مالیات درست انجام می شود در پس همه گیر جهانی

دولت از تمام خطوط سیاسی در حال گذراندن عظیم مبالغ برای غلبه بر چالش های دوقلو از Covid-19 pandemic — ویروس خود را و رکود اقتصادی آن را ترک در پی آن — و به درستی. برخی از $9 تریلیون دلار در اورژانس هزینه های عمومی نورد شده تا کنون در حالی که جهانی از طریق استقراض اوراق قرضه و وام آمار یک رکورد $2.6 تریلیون دلار در مارس. بازارهای مالی گرفته اند و این به طور گسترده در گشاد گشاد راه رفتن خود را.

در نهایت هر چند این سوال که در نهایت پای این لایحه نیاز به پاسخ داده شود — به خصوص در خارج از ایالات متحده است که نسبتا محافظت دلار جهانی نفوذ. برخی تصور یک آینده اقتصادی دوباره بجای اول برگشتن خواهد شد به اندازه کافی قوی به راحتی بازپرداخت بدهی ها در طول زمان در حالی که بانک مرکزی نرخ بهره پایین است. اما این امید نه تضمین. خطر کاهش رشد و بالاتر از نرخ واقعی است نیاز به همه نوع از بودجه انتخاب به عنوان اقتصاددان Willem Buiter نوشت: در ماه گذشته.

مالیات موظف است به یکی از آن ها را انتخاب کند. همه می دانند که افزایش مالیات در یک رکود اقتصادی می تواند تولید کاملا سودمند نتیجه بیشتر صدمه زدن به تقاضا به عنوان دیده می شود در کشورهایی که به دنبال ریاضت. اما دولت به وضوح روی چیزی حساب کردن آنها می توانید دور با مالیات است که هدف قرار دادن بخش های خاص شرکت ها و یا افراد به خصوص کسانی که به عنوان داشتن بیرون آمدن از این بحران نسبتا خوبی کردن.

از این رو قصد دارد تا چند کشورهای آمریکای لاتین به منظور بالا بردن مالیات بر درآمد بالا بگیر و اندونزی حرکت می کند به افزایش مالیات بر ارزش افزوده در سیستم عامل های دیجیتال — از آنجا که در کلمات آن وزیر امور مالی “فروش آنها افزایش یافت و در میان Covid-19 شیوع.” آن را نه فقط در کشورهای در حال توسعه: اتحادیه اروپا است که خانههای گلی خالی یک سری از مالیات مطرح می شود به طور مستقیم توسط بازوی اجرایی آن در بروکسل برای کمک به صندوق های همه گیر بازیابی در 27 کشور بلوک. آنها شامل مالیات بر بالا-کربن-انتشار واردات مالیات بر دیجیتال شرکت ها و مالیات بر 70,000 شرکت های بزرگ چند ملیتی که دسترسی به اتحادیه اروپا تنها بازار و 450 میلیون مصرف کنندگان است.

این تلاش ها باید جدی گرفته شود. همه اروپایی پیشنهاد دریافت تایید به عنوان اتحادیه اروپا 27 کشور عضو هستند حفاظتی از مالیات خود را به قدرت اما اگر درست انجام آنها می توانید از مزایای. تلاش برای معرفی یک دیجیتال مالیاتی با هدف بازگرداندن عدالت به شرکت سیستم مالیاتی است که دیده می شود امثال Apple Inc. و الفبای Inc.’s Google دور با پرداخت پول بسیار کمی است. “سعی نکنید بیش از حد هوشمند” بازار داخلی کمیسر تیری برتون گفت: Facebook, Inc.’s مارک زوکربرگ اخیرا. “پرداخت مالیات که در آن شما را مجبور به پرداخت مالیات است.”

کربن مرز مالیات خواهد ترکیب اتحادیه اروپا نفوذ به عنوان یک منطقه تجارت با سبز آن مقابله با جاه طلبی. و در حالی که مالیات در اتحادیه اروپا شرکت ممکن است به نظر می رسد مانند یک قاتل کار آن را به سمت سرمایه گذاری 750 میلیارد یورو ($840 میلیارد دلار) طرح بازیابی است که هرچه پول نقد به بلوک. وجود دارد روشن pro-رشد سمت به این مالیات پیشنهادات Axa SA اقتصاددان ارشد ژیل Moec به من می گوید.

خطر این است که در تغییر بیشتر از بار بازیابی بودجه بر روی شرکت های خارجی و شرکای تجاری — دو بالا بودن آمریکا و چین و اتحادیه اروپا می تواند در نهایت به ایجاد جدید ژئوپولیتیک و تجارت سردرد. رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن دولت است با شروع تحقیقات به دیجیتال مالیات از اتحادیه اروپا به هند است که می تواند منجر به تلافی جویانه صادرات و تعرفه ها. هدفمند مالیات نمی جمع آوری به عنوان پول زیادی به عنوان broad-brush افزایش و اگر دولت های دیگر شروع به نورد tit-for-tat اقدامات منافع خود را خفه خواهد شد.

اما آن را به ارزش تلاش به خصوص اگر ما می خواهیم برای ایجاد یک دنیای بهتر فراتر از coronavirus بحران است. این می تواند یک چیز خوب است اگر سیستم مالیاتی تر مترقی و اگر هزینه های عمومی گسترش ثروت در اطراف. اگر آینده است هر چیزی مانند جامعه پدید آمده است که از ویرانه های پس از جنگ اروپا وجود خواهد داشت و تمرکز بر سرمایه گذاری در پروژه های بزرگ و بازسازی است. کمتری وجود دارد محدودیت در منابع مالی دولت در حال حاضر به عنوان Goodbody Stockbrockers اقتصاددان ارشد Dermot o’leary امتیاز: باند اوباش پراکنده اند و ریاضت طرفداران آرام هستند.

سیگنالهای دود از مالیات های بالاتر می رویم به دریافت بیشتر قابل مشاهده است که دولت حل و فصل به نقش جدید خود به عنوان رانندگان از اقتصاد جهانی است. اما هیچ ناهار رایگان یا. همراه با سیاسی محبوب مالیات انتظار stealthier آنهایی که نیستند مالی سرکوب و تاکتیک های دیگر به لرزش پول بیشتر از بخش خصوصی است. و مغلوب ساختن پیشی جستن در دولت آماده برای ضربه به عقب.

این ستون لزوما منعکس کننده نظر هیئت تحریریه و یا بلومبرگ LP و صاحبان آن است.

لیونل Laurent یک بلومبرگ نظر مقاله نویس پوشش بروکسل. او قبلا در رویترز و فوربس.

برای مقالات بیشتر بود لطفا با ما در bloomberg.com/opinion

©2020 بلومبرگ L. P.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>