طالبان می گوید مذاکرات صلح با ایالات متحده به امضا می شود در پایان ماه

سید مصطفی سازمان حفاظت محیط زیست-EFE/شاتر

افغانها نگه داشتن پلاکارد خواندن در پشتو “ما می خواهیم صلح” در اعتراض به تقاضای صلح در غزنی افغانستان, Feb. 16, 2020.

اسلام آباد پاکستان — طالبان گفت: قرارداد صلح با ایالات متحده امریکا امضا خواهد شد تا پایان ماه با توجه به تصویری بیانیه مشترک با روزنامه نگاران دوشنبه.

ملا Abdul Salam حنفی ارشد طالبان و عضو کمیسیون سیاسی در دوحه پایتخت قطر گفت: پس از مذاکرات “هر دو طرف را آغاز پیش نویس نهایی توافقنامه صلح. در حال حاضر مذاکرات در حال نتیجه گرفت.”

این اولین بار است که بیانیه رسمی منتشر شده توسط طالبان پس از ایالات متحده اعلام کرد یک قرارداد صلح با جنبش در روز جمعه.

[کاهش-از-خشونت توافق با طالبان, مقامات ایالات متحده می گویند]

حنفی گفت: “هر دو طرف توافق کرده اند که برای امضای این توافقنامه تا پایان این ماه” پس از ساخت “محیط مساعد قبل از امضای قرارداد.” چه حنفی به نظر می رسد به توصیف چیزی است که آمریکا مذاکره کننده و دولت افغانستان و مقامات خواستار یک دوره کاهش خشونت که تخمین آتش بس خواهد شد و آخرین هفت روز است.

حنفی داد بدون جزئیات بیشتر در مورد آنچه که یک “محیط زیست مطلوب” را به دنبال دارد. آمریکا و مقامات افغان نیز کم حرف در مورد جزئیات کاهش خشونت.

اما برخی از مقامات افغان گفت که کاهش خشونت خواهد بود سراسر کشور و همه احزاب به جنگ خواهد توقف برنامه ریزی شده عملیات تهاجمی. رسمی صحبت می کرد به شرط ناشناس ماندن به عنوان آنها را مجاز به بحث در مورد معامله publicly.

رسمی هیچ کلمه ای در زمانی که کاهش خشونت آغاز خواهد شد اما انتظار می رود برای شروع مدتی این هفته است.

در صورتی که کاهش خشونت نگه می دارد, آن خواهد شد و پس از امضای یک شهروند ایالات متحده آمریکا-طالبان موافقت نامه که در آن هزاران نفر از نیروهای ایالات متحده را برداشت و طالبان آغاز خواهد شد مذاکرات مستقیم با رهبران افغان.

حنفی ذکر شده در مذاکرات میان طالبان و دولت افغانستان اما او گفت چنین اقدامی تنها بود بعد از یک جرم زندانی ارز.

“وقتی که این فرایند از انتشار 5000 [طالبان] زندانیان … تکمیل شده است و سپس داخل افغانستان مذاکرات آغاز خواهد شد,” او گفت:. طالبان زندانیان خواهد بود برای رد و بدل 1000 نفر از اعضای نیروهای امنیتی افغانستان با توجه به حنفی.

اما مقامات افغان گفته اند قبلا که ارز خواهد بود مورد بحث در داخل افغانستان و نه قبل از.

گسترده تر ایالات متحده-توافق تقریبا یکسان به یک مذاکره در ماه سپتامبر که لغو شد رئیس جمهور پس از مغلوب ساختن پیشی جستن یک حمله طالبان که منجر به کشته شدن یک سرباز آمریکایی قبل از آن می تواند امضا شود. معامله را آغاز خروج نیروهای ایالات متحده و نیاز به طالبان به تعهد به بندر گروه تروریستی داعش با قصد حمله به غرب است.

در حالی که یک معامله رسیده مقامات آمریکایی هشدار داده اند آن باقی مانده است مشروط بر نتیجه این دوره از کاهش خشونت است.

در بیانیه منتشر شده توسط غنی دفتر روز شنبه افغانستان جمهور گفت: “توافق” نهایی خواهد شد در هفته آینده و را “مشروط محتوا.”

غنی افزود که او مطمئن بود توسط وزیر امور خارجه مایک Pompeo و وزیر دفاع مایک T. Esper که “هیچ مقاله از این توافق نامه بی قید و شرط است.”

خان گزارش از پیشاور, پاکستان. شریف حسن در کابل کمک به این گزارش.

ادامه مطلب:

ایالات متحده آمریکا-طالبان توافق در مورد ‘کاهش خشونت’ می تواند اعلام کرد در چند روز آینده

افغانستان مقالات: در جنگ با حقیقت

افغانستان می گوید دولت اسلامی بود ‘محو.’ اما می تواند وجود داشته باشد باز گشت

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>