowitz گفت. “بازاریابی می خواهد تنوع بیشتر; عملیات می گوید در هر زمان شما مجبور به تغییر چیزی در ماشین آلات خود که هزینه و زمان است.”

مشکل اساسی این است که خیلی از مواد غذایی در امریکا عرضه شد و به سمت رستوران در بسته های قبل از covid-19 رسید. در حال حاضر 50 پوند کیسه آرد یا 48-وان اونس خامه ترش ندارد بسیاری از داوطلبان در Kroger یا Safeway.

تغذیه برچسب زدن نیز اغلب نمی مطابق با بخش کشاورزی و مواد غذایی و دارو دستورالعمل برای مصرف کننده فروش گفت: Geoff Freeman, رئيس جمهور و مدیر عامل شرکت مصرف کننده مارک های انجمن تجارت سازمان صنعت مواد غذایی. یک شرکت است که فروش نان همبرگر به عمده رسانه ها فست فود می توانید سعی کنید به محوری برای خرده فروشی اما این مستلزم تغییر بسته بندی در پرواز آرامش از برچسب مورد نیاز و توزیع جدید قرارداد.

این تغییرات که موجب در حال حاضر می تواند در طولانی مدت. فریمن پیش بینی مصرف کنندگان را ببینید “یک حجم بیشتری از محصولات کمتری. و در نظریه خواهیم دید کمتر محصولات جدید در بازار است.”

Ananth Iyer یک سر گروه در کسب و دانشکده مدیریت در دانشگاه گفت: آمریکایی ها در یک چرخه از احتکار. نه تنها مردم در خرید مواد غذایی بیشتر در فروشگاه مواد غذایی به غذا خوردن در خانه آنها در حال دیدن گزارش از قیمت سنگ آهن در بازار و یا محدودیت های واردات و یا سختگیرانه تر stay-at-home سفارشات که درایوهای مصرف کنندگان به سهام تا و حتی بیشتر که منجر به عکس از قفسه های خالی که می فرستد به چرخه سریع تر بچرخد.

فروشگاه های مواد غذایی هستند که با داشتن یک زمان سخت pivoting. کسب و کار بسیار رقابتی و فروشگاه های به دست آوردن وفاداری مشتری با ارائه طیف گسترده ای. اما 20 درصد از محصولات منحصر به فرد حساب برای 80 درصد از فروش است. به عنوان تولید کنندگان کاهش در آیتم های مختلف در فروشگاه مواد غذایی است که هنوز هم مواجه نگردند با چیزهایی که مردم لزوما نیاز دارید.

در کل مواد غذایی در منهتن خریداران در اخیر شب فاصله خود را به لحاظ اجتماعی فاصله در کنار گلدانی ادریسی به 18 دلار و صعود خاک برای $5. دلی مقابله با آرام بود و فر پیتزا سرد است.

گوشت گاو و تولید گزینه های محدود شد اما مرغ بخش به طور کامل مواجه نگردند و وجود دارد مقدار زیادی از پنیر و غذاهای آماده — بیش از اندازه کافی در دسترس قرار دادن با هم وعده های غذایی مناسب برای هفته ها.

هنوز هم وجود دارد هیچ گوشت چرخ کرده.

Jayson Lusk سر از اقتصاد كشاورزي بخش در پوردو گفت: از آنجا که کشاورزی فصلی کالا غلات و گوشت تولید شد ماه و ماه پیش اما واقعی آسیب پذیری نهفته در مردم است.

“ما مقدار زیادی از خوک گوشتي و گاو است. اما همه آنها باید برای رفتن از طریق این بسته بندی گیاهان است که به اندازه کافی بزرگ هستند که اگر یک بسته کردن چون کارگران بیمار را بی اهمیت مقدار است.”

واردات و او گفت که می تواند یک مشکل. ایالات متحده-واردات حدود نیمی از میوه آن مانند انگور و موز و حدود 20 درصد از آن سبزیجات در این زمان از سال در حال از مکزیک است.

“تجارت کالا نیست و مانع بودن در این لحظه اگر چه تجارت جهانی کاهش یافته است در ماه گذشته بسیار قابل توجهی است.” “وجود دارد برخی از نقاط فشار, اما و آن را بسیار مثبت داستان است.”

این محور از رستوران و فروشگاه مواد غذایی خرید نمی آید بدون خطرات گفت: Matt Wadiak آبی صحن بنیانگذاران و مدیر عامل آشپز مبادرت به فروش می رساند مرتع-مطرح آهسته رشد موروثی جوجه.

وزارت کشاورزی ایالات متحده و FDA باید مقرراتزدایی برچسب زنی و بسته بندی به مدت 60 روز اجازه می دهد تا مواد غذایی توزیع شود. در حالی که وجود دارد معمولا چهار یا پنج USDA غذایی به یاد می آورد هر ماه وجود ندارد یک واحد از ابتدای ماه فوریه نگران کننده ایمنی مواد غذایی کارشناسان در مورد عدم نظارت. هنوز Wadiak گفت: این بیماری همه گیر ممکن است برای بهتر تغییر پارادایم چگونه مردم در فروشگاه.

“من از دیدن مردمی تعامل با غذاهای واقعی در راه است که من را دیده اند در طول عمر من خرید کل جوجه, گوشت خوک ته چیزهایی را که ممکن است قبلا از فکر به عنوان دلهره آور است. آنها هم در حال حاضر آنها در حال یادگیری و YouTubing.”

خارج از Dallas, Kroger, مشتری, Eric درست لود نیم دوجین از کیسه های پلاستیکی پر از مواد غذایی را به ماشین خود را. بازنشسته 72 ساله توصیف اضطراب خود به عنوان سطح پایین است.

“این اولین بار است که من شده به فروشگاه در چهار هفته,” او گفت:. “من با توجه به قوانین و پیروی از طلایه دار شعار ‘آماده می شود.” من دوستان که در حالت انکار که نمی فهمم عواقب.”

وجود دارد بخش های از سیستم غذایی که ممکن است تحمل استرس طولانی مدت به دلیل زنجیره عرضه شیفت. Sean ویتنبرگ رئیس جمهور امن گرفتن یک شرکت که متخصص در کنسرو شده و کیسه ماهی ساردین و سالمون است و احساس فشار که نگرانی او.

“کنسرو ماهی تن است که تا 200 درصد; امن بگیر تا 400 درصد,” او گفت:. “مردم نگران آینده خود و کنسرو ماهی تن است که مقرون به صرفه پروتئین است.”

کنسرو ماهی تن است سوم-محبوب ترین غذاهای مورد در ایالات متحده است. اگر وجود دارد یک فاجعه در جایی در جهان گفت: چهار وجود دارد عمده هاب که در آن بسیاری از قفسه پایدار ماهی تولید شده است.

“از آنجا که این بیماری همه گیر تقاضا منفجر شده در سراسر جهان,” او گفت:. “استرس در سیستم تولید است در همه جا. ما نمی توانیم استخدام بیشتر مردم به ساخت خطوط ما. ما باید برخی از محدودیت ها و تمام زیرساخت های تحت استرس از ماهیگیر به کارمند قرار دادن قوطی های در قفسه.”

Shayna Jacobs در شهر نیویورک; Shirley وانگ در شهرستان آیووا; کاتلین مک لافلین در Butte, Mont.; و لیزا Kanarek در دالاس کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دانلود رایگان مقالات