ده ها هزار نفر از زنان در اعتراض به ‘کشتار جنسیتی,’ خشونت مبتنی بر جنسیت

Raquel کونها ایسنا

یک زن روابط دستمال بر دهان مجسمه pre-Columbian حاکم Nezahualcoyotl در نساهوآلکویوتال خارج از شهر مکزیک در روز یکشنبه.

MEXICO CITY — زنان ریخت و به خیابان ها در روز یکشنبه برای شروع یک روز اعتراض و اعتصاب عمومی علیه خشونت مبتنی بر جنسیت در چه سازمان و امید خواهد بود یک نقطه عطف برای حقوق زنان در یک کشور بی ریخت با خشونت و مردانگی.

دهها هزار نفر از زنان جریان از طریق سرمایه های ملی کاخ. بسیاری از عینک بنفش رنگ نماد بین المللی زنان روز جشن در سراسر جهان در روز یکشنبه و دست تکان داد نشانه های مطلب “مبارزه امروز پس ما نمی میرند فردا” و “ما صدای کسانی که دیگر با ما نیست.”

[برای مکزیک یک روز بدون زنان: اعتصاب برنامه ریزی شده علیه خشونت مبتنی بر جنسیت]

“این گریه از وجدان برای جامعه ما” گفت: Itzel Zurita, 32, که مبادرت به فروش مواد غذایی در مکزیک دولت است. او و یک دوست, Reyna Ayala, 34, یک Walmart کارگر گفت: آنها پیوست اعتراض زیرا آنها وحشت زده شدند و با تمام زنان آنها می دانستند — از جمله در خانواده خود — که تا به حال سوء استفاده رنج می برد.

“اگر ما نمی افزایش صدای ما را بشنوند ما؟” Zurita پرسید.

تظاهرات مارک روز بین المللی زنان صورت گرفت در سراسر جهان با وجود ترس از حرکت سریع شیوع کروناویروس و چند خشونت تبدیل شد. نیروهای امنیتی و شلیک گاز اشک آور در زنان راهپیمایی در ترکیه و شیلی. اسلامگرای تندرو سنگ پرانی و کفش در زنان تظاهرات در اسلام آباد, پاکستان.

Raquel کونها

ایسنا

زنان مارس یکشنبه در نساهوآلکویوتال.

در مکزیکو سیتی چند قوطی گاز اشک آور و گاز انفجار در نزدیکی کاخ ملی با توجه به خبرنگاران گفت که آنها ظاهرا منفجر شد توسط چند مرد در لباس غیر نظامی است.

سالانه تظاهرات برای حقوق زنان در اینجا تبدیل شده به چیزی از یک اجتماعی قیام پس از یک رشته از قتل وحشتناک. زنان به خیابانها در سراسر کشور از مرز ایالات متحده شهرستانها مانند سیوداد خوارز به جوامع در جنوب Guerrero دولت که در آن زنان بومی و دهقانان پیوست راهپیمایی.

در گوادالاخارا تظاهر کنندگان رنگ آب یک چشمه قرمز به نمایش بگذارد از ریختن خون زنان. در مکزیک مرکزی شهر پلازا Zocalo فعالان stenciled اسامی قربانیان “کشتار جنسیتی” — زنان کشته شده بر اساس جنسیت خود را بر روی پیاده رو.

[مرگ 7 ساله دختر باعث تازه تر شدن اوضاع در مکزیک]

پرلا Acevedo, 32, یک گالری هنری کارگر در شهر مکزیک شرکت کرده بود در دیگر فمینیستی تظاهرات در پایتخت. اما او در آستانه اشک یکشنبه به عنوان او را تماشا کثیری از زنان راهپیمایی به سوی محل اقامت ریاست جمهوری — دانش آموزان مادران و دختران, تغییر جنسیت در ایران ،

اکودو گفت: او اعتراض “برای همه چیز است که اتفاق می افتد هر روز.” مکزیک جنسیتی میزان افزایش حدود 10 درصد در سال 2019 به 1,010 موارد; به طور متوسط 10 زنان کشته شده در هر روز. نظرسنجی دریافته اند اکثر زنان شده اند قربانیان خشونت در برخی از نقطه در زندگی خود را.

مکزیکی ها شده اند jarred توسط چند وحشیانه قتل در ماه های اخیر از جمله قتل و پوست 25 ساله اینگرید Escamilla و کشتار فاتیما سیسیلیا Aldrighett آنتون 7 ساله که ربوده شد و در مدرسه.

Raquel کونها

ایسنا

یک زن دارای صورتی متقابل با کلمات “به اندازه کافی در حال حاضر!” در اسپانیایی.

“من می دانم که تغییر قصد ندارم به اتفاق می افتد یک شبه” اکودو گفت. “اما مردم در حال صحبت کردن در این مورد در خود شام جداول در مدارس. که آنچه می شمارد.”

او و دیگر راهپیمایان گفت: آنها برنامه ریزی شده برای شرکت در زنان ملی اعتصاب در روز دوشنبه. شرکت های بزرگ, دانشگاه, دولت, دولت و کارفرمایان دیگر انداخته اند حمایت خود را پشت اعتصاب امیدوار کننده نیست به اسکله شرکت کنندگان پرداخت.

“آنچه که من فکر می کنم که اتفاق می افتد این است که یک جمعی بیداری” گفت: Peniley رامیرز نویس برای روزنامه ال یونیورسال. زنان تا به حال اعتراض در مکزیک و دیگر کشورهای آمریکای لاتین برای سال, او گفت:. “اما در حال حاضر یک فمینیست است و به لحاظ سیاسی درست است. این باعث می شود تفاوت. این واقعیت که ما مشاهده شرکت ها نیز در حال تبدیل شدن فمینیست های سیاستمداران کرد و گفت که آنها جدای از روشنفکران کرد و گفت که آنها فمینیست — ما در حال برنده شدن در یک نبرد ایدئولوژیک.”

[یک زن کشته شد و پوست. در حال حاضر مکزیک است در آغوش.]

این جنبش تبدیل به یک مهم سیاسی چالش برای رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز Obrador شده است که یکی از آمریکای لاتین محبوب ترین رهبران. خود را تصویب رتبه بندی تضعیف را به عنوان او در پاسخ چه بسیاری از مشاهده به عنوان یک ham-handed راه به موجی از خشم و انزجار بیش از femicides.

هنری رومرو

ایسنا

زنان رنگ نام زن قربانيان قتل در Zocalo مربع در شهر مکزیک.

سمت چپ رهبر پیشنهاد کرده است که روز یکشنبه تظاهرات و اعتصاب بودند و مهندسی در بخش های محافظه کار مخالفان است. او در ارتباط جنسیتی به رایگان-بازار سیاست های پیشینیان خود را. در ابتدا او برنامه ریزی شده راه اندازی یک عمده قرعه کشی مسابقه روز قبل گفت: “من را فراموش کرده” این روز از زنان اعتصاب. او نقل مکان کرد و آن را به عقب در روز است.

“من به نفع زنان علل, اما من نمی خواهم جدا از مردان و زنان,” او گفت: تجمع روز یکشنبه در ساکاتکاس دولت است.

[مکزیک تنظیم قتل رکورد در سال 2019]

رامیرز گفت: رئیس جمهور نگرش بیشتر تشدید خشم بیش از شکست دولت برای جلوگیری از خشونت علیه زنان است.

“بسیاری از زنان می گویند ما رای دادند فکر آن خواهد بود که یک دولت چپ و شما می خواهم فکر می کنم با یک کابینه است که نیمی از زنان که همه چیز حداقل در سطح گفتمان عمومی متفاوت خواهد بود,” او گفت:.

کلودیا رامیرز, 36, دولت اقتصاددان بود و در میان کسانی که رو به خیابان ها توسط لوپز Obrador اظهارات.

“پاسخ این دولت برگ زیادی به دلخواه می شود,” او گفت:. “این چیزی است که من می آیند.”

ادامه مطلب:

AMLO است مکزیک قوی ترین رهبر در سال است. برخی می گویند او بیش از حد قوی است.

بیش از 60,000 مکزیک ناپدید شده اند پس از شروع جنگ مواد مخدر

دولت مکزیک می گوید بیش از 3000 گورهای دسته جمعی یافت شده در جستجوی ناپدید شد

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im