قانون طلایی در حال مرگ است از Covid-19

به عنوان coronavirus مجبور جهان غرب به مستند در ماه مارس انسان مواجه شد با اخلاقی تست. نقشه کشی در قرن تفکر فلسفی است که در جهان تولید شده در رقابت های مدرن و سیستم های ارزش هر فرد تا به حال به تصمیم می گیرید که اقدامات توجیه شده بودند به حد پزشکی و اقتصادی و قتل عام. وجود دارد مقدار زیادی از امکان اختلاف.

در ابتدا مردم و رهبران coalesced در اطراف یک نسخه از کتاب مقدس فلسفه “قانون طلایی” — که ما باید انجام دهید برای دیگران آنچه که ما می خواهم انجام می شود به خودمان. که پایه ای برای پرسیدن هر کس به شخصی و اقتصادی فداکاری را به حد مرگ و درد و رنج از ضعیف ترین و قدیمی ترین. دولت های چپ و راست ساخته شده است که انتخاب به شدت حمایت رهبران مذهبی و از جمله پاپ.

در آن زمان من نوشت: “ما همه Rawlsians در حال حاضر” با استناد به دانشگاه هاروارد فیلسوف جان رالز که 50 سال پیش قرار دادن یک نسخه از قانون طلایی در قلب او نفوذ نظریه عدالت است.

من اشتباه بود. در حال حاضر کوتاه هفته از Rawlsian وحدت داده اند راه به تلخ جناحی و فرهنگی نبرد با رقیب اصول اخلاقی پرتاب متافیزیکی مانند نارنجک. کشورهای مختلف گرفته اند در تضاد رویکرد در حالی که ایالات متحده به تقسیم خود را تقریبا به دو کشور تقسیم بین کسانی که به پوشیدن ماسک و کسانی که نمی.

“قرنطینه است زمانی که شما محدود کردن جنبش از افراد بیمار. ظلم و ستم است زمانی که شما محدود کردن جنبش از افراد سالم” Meshawn مادوک ، یک unmasked معترض در میشیگان اعلام کرد به رادیو فردا.

ماسک که در ابتدا توصیه شده توسط عمومی-مقامات بهداشتی در آمریکا ایجاد کرده است عمیق ترین خط گسل. “ماسک شرمندگی” آغاز شده به عنوان یک تاکتیک توسط دولت-حمایت از ماسک-پوست را کاهش می دهد. در اوایل مستندات خورخه الرزا یک استاد حقوق که در خدمت به عنوان دموکراتیک شهردار پراویدنس, رود آیلند, تشویق مردم به صحبت می کنند تا اگر آنها را دیدم که بدون ماسک صورت. “شما باید اجتماعی shame آنها را به طوری که آنها سقوط در خط,” او گفت:.

در ضمن در تگزاس چت-میزبان نمایش Beverley Glazer ملبس به یک برگ برنده 2020 کلاه و زمان به توییتر به توضیح دهد که چرا او با پوشیدن ماسک. “بهتر است به مرده از dork,” او گفت: پرتاب در برخی از F-بمب برای تاکید. “بله, منظورم این است که به معنای واقعی کلمه. من می خواهم به جای مرگ از نگاه مانند یک ادم سفیه و احمق در حال حاضر شما weakling.”

آن زمان داکوتای شمالی جمهوریخواه فرماندار داگ بورگوم به یادآوری شهروندان قطره قطره است که کسانی که با پوشیدن ماسک ممکن است انجام این کار برای محافظت از یک دوست بود که آسیب پذیر است.

چه رفته است اشتباه است ؟ چه این ویروس نشان داد در مورد اصول اخلاقی که انگیزه ما ؟ داستان می توان گفت با کمک یک تمثیل, یک رمان توسط Steven Lukes یک فیلسوف سیاسی انگلیسی که در حال حاضر تدریس در دانشگاه نیویورک به نام “کنجکاو روشنگری استاد Caritat.”

استاد Caritat سفر

Lukes را تمثیل ساده است اما devastatingly موثر است. استاد Caritat متخصص در فلسفه روشنگری در کشور Militaria که بر نظم بالاتر از همه چیز و برای تلفن های موبایل مانند معاصر چین است. او در زندان است برای خرابکارانه اعتقادات. اعضای اپوزیسیون بهار او را از زندان و فرستادن او در یک سفر از طریق کشورهای همسایه از Utilitaria, Communitaria و Libertaria در جستجوی بهترین راه برای اجرا در جامعه است. همه می دانند که آنها نفرت دولت نظامی اما آنچه که باید آنها را جایگزین آن ،

این کشورها به دنبال سه مکاتب اخلاقی فکر:

• Utilitarians زیر ویکتوریا اصلاح طلب جرمی بنتام که باور به دنبال بزرگترین خوبی برای بیشترین تعداد حتی اگر چنین رویکردی ممکن است به آسیب رساندن به برخی از.

• Communitarians که بر این باورند که حس وظیفه اخلاقی است که ریشه در حس جامعه و به دنبال یک مفهوم مشترک خوب است.”

• معتقدین که بر این باورند که آزادی فردی میباشد و در نتیجه مقاومت در برابر تلاش در پدر سروری یا اجبار.

در Lukes کلمات “هر یک از این کشورها را می گیرد یکی از این ایده های افراطی به محرومیت از دیگران و هر یک ناکجاآباد.”

در Utilitaria است که gleaming و مرفه و افراد مسن به طور معمول قرار داده و به انسانی مرگ است. سقط جنین قانونی است اما تصمیم توسط دولت که قوانین که آیا هر تولد داده خواهد کمک های کلی شادی.

در Communitaria همه تقسیم باریک اردوگاه و آن را تقریبا غیر ممکن به انجام و یا می گویند هر چیزی را بدون ایجاد جرم (که خواهد شد به عنوان یک جرم و جنایت).

در Libertaria که خواستار معاصر ایالات متحده به ذهن شهروندان به سمت چپ به تنهایی به این معنی که بسیاری از آنها از چپ به خواب در خیابان و شهر و مراکز پر از زن و چند افراد ثروتمند بهره مندی از قمار.

آن است که درخشان تور اخلاقی فکر و Lukes به من گفت این کتاب تحت تاثیر قرار Isaiah Berlin, 20th-century British فیلسوف و مقاله نویس. هر دو برلین و رالز حاضر بودند در این سخنرانی که در آن Lukes اول گفت: قصه از کشورهای مختلف که تبدیل به رمان.

“این کتاب واقعا در مورد کثرت گرایی وجود دارد غیر قابل تقلیل درگیری بین این ارزش ها?” Lukes گفت. “رالز تلاش شده است تا به نوعی آنها را با هم به یک نظریه فراگیر به نحوی است که شامل همه چیز است. شما می توانید کنتراست که با برلین موقعیت است که این غیر قابل تقلیل درگیری که نمی خواهید به حل و فصل شود چرا که آنچه در زندگی است. به جای آن شما فقط باید انتخاب کنید آنچه که شما در نهایت ارزش هستند.”

در پایان Lukes را تمثيل استاد Caritat آمده است در اطراف به برلین نقطه نظر: درگیری بین این رقابت اخلاقی سیستم نمی تواند حل و فصل شود.

و به دنبال در زندگی واقعی تمثیل بازیگری خود را در ایالات متحده در برلین دوباره به نظر می رسد ثابت شده حق است. ما پس از رسیدن به یک موقعیت اخلاقی انسجام اما به جای مقابله با اخلاقی جنگ است. چگونه این اتفاق می افتد ؟

Rawlsian Phantoms

آن را در حال حاضر آشکار است که کسانی که در اوایل روز از Rawlsian وحدت بودند یک توهم است. بله تماس برای قربانی کردن برای محافظت از سالمندان قطعا صدا به عنوان اگر انگیزه این قانون طلایی. اما در ماه های پس از این رسوایی از آن رها شده به مرگ در خانه های پرستاری در هر دو طرف اقیانوس اطلس افزایش یافته است.

علاوه بر این مردم را به قربانی به نام قانون طلایی نیاز به اعتماد دولت به مطمئن شوید که آن فداکاری را به هدر نمی رود. در بسیاری از مکان ها که وجود ندارد. تعمیق نابرابری در سراسر جهان غرب شده اند نفرت به رالز. در ایالات متحده به مدت طولانی تلفات نابرابری مانند آمریکایی های آفریقایی تبار و آمریکایی های بومی معلوم بود به خصوص مستعد ابتلا به این ویروس پس از همه گیر شروع به تقویت احساسات موجود از بی عدالتی است.

دیگر در کشورهایی که دولت می تواند با تکیه بر توانایی خود را به اجبار مردم مانند چین و مستندات مشغول به کار به طور موثر تحت دولت تصور می شود قابل اعتماد و کارآمد مانند آلمان یا نروژ. در نروژ مردم معتقد بودند که در اجرا خود انزوا خواهد پرداخت. در ایالات متحده, بهداشت عمومی شکست تبحر یک دنباله از شک و تردید.

زمانی که دولت تصور می شود غیر منصفانه و یا ناسازگار Rawlsian نظم و انضباط می شکند. نمایشگاه این است که داستان قابل توجهی از دومینیک کامینگز قرار گرفتن svengali مانند مشاور سیاسی به انگلیس نخست وزیر بوریس جانسون. بریتانیا دارای یک سنت قوی از پذیرش اقتدار و جمعیت تا به حال با پیروی دقیق مستند با حداقل اعتراض — تا زمانی که مشخص شد که کامینگز شکسته بود این مستند به قوانین رانندگی 260 کیلومتر با همسر و فرزند خود را زمانی که او فکر خانواده ممکن است قرارداد Covid-19. آن منجر به اعتراض, به خصوص به عنوان جانسون حاضر به اخراج او این ادعا که کامینگز شده بود نگران خانواده اش بود و حق استفاده از اختیار او (باز کردن راه برای بسیاری از انگلیسی ها برای جلوگیری اجتماعی فاصله) و کامینگز حاضر به عذرخواهی می کنیم.

برای بسیاری از انگلیسی ها که رفته بود بدون مجالس ترحیم و یا بازدیدکننده داشته است به پدر و مادر مسن این کشنده فلسفی ، اگر کامینگز شکسته بود قانون طلایی و دولت تا به حال او را پشتیبانی می کند وجود دارد بدون هیچ دلیل که چرا آنها باید به دنبال. وزرای دفاع کامینگز شد “گفتن ملت که Dom تنها جرم بود خانواده اش بیش از حد — و بنابراین به طور ضمنی گفتن هر بریتن که اطاعت از قوانین است که آنها عاشق خانواده خود را بیش از حد کوچک” مقاله نویس Jonathan Freedland نوشت: در گاردین.

یک مشکل نهایی برای از خود گذشتگی یک لا رالز بود که مردم احساس کردند که دولت درخواست شد بیش از حد کشش قانون طلایی بیش از حد. اشلی رادکلیف, اقامت در خانه مادر از دیترویت حومه Grosse Pointe جنگل این راه قرار داده و در مصاحبه با مطبوعات آزاد دیترویت:

محدودیت های بیش از حد. مردم می خواهم به کار. آنها می خواهند زندگی خود را به عقب. در چند هفته من بود ‘ما همه ماندن در.’ و همه ما است. پس از آن که نوع عینک ،

او دوباره شروع محله تاریخ بازی برای 5 ساله پسر.

آزادی? کدام نوع است ؟

مقاومت در برابر اقتدار یک چیز است. مبارزه برای آزادی دیگری است. خیلی بستگی به دقیقا چه آزادی معنی و آیزایا برلین قاب که اخلاقی بحث است. در معروف 1959 مقاله به نام “دو مفهوم آزادی” برلین پیشنهاد کرد که آزادی خواهان تمرین یا “مثبت” آزادی که مستلزم فعال آزادی برای انجام کاری و یا “منفی” از آزادی است که آزادی از دخالت. او نقطه بود که این دو نوع آزادی متفاوت است. قانون اساسی ایالات متحده ریشه در آزادی منفی آزادی به سمت چپ به تنهایی. اما معترضان که وارد میشیگان در کنگره آمریکا در لنسینگ با تفنگ در آوریل و می شد به سادگی به دنبال آزادی مثبت. برلین به دنیا آمد در لتونی در سال 1909 بود که آن را بخشی از امپراتوری روسیه بر این باور است که باز درب به استبداد است.

چه در هر صورت فراموش معترضان می خواهید ؟ اجباری مستند به وضوح نقض هر تعریف از آزادی, اما می توانید این واقعا می شود گفت: نیاز مردم به پوشیدن ماسک در هنگام ورود به یک فروشگاه ؟ در یک حادثه یک مرد بود که در تصویری خواستار حق ورود به یک Costco بودهاند که بدون نقاب “از آنجا که من از خواب بیدار در یک کشور آزاد است.” در آلبانی, مینه سوتا, شعار معترضان به جلو و ماسک کردن یک خبرنگار اظهار مثبت خود را به نقض آزادی خود را در آزادی منفی. افراد مختلف شده اند گرفتار در دوربین عمدا سرفه یا تف بر مردم درخواست از آنها برای قرار دادن بر روی یک ماسک.

آزادی گرایان اغلب به صورت نقد که آنها توجیه خودخواهی و بی توجهی به دیگران است. این حوادث تکرار کلیشه و شرمسار بسیاری از آزادی خواهان. مقاومت در برابر تهاجم توسط غیرقابل اعتماد دولت را توجیه نمی کند خشونت علیه افرادی که با پوشیدن ماسک و یا حتی رفتن maskless ، به عنوان Lukes قرار داده و آن را: “شما با قرار دادن افراد دیگر در خطر است و شما با قرار دادن خود در معرض خطر است. اگر آزادی فقط به معنی خویشتن داری در چیزی است که ما ممکن است بخواهید برای انجام وجود دارد آشکار محرومیت از آزادی که کاملا توجیه شده است. مانند رانندگی مست.”

مثبت آزادی نیز نقض بسیاری از محافظه کاران آمریکایی’ احترام به خود و جامعه و هنجارهای حتی اگر آنها را به اشتراک غریزی بی اعتمادی بیش از رسیدن به دولت. Gary Adkisson ناشر از بیسمارک تریبون در داکوتای شمالی نوشت: چگونه او می رسند کثیف از کار در این زمینه در یک فروشگاه با یک “بدون کفش بدون پیراهن بدون خدمات” ثبت نام:

وجود دارد به ندرت هر گونه دیگر خریداران وجود دارد, اما من پدر بزرگ یا عمو نمی خواهد اجازه دهید ما را به داخل shirtless یا shoeless. این مهم نیست که هیچ کس دیگری وجود دارد یا این که پیراهن نداشت پاک تر از پوست ما یا که ما آنها را به عنوان به زودی به عنوان ما به سمت چپ. ما آنها را میپوشید چرا که آنچه که مالک مورد نیاز است. آن را یک ماده از احترام است.

مخالفت با مستندات و ماسک است که رهبری آزادی خواهان اما — به اندازه برلین ممکن است پیش بینی کرده اند — خود-جداسازی نیز اجرا می شود گرفتار communitarian و فایده آرمان. Communitarians در سمت راست و همچنین سمت چپ حس که مستندات نقض سنت ها و آسیب های جامعه است. آسا هاچینسون جمهوریخواه فرماندار آرکانزاس بود بیان یک communitarian روح زمانی که او گفت: از روز جمعه در بحث نشان می دهد: “ما را به این ویروس بسیار جدی است. این یک خطر است. باعث مرگ شود. اما شما نمی توانید ایوان خود را در خانه. که درست بر خلاف روح آمریکایی.”

و البته قدرتمند فایده استدلال که مستندات مخرب اقتصاد است. که می تواند مورد حمله قرار ترجیح می دهند به عنوان سود به مردم اما رکورد بیکاری اعداد نشان می دهد خطر واقعی از یک سلامت روانی بحران است که می تواند متعادل عمومی-مزایای بهداشت و درمان از کاهش Covid-19 مرگ و میر. در ایتالیا که در آن بیماری غرق بیمارستان برای یک زمان پزشکان با توسل به فایده سهمیه بندی از مراقبت.

هیچ یک از مکاتب فلسفی به نظر می رسد تلقی شده است کافی خود را برای این آزمون بزرگ ناشی از این بیماری همه گیر.

اصول و قبایل

اگر هیچ نسخه ای از فلسفه اخلاق است و پیروزی چه ایده های چپ ایستاده ؟ لفظی است وفاداری به اصول مانند قانون طلایی آزادی و یا “آمریکا” فقط یک پوشش برای قبیله گرایی? به عنوان ویروس تا کنون آمار مناطق جغرافیایی که در آن یک قبیله از آمریکایی ها زندگی می کند در حالی که اغلب مقدار کمی از دیگر اصول تمایل به توجیه رفتار به جای هدایت آن است. برای مردم در شهرستانها از Acela راهرو که تمایل به لحاظ سیاسی لیبرال با پوشیدن ماسک و پیروی از دستورالعمل دولت به نظر می رسد مانند یک ایده خوب است. برای بیشتر کم جمعیت متحده در وسط کشور که شهروندان فلسفی بیشتر تمایل به بی اعتمادی دولت آن متفاوت است.

“مردم می توانند رای بدهند و یا مواضع سیاسی خود را برای تمام انواع از انگیزه” گفت: Lukes. “اما با این وجود وقتی که می آید به توجیه خود را از ایده های آنها در رسیدن به اصول است. آیا کسانی که اصول واقعا برای آنها مهم است متفاوت است.”

و این چیزی است که اتفاق افتاده است. دولت با برخی از موارد استثنایی نمی تواند متقاعد کردن مردم است که آنها واقعا به دنبال قانون طلایی و درمان همه با احترام برابر. آنها همچنین موفق به اثبات شد که در آن ارزش انجام این کار است. معترضان خود را از دست داده و صبر و سوء استفاده از مفهوم آزادی به عنوان یک چماق در برابر مستندات در حالی که همچنین آوردن معتبر فایده communitarian و آزادیخواه انتقادات به نزاع. همه ممکن است ادعا می شود با انگیزه های اصل. اما در ایالات متحده حداقل به نظر می رسد مردم به پناه قبایل و پیوستن به کسانی که با آنها در حال حاضر به اشتراک گذاری نارضایتی.

در این مرحله به نظر می رسد به عنوان اینکه آیزایا برلین ثابت شده حق است.

این ستون لزوما منعکس کننده نظر هیئت تحریریه و یا بلومبرگ LP و صاحبان آن است.

جان Authers یک سردبیر ارشد برای بازار. قبل از بلومبرگ او 29 سال با بار مالی که در آن او بود سر از Lex ستون و رئیس بازارهای مفسر. او نویسنده “ترس ظهور بازارهای” و کتاب های دیگر.

برای مقالات بیشتر بود لطفا با ما در bloomberg.com/opinion

©2020 بلومبرگ L. P.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>